Jump to content



Recommended Posts

Καλοδουλευτο το εργαλείο!!! (update firmware στο 3.10 αν δεν ειναι ηδη αναβαθισμενο)

 

Πρέπει να ναι, έχει classic chrome! :hehe:

ΒΤW, χθές ήμανε Δραμα by night! :p

 

 

gtfo...και βγαλε καμμια φωτο. :p

 

Bαλε τον 200αρι...(21μ ειπαμε?)

 

Ναι 21M! Γιατί να βγάλω κάτι? GOTΟ my flickr και θαυμασε Fuji legendary awesome superiority :p  Αλλωστε τώρα μονο με classic chrome και 135μμ θα παίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο μεν την ποιοτητα,αλλα δεν το εχει η FUJI με το σχεδιασμο.Στο δικα μου ματια ειναι ασχημη.

Τσου ρε. Εμενα δεν μου αρεσε πολυ απο φωτογραφιες στα ιντερνετς, αλλα του soulclaimer ειναι μπομπα

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο μεν την ποιοτητα,αλλα δεν το εχει η FUJI με το σχεδιασμο.Στο δικα μου ματια ειναι ασχημη.

 

Καλα για άλλους και το Quattro S1 ή η Ε30 είναι ασχημα κουτάκια επίσης. Just saying. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα είπα να γράψω εδώ. Αναζητώ και εγώ μία καλή φωτογραφική mirrorless (προέρχομαι από compact). Το budget είναι μέχρι 600-700 ευρώ. Θα μπορούσατε να μου προτείνεται κάτι για έναν αρχάριο για ξεκίνημα;

Link to comment
Share on other sites

XE2/ XM1-XA2

 

Η πρώτη πιο μεγαλη σε μεγεθος και πιο πολυπλοκη σε κουμπια, οι δυο άλλες πιο SLR-like ως προς το interface. 

 

Γενικά, θες φωτογραφική μηχανή ή φωτογραφικό γκάτζετ?

Αν θες το δευτερο, γραμμή για sony. :D

Link to comment
Share on other sites

XE2/ XM1-XA2

 

Η πρώτη πιο μεγαλη σε μεγεθος και πιο πολυπλοκη σε κουμπια, οι δυο άλλες πιο SLR-like ως προς το interface. 

 

Γενικά, θες φωτογραφική μηχανή ή φωτογραφικό γκάτζετ?

Αν θες το δευτερο, γραμμή για sony. :D

 

 

Εγω να ρωτησω το αλλο.

Τι προτιμας στην Χ-Α2? : p

Link to comment
Share on other sites

@, Που θεωρεις οτι υπερτερει η XE2 σε σχεση με την A6000? 

 

Εχει φακούς η Fuji και ποιοτικά και σε γκάμα. Και οι φακοί είναι τα πάντα σε ένα σύστημα, οχι τα επιμέρους αριθμητικά specs σε ένα τρέχον σώμα.

Και ως προς το σώμα, η Ε2 έχει καλύτερο EVF, ISO, DR, ιντερβαλόμετρο, interface με δαχτυλίδι διαφράγματος και shutter dial, ποιότητα κατασκευής γενικά, (μεταλλο vs πλαστικό). 

 

 

Εγω να ρωτησω το αλλο.

Τι προτιμας στην Χ-Α2? : p

 

Βασικά προτιμώ την ΧΕ2 όσο περιμένω την XPro2.  Πως σου φάνηκε αυτό?  :p

Τις ΧΑ2-ΧΜ1 τις ανεφερα ως form factor.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα ποσες φορες θα πουμε οτι η χα2 ειναι με απλο bayer filter και οχι xtrans ? : p

 

 

Μεταξυ ε2 και μ1 η ε2 ερχεται με αρκετα καλο φακο. (χωρια τα του σωματος)

Το μονο που μενει μετα ειναι o νεος samyang 21 f1.4 και ο 135αρης f2 που τους βρισκεις σε οποια μοντουρα θες...: D

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.