Jump to content



Θέλω κουτί -Πείτε την γνώμη σας...


Greek

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Το εχω πει και αλλου και θα το ξαναπω. Το Tsunami ειναι απιστευτο. Αλουμινο, χωροι, ομορφο, ποιοτικο, κλπ κλπ κλπ...

Αν θελεις ανεβαζω και φωτο να το δεις. 130 απο το ram-shop.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψηφιακη αυτη τη στιγμη, οποτε θα σου στειλω μια πιο παλια, οπου γινεται ενας ψιλοπανικος μεσα στο κουτι...

Βγαινει και σε μαυρο. http://www.thermaltake.com/xaserCase/tsunami/swa/swa.htm

Και σε προσκαλω ανοιχτα να ερθεις να το δεις αν θες :p

tsunami6.jpg

tsunami_2.jpg

tsunami_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω το 6Α19 Heorichi και ειναι ιδιας σχεδιασης με το τσουναμι απο οσο βλεπω, βεβαια δεν εχει ολα τα φρου φρου του τσουναμι το 6Α19 αλλα κανει 80 ευρω παραπανω. Ειναι ιδια στο εσωτερικο

Link to comment
Share on other sites

εχω το 6Α19 Heorichi και ειναι ιδιας σχεδιασης με το τσουναμι απο οσο βλεπω, βεβαια δεν εχει ολα τα φρου φρου του τσουναμι το 6Α19 αλλα κανει 80 ευρω παραπανω. Ειναι ιδια στο εσωτερικο

Χμμ......αλουμινιο??? Ποσο κανει το hec?

Απ οσο ξερω δεν εχει και πλαινο παραθυρι, και δεν ειναι αλουμινιο..δεν ειμαι και σιγουρος....

Link to comment
Share on other sites

Χμμ......αλουμινιο??? Ποσο κανει το hec?

Απ οσο ξερω δεν εχει και πλαινο παραθυρι, και δεν ειναι αλουμινιο..δεν ειμαι και σιγουρος....

1. Δεν ειναι αλουμινιο....

2. Υπαρχει παραθυρι και κανει 35-40€...

Link to comment
Share on other sites

2. Υπαρχει παραθυρι και κανει 35-40€...

Για την ιστορία, το παράθυρο του HEC κάνει γύρω στα 20..

Πάντως αν θες να ανέβεις σε χρήματα και ποιότητα θα πρότεινα κι εγώ το Stacker.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ναι ειναι πολυ ευρυχωρο!!! Αν και με ενα κτηνος ψυκτρα που εχω τωρα μου φενεται μικρο!:D:D

Hi,

Έχω σταμπάρει εδώ και μία εβδομάδα αυτό το κουτάκι και θα κατέβω την Τρίτη στην Αθήνα για βόλτα στη Στουρνάρη και σκέφτομαι να το "χτυπήσω".

Είδα στο sig σου ότι το έχεις και ακόμη είδα τις φωτό. Θα ήθελα λοιπόν να σε ρωτήσω τα εξής:

1) Το ότι είναι σε χρώμα mirror coating σημαίνει στ' αλήθεια ότι αντανακλά την επιφάνεια στο πλαινό του κουτιού; Αν είναι έτσι, να αγοράσω καλύτερα τη φθηνότερη έκδοση χωρίς πλαινό τζαμάκι ώστε να αντανακλά στο δωμάτιο και την οθόνη μου; Ή αξίζει να δώσω τα 20 ευρώ παραπάνω για την έκδοση με το πλαινό τζάμι και τον 1 ανεμιστήρα παραπάνω;

2) Υποθέτοντας ότι βάζω ένα τροφοδοτικό Silent, ex. Enermax, οι ανεμιστήρες που έχει το κουτί είναι αθόρυβοι; Γιατί παίζει σημαντικό ρόλο για μένα το κουτί να είναι αθόρυβο.

3) Σε γενικές γραμμές είσαι ικανοποιημένος από το Tsunami πέρα από την εξωτερική του εμφάνιση; Όλα τα χαρακτηριστικά που διαφημίζει η Thermaltake γι'αυτό το κουτί ισχύουν? Ας πούμε το 3-way lock, το patented drive slot mechanism ή το dust washeable filter?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Hi,

Έχω σταμπάρει εδώ και μία εβδομάδα αυτό το κουτάκι και θα κατέβω την Τρίτη στην Αθήνα για βόλτα στη Στουρνάρη και σκέφτομαι να το "χτυπήσω".

Είδα στο sig σου ότι το έχεις και ακόμη είδα τις φωτό. Θα ήθελα λοιπόν να σε ρωτήσω τα εξής:

1) Το ότι είναι σε χρώμα mirror coating σημαίνει στ' αλήθεια ότι αντανακλά την επιφάνεια στο πλαινό του κουτιού; Αν είναι έτσι, να αγοράσω καλύτερα τη φθηνότερη έκδοση χωρίς πλαινό τζαμάκι ώστε να αντανακλά στο δωμάτιο και την οθόνη μου; Ή αξίζει να δώσω τα 20 ευρώ παραπάνω για την έκδοση με το πλαινό τζάμι και τον 1 ανεμιστήρα παραπάνω;

2) Υποθέτοντας ότι βάζω ένα τροφοδοτικό Silent, ex. Enermax, οι ανεμιστήρες που έχει το κουτί είναι αθόρυβοι; Γιατί παίζει σημαντικό ρόλο για μένα το κουτί να είναι αθόρυβο.

3) Σε γενικές γραμμές είσαι ικανοποιημένος από το Tsunami πέρα από την εξωτερική του εμφάνιση; Όλα τα χαρακτηριστικά που διαφημίζει η Thermaltake γι'αυτό το κουτί ισχύουν? Ας πούμε το 3-way lock, το patented drive slot mechanism ή το dust washeable filter?

Thanks!

Κατ' αρχην καλως ηλθες!

1) Οπως ειδες εχω την εκδοση με το παραθυρο. Αντανακλα μεχρι καποιο βαθμο το πλαϊνο αλλα μην περιμενεις να τραβας και κοντρα ξυρισμα!! :025:

2)Στην αρχη, σε σχεση με τους αλλους που ειχα στο προηγουμενο κουτι, μου φανηκαν ησυχοι. Οσο περναγε ο καιρος με ενοχλουσαν ολο και περισσοτερο, γιατι ειμαι και λιγο ψειρας με το θορυβο. Τελικα εκανα μια πατεντουλα (no wire-cutting needed) και τρεχουνε και οι 2 στα 8ν, μετακινωντας ενα σεβαστο ποσοστο αερα, και ειναι και αρκετα αθορυβοι.

3) Απολυτα και 100% ευχαριστημενος. Τα λεφτα μου επιασαν τοπο και με το παραπανω. Ολα τα στοιχεια που δειχνει ειναι πληρως λειτουργικα και ευχρηστα.

Εχω παρατηρησει ενα μειονεκτημα μεχρι στιγμης. Το PSU δεν χωραει να μπει αναμεσα στην μπαρα και στην ακρη του case, και πρεπει να μπει απο κατω. Με την stock ψυκτρα φανταζομαι θα χωραει με περισση ανεση. Με την προηγουμενη μου ψυκτρα επρεπε να βγαλω το ανεμιστηρακι για να χωρεσει. Με αυτη που εχω τωρα, δεν πρεπει να χωραει για κανεναν απολυτως λογο!!!

Ελπιζω να βοηθησα. :039:

Link to comment
Share on other sites

εγω που την εχω ψωνισει με το tsunami μου να σου πω οτι πιο ευκολη εγκατασταση δεν εχω κανει (που ζοριζομαι και με τις βιδες καθε φορα, ολο στραβα βιδωνονται!). Εβαλα και καλωδιοταινιες λεπτες και πλεον καθε προσβαση στο εσωτερικο του ειναι παιχνιδακι! Βγαζεις εξω τους σκληρους να μη σε εμποδιζουν και κανεις οτι θες. Τα drive μπαινουν συρταρωτα, ουτε βιδωνε ξεβιδωνε ουτε τιποτα. Και το κλεινεις και μπροστα και γλιτωνεις την ανομοιομορφια (γκριζα drives σε μαυρο κουτι). Το πλαινο τζαμι ειναι τζαμι με το φωτακι νεον που εχει πανω στο ανεμιστηρι, συν οτι το πλαινο ανεμιστηρι βγαζει τον ζεστο αερα εξω...Τωρα το mirror coating δεν ειναι τιποτα εντυπωσιακο και για να δειχνει πρεπει να το γυαλιζεις συνεχεια με το πανακι του (εγω βαρεθηκα). Σορρι που μπηκα σφηνα αλλα οντως το εχω ερωτευτει το ατιμο -και στην αρχη κλαιγομουνα τοσα λεφτα για ενα κουτι, τστστς)

Link to comment
Share on other sites

εγω που την εχω ψωνισει με το tsunami μου να σου πω οτι πιο ευκολη εγκατασταση δεν εχω κανει (που ζοριζομαι και με τις βιδες καθε φορα, ολο στραβα βιδωνονται!). Εβαλα και καλωδιοταινιες λεπτες και πλεον καθε προσβαση στο εσωτερικο του ειναι παιχνιδακι! Βγαζεις εξω τους σκληρους να μη σε εμποδιζουν και κανεις οτι θες. Τα drive μπαινουν συρταρωτα, ουτε βιδωνε ξεβιδωνε ουτε τιποτα. Και το κλεινεις και μπροστα και γλιτωνεις την ανομοιομορφια (γκριζα drives σε μαυρο κουτι). Το πλαινο τζαμι ειναι τζαμι με το φωτακι νεον που εχει πανω στο ανεμιστηρι, συν οτι το πλαινο ανεμιστηρι βγαζει τον ζεστο αερα εξω...Τωρα το mirror coating δεν ειναι τιποτα εντυπωσιακο και για να δειχνει πρεπει να το γυαλιζεις συνεχεια με το πανακι του (εγω βαρεθηκα). Σορρι που μπηκα σφηνα αλλα οντως το εχω ερωτευτει το ατιμο -και στην αρχη κλαιγομουνα τοσα λεφτα για ενα κουτι, τστστς)

:003: :003: :003: :003: :003: :003:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.