Jump to content



Project Cars 2


kyr..

Recommended Posts

πριν 33 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Αν και η κουβεντα εχει στραφει προς ασετο μερια, θα πω κατι..
Ποσες φορες φωναζω οτι νιωθεις πως δε παταει το αμαξι στην ασφαλτο κατω; Ειδικα σε χαμηλες ταχυτητες. Νιωθεις πως ειναι πανω σε σαπουναδα. Σα να μην "κολλανε" οι ροδες κατω.
Το φωναζω καιρο.
Δε ξερω για αλλα παιχνιδια. Ξερω για αυτο που παιζω σε σχεση με πραγματικα αμαξια. Και εχω οδηγησει παρα πολλα.
 

Αυτο ειπα και εγω, δεν γινεται να ξεκολαει ετσι στις χαμηλες ταχυτητες ενα αυτικινητο, ειδικα οταν εχει και traction control.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μίλησε για traction control?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οκ  @Hornbuckle φταιει το fov :T:
Παμε παρακατω γιατι τους κουρασαμε με το ac παλι......
 
 
Φθηνός ελιγμός

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα σε φιλο με vr κ μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα

 

Δεν ξερω πως παιζει σε οθονη, αλλά με το rift το παιχνιδι απλα δεν υπαρχει

 

Δεν θα το ελεγα χειροτερο απο το AC γιατι προσωπικα τα βλεπω σαν 2 διαφορετικα παιχνιδια

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα σε φιλο με vr κ μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα

 

Δεν ξερω πως παιζει σε οθονη, αλλά με το rift το παιχνιδι απλα δεν υπαρχει

 

Δεν θα το ελεγα χειροτερο απο το AC γιατι προσωπικα τα βλεπω σαν 2 διαφορετικα παιχνιδια

 

 

Ίσως πρέπει να σταθούμε στην τελευταία πρόταση.

 

Το παιχνίδι δεν είναι κακό.

Έχει φοβερά features .

Απλά δείχνει να λείπει η συνοχή .

Διαφορές στο content και bugs , συνοδευόμενα από ένα λίγο πιο απλοϊκό μοντέλο φυσικής, χαλάνε ελαφρώς την σούπα.

 

Μετά ο καθένας αποφασίζει τί από αυτά θα πάρει και τί είναι διατεθειμένος να παραβλέψει.

 

Όπως παντού άλλωστε.

 

Απλά προσωπικά στεναχωριέμαι που πάει πάλι χαμένη μια ευκαιρία.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Το δοκιμασα σε φιλο με vr κ μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα

 

Δεν ξερω πως παιζει σε οθονη, αλλά με το rift το παιχνιδι απλα δεν υπαρχει

 

Δεν θα το ελεγα χειροτερο απο το AC γιατι προσωπικα τα βλεπω σαν 2 διαφορετικα παιχνιδια

 

 

Οτι και να δοκιμάσεις με rift -vive απλά δεν υπάρχει,,,,

Το 3d της υπόθεσης είναι? Το 1 προς 1 feeling?  H ελευθερία που δίνει το headtracking?

To vr είναι tamam για racing sims

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απλώς να επισημάνω οτι λίγο παραπάνω παραπονέθηκες για περίεργη αίσθηση της ταχύτητας στο PCARS2, αλλά μετά από λίγο έλεγες πως μάλλον έχει λάθος το fov στο AC και γι αυτό του φαινόταν περίεργο. Έτσι απλώς για τα πρακτικά :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για σένα έλεγα [emoji14]
Χαχαχα

Όχι ρε συ.
Δεν παραπονέθηκα για την αίσθηση της ταχύτητας αλλά για τη δυνατότητα των αυτοκινήτων για (μεγαλύτερη από τα πραγματικά) ταχύτητα.
Ο uhu παραπονιέται για έλλειψη της αίσθησης της ταχύτητας , που είμαι σίγουρος ότι έχει να κάνει το fov του (δεν βρίσκω τώρα ένα βίντεο που τον δείχνει να παίζει)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Το βρήκα
 

 


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Αυτό είναι απο lfs. Πρόσφατο.:hehe:

Με την πρώτη G25  την οποία πούλησα.

Μετά πήρα G27 την οποία πούλησα.

Μετά έμεινα 3-4 χρόνια χωρίς.

Μετά ξαναξεκίνησα ασέτο με dfp

Μετά δεν την πάλευα και ξαναγόρασα μια G25

H οποία τώρα μετά κανα 2 χρόνια χάλασε.

Προ Χριστού κανονικά.:hehe:

H Dell είναι 23,1 και την κολλάω συνήθως πίσω απο την g25.

(πλάκα πλάκα - αιώνες την έχω)

Fov δεν θυμάμε. Νομίζω αναλόγως του κάρου.

55%

 

Το pc ήταν στην είσοδο του σπιτιού τότε.

Τώρα έχει τραπεζαρία στο ίδιο σημείο.

Πω ρε τι μου θύμισες.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα διαβάζω μπα μπλα μπλα, τις ίδιες και αναμασημένες συζητήσεις για το ποιος έχει τη μεγαλύτερη.... πρόσφυση και ξερωγωτί, που αν γινόταν στο thread του Assetto Corsa, όλο και κάποιος θα έλεγε "μη χαλάτε το τόπικ με off topic συζητήσεις".

Τέλος πάντων, για μένα δεν είναι όλα θέμα physics και tire model, ο καθένας από εμάς έχει ασχοληθεί αρκετές ώρες με τα υπόλοιπα sims και έχει σχηματίσει άποψη για το κάθε παιχνίδι με τα υπέρ και τα κατά. Αυτό που θα περίμενα και θα επιθυμούσα, είναι να διάβαζα απόψεις για το pcars 2, και όχι τις γνωστές τρολλιές...

Μια που δεν το ανέφερε κανείς λοιπόν, κάτι που με ενόχλησε πολύ στο pcars2, είναι ότι το career mode είναι τραγικό! Ξεκινάς Clio cup με το AI στο 100 και στο 1ο race τους ρίχνεις 5 sec στο γύρο. Ανεβάζεις τη δυσκολία στο τέρμα, και λες μια χαρά είμαι. Στον επόμενο αγώνα σε άλλη πίστα, το AI είναι μπροστά στο qualify κι εσυ τελευταίος. Ξεκινάς το race, και στην 1η στροφή έχεις περάσει τους μισούς και τελικά παλεύεις να ανεβείς podium. Στον επόμενο αγώνα έχεις εκνευριστεί και κατεβάζεις τη δυσκολία στο practice και qualify, αλλά στο race ξανά ανεβάζεις δυσκολία για να μην κάνεις hotlap από την 1η θέση... Πρόκειται περί τραγικού bug που σε ξενερώνει απίστευτα...

Τώρα συνεχίστε τη συζήτηση λέγοντας και για το career mode του AC αν θέλετε! [emoji12][emoji850]


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει το θεμα που οντως υπαρχει με το ΑΙ αλλά προσωπικα δεν ασχοληθηκα με το single player κομματι

 

Το παιχνιδι παντως θα το τσιμπησω λιγο αργοτερα μαζι με το rift :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.