Jump to content



Recommended Posts

Δεν αφήνει να σταματήσεις το service. Βέβαια την βρήκα την δουλειά από αλλού

 

attachicon.gifGroupPolicy.jpg

 

αλλά αν είναι να κάνω όλλα αυτά προτιμώ το Exclude a folder

 

Edit: Με αυτές τις ρυθμίσεις πάλι με ενόχλησε ο Defender.

 

δηλαδη σε home/pro τιποτα ετσι; οταν ανοιγεις τον task manager βλεπεις τη διεργασια του defender εκει; Σε καθε επανεκκινηση επισης ανοιγει το real-time protection ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σε home/pro τιποτα ετσι; οταν ανοιγεις τον task manager βλεπεις τη διεργασια του defender εκει; Σε καθε επανεκκινηση επισης ανοιγει το real-time protection ?

Ναι ακριβώς γίνετται ξανά enable αυτόματα.

 

Με το Exclude a folder επιλέγεις disks/partitions και είσαι μια χαρά.  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενω βαζεις αλλο αντιβαιρους και θεωρητικα απενεργοποιειται , τρεχει ασκοπα η διεργασια (service) ! Στο λαπτοπ που εχω, τρωει πραγματικα πορους αυτο ... Στο πισι δεν υπαρχει προβλημα αλλα ακουγα (ενω ΕΙΧΑ αντιβαιρους ) , να λειτουργει ο επεξεργαστης , ετσι διχως να κανει κατι. Ισως και να εκανε στο background. Αυτο απο εμενα. Δε ξερω αν συμβαινει με ολους.

Είναι safe να σβήσουμε τον φάκελο $windows~BT που βάζει με το έτσι θέλω λόγω του επικείμενου update? Δε το θέλει ένας φίλος μου. Και για να μη το βγάλει ξανά ποιο update σβήνουμε; windows 7.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταφέρει να απαλλαγείτε από τον default player των 10 για τα mkv; Παρόλο που έχω δηλώσει τον MPC, δεν αλλάζει.

Τον BS.Player χρησιμοποιώ, κάνω δεξί κλικ ---> open with και τον επιλέγω γιατί τον έχει στην λίστα. Πρέπει τον προσθέσεις στην λίστα λοιπόν.

 

Δεξί κλικ στην ταινία ---> open with----> choose another app ---> στο τέλος της λίστας more apps ----> ξανά στο τέλος της λίστας ---> Look for another app on this pc ----> Φάκελος MPC-HC ---> και επιλέγεις τον MPC.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει και άλλος πιο εύκολος τρόπος, αλλά αυτόν βρήκα  :)

 

ΥΓ: Μια φορά το κάνεις αυτό επιλέγοντας τυχαία μια ταινία.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ρωτάει αν θες να ανοίγει αυτό το αρχείο πάντα με αυτό το πρόγραμμα, το τσεκάρεις και είσαι έτοιμος. Και εγώ έχω daum pot player και για κάθε αρχείο που με ρωτά,τον βάζω ως μόνιμο εκτελεστή αυτού του αρχείου.

Pasjohn με bsplayer σε πόση ώρα βλέπεις μια 2ωρη ταινία :hehe:

Πλακιζω, έχει βελτιωθεί λίγο. Είναι καλός για γρήγορη εύρεση υποτίτλων

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ με (daum) pot player, δεν έχω κανένα θέμα, παίζει τα πάντα από βίντεο by default.. απλά τη πρώτη φορά έπρεπε να του το πω κι όλα καλά.. δεν έχω καν vlc ή κάποιο άλλο.

Επίσης δε βλέπω καμιά διεργασία defender, ενώ απλά τρέχει το eset μου κι όλα καλά. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενω βαζεις αλλο αντιβαιρους και θεωρητικα απενεργοποιειται , τρεχει ασκοπα η διεργασια (service) ! Στο λαπτοπ που εχω, τρωει πραγματικα πορους αυτο ... Στο πισι δεν υπαρχει προβλημα αλλα ακουγα (ενω ΕΙΧΑ αντιβαιρους ) , να λειτουργει ο επεξεργαστης , ετσι διχως να κανει κατι. Ισως και να εκανε στο background. Αυτο απο εμενα. Δε ξερω αν συμβαινει με ολους.

Είναι safe να σβήσουμε τον φάκελο $windows~BT που βάζει με το έτσι θέλω λόγω του επικείμενου update? Δε το θέλει ένας φίλος μου. Και για να μη το βγάλει ξανά ποιο update σβήνουμε; windows 7.

Εννοείς τον φάκελο Windows.old αν μπορεί να τον σβήσει?

 

Εφόσον ρωτάει αν θες να ανοίγει αυτό το αρχείο πάντα με αυτό το πρόγραμμα, το τσεκάρεις και είσαι έτοιμος. Και εγώ έχω daum pot player και για κάθε αρχείο που με ρωτά,τον βάζω ως μόνιμο εκτελεστή αυτού του αρχείου.

Pasjohn με bsplayer σε πόση ώρα βλέπεις μια 2ωρη ταινία :hehe:

Πλακιζω, έχει βελτιωθεί λίγο. Είναι καλός για γρήγορη εύρεση υποτίτλων

Ποτέ δεν είχα θέμα με τον Bs,Player. Ούτε στα 7 ούτε στα 10. Τσακ μπαμ. Προσωπική μου άποψη, είναι ο καλύτερος player for movies.

 

Ο MPC δεν προστιθεται στους players (δεν ξερω γιατί) για αυτό ρώτησε ο Spirosssss  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τον φάκελο Windows.old αν μπορεί να τον σβήσει?
 

 

Οχι, εννοω οτι δεν εχει κανει το update, και υπαρχει ο παραπανω φακελος ηδη σαν κρυφος (εχει αναφερθει καπου ), ενω το παιδι ΔΕΝ θελει να προχωρησει στο update. Εαν σβησω αυτο το φακελο , θα υπαρχει προβλημα; 

 

Ποτέ δεν είχα θέμα με τον Bs,Player. Ούτε στα 7 ούτε στα 10. Τσακ μπαμ. Προσωπική μου άποψη, είναι ο καλύτερος player for movies.   Ο MPC δεν προστιθεται στους players (δεν ξερω γιατί) για αυτό ρώτησε ο Spirosssss 

 

Το bsplayer δουλευε αψογα για καμποσο καιρο. Μετα απο καποιες ενημερωσεις του, αρχισε να κρασαρει, να μην ανοιγει, να θελει επανεγκατασταση στα καλα καθουμενα, να κανει σπασιματα σε full screen , και πολλα διαφορα κολληματα, οχι μονο σε ενα pc . Απο τοτε που εβαλα τον pot player βρηκα την υγεια μου.

 

Δε δοκιμασα για τον MPC , δεν ηξερα οτι δε μπορει να τον βαλει default .. Πολυ κουφο!  

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εννοω οτι δεν εχει κανει το update, και υπαρχει ο παραπανω φακελος ηδη σαν κρυφος (εχει αναφερθει καπου ), ενω το παιδι ΔΕΝ θελει να προχωρησει στο update. Εαν σβησω αυτο το φακελο , θα υπαρχει προβλημα; 

http://www.thewindowsclub.com/delete-windows-bt-ws-folders-windows-10

Link to comment
Share on other sites

Change the default search engine in Microsoft Edge

 

Επιπλέον στα settings επιλέγεις a specific page or pages και στο πλαίσιο γράφεις www.google.com και πατάς το + και στο προσθέτει ακριβώς από πάνω. Αν υπάρχει και κάτι άλλο το διώχνεις με το x. Κρατάς δηλαδή μόνο το google

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα έναν οδηγό . Έκανα ότι έλεγε ο οδηγός .

Δεν έκανα αυτό που λες εσύ .

Έβρισκε τον search provider από την προηγούμενη σελίδα .

Πάτησα πάνω του .

Θα δοκιμάσω με τον τρόπο σου και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λέει ο @pasjohn, έτσι το έκανα απ' την πρώτη μέρα κι εγώ.

 

Παιδιά ξέρουμε κάτι παραπάνω αν δεν σου βγάλει το εικονίδιο του upgrade πως αλλιώς μπορούμε να βάλουμε τα win10;

Συγκεκριμένα, τα έχω βάλει στις κοπέλας μου το σύστημα (δικής μου σύνθεσης AMD) από την πρώτη μέρα και δεν συνάντησα κανένα είδους πρόβλημα από αυτά που έχουν παρουσιαστεί εδώ και τόσες μέρες σε άλλους συμφορουμίτες.

Στα δικά μου συστήματα, σε κανένα από τα δύο δεν μου έχει εμφανιστεί το upgrade (και δεν βλέπω να εμφανίζεται). Είπα ίσως μέσω του tools μπορέσει να γίνει τίποτα αλλά μπάαααα... μου βγάζει πρόβλημα, δεν ξεκινάει καθόλου. Δοκίμασα μέσω usb μέσα σε win8.1 αλλά τίποτα πάλι, φτάνει στο σημείο όπου σου ζητάει το κλειδί και δεν μπορείς να το προσπεράσεις αυτό το βήμα.

Και στα 2 Pc είναι ενεργοποιημένα τα win 8.1.

Καμιά φαϊνή ιδέα κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.