Jump to content



eleven`s new universal vga block...


Alexisferos

Recommended Posts

Εδω και μια βδομαδα εχω στα χερια μου το νεο universal block του 11 ο οποιος το εχει ετοιμο για μενα 3 βδομαδες αλλα που να βρω χρονο...ετσι σημερα ειπα να το δειτε και εσεις

Το μπλοκ ηρθε σε ενα πολυ ομοφφο κουτακι, τελεια γυαλισμενο με βιδες και ελατηρια. :023:

1137td7eg.th.jpg 1117dp3cb.th.jpg 224ix.th.jpg

(μην κοιτατε τα ρακορ που ειναι ετσι αυτη την φωτο μου την εστειλε ο 11 πριν καιρο για να παρω μια ιδεα.) :050:

Universal block πλεον τερμα τα πλεξυ και οι πατεντες, για Αti [9800/Χ800/Χ1600/Χ1800] αλλα και για Νvidia [6600/6800/7800] εχει και περιστεφομενη βαση η οποια σφιγγει οταν σφιξουν οι βιδες συγκρατισης.

Η τοποθετηση του δε ηταν γελεια,απλη και γρηγορη.

Τωρα στα αποτελεσματα, η 6600gt μου δουλευει μαμα στα 500/1100 και ειχε αυτο εδω το μικρο και φασαριοζικο αχρηστο αλουμηνενιο φουρφουρι μαζι με ceramique που τις ειχα βαλει απο την πρωτη μερα. :067:

5000fn.th.jpg mprosta4ii.th.jpg pisw9zf.th.jpg

Το και οποιο ξεκινουσε την καρτα στους 54c και μετα απο μια ωρα στο Atitool Scan για Artifacts η καρτα απλα εβραζε νερο με 109 βαθμους C οπου και το σταματουσα.... (δεν κρατησα παλια screen shot)

Tωρα ομως η καρτα αρχισε με 39c οταν ανοιξα το pc και σταθεροποιηθηκε στους 42 βαθμους 10 λεπτα μεσα στα win και τρεχοντας διαφορες εφαρμογες

temp8jd.th.jpg

η θερμοκρασια του 11χ5χ200 cpu μου δεν ανεβηκε καθολου σε idle φαση 35 ειχα 35 εχω.

:πartytime

Θαυμα μετα απο μια ωρα με το Atitool και Scan παλι η καρτα απλα ακουμπησε απλα τους 47c ειχαμε μια μικρη πτωση 62βαθμους σε full load και 12c βαθμους κατω σε idle

atitool2ke.th.jpg

Τα αποτελεσματα μιλανε μονα τους.

δεν ειχα φωτογραφικη σημερα εδω και ετσι δανειστηκα μερικες φωτο οπως το κουτι και το γυαλισμα.

edit:

αφου την ανεβασα στα προχειρα 550/1100 ειπα να κανω παλι ενα τεστ για να δω αποτελεσματα.

μετα απο 40 λεπτα στο ατιtool η καρτα επαιζε στα 47-48 και ο cpu 40-41 το συστημα ψυξης αποτελειτε απο l20,transit χωρις shroud με μονο εναν ψοφιομαστερ, 11 cpu, 11 vga ολα μεσα στο κουτι

5506mq.th.jpg temp25ll.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

παρομοια συνθεση εχουμε.. λ20 και 11 εχεις και μικροτερο ψυγειο απο εμενα οποτε χαλαρα σε περνει

τα μπλοκ του 11 αποδιδουν το ιδιο καλα και με μικρες αντλιες.

φυσικα αν θελεις να βαλεις μεγαλυτερο ψυγειο (τριπλο) η αλλο ενα μλποκ τοτε θα θελεις και αλλη αντλια..

παντος προς το παρον χτυπα το ειναι πολυ καλο και ομορφο για τα λ7 του

Link to comment
Share on other sites

Mεγειες και καλόδουλευτο

60 βαθμοι ....χμμμμμ....... πραγματικα εντυπωσιακο νουμερο

Προφανως η μανισια ψυκτρα δεν εκανε καθολου καλα την δουλεια της

Οποτε μπορεσεις βαλε και καμια φωτο να δουμε πως καθεται τελικα στις agp καρτες το μπλοκ Σου φανηκε χρησιμη η περιστροφη η δεν ηταν απαραιτητη?

@spresv

tec ready πολυ πολυ δυσκολα λογο μεγεθους και σχεδιασης Οχι οτι δεν μπορει να μπει και με τεκ με την απαραιτητη βαση αλλα οπως ειπα λογο σχεδιασης δεν θα αποδωσει οπως πρεπει

Το να ειναι tec ready (δηλ να μπορεις να προσαρμοσεις πανω στο μπλοκ ενα tec ) ειναι αλλο πραγμα και το να αποδοδιδει σωστα με χρηση tec ειναι αλλο πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!Πολυ καλό!Το θέλω και εγώ για την χ1800... :096: Με πέρνει με το W/c Kit που έχω?Η να περιμένω για την Α/c(αέρα)...

εγω το εχω σε μια Χ1800 , η διαφορα ητανε με ζαλμαν -23 βαθμοι κατω σε load και -40 και βαλε σε load με τη μανισια ψυκτρα. Περιττο να πω οτι με το πυρηνα στα 640 και 1.15 βολτ η θερμοκρασιες ειναι το πολυ 40 βαθμοι , και εχω πανω στο κυκλωμα και εναν Χ2@2660

Link to comment
Share on other sites

Μαματο το μπλοκ για τη gpu!

Σε 6800 gt μπαινει?

Universal block πλεον τερμα τα πλεξυ και οι πατεντες, για Αti [9800/Χ800/Χ1600/Χ1800] αλλα και για Νvidia [6600/6800/7800] εχει και περιστεφομενη βαση η οποια σφιγγει οταν σφιξουν οι βιδες συγκρατισης.

Οποτε δε νομιζω να μην μπαινει σε 6800gt... :)

Link to comment
Share on other sites

Mεγειες και καλόδουλευτο

60 βαθμοι ....χμμμμμ....... πραγματικα εντυπωσιακο νουμερο

Προφανως η μανισια ψυκτρα δεν εκανε καθολου καλα την δουλεια της

Οποτε μπορεσεις βαλε και καμια φωτο να δουμε πως καθεται τελικα στις agp καρτες το μπλοκ Σου φανηκε χρησιμη η περιστροφη η δεν ηταν απαραιτητη?

φωτογραφια απο νεα χρονια..

τωρα δεν το πειραζω εχει διαβασμα..

απλα καθετε και μπαινει τελεια, με την περιστροφη τα λαστιχα ερχοντε εκει που τα θελω.

τωρα απο νεα χρονια θελω και ενα τανκ v.2 για τελειωσω το pc μου

θα σου στειλω ενα πμ για να σου πω μεγεθος..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.