Jump to content



Ψηφιστε τι στο διαβολο να κανω?? Να ξαναπαρω AMD?


MrSeanKon

Μονο οσοι ποσταρουν θα λαβω υποψιν τις γνωμες...  

39 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπον η μεταβαση μου στην Intel πλατφορμα ηταν μια ανωμαλη προσγειωση....

Χθες το δωματιο ειχε 63F και τα 15 λιτρα του νερου στο tanker :043: ηταν στους 72F το συστημα λειτουργουσε για πολλες ωρες.....

Κανω και την τελευταια τρελλα :091: σημερα κι εστησα ενα ολοκληρο δεξαμενοπλιο....

Αγορασα tanker 60lt και το γεμιζω μεχρι πανω με νερο.....

Το δωματιο στους 63F ε δεν αλλαξε τιποτα απο χθες μεχρι και σημερα...

Επειδη το νερο που εριξα ητανε λιγο πιο κρυο πριν αναψω το πισι εδειχνε 61F το tanker....

Αναβω το πισι και μετα απο δυο ωρες το tanker εδειξε :067: 65F!

Αναθεμα και μπουρμπερη στην κωλοIntel που ξοδεψα τοσα χρηματα κι αποτελεσμα ενα @@ρι.....

Μονο οσοι ποσταρουν θα ληφθουν οι γνωμες τους οσοι ριξουν απλα ψηφο ΓΙΟΚ :091: :091:

Η ψηφοφορια ειναι φανερη για να μην εχουμε κομπινες.... :108:

ΛΗΓΕΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΡΙΧΤΕ ΓΝΩΜΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΛΙΠΑΡΕΙ.... :073:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

εγω απλα απορω που πηγες σε $ntel,το μονο που καλο που θα ειχες ειναι η γρηγοροτερη κωδικοποιηση των divx-xvid της katsumi και σε ολα τα υπολοιπα ας μην το συζητησουμε,ξερεις εσυ καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

dslmaniac δεν παιζουν φραγκα για FX τα δωσαμε στην Intel με το παραπανω....

Μπορω να χτυπησω ενα συστημα FX τον επομενο μηνα αλλα μαλλον θα πρεπει να αλλαξω φυλο.... :099:

:D:D

Αν δε σε ενοχλούν οι θερμοκρασίες μια χαρά είσαι και γενικά για τη δουλειά που κάνεις με τα divx είσαι πιο άνετος. Αλλά αν δε σε ικανοποιούν δώστα όσο είναι καιρός και γύρνα στα πάτρια εδάφη, λύσεις υπάρχουν πολλές.:D

Link to comment
Share on other sites

μεινε με το ιντελ φιλε....οσο πιο προβληματικο συστημα εχεις ολο και με κατι θα ασχολεισε με κανα optimization με κανα strecher με κανα divx 8απλο....ξερεις εσυ.σε δουλεια να βρισκομαστε που λεει και ο λαος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παρε AMD να βρεις την υγεια σου και να απολαυσεις pure fpu power κι ασε το ΗΤ και τα divx σε δευτερη μοιρα αφου για mathematica ζεις ρε john.Χτυπα και μια dfi και καφτα ολα στο ρευμα.

Υ.Γ. Μη δωσεις τον intel τωρα το χειμωνα αν divxαρει κανει και χρεη καλοριφερ στο δωματιο γιατι το πετρελαιο εχει παει στα υψη,θα κανεις κι αποσβεση σε χρηματα :040: :040:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω ψυχραιμια και να μεινεις στην intel.

Βεβαια αυτο απαιτει καλη υδροψυξη.

Η ετοιματζιδικη που εχεις δεν μπορει να σε βοηθησει στα πειραματα γιατι εισαι οριακος και εκεινη (οπως ολες οι ετοιμες) ειναι μετρια, αυτο ειναι σιγουρο.

Το να φτιαχνεις ολο και μεγαλυτερο tank δεν σε βοηθαει σε τιποτα.

Απο την αλλη παλι, αν πας στην amd παλι, φανταζομαι οτι το νερο που εχεις αρκει για να παιξεις(τουλαχιστον απο αυτα που λενε οι amdακηδες).

Οποτε δεν θα ξοδευτεις επιπλεον.

Η αποφαση δικη σου.

Οτι και να αποφασισεις, μαζι σου ειμαστε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μείνεις στην Intel. Μπορει μεν να έχει πολυ μεγαλυτερη θερμοκρασία, όμως έχεις κάνει μεγάλη έρευνα και πειράματα για τα tools και γενικοτερα την συμπεριφορά του και ήδη έχει αρχίσει να μπαίνει σε ένα καλούπι. Επίσης αν βγει to προγραμμα με τον Darthmoul θα θέλει δοκιμές στην ευστάθεια και με Intel κ AMD οπότε άσε προσωρινά τον Intel να γίνουν αντίστοιχες μετρήσεις και εκτιμήσεις, και αργότερα περνάς σε 939 (που σιγά μην δεν πας κάποια στιγμη) για να δεις και τα βαριά μέσα της AMD. (Οπότε θα γλιτώσεις έξοδα που κατα τη γνώμη μου σίγουρα θα κάνεις αργότερα για να δεις τα προγράμματα)

Άσε που ο Intel είναι πολύ πιο περίεργος από AMD (βλέπε crash superpi, ξεχαρβαλωμα, HT για εφαρμογές κλπ) οπότε έχει περισσότερη μελέτη

Link to comment
Share on other sites

Θενξ ΚΤΜ η ψυξη μου δεν ειναι ετοιμη την εχω αλλαξει εξ' ολοκληρου....

Με τα αναλογα εξοδα τεσπα....

Απλα ηθελα να παιξω με τα tankers.... :116:

Ομως δε σου φαινεται λιγο παραξενο ενα τοσο μικρο @@ρι να ανεβασει 3F=1.1 βαθμοι Κελσιου 60 λιτρα νερο σε δυο ωρες??? :112:

Το τανκ ελπιζω το εχεις πριν το ψυγειο, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΘΑ ΠΑΡΩ 386 ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ....... :092:

Πούλα τον prescott και κράτα τον celeron. Με τα λεφτά από τον prescot λεφτά αγόρασε scsi raid και θα είσαι μακράν ο ταχύτερος εδώ μέσα.

:110:

Μην κουράζεσαι. Στην υπογραφή μου είναι το νόημα της ζωής μας με τους υπολογιστές ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάνε διακοπές να καθαρίσει το κεφάλι σου....

Αφού ήξερες ότι τα Preshot είναι πολύ HOT...

ΑΝ πηστέβεις ότι οι επιδόσεις του σε οικανοποιούν για την χρήση που τον κάνεις κράτα τον αν όχι το 939 σε περημένει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.