Jump to content



Recommended Posts

Ευχαριστώ. σε πόσες μέρες έρχονται τα πράγματα. εγγύηση? Για οι τιμές σε κάποια είναι πολύ καλές. . Sorry για το off topic

 

Αν είναι απο αγγλια/ευρώπη το πολύ μια 10αρια αν είναι απο ΧονκΚονγκ παραπανω. Εγγύηση πανευρωπαϊκή, και μπορείς να κάνεις επέκταση τη στιγμη της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω την α6000 διότι στο όριο που θέτει ο OP (600-700) θεωρώ ότι δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή.

 

 

sorry κατανταω σπαστικος ..το ξερω..αλλα ακριβως σε αυτο αναφερομαι.

 

"..α6000=δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη..."

 

 

Δεν τιθεται θεμα καλυτερης επιλογης. Μια χαρα επιλογη ειναι και αυτη ..και ενα σωρο olympus/panasonic και η fuji (x-e2) ....και η d5200 ..και ..και.. και .Ουτε ξεκιναει η φωτογραφια ουτε σταματαει με την α6000..

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

έχοντας την fuji xe2 απ το χειμώνα δεν εχω κανενα παράπονο την εχω καταβρει. παίζω σχεδόν αποκλειστικά με. τον 35αρι 1.4. το jpg του άψογο σπανια να κάτσω να πειράξω raw.. ειδα την α6000 που προτεινα σε φιλο μου την δούλεψα λίγο. ωραια μηχανή, ειδικα για τον αρχάριο αλλα η φουτζι είναι πιστεύω καλύτερη. η σονυ με τοσα προγράμματα κλπ μλυ φάνηκε πιο gadgetοειδη.. η fuji πιο 'μηχανη'. ποιότητα εικόνας βέβαια παρα πολυ καλή. καλο iso. σκοτεινός φακός βέβαια ο κιτ αλλα πιο συμμαζεμενος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sorry κατανταω σπαστικος ..το ξερω..αλλα ακριβως σε αυτο αναφερομαι.

"..α6000=δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη..."

Δεν τιθεται θεμα καλυτερης επιλογης. Μια χαρα επιλογη ειναι και αυτη ..και ενα σωρο olympus/panasonic και η fuji (x-e2) ....και η d5200 ..και ..και.. και .Ουτε ξεκιναει η φωτογραφια ουτε σταματαει με την α6000..

Δεν διαφωνω, μια χαρά είναι όλες. Το θέμα είναι όταν δίνεις συγκεκριμένα χρήματα και σε αυτή την κατηγορία είναι μια χαρά όλες, δεν ρίχνεις ζάρι και αγοράζεις.επιλεγεις ς με βάση κριτήρια. Και τα features της α6000 για τα λεφτά που ζητάει είναι καταπληκτικά. Δεν θα το συνεχίσω άλλο, την άποψη μου την έγραψα.
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές υπάρχει mirror less κάτω απο 400 ευρω που ειναι πολυ καλυτερη απο την D3300?  ή αν ειναι παρομοια ποιότητα, να πάρω την mirror less λόγο μικροτερου μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω, μια χαρά είναι όλες. Το θέμα είναι όταν δίνεις συγκεκριμένα χρήματα και σε αυτή την κατηγορία είναι μια χαρά όλες, δεν ρίχνεις ζάρι και αγοράζεις.επιλεγεις ς με βάση κριτήρια. Και τα features της α6000 για τα λεφτά που ζητάει είναι καταπληκτικά. Δεν θα το συνεχίσω άλλο, την άποψη μου την έγραψα.

 

 

Απλά να πω πως καποιες απο τις δυνατότητες που πχ στην Fuji απλά υπάρχουν στην σονυ πρεπει να πληρωσεις για να περάσεις τα "apps" στη μηχανή. HDR, Timelapse, και αρκετά άλλα σου βγαίνουν +50. 

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές υπάρχει mirror less κάτω απο 400 ευρω που ειναι πολυ καλυτερη απο την D3300?  ή αν ειναι παρομοια ποιότητα, να πάρω την mirror less λόγο μικροτερου μεγέθους.

 

 

Σε γενικες γραμμες ..δες μια και την epm2 με τον ΕΖ 14-42..Eιναι αρκετα compact o συνδιασμος αν σε απασχολει τοσο.

Δεν χανεις και τιποτα σε σχεση με την δ3300..

 

Καλο θα ηταν να ειχες πιο φωτεινο φακο..(τα εχω πει και παραπισω..sigma dn..καποιον φθηνο prime απο ολυ/παννυ @1.8/1.7) 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την em10. αφου το cashback και το παζάρι έκανε την αγορά της ποιο εύκολη. και ενα + ακόμα οτι η a6000 ειχε chroma noise που με χαλάει λίγο. ...

αύριο με το καλό θα την έχουμε στα χέρια μας...

σε nikon dx ο 35mm 1,είναι διαμάντι και αρκετά φθηνός. σε m4/3 τι έχει ανάλογο. φωτεινό φθηνό?

Link to comment
Share on other sites

Kαλη μηχανη η εμ10 (οπως και πολλες αλλες σε m4/3) αλλα το chroma noise δεν ειναι λογος προτιμησης. Στη πραξη μεταξυ των δυο δεν εχουν μεγαλη διαφορα. (απλα και μονο για να μη πω οτι ειναι ιδιες σε συμπεριφορα).

 

Yπαρχει ο πανασονικ 20μμ φ/1.7 ..και παιζει και zuiko 17mm 1.8...

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ..δες μια και την epm2 με τον ΕΖ 14-42..Eιναι αρκετα compact o συνδιασμος αν σε απασχολει τοσο.

Δεν χανεις και τιποτα σε σχεση με την δ3300..

 

Καλο θα ηταν να ειχες πιο φωτεινο φακο..(τα εχω πει και παραπισω..sigma dn..καποιον φθηνο prime απο ολυ/παννυ @1.8/1.7) 

 

Θα την ψάξω.

 

Όταν λές πιο φωτεινό φακό εννοείς απο τον Kit της D3300 (Nikon AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR II)? 

 

Αν ναί τι ειναι ολυ/παννυ ; 1.8/1.7 ειναι το διαφραγμα η καμια σχεση;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι απο αγγλια/ευρώπη το πολύ μια 10αρια αν είναι απο ΧονκΚονγκ παραπανω. Εγγύηση πανευρωπαϊκή, και μπορείς να κάνεις επέκταση τη στιγμη της αγοράς.

Πήγα να YOL-έψω και εγώ και μου βγάζει μόνο κατάθεση για Τσεχία FFS

Link to comment
Share on other sites

Από purmania; Πόρτα δηλαδή;

 

Purnima ναι. Πόρτα όχι....δεν απαγορεύεται η κατάθεση, αλλά προτιμούσα να το αποφύγω. Θα δείξει. Και 10 ευρώ να χρεωθώ για την αποστολή, πάλι 738+10(?) από 950 που κάνει αλλού είναι ΜΕΓΑΛΗ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

PayPal εγώ.

Ήθελα να παρω και 27 + 50-230 αλλά δε τους εχουν ρε γμτ.

Πάντως αρχίζει και ανέβαινε ή τιμη, είναι ήδη 8 ευρα πάνω απ όταν παραγγειλα. Βιασου αν είναι να πάρεις! :hehe:

Ή δικιά μου ειναι στο Μπέρμιγχαμ ήδη!!

Link to comment
Share on other sites

Θα την ψάξω.

 

Όταν λές πιο φωτεινό φακό εννοείς απο τον Kit της D3300 (Nikon AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR II)? 

 

Αν ναί τι ειναι ολυ/παννυ ; 1.8/1.7 ειναι το διαφραγμα η καμια σχεση;

 

 

Πιο φωτεινο απο τον εκαστο κιτ φακο του εκαστοτε σωματος που αναφερομαι.

και η νικον και η olympus με διαφραγματα απο 3.5-5.6 ερχονται ..(εστιακο μηκος δεν αναφερω )

Θεωρητικα για μενα μια epl7 μαζι με τον pany 20mm f1.7 ειναι οτι θα χρειαστω ποτε μου..μαζι με καναδυο αλλους φακους..αλλα δεν ειναι της παρουσης.

(βολευομαι και με μια epm2 ...αλλα ξεπροβαλε και η panasonic g7).

 

 

 

PayPal εγώ.

Ήθελα να παρω και 27 + 50-230 αλλά δε τους εχουν ρε γμτ.

Πάντως αρχίζει και ανέβαινε ή τιμη, είναι ήδη 8 ευρα πάνω απ όταν παραγγειλα. Βιασου αν είναι να πάρεις! :hehe:

Ή δικιά μου ειναι στο Μπέρμιγχαμ ήδη!!

 

Και αυτη στα ξενα παει ? Η ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.