Jump to content


Η LG (και όχι μόνο) μας κορϊδεύει!


Γιάννης_84

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Διαβάζω με ενδιαφέρον όσα γράφονται για τις επίπεδες οθόνες και ειδικά με την LG του Γιάννη και επειδή πρόκειται να αγοράσω και εγώ μια, παρακαλώ τον Γιάννη, όταν τελικά βρει τι φταίει στη περίπτωσή του, να κάνει το κόπο να το αναφέρει στο foroum μπας και βοηθηθούν και άλλοι αποφεύγοντας λάθος αγορές ή ρυθμίσεις. Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν , να αναφέρω και εγώ την εμπειρία μου...

Η LG έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις , όχι δύσκολές , μάλλον πιο πολύ επιλογές θα έλεγα.Ανάλογα με την ρύθμιση είναι το αποτέλεσμα.

Λόγου χάρη έχει 3 mode για την μέρα και τ3 για την νύχτα και ένα user..( text... movie..photo). Ανάλογα με την επιλογή είναι και η φωτεινότητα. Αν τώρα μέσα στην νύχτα επιλέξεις το day-photo είναι πολύ πιθανό να σε πονέσουν τα μάτια σου ειδικά αν έχεις όλα τα φώτα κλειστά.

Επειτα έχεο πρόγραμμα η LG όπου μέσα από τους οδηγούς καθορίζεις το τύπο .. πχ game ή movie για το χρόνο απόκρισης..

Επίσης πολύ σημαντικό για μια μικρή ενόχλση , μέχρι να γίνει συνήθεια , είναι η μεγάλη ανάλυση. Όταν εγώ ήμουν 7 χρόνια σε ανάλυση 1024χ768 και ξαφνικά δουλεύω σε 1280χ1924 έεε όπως και α το κάνουμ είναι λίγο πιο μικρά και θέλει συνήθεια , μάτι διαβάσει 17% παραπάνω πληροφορίες σε σχέση με πριν..Μόλις όμως περάσουν οι πρώτες μέρες όλα είναι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Fsbmaniac νομιζω ότι υπερβάλεις για να μην πω ότι κόλλησες. Η Lg έχει αξιόλογα προιόντα. Τα Dvd, cd-rw, dvd-rw είναι πολυ καλύτερα απο τις sony, philips και Nec.

Δεν έχει ούτε η Lg τα χειρότερα(κάτω του μέτριου όπως λες) προιόντα και ούτε η Sony τα καλύτερα και τα ποιοτικότερα.

Στις οθόνες τώρα η Sony έχει μα πολυετη πείρα και φήμη που η LG δεν έχει. Αυτο δεν σημαίνει ότι όλες οι οθόνες Sony είναι καλύτερες. Η Lg βγάζει οθόνες με πιο μικρές απαιτήσεις αλλα με μεγαλύτερη εγγύηση για να χτυπήσει την πείρα της Σονυ, Eizo κλπ

Για να το πετύχει αυτο χρησιμοποιεί και το marketing. Όπως είπαν και άλλοι η ονομαστικές με τις πραγματικές δυνατότητες χρησιμοποιούνται και αλλόυ(ηχεία, cd).

Δεν νομίζω ότι είναι όλο ψέμα το 12/24 κάπως το μετράνε.

Επίσης νομίζω ότι είστε αυστηρο με τα ελληνικά περιοδικα. Εντάξει μεροληπτούν υπερ ή κατα ορισμένων προιόντων αλλα έχουμε φτάσει σε σημείο ότι γράφεται σε περιοδικό να το αμφισβητούμε.Έλεος

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε τι σχέση έχουν τα lg drives τα οποια στην ουσία δεν είναι της lg..με τις οθόνες της? tespa.h LG ήταν και θα είναι εταιρία λύσεων χαμηλού κόστους και μέτριας ποιότητας. η sony είναι και έτσι αλλα αν κάποιος έχει$$ μπορεί να πάρει και τα καλά προϊόντα.τξέρει κανεις για την καινούρια τεχνολογία της sony που αν καεί pixel δεν φαίνεται ?????????? το διάβασα στο sony.gr καλά οι καινούριες οθόνες σκοτώνουν μιλάμε.πολύ καλές και πολύ καλές κριτικές από ξένα sites γυρο στα 600ε...

Link to comment
Share on other sites

h LG ήταν και θα είναι εταιρία λύσεων χαμηλού κόστους και μέτριας ποιότητας. η sony είναι και έτσι αλλα αν κάποιος έχει$$ μπορεί να πάρει και τα καλά προϊόντα.τξέρει κανεις για την καινούρια τεχνολογία της sony που αν καεί pixel δεν φαίνεται ?????????? το διάβασα στο sony.gr καλά οι καινούριες οθόνες σκοτώνουν μιλάμε.πολύ καλές και πολύ καλές κριτικές από ξένα sites γυρο στα 600ε...

Νομίζω ότι δε διάβασες πολύ προσεκτικά το #53. Δεν είναι θέμα χρημάτων και οικονομίας ή τσιγγουνιάς. Είναι θέμα κοροϊδίας χωρίς την παραμικρή δικαιολογία. Τουλάχιστον στο παράδειγμα με τα ηχεία κάπου γράφει ότι είναι PMPO τα WATT και όχι RMS.

Και μια που ανφέρθηκε η SONY, ορίστε μερικές μετρήσεις που δείχνουν ότι και αυτή κοροϊδεύει τον κόσμο. Και στις οθόνες αλλά και αλλού. Στα CD/DVD της για παράδειγμα που είναι τα χειρότερα που υπάρχουν.

SONY:

SDM HFS75S_________ 16/28,3________287€

SDM S73/B__________ 16/32,95________253€

SDM S74/B___________16/37,13________338€

SDM X73/H___________16/36.6_________380€

H sony, όσο πιο πολλά λεφτά της δίνεις τόσο περισσότερο σε κοροϊδεύει!

Link to comment
Share on other sites

1. Το refresh rate στις TFT δεν έχει καμία σχέση με τις CRT. Καλύτερα να το αφήσεις στα 60

Σωστά αλλά το 60 αφορά μόνο σύνδεση με DVI-I.Αν το μόνιτορ έχει μόνο D-Sub (analog)τότε ισχύει ότι όσο πιο πολύ τόσο καλύτερα.Το ιδανικο για D-Sub είναι 75 Hz.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα.

Αναμεσα σε LG & Sony προτεινω LG. Για τους εξης λογους:

Zero pixel εγγυηση. Εστω και μισο να καει στην αλλαζει.

Εχει αμεσο σερβις και αντικατασταση στο σπιτι.

Η sony απο την αλλη ειναι μια μπουρδα και μιση. Γι αυτο και πλεον στον οικιακο εξοπλισμο Philips & Samsung της εχουν κοψει τον κ0λ0 και πλεον βλεπει την πλατη τους.

Ασχετους στα σερβις πανακριβους και με φοβερα μεγαλους χρονους αντικαταστασης - αν εχει αποθεμα -. Σε παλια μου πελατισα γιατι δουλευα 4 χρονια σε καταστημα πληροφορικης εκανε πανω απο 7 μηνες να αντικαταστησουν οθονη TFT με την δικαιολογια οτι δεν εχουν αποθεμα!!!!!

Τριτον πρεπει να πας την οθονη σου σε σερβις της Sony και την παραδιδεις και σου δινουν αλλη οθονη για να κανεις την δουλεια σου (αν εχουν) και αναλογα με την διαγωνιο της οθονης σου.

Οποτε παιδια μου ξεχαστε την Sony. Εχει καταφερει μονη της να καταστρεψει το ονομα που ειχε φτιαξει και πλεον αποτελει ενα κακογουστο αστειο.

Και οσον αφορα τα drives οι πιο παλιοι θα θυμουνται οτι τα cdwriters της Sony δεν αντεγραφαν τα παιχνιδια του playstation......

Και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε παλια μου πελατισα γιατι δουλευα 4 χρονια σε καταστημα πληροφορικης εκανε πανω απο 7 μηνες να αντικαταστησουν οθονη TFT με την δικαιολογια οτι δεν εχουν αποθεμα!!!!!

Όλοι τα ίδια κάνουν. Την 17'' CRT LG εμένα μου έκαναν 5 μήνες να μου την αλλάξουν. Και μου την άλλαξαν μόνο όταν τους απείλησα με 19'' διότι συνέχιζαν να μην έχουν 17''.

Επί 5 μήνες τα αστέρια της :070: Alman μου πούλαγαν το ίδιο παραμύθι. ΕΡΧΟΝΤΑΙ!..... :021: .... ναι καλά..... :087:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ΕΙΖΟ λοιπόν. Οι τιμές που δίνει είναι πάρα πολύ κοντά στην πραγματικότητα.

Σωστά αλλά τότε που την πήρα την LG που να το ήξερα; Τώρα είναι αργά...

Οι τιμές που δίνει η ΕΙΖΟ δεν είναι απλά κοντά στην πραγματικότητα. Είναι η πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια L1710s και τη πρωτη μερα ποναγαν τα ματια μου.ισως και τη δευτερη,και παρομια προβληματα εχω ακουσει και απο αλλους,ανεξαρτητα απο μαρκα.μετα απο καμποσο καιρο ομως,μπορει να διακρινεις ακομη και το τρεμοπαιγμα που κανουν οι crt,κι αν οχι στις crt σιγουρα θα το παρατηρισεις στην τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

ίσως αυτό να ισχύει εδώ ελλάδα σε σχέση με το "σερβισε" της sony. και για ασχετιλα μάλλον δεν ισχύει είμαι φανατικός κάτοχος md έχω 5 φορητά από τα οποια τα 2 έπαθαν ζημιες και το ένα στην πλακέτα. μέσα σε 20 μερεσ είχα και τις 2 συσκευές να δουλεύουν τέλεια με κόστος 140 ευρώ και στις 2.στις οποιες "αλαχθισαν"-οθόνη "σερβομηχανισμος" στην μια και στην άλλη κεφάλι "και αποκατασταθικε" πρόβλημα στο d.a.c που είχε. εγώ πιστεύω ότι η τιμη αυτή είναι παρα "πολυ" καλή εξαιρετική θα έλεγα και οι 3 εβδομαδεσ καλός χρόνος. και γενικά έχω πολύ καλή εντύπωση από το σέρβις της sony μια αντικατάσταση σε οθόνη "μουλτισκαν" G220 της οποιας το πρόβλημα στην ουσία εγώ δημιούργησα.και για μένα μετράει Η ΠΟΙΌΤΗΤΑ περισσότερο από την εγγύηση και στα καινούρια μοντέλα ειδικά νομίζω η sony θα δώσει ρέστα (SDM-HS95P)ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε και στην πράξη το νέο πρότυπο που ως μη λειτουργικά pixel σε 1.000.000 pixels είναι το 0.0005 η λειτουργούν σωστά το 99.9995. αν θα είναι βεβαια.και δεν νομίζω μια εταιρία σαν τη sony να είναι τόσο χαζή και όταν εννοείς οικιακό εξοπλισμό τι ακριβώς εννοείς ? από ότι ξέρω η sony δεν φτιάχνει σιδερα ενώ η philips ναι τέτοια εννοείς ? στο θέμα ενισχυτές ούτε λέξη sony δαγκωτό ενα ονομα θα πω SHARK οποιοσ καταλαβε καταλαβε. έχω ενισχυτή philips 280.000δρχ και μετά από ένα χρόνο αγόρασα sony qs series 2x130w 200.000 και ο ήχος τους έχει μεγάλη διαφορα σε όλα με τα ίδια ηχεία πάντα ,με τον sony πολυ πολυ καλυτερο και σε dvd επίσης οι καινούριες κεφαλές κατά την γνώμη μου δεν παίζονται. τι εννοείς οικιάκα δηλαδή ??? ξυριστική μηχανή ? σκούπα ? τι ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννη τι 8 τι 10 τι 24 τι 50 ms;;;

Αν εσύ δεν βλέπεις καθόλου μα καθόλου ghosting στην OΘΟΝΗ, άστους να γράφουν όσα ms θέλουν....

Μην θάβουμε μια εταιρία επειδή κάποιοι από μας δεν είναι ευχαριστημένοι με τα προιόντα τους....

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννη τι 8 τι 10 τι 24 τι 50 ms;;;

Αν εσύ δεν βλέπεις καθόλου μα καθόλου ghosting στην OΘΟΝΗ

Έλα όμως που βλέπω! Τέλος πάντων δε θέλω να πω τίποτα άλλο γιατί μπορεί άθελά μου να παραπλανώ. Μετά από αρκετό καιρό και έχοντας κάνει ακρκετές συγκρίσεις με αφορμή τα παράπονά μου από την οθόνη μου, έβγαλα κάποια γενικά συμπεράσματα τα οποία θεωρώ υποκειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννη τι 8 τι 10 τι 24 τι 50 ms;;;

Αν εσύ δεν βλέπεις καθόλου μα καθόλου ghosting στην OΘΟΝΗ, άστους να γράφουν όσα ms θέλουν....

Μην θάβουμε μια εταιρία επειδή κάποιοι από μας δεν είναι ευχαριστημένοι με τα προιόντα τους....

Οχι δεν θάβουμε μια εταιρία επειδή κάποιοι από μας δεν είναι ευχαριστημένοι με τα προιόντα τους! Την θάβουμε διότι άλλα μας λέει και άλλα κάνει!

Άλλες τιμές γράφουν τα specifications και άλλες ισχύουν στην πραγματικότητα! Επειδή εν ολίγοις μας κοροϊδεύουν, γι' αυτό τους θάβουμε!

Πέρα από αυτό, η Sony είναι μια εταιρία που προσωπικά δεν συμπαθώ! Πιστεύω ότι μέσω της διαφήμισης και της παντοδυναμίας της έχει επιβληθεί σε πολλούς τομείς, μή έχοντας όμως να δείξει κάτι τόσο ξεχωριστό! (εαν θέλετε το συζητάμε και αυτό)

Μη σας ξεγελάει που όλα τα καταστήματα έχουν συσκευές Sony και τα περιοδικά βραβεύουν τα προϊόντα της! Ένας τύπος που ξέρει πολύ καλά το παρασκήνιο μου είχε πει ότι εαν κάποιο περιδικό τολμήσει να χαντακώσει κάποια συσκευή της Sony σε κάποιο review πολύ απλά την πάτησε!

Όσο για το service της Sony στην Ελλάδα, τουλάχιστον μέχρι πρίν 2-3 χρόνια ήταν κοινό μυστικό ότι δεν φημιζόταν ιδιαίτερα, ειδικά στον τομέα του ήχου και εικόνας...

Link to comment
Share on other sites

Μη σας ξεγελάει που όλα τα καταστήματα έχουν συσκευές Sony και τα περιοδικά βραβεύουν τα προϊόντα της! Ένας τύπος που ξέρει πολύ καλά το παρασκήνιο μου είχε πει ότι εαν κάποιο περιδικό τολμήσει να χαντακώσει κάποια συσκευή της Sony σε κάποιο review πολύ απλά την πάτησε!

Σε περσυνό τεύχος του Hitech είχαν σύγκριση ενός pioneer και ενός sony ενισχυτή A/V! Απο τα στοιχεία τους και μόνο ο pioneer του έριχνε στα αυτιά αλλα το ίδιο φάνηκε και στα test! Ο Sony και πιο ακριβός ήταν και τα watt rms δεν απέδιδε όσα έγραφε επειδή το τροφοδοτικό του δεν άντεχε...απο την άλλη το θεριό o pioneer απέδιδε μέχρι και το τελευταίο watt που έγραφε στα χαρακτηριστικά του! ΠΟΤΕ ΠΙΑ SONY :039:

Σίγουρα πριν μια 10ετία ήταν κορυφή στις τηλεοράσεις και δεν υπάρχει αντίρηση,σήμερα όμως η πιότητα είναι χαμηλά και το κόστος τρελό. Ας αντιπαραθέσει κάποιος ένα προιον sony με ένα τυχαίο στην ίδια τιμή και να δείτε διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...ειναι απλο...γιατι να κοιτατε τα specs?...καν'τε κατι πολυ απλο....

''Ακουστε τα ματια σας''....EIZO !!!

οσο για την Sony?....πηρε μια WEGA 29'' ενας φιλος και με φωναξε ολο χαρα να την δω...πηγα λοιπον...και τι να δω??...με κεραια να βλεπει ''καρφι'' τον Υμηττο...ηταν μια εικονα χαλια..και 100Ηz...εμενα η Philips μου που ειναι ναι μεν 100Hz αλλα 2 χρονια πιο παλια ηταν μπροστα της σαν TFT LCD!!!....οποτε τι να λεμε για τη Sony??

Link to comment
Share on other sites

[OFF TOPIC]

οσο για την Sony?....πηρε μια WEGA 29'' ενας φιλος και με φωναξε ολο χαρα να την δω...πηγα λοιπον...και τι να δω??...με κεραια να βλεπει ''καρφι'' τον Υμηττο...ηταν μια εικονα χαλια..και 100Ηz...εμενα η Philips μου που ειναι ναι μεν 100Hz αλλα 2 χρονια πιο παλια ηταν μπροστα της σαν TFT LCD!!!....οποτε τι να λεμε για τη Sony??

Συμφωνώ απόλυτα.....όταν πήγα να διαλέξω 29'' έιχαν μια wega και μια matchline δίπλα δίπλα...

Η WEGA απλώς ήταν πολλές γενιές πίσω από την matchline....Η γνωστή θολούρα που υπάρχει σε όλες τις τηλεοράσεις της SONY....

Service???? ΠΡοτιμώ να μου χαλάσει η philips παρά να βγάζω τα μάτια μου με την sony....

Link to comment
Share on other sites

μα καλά μίλησα εγώ για pioneer ? είμαι dj και ξέρω τι σημαίνει pioneer.και αν θες να μάθεις και η pioneer στα ποιο ακριβά μοντέλα της ολοκληρωμένα της SHARK χρησιμοποιεί. υπήρχαν πολλά μοντέλα ενισχυτών τα οποια ήταν πολύ πολύ δύστροπα και χρειαζόταν να είναι αναμμένα 200 ώρες για να "μπορεσουννα" αποδώσουν.τώρα το τι test κάνει το περιοδικό που λες δεν ξέρω.και φυσικά οι sony δενείναι οι καλύτεροι ενισχυτές. και με συγχωρείς αλλα για να τεστάρεις ενισχυτές που κάνουν 10.000e πρέπει να έχεις και έναν εξοπλισμό 40.000 ευρώ. ποιο "περοδικο" έχει τέτοια ? εδώ καν μα καν δεν έχω δει test ακόμα με βάση pc.me ειδικά προγράμματα κτλ.εμενα η sony μια χαρά προϊόντα ειδικά σε φορητά.εγώ δεν μίλησα για ΌΛΑ τα προϊόντα της. έχει κάποια κομμάτια ενισχυτών που είναι εξαιρετικά για την τιμή τους.και αν θέλεις να σου πω οι ενισχυτές "πιοννερ" είναι NO 1 στα προβλήματα ειδικά στα dac toys.exo ένα mini ηχοσύστημα sony με md. εδώ και 4 χρονια και δεν έχει πάθει τίποτα και όλοι μου έλεγαν ότι θα είναι σκάρτο όταν το πήρα.και όσο για τηλεοράσεις εγώ πήρα πριν κάνα 2 μηνώ μια 21' και την διάλεξα επειδή είχε την καλύτερη εικόνα από όλες διπλα της μαζί και philips. αν και ήθελα philips να πάρο όταν τις είδα πήρα sony.h κάθε μια εταιρία έχει τα καλά της έχει και τα κακά της.εγώ βλέπω την sony να έχει τα περισσότερα κατά την δικη μου άποψη και κατά τις δικες μου αγορές που έχω κάνει.και κάτι άλλο όσο αφορά test περιοδικών πριν 2 χρονια είχαν βγάλει καλύτερη οθόνη μια viewsonic 17' crt e λοιπόν ήθελε ο αδερφός μου pc και πήγαμε και την παραγγείλαμε prof series και τέτοια έγραφε η απογοήτευση για τα 400 ευρώ ήταν μεγάλη μπροστά στην sony g220 από το 99 που έχω εντελώς καμια σχέση το μονο καλύτερη φωτεινότητα στα αλλα χαλια μαύρα.και όμως το περιοδικό την είχε 1 !αποτε ο καθείς βλέπει καλύτερο ότι του κάτσει καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

μα καλά μίλησα εγώ για pioneer ? είμαι dj και ξέρω τι σημαίνει pioneer.και αν θες να μάθεις και η pioneer στα ποιο ακριβά μοντέλα της ολοκληρωμένα της SHARK χρησιμοποιεί. υπήρχαν πολλά μοντέλα ενισχυτών τα οποια ήταν πολύ πολύ δύστροπα και χρειαζόταν να είναι αναμμένα 200 ώρες για να "μπορεσουννα" αποδώσουν.τώρα το τι test κάνει το περιοδικό που λες δεν ξέρω.και φυσικά οι sony δενείναι οι καλύτεροι ενισχυτές. και με συγχωρείς αλλα για να τεστάρεις ενισχυτές που κάνουν 10.000e πρέπει να έχεις και έναν εξοπλισμό 40.000 ευρώ. ποιο "περοδικο" έχει τέτοια ? εδώ καν μα καν δεν έχω δει test ακόμα με βάση pc.me ειδικά προγράμματα κτλ.εμενα η sony μια χαρά προϊόντα ειδικά σε φορητά.εγώ δεν μίλησα για ΌΛΑ τα προϊόντα της. έχει κάποια κομμάτια ενισχυτών που είναι εξαιρετικά για την τιμή τους.και αν θέλεις να σου πω οι ενισχυτές "πιοννερ" είναι NO 1 στα προβλήματα ειδικά στα dac toys.exo ένα mini ηχοσύστημα sony με md. εδώ και 4 χρονια και δεν έχει πάθει τίποτα και όλοι μου έλεγαν ότι θα είναι σκάρτο όταν το πήρα.και όσο για τηλεοράσεις εγώ πήρα πριν κάνα 2 μηνώ μια 21' και την διάλεξα επειδή είχε την καλύτερη εικόνα από όλες διπλα της μαζί και philips. αν και ήθελα philips να πάρο όταν τις είδα πήρα sony.h κάθε μια εταιρία έχει τα καλά της έχει και τα κακά της.εγώ βλέπω την sony να έχει τα περισσότερα κατά την δικη μου άποψη και κατά τις δικες μου αγορές που έχω κάνει.και κάτι άλλο όσο αφορά test περιοδικών πριν 2 χρονια είχαν βγάλει καλύτερη οθόνη μια viewsonic 17' crt e λοιπόν ήθελε ο αδερφός μου pc και πήγαμε και την παραγγείλαμε prof series και τέτοια έγραφε η απογοήτευση για τα 400 ευρώ ήταν μεγάλη μπροστά στην sony g220 από το 99 που έχω εντελώς καμια σχέση το μονο καλύτερη φωτεινότητα στα αλλα χαλια μαύρα.και όμως το περιοδικό την είχε 1 !αποτε ο καθείς βλέπει καλύτερο ότι του κάτσει καλύτερο.

Εδώ το δικό μας home cinema κοστίζει 30.000 και στο περιοδικό μιλάνε απαξιοτικά σχεδόν για τα κομμάτια του επειδή εκείνοι δουλεύουν με τους mark levinson 33 που έχουν 90.000 η εξάδα!!! Να σου πω μόνο οτι με την συστοιχία των crystal audio ηχείων τα πηγαίνει περίφημα ο pioneer ax-5is και δεν παραμορφώνει στο παραμικρό ειδικά όταν παίζεi sacd! Γενικά όσως αφορά την sony όπως είπα ήταν θεα στις τηλεοράσεις/μονιτορ την προηγούμενη δεκαετία :067: Σήμερα όμως στο πεδίο πολέμου που λέγεται tft δεν έχει τίποτα αξιόλογο να δείξει μπροστά στις άλλες επιχειρήσεις! Εδώ οι eizo πουλάνε πιο πολύ απο τις noname οπότε δεν παίζει θέμα χρημάτων :004:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.