Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Kαλά ρε taurus6819 έλεος έχετε το τούμανο εκει έξω και απλά έχετε και δείχνει το screensaver των χp? Βάλτε ενα clockgen εκει πέρα και ανεβάστε λίγο να φένετε βάλτε να τρέχει ένα τόστ και κανά pi με cpu-z αναμένο.... τη n00biki αντιμετόπιση της dfi .... :TD:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επειδή μπερδεύτικα λίγο με όσα διαβάζω στο ΧS.

Αν δεν θέλω να δουλέψω SLI και θέλω να χρησιμοποιήσω την 3,3 γραμμή τουPSU για τις μνήμες, να βάλω και τα δύο molex (το molexάκι για floppy και το μεγάλο για hdd) ;

Link to comment
Share on other sites

από ότι διάβασα και γω σε xs και dfi χρειάζονται μόνο σε SLI( το HD και flopy molex) . κάποιοι που είχαν προβλήματα με μνήμες δεν είδαν διαφορά όταν τα συνέδεσαν.

αν ξέρει κανείς από ηλεκτρονικά αν μπορεί να να πει τη γνώμη του για το παρακάτω, σκεφτόμουν για καμία μόντα με το 20πινο. συγκεκριμένα για τα υπόλοιπα pins να τα τραβήξω από άλλη γραμμή του τροφοδοτικού από κανένα molex. είναι μία 5V, 12V, 3.3V και γείωση. σκεφτόμουν να αντικαταστήσω το molex με παλιό 20πινο κόβοντας και κρατώντας το κομμάτι που αντιστοιχεί στα 4 εξτρα πινς. το πρόβλημα είναι που θα βρεθεί η έξτρα 3,3V και αν είναι γενικά καλύτερο. το τροφοδοτικό είναι antec tp 480 και εκτός εγγύησης πλέον οπότε δεν πειράζει να το αλλάξω λίγο:nuke:

Link to comment
Share on other sites

chroma δεν το έχω υπόψη μου αυτό για παλιά Molex. είχα την εντύπωση ότι βγάζουν όλα και τα floppy +5, +12 G, G . έχει βέβαια μία AUX που δεν γνωρίζω καν σε τι χρησιμεύει.

από την άλλη οι SATA νομίζω θέλουν και 3,3V , o αντάπτορας HDD molex -> Sata πως βγάζει τα 3,3V???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

mike μπήκες στο club;

Eμ μετα απο αυτα που μου ειπατε χθες ...................

Βασικα την πηρα απο τον Unseen για δοκιμη με τις ΒΗ-5

Αν παιξει οπως μου ειπατε και αυτη τοτε δεν θα αργησω και γω να περασω την αλλη πλευρα

Link to comment
Share on other sites

LOL!

1η φορα παντως στα χρονικα γινετε τετοια υστερια για H/W!

Πολυ κελεπουρι αυτη η Dfi ρε παιδακι μου.....να ξερα ετσι να εκαναμε καμια εισαγωγη με τον Spc 50-100 κοματια κ να χεζομασταν στο ταλαρο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωί παρεβε και την DFI utra-D και ο φίλος Borg .

για να δούμε ..

1.jpg

μας παίδεψε λιγο στο βίδομα γιατι εκανε κατι κυματισμούς .. :innocent:

ο καινούριος του 939 3200+ κάποιοου του έπεσε καταλάθος κατω . και ,,,, στραβωσαν καμια 10αρια pinακια .:whistle2: :whistling :whistle2:

τελικα μετα απο πολυ ώρα κούρασης μπορέσαμε να τα διορθόσουμε... :clap:

3.jpg

4.jpg:upside:

5.jpg

seramique

6.jpg

έτοιμο το σύστημα ,

η μητρική ειναι αστέρι!!!!!! :banging:

αρχίζει το format , ,

7.jpg

Live επικοινωνία με τον ξάδερφο Samael . .. .:inlove:

8.jpg

ολοκληρομένο το σύστημα. .

9.jpg

με γεια φιλε Γιώργο ,, ,

για περισσοτερες πληροφοριες στον Borg. ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.