Jump to content



Η GTX 970 μου εχει ερθει. Τι να κανω?


Recommended Posts

Νομίζεις ότι η 970 πουλάει μόνο σε αυτούς που σερφάρουν στο net στα fora? "ε οκ τι να πω τωρα" :p

 Ε για αυτο δημοσια δεν προκειται να ανοικοινωσει ποτε οτι παιρνει πισω τις καρτες για να μην ξυπνησουνε και αυτοι.

 

Για αυτο το θεμα επιστροφων το εχουνε αναλαβει oi retailers

 

Overclockers uk accpeting refunds λεει πιο πανω οχι nvidia accepting refunds.

Link to comment
Share on other sites

 Ε για αυτο δημοσια δεν προκειται να ανοικοινωσει ποτε οτι παιρνει πισω τις καρτες για να μην ξυπνησουνε και αυτοι.

Οπότε; Τι μου γράφεις "Το νετ εχει γεμισει με topics 970 memory problem  αλλα κατα τα αλλα η nvidia φοβαται μην παρει το θεμα δημοσιοτητα.....ε οκ τι να πω τωρα." από την μία και από την άλλη μου λες ότι κάποιοι ακόμα δεν έχουν ξυπνήσει; Άρα δεν ήταν τόσο άκυρο αυτό που έγραψα αρχικά. Anyway λεπτομέρειες. :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες μπορεις να αλλαξεις το χρωμα με mod τι εννοεις?

 

http://www.overclock.net/t/1519475/gigabyte-g1-gaming-geforce-gtx-960-970-980-led-swap/0_50

 

Χανεις την εγγυηση ομως..με γεια η νεα καρτουλα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο καλα αστο καλυτερα...

Την παρασκευη λογικα θα την εχω την καρτα στα χερια μου.

Μπορεις να το κανεις εστω μεσα απο το προγραμα να αναβοσβηνει η να ειναι σταθερο η κατι τετοιο?

Η τιποτα απο ολα αυτα δεν μπορεις να κανεις και ειναι σταθερα αναμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει καποια εφε. Σταθερα ανεμμενο, σβηστο, να αναβοσβηνει, ακομα και breathing κατι που και καλα ειναι σαν να αναπνεει. Μαλιστα μπορεις να ρυθμισεις και την ταχυτητα του. Αλλα μια που θα το δεις και θα χαρεις οταν πρωτοπαρει μπροστα η καρτα και μια που δε θα ξανα ασχοληθεις μαζι του!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα πω αν ειναι καλη/κακη αγορα η 970 μετα την αποκαλυψη του mini-σκανδαλου. Ουτε θα κολλησω σε ηθικα ζητηματα σαν καποιους που μπορει να σκεφτονται "δε παιρνω κατι απο εταιρεια που πηγε να με κοροϊδεψει". Ας κοιταξουμε απλα το τελικο προϊον...

 

Ομως, ειναι πολυ λαθος αυτο που λενε μερικοι "¨η καρτα τα σπαει, παρτην, αλλαξε κατι? Αν δε το ηξερες θα την επαιρνες και θα ησουν υπερευχαριστημενος"¨. Και αυτο επειδη μιλαμε για ποσοτητα μνημης που ειναι κατι που επηρεαζει την αποδοση υπο προϋποθεσεις. Αν η "απατη" αφορουσε το ευρος του memory bus ας πουμε και ηταν 192 αλλα μας κοροϊδευαν και το λεγανε 256, εκει να πω ενταξει ακομα και με την κοροϊδια, την τελικη αποδοση τη βλεπουμε και ειναι καλη, δε θα αλλαξει....αμα σου κανει παρτην... Αλλα η μνημη ειναι κατι που μπορει σε 10 παιχνιδια να μη δεις καμια διαφορα και σε 1 παιχνιδι να κανει τρομερη διαφορα....οποτε επειδη δε συναντησες ακομα αυτο το 1, δεν ειναι σωστο να βγαζεις συμπερασμα απο τα 10...

Ομοιως δηλαδη τι να λεμε, μη παρεις 970 παρε 780 γιατι σχεδον ιδια αποδοση εχουν? Πολλοι θα πανε στην 970 και για τα 4gb ram, οχι μονο για την αποδοση....ασχετα αν σημερα μπορει να μη τα αξιοποιησουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα φορουμ του εξωτερικού πάντως δοκιμάσαν και σε μεγαλύτερες αναλύσεις και φαίνεται οτι η μνήμη περνάει αυτο το gap αλλα πάλι ''κόβει'' και μοιράζει την μνήμη στην physical ram.

Δεν θυμαμαι που το ειδα , αμα βρω λινκ θα το ποσταρω.

Γενικά όπως λέει και ο φίλος παραπάνω το τελικό προϊον είναι καλό και αμα δεν ηταν ή δεν απέδιδε δεν θα πούλαγε.

Ακόμα και τώρα κάποιοι την προτιμούν απο μια 290x είτε λόγο επιδόσεων είτε λόγο θερμοκρασίας/κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.