Jump to content



6600 128mb η 5700 256mb?


Jason1442169106

Recommended Posts

Παιδια βοηθηστε λιγο γιατι εχω προβληματιστει.Ποια ειναι καλυτερη απ'τις 2 η albatron fx5700 256mb η η prolink 6600 128mb.Θα παρω καποια απ τις 2 κ θελω κ δε θελω να κανω λαθος επιλογη.Θα χρησιμοποιειται σε αναλυση μεχρι 1024x768.

Link to comment
Share on other sites

H 6600 128 MB ειναι πιο συμφερουσα απο την την 6600 256ΜΒ λογω καλυτερης τιμης και γρηγοροτερων μνημων ετσι κι αλλιως σε καρτες με οχι και τοσο δυνατη GPU η εξτρα μνημη δεν παιζει ρολο.

Για 5700 ουτε συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Μα τοσο χαλια θεωρειται η 5700?Την ειχα για καλη.Εδω η δικια μου που ειναι κ le με overcklock παιζει doom3 στο high χαλαρα.Κ στο farcry παιζει με μερικα high μερικα medium κανονικοτατα.Με αυτα που λετε παντως με εχετε κανει να περιμενω πολλα απο την 6600 κ ελπιζω να μη με ξενερωσει

Link to comment
Share on other sites

Kαλή είναι και η 5700 απλά η 6600 είναι πολύ καλύτερη. Το καλό με τις mid-range GPUs είναι οτι κλοκάρουν πολύ και κερδίζουν πολύ από το overclocking. Η 6600 στα stock είναι απλώς καλή. Αλλά αμα την κλοκάρεις σωστά κερδίζεις ΠΑΡΑ πολύ.

Και μια Chaintech 5700 που έχω είναι αρκετά γερή καρτούλα. Έχει καλύτερες μνήμες από την 6600 (3.6ns Vs 4ns) και πολύ γερό PCB με περισσότερους πυκνωτές από την 6600. Κλοκάρει πολύ καλά και σε παιχνίδια OpenGL (Doom3, Riddick) απoδίδει πολύ καλά.

Μερικές φορές είναι και ότι σου κάτσει. Το ίδιο chip μπορεί να αποδίδει πολυ διαφορετικά ανάλογα την υπολοποίηση. Έχω δει 5700 με PCB και μνήμες από 5700LE. Καμμία σχέση με την δικιά μου. Πολλές φορές είναι λίγο λαχείο. Ευτυχώς σε κάτι τέτοια είμαι λίγο τυχερός....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.