Jump to content



Ανεμιστήρας οροφής


Recommended Posts

Θα θελα να μου προτείνατε ανεμιστήρα οροφής αν κάποιος έχει ασχοληθεί με το συγκεκριμένο αντικείμενο για υπνοδωμάτιο 20 τμ περίπου γιατι με το aircodision αντιμετωπίζω πρόβλημα.

Λογικές τιμές, μεχρι 250 ευρώ περίπου.

Θα θελα ναναι και ψιλο αθόρυβο διότι θα δουλεύει την νύκτα.

Αν έχει ξαναμπεί το θέμα ας σβηστεί το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Τάκη πες και αν τον θες με φως ή χωρίς. Επίσης με διακόπτη θες να ανοίγει ή θες τηλεχειριστήριο;

Το ταβάνι σου είναι τσιμέντο όχι καμια γυψοσανίδα φαντάζομαι ε;

Σε μάρκες δες westinghouse, hunter και encon

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστές παρατηρήσεις Αγάπη ευχαριστώ

Λοιπόν θα αντικαταστήσει το υπαρχων φωτιστικό οπότε ναι στο φως και ναι στον τηλεχειρισμό,το ταβάνι τσιμέντο κανονικά.

Ειδα αυτο https://www.skroutz.gr/s/2011955/Westinghouse-Solana-48.html αλλά θα θελα και γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε τον έχω δει καν διάβασε μερικά απο τα 137 σχόλια χρηστών στο αμαζον

 

http://www.amazon.com/Westinghouse-7216100-Two-Light-48-Inch-Two-Blade/dp/B0057SLL4Y

 

edit: Μη το ξεχάσω οι westinghouse έχουν 10 χρόνια εγγύηση. Οι hunter εφορου ζωής στο μοτερ. επειδή όμως έχει περάσει καιρός απο τότε που είχα πάρει έναν και το έψαχνα ρίξε ένα google καλου κακού μη σε πα΄ρω στο λαιμό μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα αυτόν https://www.skroutz.gr/s/3219309/Primo-L44003.html τον έχω βάλει, εγώ ο αδερφός μου και πρόσφατα τον έβαλα και στους γονείς μου και θα έλεγα ότι είναι και σαν κατασκευή αλλά και στην λειτουργία του υπεραριστος.. Εξαιρετικά αθόρυβος και εξαιρετικά όμορφος.. Στήριξη με 8αρια ουπα και βίδες και είσαι άρχοντας.. Βγαίνει σε διάφορα χρώματα, εγώ έχω το διαφανές και ευχαριστιεμαι να τον βλέπω...

Έγινε επεξεργασία από liakos3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα αυτόν https://www.skroutz.gr/s/3219309/Primo-L44003.html τον έχω βάλει, εγώ ο αδερφός μου και πρόσφατα τον έβαλα και στους γονείς μου και θα έλεγα ότι είναι και σαν κατασκευή αλλά και στην λειτουργία του υπεραριστος.. Εξαιρετικά αθόρυβος και εξαιρετικά όμορφος.. Στήριξη με 8αρια ουπα και βίδες και είσαι άρχοντας.. Βγαίνει σε διάφορα χρώματα, εγώ έχω το διαφανές και ευχαριστιεμαι να τον βλέπω...

Έχω και αυτόν που αναφέρεις αλλά και έναν westinghouse, συγκεκριμένα αυτόν http://www.skroutz.gr/s/49409/Westinghouse-Trigona-48.html και μπορώ να σου πω με απόλυτη βεβαιότητα ότι δεν έχει καμία σχέση ο ένας με τον άλλο... Ο Westinghouse είναι μακράν καλύτερος...

 

Στον Primo βάζοντας την ποιο γρήγορη ταχύτητα είναι σαν να βάζω την μεσαία στον Westinghouse.

 

Με λίγα λόγια αν είχε δεύτερη ευκαιρία Primo ΔΕΝ θα έπερνα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω και αυτόν που αναφέρεις αλλά και έναν westinghouse, συγκεκριμένα αυτόν http://www.skroutz.gr/s/49409/Westinghouse-Trigona-48.html και μπορώ να σου πω με απόλυτη βεβαιότητα ότι δεν έχει καμία σχέση ο ένας με τον άλλο... Ο Westinghouse είναι μακράν καλύτερος...

Στον Primo βάζοντας την ποιο γρήγορη ταχύτητα είναι σαν να βάζω την μεσαία στον Westinghouse.

Με λίγα λόγια αν είχε δεύτερη ευκαιρία Primo ΔΕΝ θα έπερνα...

Βασικά δεν έχω δει Westinghouse να δουλεύει οπότε δεν μπορώ να πω κάτι με σιγουριά, επειδή όμως γενικά τον δουλεύω μόνο στην πρώτη ταχύτητα ίσα ίσα να νιώθω λίγο το αεράκι μάλλον δεν θα με ενδιέφερε αυτό που αναφέρεις..
Link to comment
Share on other sites

Primo 60 watt με 50αρι φτερό και τεσσερα φωτα και είναι super. πήρα δύο τέτοιους 37€ το καθένα πριν δύο μήνες. Τώρα είδα ανέβηκαν λίγο οι τιμές τους

Έγινε επεξεργασία από JohnnyX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή μετά από ολιγοήμερες διακοπές και σήμερα το πρωί αγοράστηκε ο Primo που πρότεινε ο φίλος liakos3 και τον ευχαριστώ, τοποθετήθηκε, και δοκιμάστηκε. Ειναι πολυ καλός, αθόρυβος, και κομψός.

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν, το παρών θέμα μπορεί να κλείσει.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

επειδή δε παλεύεται η ζέστη και πλέον βλαστημάω την ώρα και τη στιγμή που είναι να πάμε για ύπνο, θέλω και εγώ να πάρω για το υπνοδωμάτιο.

 

η τοποθέτηση του ήταν εύκολη; αν έχει γύψινο διακοσμητικό στη θέση του φωτιστικού ενοχλεί ή δε θα υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

η τοποθέτηση του ήταν εύκολη; αν έχει γύψινο διακοσμητικό στη θέση του φωτιστικού ενοχλεί ή δε θα υπάρχει πρόβλημα;

 

Ναι φιλε μου η τοποθετηση ειναι ευκολη σχετικα, χρειαζεται 2 τρυπες στο ταβανι και εισαι κομπλε, αλλα το γυψινο που λες οτι εχεις εκει, πιστευω οτι θα αντιμετωπισεις προβλημα, γιατι αυτο που βιδωνεται στο ταβανι ειναι περιπου στα 20+ εκατοστα, πρεπει να το δεις.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επειδή δε παλεύεται η ζέστη και πλέον βλαστημάω την ώρα και τη στιγμή που είναι να πάμε για ύπνο, θέλω και εγώ να πάρω για το υπνοδωμάτιο.

 

η τοποθέτηση του ήταν εύκολη; αν έχει γύψινο διακοσμητικό στη θέση του φωτιστικού ενοχλεί ή δε θα υπάρχει πρόβλημα;

 

Υπάρχουν δυο είδη, ο ένας κρεμιέται στον γάντζο που κρεμιέται και το πολύφωτο συνήθως είναι σε μικρούς ανεμιστήρες και ο δεύτερος που βιδώνετε στο ταβάνι, πρόσφατα αγόρασα έναν ανεμιστήρα που είχε την δεύτερη βάση και στο σπίτι μου και εμένα υπάρχει γύψινο, ζήτησα από ένα αλουμινα να μου φτιάξει μια βάση με τρία πόδια που να βιδώνουν γύρω από το γύψινο ωστε να μην το σπάσω και να βιδώσω πάνω στην βάση τον ανεμιστήρα, δυστυχώς έπεσα σε ζώο και το «μέσα στην εβδομάδα θα είναι έτοιμο» έγινε 2.5 εβδομάδες και θα πάρει τα @@ μου, θα πάω σε άλλον.

Έγινε επεξεργασία από Havic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.