Jump to content



Recommended Posts

Λιγες αποψεις και απο μενα για τα νεα παραθυρια.. Μια μπουρδα και μιση ως τωρα. Ολικη καταστροφη ολων οσων ειχα βολευτει στα 7αρια.

-Βγαλσιμο πιστης να μπουν οι οδηγοι της nvidia

-Ομοιως για να δουλεψει η asus καρτα ηχου που δουλεψε με third party drivers

-Αδυναμια να δουλεψει ο bluetooth ανταπτορας και το controller του ps3

-Τα παιχνιδια τα παιζω καρε-καρε στα ιδια settings με πριν.

-Αισθητη καθυστερηση στην αποκριση των εφαρμογων

-Πολλες φορες οι εφαρμογες δεν κλεινουν κατα το κλεισιμο, αλλα κρασαρουν!

Αυτα τα ολιγα προς το παρον. Θα εχουν το δικαιωμα σε μια δευτερη ευκαιρια με clean install. Αν δεν.... Θα εχουν την τυχη των 8!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Τα παιχνιδια τα παιζω καρε-καρε στα ιδια settings με πριν.

 

 

Εχω μια αισθητη διαφορα 8-10% up στο witcher με ιδια settings/hardware. . Κατι γινεται λαθος... 

 

Το τελευταιο που λες ειναι σιγουρο οτι θα διορθωθει , καθως ειναι κατι στανταρακι σε καινουρια windows. Αν και δε μου εγινε ουτε μια φορα μεχρι στιγμης. 

 

Το μονο που με παραξενευει , ειναι οτι τα εικονιδια σε καποιες εφαρμογες ειναι εξαφανισμενα (εχουν ενα λευκο εικονιδιο). Πχ του GPU - Z. Επισης ειχα παρατηρησει ο Windows Defender να δουλευει χωρις κανενα λογο απο μονος του  (ακουσα την ψυκτρα του επεξεργαστη να ανεβαζει στροφες και μπηκα task manager και το προσεξα). Απενεργοποιηθηκε απο gpedit.msc. Τα αυτοματα updates με το ετσι-θελω , ηταν σπαστικα, οποτε απενεργοποιηθηκαν και αυτα. 

Τελος η γλωσσα. Οταν εκανες στα 7 minimize τον browser γυρνουσε αγγλικα μονο του, αυτο με βολευε. Τωρα μενει παντου Ελληνικα ας πουμε. Πρεπει να γυρισεις εσυ σε αγγλικα. Αλλοι μπορει να το θεωρουν προτερημα αυτο

 

Προς το παρον ολα πανε βουτυρο, games και οχι μονο. Τι να πω..

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Λιγες αποψεις και απο μενα για τα νεα παραθυρια.. Μια μπουρδα και μιση ως τωρα. Ολικη καταστροφη ολων οσων ειχα βολευτει στα 7αρια.

-Βγαλσιμο πιστης να μπουν οι οδηγοι της nvidia

-Ομοιως για να δουλεψει η asus καρτα ηχου που δουλεψε με third party drivers

-Αδυναμια να δουλεψει ο bluetooth ανταπτορας και το controller του ps3

-Τα παιχνιδια τα παιζω καρε-καρε στα ιδια settings με πριν.

-Αισθητη καθυστερηση στην αποκριση των εφαρμογων

-Πολλες φορες οι εφαρμογες δεν κλεινουν κατα το κλεισιμο, αλλα κρασαρουν!

Αυτα τα ολιγα προς το παρον. Θα εχουν το δικαιωμα σε μια δευτερη ευκαιρια με clean install. Αν δεν.... Θα εχουν την τυχη των 8!

Πάνω καάτω τα ίδια έπαθα. Πήγαινε στα settings---> update&security--->Recovery και κάνε reset. Θα σου κρατήσει τα αρχεία αλλά όχι και τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Καθαρό clean setup και τα ίδια προβλήματα με τον giorgos2127. Το σπουδαιότερο, δεν παίζει fallout 3. Επίσης, καθώς έβλεπα μια ταινία, μετά από λίγη ώρα σταμάτησε, και μου ζήτησε να την νοικιάσω !!!!!!!! Η ταινία είναι δική μου.

 

Απλά και ωραία, σήμερα θα βάλω πάλι τα παλιά καλά και αγαπημένα 7άρια. Επί της ουσίας τα 10άρια, δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Edge browser:

 

ΓΤΠ

χωρίς λόγο σε forum sites κάνει reload το page όταν γράφεις κείμενο, έχει crashάρει αρκετές φορές γενικότερα.

Ουστ.

Έπαθα τα ίδια με το παρόν φορουμ.

Σε εμένα το παίζει μια χαρά 

Έκανες κάποια ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Καθαρό clean setup και τα ίδια προβλήματα με τον giorgos2127. Το σπουδαιότερο, δεν παίζει fallout 3. Επίσης, καθώς έβλεπα μια ταινία, μετά από λίγη ώρα σταμάτησε, και μου ζήτησε να την νοικιάσω !!!!!!!! Η ταινία είναι δική μου.

 

Απλά και ωραία, σήμερα θα βάλω πάλι τα παλιά καλά και αγαπημένα 7άρια. Επί της ουσίας τα 10άρια, δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω.

Έχεις γυρίσει τανία?  :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα upgrade όλα δουλεύουν μια χαρά . κατέβασα drivers nvidia έκανα clean install τους drivers και παιξαν μια χαρά. Κατέβασα και τους τελευταίους για την HD4600 του επεξεργαστή και δε χρειάστηκε τίποτα άλλο . το σύστημα πάει σφαίρα . στα παιχνίδια μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

συμπέρασμα: οι χρήστες είναι ηλίθιοι και κατάφεραν να τους κοροϊδέψουν μέσα στα μούτρα τους :) και πολύ το χαίρομαι :)

Επειδή και εγώ χαίρομαι που επέστρεψε το start menu, πως ακριβώς μας κορόιδεψαν; Προσωπικά ήθελα να πατάω κάτω αριστερά (ή να πατάω το Win-key) και να βγαίνει το μενού με τις εφαρμογές μου. Επίσης πατώντας Win-key και γράφοντας έκανα αναζήτηση στις εφαρμογές μου. Αυτά ακριβώς κάνει και τώρα το start menu. Παλιότερα σε πήγαινε σε άλλη οθόνη με tiles το οποίο ήταν χαζό.

 

Επίσης πλέον καμία εφαρμογή δεν ανοίγει σαν Full-Screen εφαρμογή, όλες ανοίγουν σαν παράθυρα όπως θα έπρεπε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απο 7 σε 10, γρηγορα με πολλες δυνατοτητες και εφαρμογες παει σφαιρα το μοτερ +15-20 FPS σε παιχνιδια!

Το μονο που χρειαστηκε ηταν να βγαλω τα "καρφια" απο το 5.1 και να τα ξαναβαλω για να δει τα ηχεια μου.

Τα πειραζω λιγακι για κανα 2 μερες να δω τι μπορω να φτιαξω παω για clean και μην τον ειδατε...

Link to comment
Share on other sites

Λιγες αποψεις και απο μενα για τα νεα παραθυρια.. Μια μπουρδα και μιση ως τωρα. Ολικη καταστροφη ολων οσων ειχα βολευτει στα 7αρια.

-Βγαλσιμο πιστης να μπουν οι οδηγοι της nvidia

-Ομοιως για να δουλεψει η asus καρτα ηχου που δουλεψε με third party drivers

-Αδυναμια να δουλεψει ο bluetooth ανταπτορας και το controller του ps3

-Τα παιχνιδια τα παιζω καρε-καρε στα ιδια settings με πριν.

-Αισθητη καθυστερηση στην αποκριση των εφαρμογων

-Πολλες φορες οι εφαρμογες δεν κλεινουν κατα το κλεισιμο, αλλα κρασαρουν!

Αυτα τα ολιγα προς το παρον. Θα εχουν το δικαιωμα σε μια δευτερη ευκαιρια με clean install. Αν δεν.... Θα εχουν την τυχη των 8!

 

Εγώ δεν είχα κανένα θέμα με τους drivers της NVIDIA (GTX760 / 353.62). Παιχνίδια τα ίδια με πριν, λίγο καλύτερα τα γραφικά, λίγο χειρότερος ο επεξεργαστής (τουλάχιστον στα μετροπρογράμματα, π.χ. στο 3dmark).

 

Εφαρμογές κανένα πρόβλημα εκτός του edge που @@ρίζεται, μόλις άλλαξα σε firefox γιατί αν και γρήγορος πολύ buggy. Αυτό με clean install όμως. Από hardware το μόνο πρόβλημα που έχω βρει είναι το wifi stick μου που έχει 20ms lag vs τα 2-3ms στα 7. Δε ξέρω όμως άμα φταίει αυτό ή το modem μου μιας και έχω καιρό να το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ χαίρομαι που επέστρεψε το start menu, πως ακριβώς μας κορόιδεψαν; Προσωπικά ήθελα να πατάω κάτω αριστερά (ή να πατάω το Win-key) και να βγαίνει το μενού με τις εφαρμογές μου. Επίσης πατώντας Win-key και γράφοντας έκανα αναζήτηση στις εφαρμογές μου. Αυτά ακριβώς κάνει και τώρα το start menu. Παλιότερα σε πήγαινε σε άλλη οθόνη με tiles το οποίο ήταν χαζό.

 

Επίσης πλέον καμία εφαρμογή δεν ανοίγει σαν Full-Screen εφαρμογή, όλες ανοίγουν σαν παράθυρα όπως θα έπρεπε.

 

ότι ήθελες γινόταν και τότε.. πατούσες win-key και εμφανιζόταν το menu με τις εφαρμογές σου.. επίσης πατούσες win-key και έκανες αναζήτηση τις εφαρμογές σου.. κι όπως λες κι εσύ, ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ... απλά τότε φαινόταν σε όλη την οθόνη κ κάποιοι πάθαιναν κοκομπλόκο, ενώ τώρα το βλέπουν μικρότερο.. και νομίζουν ότι επέστρεψε αυτό που έλειπε.. πράγμα που γινόταν custom με μια απλή εφαρμογή κ βγήκαν τέτοιες με το κιλό

Τρέξαν όλοι να δουν ότι άλλαξε κ να νιώσουν καλύτερα που επέστρεψε.. ε για μένα ναι, ο χρήστης που κρίνει τα windows από το start menu τους είναι ηλίθιος.. όπως αυτός που γκρίνιαζε με κάθε αλλαγή του facebook, που ξεβολευόταν κι έψαχνε να βρει τι και πώς.. μέχρι να το ξανασυνηθίσει και να γκρινιάξει με την επόμενη αλλαγή.. 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παιδεύται ο κόσμος......δηλαδή πραγματικά ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί να μπει σε τόσο παίδεμα

όχι το ένα δεν δούλεψε το άλλο δεν δούλεψε έκανα clean install δεν έκανα όχι το ένα update όχι το άλλο....πραγματικά πρέπει κάποιος να έχει πολύ ελεύθερο χρόνο για να ασχοληθεί με ένα OS που μόλις κυκλοφόρησε.......και με βάση την πρόσφατη ιστορία της MS μόνο αποτυχίες παταγώδεις μας έχει προσφέρει μετά τα Win 7.

 

Να σας πω ένα απλό παράδειγμα: σκεφτείτε πόσα threads γράψαμε πόσο παιδευτήκαμε πόσο ψάξαμε πόσο ταλαιπωρηθήκαμε για να στήσουμε ένα Win 8 να δουλεύει....ξαφνικά μετά από 2,5 ετή έτσι ξαφνικά...........πουφ δεν υπάρχει αυτό το λειτουργικό δεν υπάρχει πάμε στο επόμενο......

 

Εγώ προσωπικά αρνούμαι να συμμετάσχω σε αυτή την παρωδία θα ασχοληθώ μόνο όταν πρόκειται να κερδίσω χρήματα από αυτό...και επειδή κανείς μα απολύτως κανείς πελάτης σε αυτό το αστείο σύμπαν της ελληνικής πραγματικότητας δεν πρόκειται να μου ζητήσει από μόνος του Win 10 δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ σοβαρά

 

κάθομαι και διαβάζω με ένα απλό μειδίαμα πόσο παιδεύονται οι λοιποί power users..... και χαίρομαι γιατί εγώ δεν πρόκειται να παιδευτώ με αυτά.....είμαι ξεκούραστος.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.