Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από fonzi [Σήμερα, στις 10:10]

Kαι σε μένα ΟΚ στους seagate 160 sata.

Μόνο που κάνουν θόρυβο... Σαν να ψήνεις καφέ ελληνικό!

Τώρα κάτι άλλο:

1) οδηγούς ήχου ποιούς βάζετε? realtec or nvidia? διότι όταν βάζω τους μεν καταργείται το εικονίδιο κονσόλας ήχου του άλλου στη γραμμή εργασιών δίπλα στο ρολόι. Και αντίστροφα...

2) cpucooler.exe(DFI) @ cpudriver.exe(ΑΜD) είναι τα ίδια αρχεία?

3) Νvidia firewall δεν το κατάφερα ακόμα. Οι οδηγοί είναι μάλλον παλιοί. Πρέπει να κατεβάσω τους 6.39 αγγλικούς???

Δεν θέλω όμως να πειράξω τους οδηγούς της κάρτας γραφικών μου. Γίνεται αυτό???

Επίσης τι ακριβώς εννοείτε ότι πρέπει να βάλω πρώτη γλώσσα αγγλικά στον εξπλορερ? Πως ακριβώς?

Fonzi δες αυτό

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=12692

Θα βρείς έτοιμες τις διευθύνσεις από ότι καλύτερο υπάρχει από οδηγούς αυτή τη στιγμή.

Για ήχο βάλε τους καινούργιους της realtek

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τους οδηγούς raid που φορτώνουμε στην αρχή στην εγκατάσταση των windows. Υπάρχει άραγε έκδοση για windows 64bit για την μητρική μας?

Έψαξα αλλά δεν κατάφερα να βρώ...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου λέτε ποιο bios είχατε στη μητρική οταν την πήρατε?

Πως το βλέπετε?

εμένα μου γραφει για τον κοντρολερ μόνο version bios όταν ξεκινάει.

Κάνατε αναβάθμιση?

αν κάνω αναβάθμιση χάνω τις ρυθμίσεις από το παλιό bios?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα συνολικό για τη ULTRA-D:

Με την εξής σύνθεση και όλες οι ρυθμίσεις default:

winchester AMD 3200+, 2x160 seagate raid 0 sata ncq, 2x512 OCZ platinum 3200 rev2, 6600GT extreme. Είμαι με αέρα (heroichi 6A16) και ανεμιστηράκι αυτό που ηταν box με τον επεξεργαστή

Aπό όσο κατάλαβα με το cool'n'quiet ο επεξεργαστής ρίχνει συχνότητα, άρα και θερμοκρασία, αρα και το ανεμιστηράκι του θα δουλεύει πιο αργά.

Ομως για να ρυθμίσει κανείς το εύρος των στροφών, αλλά και για να αρχίσει να δουλεύει το ανεμιστηράκι ανάλογα με τη θερμοκρασία, πρεπει να τρεχει το smartguardian. Σωστό?

Αυτό λοιπόν το ρυθμίζω για την CPU σε start 25 & full 60 βαθμους.

Το chipset σε start 25 & full 67.

Ετσι σε κατάσταση ηρεμίας ή ελαφριών εφαρμογών παίρνω: CPU 31, PWMIC 44, CHIPSET 46 βαθμούς. Μπορείτε να δείτε εδώ: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=12881

Οι μνήμες ενω είναι πανάκριβες (OCZ PLATINUM 3200 REV 2) δειχνουν χάλια εδώ: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=12868

ενώ οι δίσκοι μου βγάζουν στο HD TACH read speed 88 kai 12% cpu utilization.

Μάλλον κάτι κάνω λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Spc τις περιμενουμε εδω και καιρο...Οι αλλοι πηραν στα χερια τους τις δικες τους...Αντε να τις παρουμε και μεις τις SLI-DR να δουμε μια ασπρη μερα..Εχω το κουτι εδω ετοιμο και περιμενω πως και πως να παρω στα χερια μου την μητρικη...

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

Εντός της εβδομάδας αναμένονται:

LP UT NF4 SLI-D - 155

LP NF4 SLI-DR - 177

LP UT NF4 ULTRA-D - 123

Οι παραπάνω είναι οι μέγιστες τιμές χωρίς φπα - Στην πράξη πιστεύω ότι θα γίνει κάτι καλύτερο με την παραλαβή

Όσοι έχουν μείνει άνευ DFI (αλήθεια υπάρχουν πλέον τέτοιοι; :p ) ας το δηλώσουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Μηπως ερθουν αυριο? λολ τι λεω ο απελπισμενος...

Ναι Φάνη, έρχονται Σάββατο βράδυ, Κυριακή πρωί θα είναι στην πόρτα σου! :p

’νευ πλάκας:

Δευτέρα πρωί θα τις έχω στα χέρια μου.

Αν υπάρχει κάποιος άλλος που δεν έχει ενημερώσει καλό θα ήταν να επικοινωνήσει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.