Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply

Mε στοκ ψυξη ΔΕΝ ειναι απολυτα σταθερος στα 2500 με 1.5volt .Δυστυχως δεν εχω προλαβει να τον τεσταρω πολυ.Μεχρι ποσση ταση να δωσω με στο ψυκτρα για καθημερινη χρηση? 1.55v καλα ειναι η ειναι πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Vader θα συμφωνησω και εγω με τον .38 .45 , δεν μου φανηκε καλο κομματι.Εχωντας και στο μυαλο μου οτι το νερο δεν δινει και πολλα μηζ ( καπου μαξ 50 ) μαλλον μετριο μου φανηκε.ΤΟ θεμα ειναι οτι το στεππινκ σου ειναι ( συμφωνα με το ραδιο αρβυλα ) καντρου του waffer , αλλα μαλλον αυτοι στην AMD πρεπει να μαθουν να κεντραρουν καλυτερα το μηχανημα.Οποτε εαν την παλευουμε για 2700 και 2600 με τους winchenster καλυτερα οι 0.6 με strained.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Vader θα συμφωνησω και εγω με τον .38 .45 , δεν μου φανηκε καλο κομματι.Εχωντας και στο μυαλο μου οτι το νερο δεν δινει και πολλα μηζ ( καπου μαξ 50 ) μαλλον μετριο μου φανηκε.ΤΟ θεμα ειναι οτι το στεππινκ σου ειναι ( συμφωνα με το ραδιο αρβυλα ) καντρου του waffer , αλλα μαλλον αυτοι στην AMD πρεπει να μαθουν να κεντραρουν καλυτερα το μηχανημα.Οποτε εαν την παλευουμε για 2700 και 2600 με τους winchenster καλυτερα οι 0.6 με strained.

:T: :T:

Link to comment
Share on other sites

winchester 3.000 1.8 ghz 0447 rpdw

μέχρι τα 2.5~ πάει undervolted με 1.35~ vcore

τον έχω ανεβάσει ώς 2.8 1.65vcore stable.

water cooled 33c full load μετρημενο με σενσορα ηλεκτρονικου θερμομέτρου ondie.

post-1303-1416071605,628_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.