Jump to content



Overcloking a 3500+!


Braveheart1980

Recommended Posts

Λοιπον οριστε μια πολυ πρωτη γευση με default ταση στον 3500+ μου

2252vt.th.png

Ποση ωρα μου συνιστατε να τρεχω το prime , ωστε να ξερω οτι το συστημα ειναι σταθερο?

ΥΓ Τρεχω torture test για κανα μισαωρο και η max temp ειναι 46-47 C.Καλα ειμαι? Μεχρι ποια max θερμοκρασια μπορω να παω?Γυρω στους 54-55?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply
Απο 10 ωρες και πανω να τρεχεις prime.Τωρα αυτο που λες για τα temps πιστευω οτι εισαι μια χαρα για πληρες φορτιο

Thanx!

Και για θερμοκρασιες ? Που ειναι το μεγιστο της θερμοκρασιας?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω ποια ειναι η μεγιστη θερμοκρασια που μπορει να αντεξει σε full load ο 3500+ μου

Παντως πανω απο 46 δεν εχω δει

Μαλλον θα ανεβω καρφι σε 10χ250!

YΓ Ο 3500 μου εχει πυρηνα clawhammer 0,13nm και default ταση 1,50 V

Link to comment
Share on other sites

Κατι κομματακι offtopic αλλα εχει σημασια αν συνδεσω τον 9αρι Enermax που φυσαει την ψυκτρα μου με το 3-πινο στην mobo ή αν θα ειναι καλυτερα να τον συνδεσω με το 3-->4 pin molex connector?

Θα πηγαινει πιο γρηγορα με το molex?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν τον συνδεσεις πανω στην mobo κατευθειαν οι στροφες του ανεμιστηρα θα πηγαινουν αναλογα με την θερμοκρασια.Ενω αν το βαλεις στο molex θα ειναι full rpm συνεχεια.Αν κανω λαθως ας με διορθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και στους 66 και με 1.8v (με αέρα) δε μασάει ο claw(n).....ανέβα καρφί στο max post του να πάρεις μια γεύση να δείς τι κομμάτι είναι και μετά ξεκίνα το burn σιγά σιγά...καλά κλόκια :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 10χ250 με default ταση , αλλα ουτε post δεν ειδα!

Ευτυχως που η μαμα MSI εχει διακοπτακι για να καθαριζει το CMOS

Βαριεμαι πολυ τα βαλε-βγαλε μπαταριες

Να ανεβασω ταση,ε?

Μεχρι που μπορω να φτασω την ταση?1,55?1,60?

[Edit] Τωρα ειδα το ποστ σου outlaw!Thanx man!

Link to comment
Share on other sites

Άστο 16....τα bit του HTT είναι. Ούτε 2500 μπορεί να οφείλεται και σε άλλα πράγματα...δοκίμασε με 4χ ΗΤΤ, 1.6v, 2.5-3-3-8 και 2.7 στις μνήμες 1:1. Δεν μπορεί και η υπερ-μπανάνα ο δικός μου τα 2500 τα είχε με 1.55.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.