Jump to content



Η GTX 970 μου εχει ερθει. Τι να κανω?


Recommended Posts

Εμένα με προβληματίζει ένα μόνο, μιας και θέμα επιδόσεων δεν υπάρχει. Τι θα γίνει αν σε 4 μήνες σκάσουν 970 “διορθωμένες” πόσο θα πουλήσεις την “προβληματική” μετά, 100 ευρώ ;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν θα σκάσουν διορθωμένες διότι όπως λέει και η Nvidia είναι θέμα σχεδίασης και Maxwell αρχιτεκτονικής. Επιπλέον νέες διορθωμένες ισοδυναμεί με επίσημη παραδοχή ότι οι παλιές έχουν πρόβλημα, οπότε οι επιστροφές θα πέσουν βροχή. Αλλά με τις 290/290Χ στο εξωτερικό να έχουν φάει επιπλέον μείωση στην τιμή τους η οποία ίσως κάποτε να έρθει και εδώ(2020 υπολογίζω, αλλά τέλος πάντων), η δυσκολία να πουληθεί μια 970 σε καλή τιμή, μάλλον θεωρείται δεδομένη. Το θέμα με την μνήμη προφανώς και θα παίξει στις... διαπραγματεύσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ένας FX με τέσσερις πυρήνες ήταν 10% ποιο γρήγορος από έναν Intel, θα ήταν απάτη οι Intel; Οι οκτώ πυρήνων ARM είναι απάτη σε σχέση με τους x86, δεδομένου ότι έχουν μικρότερη επεξεργαστική ισχύ; Ένας quad core Bay Trail Intel που έχει χαμηλότερες επιδόσεις από έναν quad core Haswell στην ίδια συχνότητα, είναι απάτη;

 

Οι επιδόσεις δεν κρίνουν το ποιος είναι απάτη και ποιος όχι. Σε συνδυασμό με την τιμή καθορίζουν το αν είναι καλή αγορά ή όχι. Υπάρχουν εφαρμογές που οι 8 πυρήνες των FX αποδίδουν το ίδιο ή και καλύτερα σε σχέση με κάποιους i5 της Intel. Εκεί είναι απάτη η Intel; Μήπως από την άλλη μπορούμε να αποκαλέσουμε απάτη έναν quad της Intel που κοστίζει υπερδιπλάσια ενός quad της AMD.

 

Ίσως πάλι όλοι οι πολυπύρινοι να είναι απάτη διότι σε κάποιες εφαρμογές χρησιμοποιείται μόνο ο ένας πυρήνας, άντε οι δύο.

 

Ανακατεύεις πολλά πράγματα που δεν έχουν σχέση με αυτό που μιλάμε. Αν δεν σε ικανοποιεί ο 8350 πούλησέ τον και πάρε Intel. Αλλά θέλει €€€€. Δεν μπορείς να πεις ότι ο FX είναι απάτη επειδή δεν σου έμεινε και η πίτα ολόκληρη(χαμηλό κόστος πλατφόρμας) και ταυτόχρονα χόρτασε και το σκυλί(επιδόσεις κορυφαίων Intel). Πηγαίνοντας σε FX έχεις κάποια κέρδη, αλλά αποδέχεσαι και κάποιους συμβιβασμούς. Αυτό ισχύει για τα πάντα.

οι κανονικοί οκταπύρηνοι της ιντελ νομίζω έχουν τριπλάσια απόδοση απο τους fx 8350 , oi 2011-3 και είναι κανονικοί οκταπύρηνοι,όχι modules . oi fx8350 είναι παραπλάνηση . κανονικά είναι τετραπύρηνοι .

Link to comment
Share on other sites

Αν απο την αρχή ήταν σωστά τα χαρακτηριστικά πάλι τις ίδιες πωλήσεις θα έκανε. Η διαφορά τιμής απο την 980 τα δικαιολογεί, και θα υπήρχε και παραπάνω κίνητρο για τους enthousiasts να αγοράσουν την 980, θα τσιμπούσε παραπάνω χρήμα και απο εκεί. Όλα θα ήταν όμορφα και ωραία αλλά τώρα μαύρισε τον εαυτό της, άξιζε να το κάνει? Σαν κάτοχος 970 σκέφτομαι να μην ξαναπάρω nvidia στο μέλλον και ας είναι οι AMD -10% πίσω σε επιδόσεις σε όλες τις γενιές, σαν και μένα νομίζω υπάρχουν πολλοί, αυτό κατάφερε να κάνει η nvidia, αυτό είναι που έχει σημασία και όχι στο ότι είναι όσα GB διαφημιζόταν απλά τα χρησιμοποιεί διαφορετικά.

Είναι σαν ψωνίζεις απο ένα κατάστημα και όταν έχεις πρόβλημα με το προιόν να σε κοροϊδεύουν στο service, να έχεις κάκιστο after sales support και να μην θέλεις να ξαναπάρεις κάτι απο εκεί.

Δύο είναι οι λόγοι που θα ξαναπάς να πάρεις κάτι απο εκεί:

1. Δεν μπορείς να το βρεις αυτό που ψάχνεις απο πουθενά αλλου, το έχει διαθέσιμο, το έχει φθηνότερο κατα πολύ απο τους άλλους ή δεν σε συμφέρουν τα μεταφορικά (δηλαδή κάτι σαν μονοπώλιο)

2. Είσαι κορόιδο/θύμα/προβατο.

Link to comment
Share on other sites

οι κανονικοί οκταπύρηνοι της ιντελ νομίζω έχουν τριπλάσια απόδοση απο τους fx 8350 , oi 2011-3 και είναι κανονικοί οκταπύρηνοι,όχι modules . oi fx8350 είναι παραπλάνηση . κανονικά είναι τετραπύρηνοι .

Εδώ είσαι

Intel Core i7-5960X Box | Skroutz.gr

1025,90 ευρώ. Αφού θέλεις ΚΑΝΟΝΙΚΟ οκαταπύρηνο προχώρα. Πούλα τον FX και πάρε τον ΚΑΝΟΝΙΚΟ οκταπύρηνο της Intel.

Μην ξεχάσεις να πάρεις και μητρική

Μητρικές Κάρτες (Υποστηριζόμενοι Επεξεργαστές: Intel, Socket: Socket 2011-3) | Skroutz.gr

από 206 ευρώ. Τζάμπα πράγμα.

Και επειδή η DDR3 είναι επίσης απάτη, μην ξεχάσεις να πάρεις DDR4

Μνήμες RAM (Τύπος: DDR4) | Skroutz.gr

Θα σου βγει 1,5 με 2 χιλιάρικα, αλλά θα είναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ οκταπύρηνος.

 

Συγνώμη, αλλά από αυτά που σου έγραψα, μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα. Επιπλέον, ξαναλέω το παράδειγμα των ARM. Οι επεξεργαστές στα κινητά, μια χαρά ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ οκταπύρηνοι είναι. Αν δεν σε καλύπτει ο FX, ειλικρινά πάρε ταμπλέτα με ΚΑΝΟΝΙΚΟ οκταπύρηνο ARM.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα αυτο με τους AMD CPU μπορω να πω και εγω το ιδιο.

Δεν γινεται να λες οτι ειναι 8Cores και ενας Intel σαν αυτον που εχω εγω στην υπογραφη μου να ειναι και καλα 4Cores και να ειναι καλυτερος.

Αλλα πραγματι κανεις δεν εκανε παραπονα για κατι τετοιο γιατι η τιμη ηταν πολυ καλη για αυτο που πιστευανε οτι αγορασαν.

 

Οσο αφορα το θεμα με τις καρτες τωρα εγω το βλεπω και σαν κοροιδια αλλα και σαν οχι.

Απο την μια ναι γιατι επρεπε να το πουνε απο την αρχη ολο αυτο και οχι να το παιξουνε κινεζοι μεχρι να το βγαλουνε στην φορα οι χρηστες.

Και απο την αλλη οχι γιατι τα 4GB ειναι κανονικα πανω στην καρτα γραφικων ανεξαρτητα απο το πως τα δουλευει.

 

Ουτε εγω πιστευω πως θα βγαλουνε μια δευτερη εκδοση ουτε καν για REV2 δεν μπορω να σκεφτω πως θα βγει, γιατι αν γινει κατι τετοιο ακριβως οπως λεει και ο φιλος πανω τοτε ειναι που θα γινει ο μεγαλος σαματας, γιατι και θα θελει ολος ο κοσμος να επιστρεψει πισω τις καρτες του αλλα και οτι η τιμη λογικα θα πεσει πολυ αποτομα που δεν συμφερει κανεναν να γινει κατι τετοιο, οποτε δεν συμφερει ουτε την Nvidia να κανει κατι τετοιο.

 

Το ερωτημα μου ειναι εμενα ξανα το ιδιο μιας και δεν παιρνω καποια απαντηση.

Η 970 τωρα ετσι οπως ειναι με τα κανονικα της 4GB ανεξαρτητα το πως τα δουλευει, ετσι τα δουλευει τελος, θεωρειται καλυτερη απο μια 290X η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα μου ειναι εμενα ξανα το ιδιο μιας και δεν παιρνω καποια απαντηση.

Η 970 τωρα ετσι οπως ειναι με τα κανονικα της 4GB ανεξαρτητα το πως τα δουλευει, ετσι τα δουλευει τελος, θεωρειται καλυτερη απο μια 290X η οχι?

Οι κάρτες είναι πολύ κοντά για να βγει συγκεκριμένο συμπέρασμα. Υποκειμενικοί παράγοντες, ως προς το κατά πόσο κάποιος θεωρεί μεγάλης αξίας το PhysX ή το Mantle, την χαμηλή κατανάλωση ή δεν ξέρω τι άλλο, παίζουν επίσης έναν κάποιο ρόλο. Από εκεί και πέρα το ερώτημα μετά τις αποκαλύψεις για την 970, δεν είναι το αν είναι καλή κάρτα, αλλά το πως θα στέκεται απέναντι στην 290Χ σε έξι μήνες σε σχέση με σήμερα. Αν σήμερα την κερδίζει οριακά π.χ., σε έξι μήνες; Μπορεί σε έξι μήνες να λέμε ότι τζάμπα έγινε όλη η φασαρία και όσοι επέστρεψαν την κάρτα κάνανε βλακεία, ή να αρχίσουμε να λέμε ότι φαίνονται τα πρώτα συμπτώματα και η 970 να πάψει να δείχνει και τόσο καλή.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα στεκεται και σε εξι μηνες οπως και σημερα. Περιμενουμε driver-bios-firmware update η οτι αλλο τροπο βρει η nvidia ωστε να μειωσει την πτωση της επιδοσης της vram, και τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι nvidia friendly. Ειπαμε, δεν ειναι καρτα για να τρεξει παιχνιδια σε υψηλοτατες υπερσυγχρονες αναλυσεις αλλα ουτε και η 290Χ ειναι. Οπως και να χει μεχρι και τα 1440p και οι δυο ειναι καρτες που ανταπεξερχονται πολυ καλα (με καποιες θυσιες απο σενα ομως) 

 

Και κατι τελευταιο, δεν υπαρχει καμια "ελαττωματικη" 970. Απλα ολες πουληθηκαν με μερικα ψευδη στοιχεια (rops cache), και μια μισοκρυμμενη αληθεια (oti to 0,5gb vram τρεχει πιο αργα). Αν ηταν ελαττωματικες δεν θα ειχαν τετοιες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας λείπουν βασικές γνώσεις αρχιτεκτονικής επεξεργαστών :p 

καλά τα λέει ο yianni ,πολύ καλό το παράδειγμα με τους arm. Δεν σημαίνει οτι οι fx δεν είναι 8πύρινοι επειδή στα benches χάνουν απο τους 4 core intel.

επίσης δεν είναι απαραίτητο οτι περισσότεροι πυρήνες=καλύτερος επεξεργαστής όπως και οτι περισσότερα ghz=γρηγορότερος/καλύτερος cpu. παίζουν πάρα πολλά ρόλο στη συνολική απόδοση του επεξεργαστή.Κανείς δεν σας έχει κοροϊδέψει.

υπόψιν δεν δεν είχα ποτέ amd cpu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να πω οτι το 4Κ μόνιτορ έγινε mainstream, να πω οκ, ποιος παίζει σε 4Κ με μόνιτορ 120Mhz;

 

Εμένα η πρώτη κάρτα γραφικών ήταν η tnt 2  της nvidia, μετά μόνο ATI , μέχρι τώρα που πήρα την 970.  Νταξει μεγάλη στιαπου της Nvidia να μην το πει από την αρχή το θέμα με την Μνήμη, αλλά από εκεί και πέρα, αν αρχίσει και σπάει η κίνηση στα 4Κ όλα Ultra, ε, θα χαμηλώσω κάποιο σετινγκ.

Link to comment
Share on other sites

οταν μια εταιρια σε φτυνει στα μουτρα,σου ζηταει ενα τυπικο συγγνωμη και εσυ συνεχιζεις να παιρνεις τα προιοντα της,τοτε αξιζεις και αλλο φτυσιμο στα μουτρα

 

 

 

οταν καποιος ξερεις οτι σε κλεβει στο ζυγι,δεν ξαναψωνιζεις απο αυτον μεχρι να βαλει μυαλο

 

 

 

 

 

 

my 0,02 $

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα στεκεται και σε εξι μηνες οπως και σημερα. Περιμενουμε driver-bios-firmware update η οτι αλλο τροπο βρει η nvidia ωστε να μειωσει την πτωση της επιδοσης της vram, και τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι nvidia friendly.

Nvidia: We will not boost GeForce GTX 970 performance with drivers | KitGuru

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει πριν γραψω αυτο το ποστ. Αλλα το οτι δε θα διορθωθει μεσω driver ηταν κατι εξαρχης γνωστο (κακως το αναφερα κι εγω), απο την πρωτη στιγμη, γιατι δεν γινεται να διορθωθει με drivers. Ειχα δει καπου οτι ισως με αλλο bios γινει μια εξομαλυνση στην πτωση της vram απο τα 3,5 gb και ανω.

Υγ: ειμαι απο κινητο τωρα και δεν μπορω ν ανοιξω το λινκ για να δω αν αναφερει κατι και για bios.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες είναι πολύ κοντά για να βγει συγκεκριμένο συμπέρασμα. Υποκειμενικοί παράγοντες, ως προς το κατά πόσο κάποιος θεωρεί μεγάλης αξίας το PhysX ή το Mantle, την χαμηλή κατανάλωση ή δεν ξέρω τι άλλο, παίζουν επίσης έναν κάποιο ρόλο. Από εκεί και πέρα το ερώτημα μετά τις αποκαλύψεις για την 970, δεν είναι το αν είναι καλή κάρτα, αλλά το πως θα στέκεται απέναντι στην 290Χ σε έξι μήνες σε σχέση με σήμερα. Αν σήμερα την κερδίζει οριακά π.χ., σε έξι μήνες; Μπορεί σε έξι μήνες να λέμε ότι τζάμπα έγινε όλη η φασαρία και όσοι επέστρεψαν την κάρτα κάνανε βλακεία, ή να αρχίσουμε να λέμε ότι φαίνονται τα πρώτα συμπτώματα και η 970 να πάψει να δείχνει και τόσο καλή.

 

 

Σοβαρα ρε yanni εδω τρεχει απροβληματιστα το Mordor σε 4Κ+ultra που στον Τιτανα τραβαει 6gb. 

Σε 6 μηνες παλι μπροστα θα ειναι η 970gtx.

 

 

Csaris ποτε θα σταματήσεις τα unistall ? ....με την κοκκινη σαμπρελα που εμπλεξες :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ρε yanni εδω τρεχει απροβληματιστα το Mordor σε 4Κ+ultra

 

εάν θυμάμαι καλά το ίδιο έλεγες και για το farcry 4 τότε γιατί εγώ που το είδα σε άλλο σύστημα με 2χ970 είχε τρέλα κωλύματα? AAAAA  ξέχασα η δικές σου κάρτες είναι καλύτερες.παιξε κανένα παιχνίδι ρε φίλε μέχρι να στρώσει της ρύθμισης σου οι πιο πολύ τερματίζουν τα παιχνίδια και αρχίζουν kκαινούρια 

Εγω λίγο off-topic θα κάνω την εξής ερώτηση:

Πώς φτάσαμε ένα game σε 1080p/1440p να τρώει 4GB VRAM ?

Σε σύγκριση με τα 2GB του Crysis 2, έχουνε τα textures των νέων games κάποια αντιληπτή διαφορά στην ποιότητά τους που να δικαιολογεί αυτή την αύξηση στο μέγεθος των υφών ? ( μαζί με το Anti-Aliasing & το AF, αυτά τρώνε το μεγαλύτερο μέρος της VRAM ).

 

Θα φτάσουμε να έχουμε 16GB VRAM και τα παιχνίδια θα δείχνουνε το ίδιο με το Crysis 2 που βγήκε πότε ? ( ξέχασα, δεν ειρωνεύομαι ).

 

Να μην μιλήσω για το FarCry 3 και τα... "γραφικά" του, ειδικά όσον αφορά το περιβάλλον ( δέντρα, φύλλα, χορτάρι ).

 

Τουλάχιστον οι κατασκευαστές CPU/GPU κάνουνε δουλειά.

Βλέπεις άνοδο επιδόσεων. Βλέπεις καλύτερο power consumption. Καλύτερα θερμικά χαρακτηριστικά.

 

Στα games που ο προγραμματισμός των developers θυμίζει αρχάριους προγραμματιστές κολλεγίου, τα bugs σε παιχνίδια δήθεν AAA που καθιστούν ακόμα και εντελώς αδύνατη την εκτέλεση game που κυκλοφόρησε στα ράφια και ζητάει 40-50-60€ για να το αποκτήσετε ?

 

Οι λαμακίες και οι φουστιές που έχουνε κάνει ανά καιρούς οι nVIDIA & ATi/AMD δεν συγκρίνονται με τις αντίστοιχες φουστιές των Crytek, nUbiSoft, DICE, Activision, κλπ.

+φωνο απολυτά φίλε μου  

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είπαν ότι οι νεότεροι οδηγεί θα αξιοποιούν σωστότερα την ποσότητα μνήμης της 970. Όποιος θέλει το πιστεύει αυτό.

 

Η Nvidia τοποθετείται για τις μνήμες των GTX 970

 

http://www.insomnia.gr/topic/557800-%CE%B7-nvidia-%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-gtx-970/#entry53775162

 

 

 

Η Nvidia, εν μέσω του σάλου που έχει δημιουργηθεί στο θέμα της μνήμης της σειράς GTX 970, τοποθετήθηκε επί του θέματος. Μέσω email που έστειλε εκπρόσωπος τύπου της εταιρείας δήλωσε ότι δεν θα υπάρξουν κάποιοι drivers για τη διόρθωση του προβλήματος, χαρακτηρίζοντας τις δηλώσεις που υποστήριζαν κάτι τέτοιο λανθασμένες. Ακόμα δεν υπάρχουν περαιτέρω πληροφορίες για τις επόμενες κινήσεις της εταιρείας.

 

Για την ιστορία να αναφέρουμε πως η GTX 970 χρησιμοποιεί τα 3.5GB από τα 4GB της μνήμης της, διότι τα 521MB που απομένουν μπορούν να χρησιμοποιηθούν αλλά σε πολύ χαμηλότερη ταχύτητα, κάτι που έχει αρνητικά αποτελέσματα στην απόδοση.

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

#72, σε έχω ήδη προλάβει :p

Εντάξει όταν είχαν βγει οι φήμες περί driver ειδικά για την 970, εγώ μίλαγα για Placebo Drivers.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ρε yanni εδω τρεχει απροβληματιστα το Mordor σε 4Κ+ultra που στον Τιτανα τραβαει 6gb. 

Σε 6 μηνες παλι μπροστα θα ειναι η 970gtx.

Σοβαρά ρε Seb, να σου θυμίσω ότι πριν λίγους μήνες, όταν τα specs της κάρτας ήταν διαφορετικά, με περισσότερη cache, ROPs, bandwidth και ενιαία μνήμη, στο thread για την πτώση τιμής της 290Χ έλεγα ότι η 290Χ φαινόταν σε ποιο σύγχρονους τίτλους να κρατάει καλά απέναντι στο Maxwell και ιδιαίτερα σε υψηλές αναλύσεις.

 

Υπάρχουν λόγοι, οι οποίοι ενδεχομένως με τον καιρό να γίνουν περισσότεροι. Αν αργότερα βγάλει η Nvidia κανέναν wonder driver, είδομεν.

68440.png

68442.png

Ένα μήνα μετά την πρώτη επαφή - μέσω benchmarks και reviews - με την 970 και βλέποντας κάποια πραγματάκια τώρα τελευταία, δεν ξέρω κατά πόσο η 970 είναι το ίδιο future proof όσο μια 290/290Χ. Έχω την εντύπωση ότι η ζυγαριά θα αρχίσει να γέρνει προς τις AMD, αλλά στο μεταξύ η Nvidia θα έχει ξεπουλήσει καραβιές από 970. Το μόνο που δεν αλλάζει βέβαια είναι το θέμα της κατανάλωσης όπου εκεί η 970 κερδίζει κατά κράτος.

Αυτό το σχόλιο ακολουθήθηκε από το κλασικό πλέον τρολάρισμά σου, ενώ άλλα δύο άτομα μου ζητάγανε εξηγήσεις. Τότε πόσταρα το παρακάτω και όλως τυχαίως απάντηση δεν πήρα από κανέναν.

 

AnandTech | The NVIDIA GeForce GTX 970 Review: Featuring EVGA - Print View

Metro, παρόμοιες επιδόσεις ανάμεσα σε 970 και 290/Χ.

Company of Heroes 2, παρόμοια. Minimum fps κερδίζουν οι 290/Χ.

Bioshock Infinite. Καλύτερη η 970 με την διαφορά να μειώνεται όσο ανεβαίνει η ανάλυση.

Battlefield 4. Παρόμοια με το Biosock αλλά στην υψηλότερη ανάλυση οι 290/Χ βγαίνουν από πάνω.

Crysis. Ομοίως, όσο ανεβαίνει η ανάλυση τόσο κερδίζουν οι 290/Χ και στο τέλος βγαίνουν μπροστά.

Crysis: Warhead. Οι AMD από πάνω και σε average και σε minimum.

Total War: Rome 2. Οσο ανεβαίνει η ανάλυση τόσο καλύπτουν την διαφορά οι 290/Χ.

Thief. Ομοίως τόσο σε average όσο και σε minimum.

GRID 2. Επίσης, ότι κέρδος είχε η 970 το χάνει και οι 290/Χ περνάνε μπροστά στην υψηλότερη ανάλυση.

Δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα και φαντάζομαι το εύκολο πράγμα εδώ είναι να αμφισβητηθούν οι μετρήσεις του Anandtech. Δεν θα μπω στην διαδικασία να υπερασπιστώ το site διότι δεν με ενδιαφέρει. Με ενδιαφέρει ο σοβαρός διάλογος από τον οποίο μαθαίνεις κάτι. Ούτε τρολαρίσματα με ενδιαφέρουν ούτε δικηγόροι τρολαρισμάτων.(δεν απευθύνομαι σε σένα 9000+rpm, σε αυτό εδώ το σημείο)

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.