Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από .38-.45

αναλογα για ποιο σκοπο το κανουμε: για το 24/7 ή για το bench και το max oc. ασε που το καθε bench εχει τα δικα του ορια.

απλα σωστος!

τουλαχιστον 50MHz εχω δει σε 1MB spi και σε pifast-32mb spi.

θα επανορθωσω με νερο μετα την εξεταστικη σε maxpost-bench-rockstable γιατι ακομα δεν εχω αρχησει να διαβαζω σοβαρα :slap:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vagouridis

Στεππινκ το παρακατω , 2696 σταθερα με 1.56 μετρημενα με πολυμετρο , στα 2700 και πανω ακομα και με φουλ ταση ο επεξεργαστης δεν εβγαζε με την καμια πι

Με ποιο Μ/Β???

Link to comment
Share on other sites

απο τα υπολλειματα της παστας να καταλαβω οτι ειναι με στοκ?????

δοκιμαστε τον και με λιγο νερακι......μπορει να θελει καμια καλυτερη παστα σε συνδυασμο με νερο.παντως αν τερματιζει εκει θα ελεγα οτι ειναι μπανανα για 3500

Link to comment
Share on other sites

Ο 0.13 μου παει κοντα στα 2780 με πολυ λιγοτερο ρευμα και μπεντσαρει ακομα πιο ψηλα επισης με λιγοτερο ρευμα.Ο συγκεκριμενος επεξεργαστης εαν ειχε τα 2700 σταθερα θα τον κρατουσα , αλλα 11*245 ολα καλα 11*246 το χαος το ιδιο ( και δοκιμασα και διαφορετικες ρυθμισεις στην μνημη) .Και ο στοχος 10*270 για καθε μερα απλα δεν ηρθε....Οποτε παμε για αλλον.Δεν θα τον χαρακτηριζα καλο κομματι , μετριο θα λεγα.2600 για καθε μερα ειναι υποβαθμιση , ειμαι στα 2750 winchi ξε winchi 150 Mhz σε A64 δεν ειναι σταγγαλια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 23:12]

με τι volt/ψυξη το καθενα ? για τον 0.13 ας το αφησουμε στην ακρη λογο πιθανου strained

+13% με νερο. ο δε 3500+, επαιζε και με +15%, αλλα συναχωθηκα μετα.

δε νομιζω να υπηρχε θεμα strained, δεν ηταν και κανενα φρεσκο κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

+13% με νερο.

1.45 η 1.4? +13%

sorry κιολας αλλα 1.4+1.13% δεν ειναι και λιγα! μπορει και του vag με νερο να ακουγε και τα παραπανω volt! οι winchester ειναι λιγο επιρεπεις στη ζεστη αυτο εχω καταλαβει απο οτι εχω κανει σε δωματιο-δωμαριο ανοιχτη πορτα-μπαλκονι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 23:08]

γιατι ο 3500+ 0.13 που ειχα πριν λιγες μερες, επαιζε καθε μερα ολη μερα στα 2800.

γιατι ο 0437 3200+ 0.09 που εχω τωρα, παιζει καθε μερα ολη μερα στα 2600.

και που ειναι τωρα ο 3500 σου?????:devil:

:innocent::dots::innocent:

Link to comment
Share on other sites

1.45??? 1.55 παντα.

ο 3200+ μου δεν καταλαβαινει απο κρυο, στα 2650 απλα κανει ρεσταρτ. ο 3500+ ομως ακουγε και στο ρευμα και στη θερμοκρασια. και βεβαια, η απιστευτη msi, λεει και για τους δυο τις ιδιες θερμοκρασιες.

και που ειναι τωρα ο 3500 σου

δεν ηταν δικος μου. τωρα βρισκεται κατω απο evaporator και περιμενει μια σωστη μητρικη για 939.

Link to comment
Share on other sites

νταξ το θεμα θεωρηται ληξαν και ελπιζω να μην δημιουργησα προβλημα με την ερωτηση μου.........απλα τετοια διαμαντακια μου τη βαραει να ''χανονται'' ετσι χωρις ενα ιχνος για του που πηγαν....αν και στα χερια των σαλονικεων σιγουρα θα εβρισκε καλη στεγη να μετακομισει...........:red:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.