Jump to content



Project Cars 2


kyr..

Recommended Posts

On 10/24/2017 at 3:59 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

Καμμια ρυθμιση τιμονιου για το g27 μου? Μου φαινεται πολυ δυσκολο σε σχεση με το forza με τα ιδια βοηθηματα (abs μονο)

 

http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?51628-Jack-Spade-Custom-FFB-Files

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρησιμοποιειτε εσεις παιδια? Εχει αρκετα αρχεια μεσα.
Ποιά τιμονιερα έχεις; Αν έχεις G27 συνιστώ , κανένα.
Βάλε informative, 100, 55, 50, 45

Αν σε δυσκολεύει, μην ανησυχείς. Φταίει το παιχνίδι που δεν δίνει σωστή εικόνα για την πρόσφυση, την αδράνεια κτλ

Αν δοκιμάσεις το assetto corsa θα το καταλάβεις από τα πρώτα μέτρα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το G27 σου ακούγεται οτι οι πιο πολλοί χρησιμοποιούν το standard mid ή το alt mid. Αν βάλεις το alt mid, πρέπει να χαμηλώσεις πολυ το FX, μπορεί και στο 0 λόγω γραναζιών στα Logitech.

 

Aν σε δυσαρεστεί το deadzone, υπάρχει μια γραμμή που μπορείς να πειράξεις μέσα στο αρχείο αυτό. (tighten output 0.15 0.08) Αυτό σημαίνει 15% deadzone και το δεύτερο νούμερο είναι ένα είδος buildup στην εμφάνιση αυτών των χαμηλών δυνάμεων (συνήθως το βάζεις στο μισό του deadzone, χωρίς πολλά πολλά). Αν έχεις μικρότερο deadzone το αλλάζεις, πχ 0.12 0.06

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Ποιά τιμονιερα έχεις; Αν έχεις G27 συνιστώ , κανένα.
Βάλε informative, 100, 55, 50, 45

Αν σε δυσκολεύει, μην ανησυχείς. Φταίει το παιχνίδι που δεν δίνει σωστή εικόνα για την πρόσφυση, την αδράνεια κτλ

Αν δοκιμάσεις το assetto corsa θα το καταλάβεις από τα πρώτα μέτρα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 


Σιγα μην ασχοληθει ο Μαριος με simulation :p
Ειναι ικανος να μπει σε public server με πληκτρολογιο και να τραβαει χειροφρενα με 200χιλιομετρα :hehe:

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, GoMaR said:


Σιγα μην ασχοληθει ο Μαριος με simulation :p
Ειναι ικανος να μπει σε public server με πληκτρολογιο και να τραβαει χειροφρενα με 200χιλιομετρα :hehe:

 

 

Γιατι ρε φιλος εισαι απολυτος? Δεν ειπα οτι θα καθομαι να παιζω online. Απλα για να κανω το κομματι μου με κατι πιο ρεαλιστικό 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To Bronco έχει γέλιο, μόνο αυτό οδήγησα χθες. Μιας και παίζει πολύ RX σ αυτό το update, νομίζω οτι το έχουν κάνει καλό το RX κομμάτι του παιχνιδιού. Αλλά χωρίς χειρόφρενο είναι δύσκολο και με κουμπί δε με βολεύει. Με το μοχλό ταχυτήτητων της DFGT κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα..Ενδιαφέρομαι να παρω το παιχνίδι αλλα είμαι κ ανάμεσα στο Forza..

Είναι καλό το project cars?

Επίσης παίζετε με τιμονιερα η gamepad?

Έγινε επεξεργασία από Darap21
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο παιχνίδια έχουν κάπως διαφορετικό προσανατολισμό, αν δεν πρόκειται ν ασχοληθείς σοβαρά με οδήγηση, προτείνω να πάρεις το Forza και να διασκεδάσεις και παίζει μια χαρά με gamepad.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλοί που το παίζουν και με gamepad, δεν μπορώ να πω κάτι σχετικά, αλλά λένε οτι έχει χειρότερο χειρισμό απ το Forza με gamepad. Για μένα είναι simulator, το πόσο καλός μπορεί να θεωρηθεί είναι στις απαιτήσεις του καθενός. Εγώ με PCARS ξεκίνησα και σιγά σιγά μπήκα σε πιο hardcore καταστάσεις, αλλά οι διαφορές δεν είναι τόσο τραγικές όσο θέλουν να πιστεύουν πολλοί. Αν μη τί άλλο, ως casual sim-racer, θα διασκεδάσεις πιο πολύ με το PCARS2 γιατί προσφέρει φοβερές ambient στιγμές, με ηλιοβασιλέμματα, βροχή, καταιγίδες κτλ, ως gaming εμπειρία είναι πολύ πιο πλούσια. Πάντα κατά τη γνώμη μου.

 

Συστήνεται τιμόνι ανεπιφύλακτα. Και αν σου αρέσει η φάση, προχωράς και σε πιο hardcore sims.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

παίδες το έβγαλε το στεαμ 24 ευρώ . λέω να το πάρω. έπαιξα το ντέμο και σε μερικές στροφές δεν έστριβε το αυτοκίνητο . πήγαινε ευθεία. συμβαίνει και σε εσάς ? παίζω με χβοχ controller . ανέβασα και την ευαισθησία στο 50 /100 .

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

παίδες το έβγαλε το στεαμ 24 ευρώ . λέω να το πάρω. έπαιξα το ντέμο και σε μερικές στροφές δεν έστριβε το αυτοκίνητο . πήγαινε ευθεία. συμβαίνει και σε εσάς ? παίζω με χβοχ controller . ανέβασα και την ευαισθησία στο 50 /100 .

 

Αν σου άρεσε "χτύπα το"!
Όσο για το "πήγαινε ευθεία" η λύση είναι, "πριν στρίψω πατάω φρένο, πολύ φρένο!"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.