Jump to content



Ψηφιστε τι στο διαβολο να κανω?? Να ξαναπαρω AMD?


MrSeanKon

Μονο οσοι ποσταρουν θα λαβω υποψιν τις γνωμες...  

39 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Θα πάρεις Dothan να βρείς την υγειά σου.

:116:

Kαλα ρε δεν ντρεπεσαι καθολου?? Πειραματοζωο θα τον κανεις τον ανθρωπο?? Και καλα να γινει πειραματοζωο αλλα με 250 ευρω μητρικη που δεν υπαρχει Ελλαδα, ειναι λιγο τραβηγμενο! Θα μου πεις αμα τυχον ηταν ολα διαθεσιμα στο Πλαισιο θα ειχες παρει εσυ και δεν θα περιμενες τον Γιαννη να... πρωτοπορησει :116:

Οι Dothan δουλευουν με κουλερακι της πλακας (μεγεθος chipset---λιγο μεγαλυτερο) Μην διανοηθεις να του βαλεις τις γομαροφανες-λολ-κατσουμι-ΒΑΝ-ΨΨΨ κλπ! Αφενος δεν ζεσταινονται και αφ ετερου οτι εχεις σπιτι σου δεν κουμπωνουν στο socket 479. Η μητρικη εχει ενσωματωμενο cooler και οχι ο boxed επεξεργαστης. Μεχρι τα 2100-2300 θα πας ανετα. Πιο πανω ζοριζεται το chipset. FPU αναλογη του Α64 εχει αν ενδιαφερεσαι. ΔΕΝ εχει ΗΤ οποτε μην κανεις τον κοπο να ρωτησεις.

Στο poll δεν συμμετεχω λογω... αποψης! Ασχολεισαι τοσα χρονια με υπολογιστες και περιμενεις ενα ματσο ασχετοι με σενα να σου πουνε τι θα παρεις????????????? ΗΜΑΡΤΟΝ :075: :075: :005: :005: :005:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Sean... Εσύ δεν έλεγες οτι ο Prescott δεν είναι και τόσο ζεστός? Όταν εγώ τα έλεγα με έλεγαν οτι υπερβάλλω... Το net το έχει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι.

Πάρε έναν 939 αγόρι μου να δεις το φως σου....

Link to comment
Share on other sites

Φορτωνει καθε φορα εναν εξτρα kernel και @@ριζεται γενικως το ΗΤ.....

ΟΚ στα divXXX ειναι 50-60% faster αλλα..... :102:

ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΓΚΡ ΘΑ ΠΑΡΩ 386 ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ....... :092:

αφου σε γλυκανε μια φορα το HT θα δυσκολευτεις να αλλαξεις, απο φανατικος της amd πηγες Intel, και το πρωτο παραδειγμα

"Ψηφιστε τι στο διαβολο να κανω?? Να ξαναπαρω AMD?",εισαι σε διλλημα,

εγω θα σου προτεινα Ιντελ(και εγω ο μονος λογος που τον εχω ειναι για το HT)

Link to comment
Share on other sites

Ακου φαση. Ειχα παει σε φιλο μου να βαλω την παλια μου υδροψυξη ASETEk k03 entry. Για δεξαμενη χρησιμοποιουσα ενα πυργακι κατοσταδας για cd αναποδα. Ειχε ενα Α64 στα 3400 κλοκαρισμενο 12χ220 με μια Ζαλμαν 7000. Επιτηδες δεν εβαλα ανεμηστηρα πανω στο μονο ψυγειο. Εν τελει δεν ανεβαινε ουτε ΜΗΖ το συστημα. Καποια στιγμη ολο περιεργεια για αυτη την περιεργη συμπεριφορα κοιταζω το νερο και ειχε βγαλει φουσκαλες αερα μεσα. Τρελαθηκα. Πιανω το ψυγειο και παραλιγο να παθω εγκαυμα. Αμαν λεω και του βαζω ενα 12αρη SUNON πανισχυρο και σε 5 λεπτα ολα δουλευαν ρολοι COOL αλλα οχι QUIET και το ανεβασαμε μια χαρα το bus στα 230 συνολικα 2730ΜΗΖοπυ και ρυθμισαμε τον ανεμιστηρα με ενα AEROGATE και ηταν και ησυχο και αποδοτικο. Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα? Δεν θελει κοπο θελει τροπο. Παρε ΑΜD FX.

Link to comment
Share on other sites

Σοφές οι κουβέντες του SLN (αυτό έλειπε να μη λέει και κάτι σωστό σε τέτοια προχωρημένη ηλικία...) αλλά ΠΑΡΕ AMD αδερφέ!!

Οι καινούργιες φουρνιές των 939 ανεβαίνουν ΠΟΛΥ καλά. Περίμενε το DFI και εκεί πραγματικά θα έχεις να ρίξεις πολύ ψάξιμο - αλλά θα δεις και πολύ ωραία νούμερα.

Ο 754 3000+ που έχω δουλεύει στα 2550Mhz (απο 2000) με 1.6V και μου βγάζει σε full load 53C με τη box ψύκτρα! Στα 2500 με λιγότερο ρεύμα έχω 49C full load!Πολύ ωραία πράγματα - και μιλάμε για Newcastle που δεν πιάνουν μία μπροστά στους Winchester...

Link to comment
Share on other sites

Με πλήγωσες Sean... ο πιο ένθερμος υποστηρικτής της AMD να παίρνει Intel.. να μη

το πιστεύω-να τσιμπιέμαι, και να βλέπω μετά να ξεστομίζεις intel rulezzzz... ακόμη δεν

εχω ξεπεράσει αυτη τη προδοσία! Αλλά επειδή εμείς οι ΑΜDάδες είμαστε μεγαλόψυχοι

άνθρωποι και ανώτεροι σε συγχωρώ και ψηφίζω να επιστρέψεις στη μάνα γη αν το

επιτρέπουν τα οικονομικά (με πωλητήριο στη σόμπα) σύντομα. :023:

Δέ φταίς εσύ εξάλλου αλλα τα καταραμένα μάρκετινγκ τρίκς της έξ'αποδώ

που σε ζάλισαν κ σου καναν πλύση εγκεφάλου.. :119:

Link to comment
Share on other sites

Ακου φαση. Ειχα παει σε φιλο μου να βαλω την παλια μου υδροψυξη ASETEk k03 entry. Για δεξαμενη χρησιμοποιουσα ενα πυργακι κατοσταδας για cd αναποδα. Ειχε ενα Α64 στα 3400 κλοκαρισμενο 12χ220 με μια Ζαλμαν 7000. Επιτηδες δεν εβαλα ανεμηστηρα πανω στο μονο ψυγειο. Εν τελει δεν ανεβαινε ουτε ΜΗΖ το συστημα. Καποια στιγμη ολο περιεργεια για αυτη την περιεργη συμπεριφορα κοιταζω το νερο και ειχε βγαλει φουσκαλες αερα μεσα. Τρελαθηκα. Πιανω το ψυγειο και παραλιγο να παθω εγκαυμα. Αμαν λεω και του βαζω ενα 12αρη SUNON πανισχυρο και σε 5 λεπτα ολα δουλευαν ρολοι COOL αλλα οχι QUIET και το ανεβασαμε μια χαρα το bus στα 230 συνολικα 2730ΜΗΖοπυ και ρυθμισαμε τον ανεμιστηρα με ενα AEROGATE και ηταν και ησυχο και αποδοτικο. Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα? Δεν θελει κοπο θελει τροπο. Παρε ΑΜD FX.

Λίγο υπερβολικό το ακούω φιλικά πάντα .

Στο δικό μου σύστημα Α64 939 3.000+[1.8ghz]@2.8~ 1.65vcore στη φωτό που βλέπεις είμαι χωρίς κανέναν ανεμιστηρα στο ψυγείο [22Χ19cm] και το θερμόμετρο laser μετράει 35c [το ακουμπας και είναι χλιαρό] στο ψυγείο [που έχει ενσωματωμένο τανκ όμως]

Tώρα για να αναφέρεις τόσο μεγάλη θερμοκρασία ικανή να σε καίει , πρέπει να είχε κανα 70c ώστε να έβραζε το νερό.

post-1135-1442173958,0134_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sean όντως έχει αυξημένες θερμοκρασίες ακόμα και για το νεράκι, αλλά αν δουλεύει καλά τί σε πειράζουν; Ψήφισα να μείνεις στην Intel να κάνεις τα encoding πιο γρήγορα μπάς και ανταλλάξουμε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να κρατησεις τωρα τον χειμωνα τον PressHOOOt για ζεστασια και το καλοκαιρι χτυπα εναν 939 dual core να βρεις την υγεια σου και εμεις αλλα και εσυ, εντομεταξι δεν πας καμια βολτα απο Katsumi ξερεις εσυ .....

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι πίσω στα λημέρια! λολ

Έχω περιέργεια να δω τον AMD σου (καλορίζικος) με το τανκερ τι θα κάνει!

Φαντάζομαι τώρα που ξαναγυρνάς σε AMD να μην τον σκίσεις τον καημένο τον Intel! πχ σε έχω ικανό να ρίξεις τρελλά βολτ μόνο για να δεις που πάει!

Πάντως διάλεξες την κατάλληλη νύφη όπως λες την βιτσιόζα!

:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.