Jump to content



Project Cars 2


kyr..

Recommended Posts


2404 messages?????
Σε ψαχνει η γυναικα σου μεσω steam ? :hehe:
 


Κι εγώ το πρόσεξα όταν κοιτούσα αν υπάρχουν προσωπικά δεδομένα που δε θα ήθελα να φανούν, αλλά μετά σκέφτηκα... άραγε οι υπόλοιποι τα διαβάζουν αυτά τα spams? Προφανώς είναι από communities παιχνιδιών που έχω κάνει subscribe. Από τη γυναίκα μου δε μπορώ να ξεφύγω. Θα βρει τρόπο πιο εύκολα αν είναι κάτι επείγον (π.χ. Να κλείσει τον γενικό) [emoji12][emoji33]


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούω και καλά λόγια. Bugs, περίεργα frame drops και handilng που όλοι λένε ότι είναι καλύτερο από τo pcars1 αλλά κατώτερο των υπολοίπων. 

Φαντάζομαι θα στρώσει στα bugs με τον καιρό αλλά για τα physics δεν είμαι αισιόδοξος. 

Φυσικά περιμένω απόψεις των ατόμων που το δοκίμασαν.  

Link to comment
Share on other sites

@konnos δωσε ενα πρωτο feedback ρεπαιδιμου, και ασε τα βιδεα των αλλων :p
Εχουμε καταλαβει οτι ειναι σαφως ανωτερο απο το προηγουμενο αλλα πως τα παει σε σχεση με τον υπολοιπο ανταγωνισμο;
Θα κλαψουνε μανουλες στην Ιταλια ή οχι ακομα; :p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε νομίζω να κλάψει κανείς, το παιχνίδι θέλει λίγο ψάξιμο και χθες είχα πολύ λίγο χρόνο, μια ώρα μαξιμουμ. Μια συνοπτική άποψη και θα επεκταθώ αργότερα:

 

Τα γραφικά μου αρέσουν και δεν έχω δει κάποιο artifact ή bug μέχρι στιγμής. Αν δε σου αρέσει το γραφιστικό στυλ του πρώτου, μάλλον δε θα σου αρέσει και του δεύτερου.

FFB: πολύ καλό σε αυτά που δοκίμασα, αλλά θέλει ένα ψάξιμο στις ρυθμίσεις να δεις τί σου αρέσει περισσότερο. Καμία σχέση με το πρώτο παιχνίδι στην αίσθηση και στο εύρος των ρυθμίσεων, εκτός κι αν θέλεις να το πειράξεις με custom txt. Με την Τ300 δοκίμασα μόνο το RAW με τα default του, δεν πείραξα κάτι, αλλά δεν είδα deadzone removal επιλογή. Διάβασα οτι τα Immersive k Informative έχουν ένα είδος autotune, κάτι σαν το FFB Clip. Μέχρι στιγμής δοκίμασα την La Ferrari, ΜcL 650S, Caterham 620, Corvette GT3 k BAC Mono. Ήταν όλα πολύ καλά, εκτός απ την Corvette που ήθελε λίγο ανέβασμα στο FFB γιατί ήταν κάπως αδύναμη. Γι αυτό λέω μήπως πρέπει δοκιμάσω τα informative k immersive μήπως και είναι καλύτερα για το τιμόνι μου. Οι πίστες έχουν ανανεωμένα γραφικά, αλλά μέχρι εκεί για τις παλιές πίστες. Αν βάλεις τις καινούριες πίστες καταλαβαίνεις οτι εκεί έχει γίνει δουλειά, αλλά στις παλιές τίποτα το ιδιαίτερο. Με το σύστημά μου όλα καλά από fps, δεν έχω πειραματιστεί ακόμη, αλλά έχω όλα στο medium και MSAA και το car sto high. Σηκώνει και παραπάνω, αλλά δεν είχα χρόνο για δοκιμές.

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε νομίζω να κλάψει κανείς, το παιχνίδι θέλει λίγο ψάξιμο και χθες είχα πολύ λίγο χρόνο, μια ώρα μαξιμουμ. Μια συνοπτική άποψη και θα επεκταθώ αργότερα:
 
Τα γραφικά μου αρέσουν και δεν έχω δει κάποιο artifact ή bug μέχρι στιγμής. Αν δε σου αρέσει το γραφιστικό στυλ του πρώτου, μάλλον δε θα σου αρέσει και του δεύτερου.
FFB: πολύ καλό σε αυτά που δοκίμασα, αλλά θέλει ένα ψάξιμο στις ρυθμίσεις να δεις τί σου αρέσει περισσότερο. Καμία σχέση με το πρώτο παιχνίδι στην αίσθηση και στο εύρος των ρυθμίσεων, εκτός κι αν θέλεις να το πειράξεις με custom txt. Με την Τ300 δοκίμασα μόνο το RAW με τα default του, δεν πείραξα κάτι, αλλά δεν είδα deadzone removal επιλογή. Διάβασα οτι τα Immersive k Informative έχουν ένα είδος autotune, κάτι σαν το FFB Clip. Μέχρι στιγμής δοκίμασα την La Ferrari, ΜcL 650S, Caterham 620, Corvette GT3 k BAC Mono. Ήταν όλα πολύ καλά, εκτός απ την Corvette που ήθελε λίγο ανέβασμα στο FFB γιατί ήταν κάπως αδύναμη. Γι αυτό λέω μήπως πρέπει δοκιμάσω τα informative k immersive μήπως και είναι καλύτερα για το τιμόνι μου. Οι πίστες έχουν ανανεωμένα γραφικά, αλλά μέχρι εκεί για τις παλιές πίστες. Αν βάλεις τις καινούριες πίστες καταλαβαίνεις οτι εκεί έχει γίνει δουλειά, αλλά στις παλιές τίποτα το ιδιαίτερο. Με το σύστημά μου όλα καλά από fps, δεν έχω πειραματιστεί ακόμη, αλλά έχω όλα στο medium και MSAA και το car sto high. Σηκώνει και παραπάνω, αλλά δεν είχα χρόνο για δοκιμές.
Ωραίος αλλά επέτρεψε μου να πάρω την κριτική σου με λίγο καχυποψία μιας και ήδη το πρώτο σου άρεσε ενώ πχ σε εμένα μου φαίνεται σκουπίδι.



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ωραίος αλλά επέτρεψε μου να πάρω την κριτική σου με λίγο καχυποψία μιας και ήδη το πρώτο σου άρεσε ενώ πχ σε εμένα μου φαίνεται σκουπίδι.


Αυτο μπορει να ειναι και διαφημιση υπερ του...!!! :p

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα 

 

Ε ναι οκ, γούστα είναι αυτά.

 

Από φορμουλες δε θα μείνει ικανοποιημένος. Έχει FormulaA (βασικά η 2011 που ξέρεις απ το 1, ελάχιστα ίσως βελτιωμένη, πιθανότητα απλώς λόγω καινούριου ελαστικού, δε νομίζω πως την έχουν αλλάξει) αλλά δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, την Formula 3.5 renault (αντικατέστησε την FB), Formula C (νομίζω βασισμένη στο GP3?, το είχα διαβάσει πριν καιρό), Formula Rookie και Formula X. Και μετά είναι και τα γνωστά Lotus. Και το Indycar που είναι κι αυτό καλό.

 

Το F3.5, Rookie και η FX και το Indycar είναι ωραία. FC δε δοκίμασα, στο 1 μου άρεσε. Η FA αδιάφορη, οδηγικά αλλά και ακουστικά, ενώ στο 1 μου άρεσε ο ήχος της. H FX δε ξέρω τί ακριβώς είναι, αλλά μου φαίνεται σαν μίξη Φορμουλα 1991 και σύγχρονης αεροδυναμικής, είναι δικό τους δημιούργημα και πολύ ενδιαφέρον, με τον ήχο να φαντάζομαι να γίνεται κάπως κουραστικός σε μεγάλο αγώνα.

 

Οι φορμουλες της Kunos πιστεύω πως είναι πιο καλές, και τα mods από ASR k VRC (?) ένα κλικ καλύτερα κι από Kunos. Τουλάχιστον έτσι τα θυμάμαι αν και στο V10 δεν τα έχω οδηγήσει ιδιαίτερα τα mods.

 

Η SMS δεν έχει εστιάσει ιδιαίτερα σε formula, το ψωμί είναι στα road cars που νομίζω πως είναι πολύ καλά και στα GT3 k GTE, με πολύ καλό roster για multiclass endurance και φήμη για LeMans DLC. To Caterham είναι πολύ ωραίο, πολύ παρόμοιο με του AMS.

 

Γενικώς τα αυτοκίνητα είναι πολύ πιο προβλέψιμα και διαχειρίσημα στο όριο, εκτός κι αν έχεις κάνει γερή πατάτα. Πράγμα το οποίο το θεωρώ πιο σωστό απ το να βλέπω τη Lambo στο AC να μου γυρνάει κώλο στα 70km πέρνωντας την κλειστή στροφή στην Ιμολα στο AC. Απλώς φεύγει ο κώλος σχεδόν χωρίς ένδειξη και άντε γεια. Εντάξει θέλει να οδηγείς με σεβασμό το AC, αλλά σε πολλά αυτοκίνητα η προσέγγιση στο όριο (ιδίως σε πιο χαμηλές ταχύτητες) είναι ασαφής, από το οποίο έπασχε το PCARS1 επίσης, αλλά έχει βελτιωθεί πολύ στον τομέα αυτόν.

 

To be continued.

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 2 ώρες ενασχόληση (ουσιαστικά 1, γιατί την άλλη μια έπαιζα με τις ρυθμίσεις για το multimonitor - πολύ καλό που το υποστηρίζει  πλέον-  και τα γραφικά) στο multiplayer, οι εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Καθαροί αγώνες με κόσμο στα GT3, με μόνο bug οτι εμφανίζονται τα ονόματα των οδηγών να περνουν μπροστά από τις οθόνες (απενεργοποιείστε την εμφάνιση των ονομάτων). Κάτι που δε μου άρεσε ήταν που αν κάνω join σε κάποιον αγώνα και δεν προσέξω τις πληροφορίες πριν μπω, δε βρήκα να λέει πουθενά πόσοι γύροι είναι ο αγώνας, και κάθε φορά ρωτούσα στο chat window. Μπορεί να ορίσει ο διοργανωτής το επίπεδο (κάτι σαν minorating) που απαιτείται για να μπορεί να πάρει κάποιος μέρος (έχω 1472 πόντους, ίσως το default να είναι το 1500), οπότε μάλλον αποκλείεις τους νουμπάδες. Επίσης τα γραφικά αρχικά δεν ήταν ωραία, αλλά πείραξα κάτι (δε θυμάμαι τι) και έστρωσε. Απο αυτοκίνητα και πίστες μόνο GT3 στο red bull έτρεξα κυρίως και μου άρεσε το handling και το ffb. Δεν ξέρω πόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι το handling (πόσο sim είναι δηλαδή), αλλά η οδήγηση σίγουρα είναι διασκεδαστική. Δεν το μετάνοιωσα που το αγόρασα, και το αν θα έχει επιτυχία θα εξαρτηθεί πιστεύω από το πόσο καλό θα είναι το multiplayer. Εννοείται πως τα fanboys του AC και RF2 δεν έχουν λόγο να το αγοράσουν, εκτός αν το κάνουν γι αυτό ακριβώς, δηλαδή για να το κράζουν. Επί της ουσίας πρόκειται για μια σαφώς βελτιωμένη version του pcars1, οπότε όσοι έχουν το PCARS1 και τους ψιλοάρεσε, θα τους αρέσει οπωσδήποτε το PCARS2!

 

konnos μέσα για multiplayer!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.