Jump to content



Recommended Posts

Εγω με την titanium pcix βρηκα ενα πατεντοdriver που απο οτι ειδα δουλευει. Και παιζει και το control panel...

Αν εχεις την fatality ομως δεν την βλεπω μεσα στο supported...

 

http://forums.creative.com/showthread.php?t=720562

 

ΥΓ. Χμ σημερα παλι το ανοιξα το pc αλλα παλι δεν ειχε ηχο η xfi ενω τα razer kraken επαιζαν κανονικα τον ηχο....Αρα τα ιδια κανει και αυτος...

 

Έχω ήδη πρόβλημα με την XFI Fatality στα win7, έλεγα μήπως διορθωνόταν με τα win10. Άρα δεν παίζουν τα 3d effect σε bf και λοιπά?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτήν την στιγμή που σας γράφω κάνω την εγκατάσταση των windows 8.1 pro. Δεν είχα προβλήματα κατα την διάρκεια εγκατάστασης,ενεργοποίησης η οδηγών στα windows 10 ακόμα και κατα τις remote λειτουργίες για work from home.

Αλλά σε όλα τα παιχνίδια της blizzard είχα τρέλα θέματα. Αλεπαληλα crashes, εξαφανισμένο κέρσορα, μαύρες οθόνες κτλ.

Well.... Let's wait till 2016

Link to comment
Share on other sites

Με τις ρυθμίσεις απενεργοποιημένες απλά, δε γλιτώνεις πάντως. Θέλει πείραγμα σε services registry και group policies και πολλά από αυτά γίνονται μόνο στα enterprise. Μεγάλο φάουλ της μικρομαλακης που συζητήθηκε και στο σχετικό ποστ στις ειδήσεις

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά. Εγώ από 8.1 πήγα μετά από 2 χρόνια στα 7 και σκεφτόμουν να κάνω το βήμα για τα 10. Διάβασα λίγες απόψεις εδώ στο forum και αμα δε πατήσουν λίγο καιρό στην αγορά, να δούμε και κανα 12αρι παιχνίδι της προκοπής, δεν αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτήν την στιγμή που σας γράφω κάνω την εγκατάσταση των windows 8.1 pro. Δεν είχα προβλήματα κατα την διάρκεια εγκατάστασης,ενεργοποίησης η οδηγών στα windows 10 ακόμα και κατα τις remote λειτουργίες για work from home.

Αλλά σε όλα τα παιχνίδια της blizzard είχα τρέλα θέματα. Αλεπαληλα crashes, εξαφανισμένο κέρσορα, μαύρες οθόνες κτλ.

Well.... Let's wait till 2016

Ωχ ωχ... Αρα diablo3 που σκεφτομαι να ξαναρχισω απο 23 αυγουστου την ηπιαμε?

Link to comment
Share on other sites

Ανά άκυρα διαστήματα μου ανοίγει το παράθυρο αναζήτησης κάτω αριστερά στο λαπτοπ. Έχει δυνατότητα να ανοίγει με κάποια συγκεκριμένη φορά του mousepad; Γιατί όταν κάνω scroll με τα δύο δάχτυλα το ανοίγει αλλά όχι πάντα. Γενικά υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω αυτό γιατί είναι τελείως εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο καιρο ειπα να παιξω λιγο titanfall. Παταω ν ανοιξει το παιχνιδι, αλλα που; Σιγα μη δουλευε! Μεσα στο origin μου εδινε μονο την επιλιγη "Ληψη". Πηγα να κανω τη διαδικασια που ειχα κανει την προηγουμενη φορα που ειχα κανει φορματ για να το κανω να δουλεψει και καπου εκει καταστραφηκαν ολα. Αφου αντεγραψα το φακελο του παιχνιδιου μεσα στο φακελο origin games το συστημα κολλησε για τα καλα. Δεν εκανε τιποτα. Προσπαθησα την ιδια διαδικασια αλλες δυο φορες. Παλι κολλημα των παντων και hard reset.. Λεω δεν πειραζει, ας το ξανακατεβασω απο την αρχη. Αρχιζει το download, παλι κολλαει το συστημα μετα απο κανα 20λεπτο, παλι hard reset. Λεω ξανα οτι δεν πειραζει και αποφασιζω να κανω εγκατασταση απο τα dvd μιας και το χουμε αε retail εκδοση. Ξεκιναει το install και μετα απο κανα 20λεπτο, ξανα κολλαει το συμπαν και ξανα hard reset. Αποτελεσμα: Το titanfall δεν μπηκε, και τα επαιξε και ο σκληρος. Η δε θα φαινεται καθολου μεσα στον windows explorer, η θα φαινεται αλλα θα στροφαρει σαν τρελος και δεν θα αποκρινεται σε τιποτα. Αξιζει δε να σημειωθει οτι πριν απο καθε hard reset επιχειρουσα με alt control delete να ανοιξω διαχειρηση εργασιων ωστε να σταματησω τη διαδικασια. Ε, ολες τις φορες που προσπαθησα, η διαχειρηση εργασιων με εγραψε κανονικα στα φρυδια της. Μια στις πεντε φορες ανοιγε, τις υπολοιπες οχι, και αυτη τη μια που ανοιγε δεν εδειχνε καμια διεργασια. Καιγοταν το συμπαν απο ανοιχτες καρτελες αλλα η διαχειρηση δεν εδειχνε καμια.

Παει αυτο. Χτες καταφερα να φτιαξω το μαμημενο το ps3 controller και να το κανω να δουλεψει. Αμεσως λοιπον ανοιξα να παιξω dirt rally και προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι αναβιωσε το 59Mhz bug. Δεν δινει 60Hz ανανεωση αλλα μονο 59. Ωστοσο η tv στην οποια προσπαθησα να παιξω ειναι 100Hz..

Τελος, η λειτουργια dsr της nvidia δε λεει να μου δουλεψει στρωτα με τιποτα. Με το που την ενεργοποιω το παιχνιδι παιζεται καρε καρε. Stuttering εως αηδιας και ζαλαδας..

Γενικη εντυπωση μεχρι στιγμης: Προκειται για ενα λειτουργικο ωραιο αλλα μονο στην εμφανιση. Για καθε ενα πραγμα που επιχειρεις να κανεις υπαρχουν αλλα δεκα που πρεπει να ρυθμισεις. Ειδικα σε συστηματα που χρησιμοποιουνται κυριως για παιχνιδι ειναι μακραν χειροτερα απο τα τιμιοτατα 7αρια. Και επειδη μαζευτηκαν πολλες θυσιες που πρεπει να γινουν για να εχω ενα λειτουργικο το οποιο απαιτει μεταπτυχιακο προγραμματισμου για να το σταματησω απο το να με κατασκοπευει, απιφασισα αυριο πρωι πρωι να περασω ξανα τα 7αρια μου. Απο την πρωτη εως την τελευταια μερα συμβιωσης με τα 7αρια ο συνολικος αριθμος προβληματων που ειχα ηταν 0. Ελπιζω απλα να μην τα εχει φτυσει ο δισκος που εχω τα παιχνιδια μου μεσα, η εστω να με αφησει να κανω ενα backup...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Ενδιαφερον. Κατι περιεργο μου εκανε εμενα με τα ubisoft games. To unity ενω το ειχα στο σκληρο τον μηχανικο απο την προηγουμενη εγκατασταση εκανε discover files, αλλα στο τελος μου εβγαλε οτι τα 8gb ειναι corrupt και θελουν ξανα κατεβασμα. Θα δοκιμασω και στο HTPC αν εχει συμβει το ιδιο... Αν εχει το ιδιο τοτε ισως ειναι παρομοια περιπτωση με του giorgos2187

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ειναι προβλημα δισκου ΠΛΕΟΝ. Τοσα hard resets εφαγε ο κακομοιρης. Μεχρι και πριν τη διαδικασια που περιεγραψα πιο πανω ομως ο δισκος δουλευε αριστα. Πεντε λεπτα πριν ξεκινησω να βαζω το titanfall επαιξα λιγο αλλα δυο παιχνιδια χωρις το παραμικρο προβλημα. Και μαλιστα ο δισκος ειναι σχετικα καινουριος. WD Blue 1TB.

Link to comment
Share on other sites

Hard Resets εννοεις reset απο το κουμπι του κουτιου; Στασου λιγο... Εμενα που ειναι 7 χρονια ο black και 5.5 ο Green , ξερεις ποσα τετοια εχουν φαει; Θα επρεπε να εχουν δει τα ραδικια αναποδα οι ερμοι. Και ολα τα resets τα εφαγαν με τα windows 7.. 

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι να ειπε το ποιημα ο δισκος, λιγο δυσκολο το βρισκω απο τα hard resets των τελευταιων ωρων, αλλα επειδη ειναι μυστηρια τα μηχανικα αυτα, δε ξερεις ποτέ τι μπορει να συμβαινει.. Εμενα τις προαλλες στα 7ρια μου εξαφανιζοταν οι δισκοι (και οι 2 οι μηχανικοι) , και μετα απο restart εμφανιζοταν, μεχρι να εξαφανιστουν ξανα οποτε αυτοι νομιζαν... 

 

Ασυμβατοτητας are to be expected σε ενα νεο λειτουργικο, νομιζω οτι γινεται κατανοητο αυτο. Το λες και μονος σου οτι επαιζες μια χαρα λιγο πριν το titanfall. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update. Ανοιξα το pc και ο σκληρος φανηκε κανονικα. Ομως δεν αποκρινεται τιποτα, τιποτα απολυτως, ο δισκος στροφαρει σαν τρελος και ολοι οι φακελοι φαινονται μεν να υπαρχουν, αν καταφερεις και  τους ανοιξεις φαινονται τα αρχεια και οι υποφακελοι αλλα ολα εχουν μεγεθος 0ΚΒ. Τα παντα. Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι αυτο; Ωστοσο ο δισκος ακουγεται να στροφαρει σαν τρελος ολη την ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Update. Ανοιξα το pc και ο σκληρος φανηκε κανονικα. Ομως δεν αποκρινεται τιποτα, τιποτα απολυτως, ο δισκος στροφαρει σαν τρελος και ολοι οι φακελοι φαινονται μεν να υπαρχουν, αν καταφερεις και  τους ανοιξεις φαινονται τα αρχεια και οι υποφακελοι αλλα ολα εχουν μεγεθος 0ΚΒ. Τα παντα. Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι αυτο; Ωστοσο ο δισκος ακουγεται να στροφαρει σαν τρελος ολη την ωρα...

Δοκιμασε το διαγνωστικο τις WD η καποιο προγραμα για να δεις την υγεια του δισκου (πχ hdd sentitel , crystal disc info) η κατι τετοιο τελος παντων

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.