Jump to content



Recommended Posts

Που είναι το δύσκολο; Κάνεις αναβάθμιση, επικοινωνούν τα 10 με τη μαμά και με βάση τη μητρική σου βγάζει ένα κλειδί ενεργοποίησης, τέλος αυτό.

Από εκεί και πέρα ότι iso περάσεις θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

Το ISO που κατεβασες δεν περιέχει κάποιο κλειδί.

Ότι γινόταν και στα 7 δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το δύσκολο; Κάνεις αναβάθμιση, επικοινωνούν τα 10 με τη μαμά και με βάση τη μητρική σου βγάζει ένα κλειδί ενεργοποίησης, τέλος αυτό.

Από εκεί και πέρα ότι iso περάσεις θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

Το ISO που κατεβασες δεν περιέχει κάποιο κλειδί.

Ότι γινόταν και στα 7 δηλαδή.

 

Στο πρώτο μισό συμφωνούμε :)

Η διαφωνία μου:

Το ISO που κατεβάζουμε χρησιμοποιεί volume license κλειδί (ουσιαστικά για να προσδιορίσει το είδος των Windows). Δε μπορείς πχ να βάλεις Windows 10 Enterprise και να ενεργοποιηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου  έγινε η αναβάθμιση ...ολα  καλά  έχω  όμως ώρες - ώρες  καποια  κολληματάκια  ...δεν ανταποκρίνονται  άμεσα  κάποιες  εφαρμογές ή  κλέινουν αφου κρα΄σρουν.κ.λ.π. Παράδειγμα  άνοιξα τον πίνακα  ελέγχου  και  πάτησα το εικονίδιο  για  εκτυπωτές και  δεν  άνοιγε ...ή  δεν  ανταποκρινόταν ...λίγο  σε  σκέψεις  με  έχουν  βάλει ...είχα  και μια  μαυρη  οθόνη μετα  από  ένα  ctrl+alt+del  γιατί  ήθελα  να  περάσω  σε  λειτουργία  έναρξης  εργασιών  και  να  κλείσω  κάποια  εφαρμογή  ...

Τι  λέτε ....ακούω  γνώμες

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μισό συμφωνούμε :)

Η διαφωνία μου:

Το ISO που κατεβάζουμε χρησιμοποιεί volume license κλειδί (ουσιαστικά για να προσδιορίσει το είδος των Windows). Δε μπορείς πχ να βάλεις Windows 10 Enterprise και να ενεργοποιηθούν.

Ε εννοείται αυτό μιλάμε πάντα για τις home και pro εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως ενας υπολογιστης στο γραφειο με 7αρια απο το θειο και αναβαθμιση στα 10αρια κανει διαρκεις επανεκκινησεις. . Το ιδιο και το ιδιο μια ωρα.....

 

Αλιμονο αν ειχαμε την απαιτηση να παιξουν και σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε θείο, ξεχάστε το upgrade παίδες.. απγκρειντ και θείος είναι άλλες έννοιες..

 

Προς το παρον μια χαρα γινονται θπγραδε 7αρια απο θειο, αρκει να ειναι σωστα ενεργοποιημενα ;)

Link to comment
Share on other sites

Απότι διαβάζω η creative δεν έχει βγάλει επίσημους drivers. Πως βλέπουν την κάρτα ήχου τα win10?

Εγω με την titanium pcix βρηκα ενα πατεντοdriver που απο οτι ειδα δουλευει. Και παιζει και το control panel...

Αν εχεις την fatality ομως δεν την βλεπω μεσα στο supported...

 

http://forums.creative.com/showthread.php?t=720562

 

ΥΓ. Χμ σημερα παλι το ανοιξα το pc αλλα παλι δεν ειχε ηχο η xfi ενω τα razer kraken επαιζαν κανονικα τον ηχο....Αρα τα ιδια κανει και αυτος...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.