Jump to content



Τεστ σταθερότητας διπύρηνων στο Toms Hardware


schumifer1442169067

Recommended Posts

http://www.tomshardware.com/stresstest/index.html

Η κατάσταση είναι ψιλο ΛΟΛ αυτή τη στιγμή . Ήδη 4 reboot τσίμπησε το φουρνάκι με τις 2 εστίες .Παρόλα αυτά δεν ξέρω κατά πόσο έχουν ήδη αρχίσει τα τηλέφωνα στο Θωμά για τυχαία επανεκκίνηση και του άλλου συστήματος

Τώρα προφανώς προσπαθούν να το σηκώσουν γιατί η κατανάλωση ανέβηκε από τα 300κάτι στα 600κάτι

attachment.php?attachmentid=6650&stc=1

post-112-1442174106,2234_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα mail και τους εκραξα

ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Hi,

No we prefer nobody. But there were several issue with the nforce4 platform we where not able to fix. So we will have to restart the test on both machines with altered configurations.

An update of the text will follow shortly.

Best

Harald

Link to comment
Share on other sites

Αλλά 4 εφαρμογές ταυτόχρονα για χρήστες πιανίστες.

Το DivX θάβει φυσιολογικά τον Χ2 αλλά με τι κόστος?

Reboots και τρελλή κατανάλωση ρεύματος. Νομίζω αρχικά με SLi τα συστήματα είχαν συνολικά 800W. Μόλις έπαθε το πρώτο εγγεφαλικό ο Ρ4 η κατανάλωση έπεσε στα 350W περίπου.

Την προηγούμενη φορά είχε φάει 2-3 reboots το Intel. Για να μην φαντάζει τόσο τέλειο το AMD είχαν κάνει μια "προγραμματισμένη" επανεκκίνηση και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύυυυυυ ωραίιιιααααααα . 0 επανεκκινήσεις και τα δύο.

" Μα έφταιγε η μητρική" Λες και η μητρική δεν ήταν φτιαγμένη για το συγκεκριμένο επεξεργαστή και το σπρώξανε για να χωρέσει.

Καλάμια. Τι μέλια και χαζομάρες ,όπως είπε ένα παλλικάρι

"Είναι γνωστό ότι ο Θωμάς θάβει κανονικά την ΙΝΤΕΛ γιατί είναι υπέρ της ΑΜΔ"

Link to comment
Share on other sites

o θωμας αποσο θυμαμαι απο πολυ παλια,παντα ήταν υπερ της $ntel.τωρα πιστευω οτι η ΔΕΗ εχει παρε δωσε με την $ntel...γιατι δεν θα παρω αραγε??το κλιματιστικο μου καιει λιγοτερα looolll

Link to comment
Share on other sites

Πολύυυυυυ ωραίιιιααααααα . 0 επανεκκινήσεις και τα δύο.

" Μα έφταιγε η μητρική" Λες και η μητρική δεν ήταν φτιαγμένη για το συγκεκριμένο επεξεργαστή και το σπρώξανε για να χωρέσει.

Καλάμια. Τι μέλια και χαζομάρες ,όπως είπε ένα παλλικάρι

Το αποτελεσμα κατι λεει μου φαινεται.

Το ειχα πει και αλλου ... "Για ποιο λογο να παρει καποιος Intel CPU με nvidia μητρικη ???"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.