Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από fonzi

Ναι αλλά δεν θέλει αντάπτορα?

Διότι το 20 "κεντράρει¨στην υποδοχή για το 24αρι αφήνοντας κενό και στις 2 μεριές...

Δεν αφήνει κενό στις δυο μερίες μόνο από την μία μένουν 4 pins (δεν μπορείς να το βάλεις αλλιώς,θα δεις δεν θα έχεις πρόβλημα).

Η DFI αναφέρει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με 20pin αλλά για σταθερότητα στο overclocking συνίσταται PSu με 24pins.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Αυτά με τα 20 πιν έχουν ακόμα ένα καλώδιο με άλλα 4 ε θα τα βάλεις και τα δύο για να δουλέψει

Oπα οπα!!

Μερικα μονο εχουν κατι τετοιο,πχ τα τελευταια rev των Tagan.

Γενικα ΔΕΝ ισχυει αυτο που λες κ ΠΡΟΣΟΧΗ μη βαλετε το 12V 4pins ATX εκει γιατι θα εχετε αλλα!! :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87 [Χθες, στις 14:49]

Kαλά ρε taurus6819 έλεος έχετε το τούμανο εκει έξω και απλά έχετε και δείχνει το screensaver των χp? Βάλτε ενα clockgen εκει πέρα και ανεβάστε λίγο να φένετε βάλτε να τρέχει ένα τόστ και κανά pi με cpu-z αναμένο.... τη n00biki αντιμετόπιση της dfi .... :TD:

Ειχες Δικιο.

post-865-1416071639,3524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από taurus6819 [Σήμερα, στις 17:02]

DFI UT LP SLI-DR NF4

2 x NVIDIA 6800Ultra SLI

AMD XP 3200+ (939)

Multirama Στουρναρη

Σαν ελαχιστο φορο τιμης να βαλετε την κεντρικη του Thelab.gr στην TFT της βιτρινας:D

Link to comment
Share on other sites

κωστη.........το 21400 ειναι με 2χ6800 ουλτρα.....εγω εχω 6800απλη και 1.η καρτα μονταρεται για να δεχθει μπλοκ και ο επεξ ειναι μεσα στο κουτακι του και περιμενει να τελειωσουν οι ετοιμασιες υποδοχης μεσα στο κουτι με την βασιλισσα ΔΦΙ.......πρεπει να στρωσω και το κοκκινο χαλι σε λιγακι........αυριο θα αναψω το μασινι μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.