Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply

ada3000dik4bi

cbbhd 0447rpdw

1161909l40872

msi k8n neo2 54g μνήμες διάφορες κομμένες κατευθείαν απο δεντρο.[μπανανια] 2.5-3-3-6 στα 210 μουλαρώνουν.

ελπίζω σε tccd , .

Ως τα 2.8~ που τελικιαζε με το bios 1.4 [1.65vcore] τρεχει τα πάντα , games , pi , benches, μέχρι και 4πλο toast τον έχω ΄΄ταίσει ΄΄ [για 1 ώρα]

Η screen που είδατε στα 2.9 είναι με το 1.36b [μόλις εχθές το έβαλα ] και είμαι στο ψάξιμο . bootarei ως τα 335*9 αλλα πρίν φορτώσει το [welcome] winxp pro sp2 ξεψυχα...

πιστευω μνημες.

Με νερό είμαι [και με αέρα τα ίδια έκανε αντε να είναι πιο σταθερός ψηλά τώρα, απλως θερμοκρασίες κέρδισα με το νερό δεν είδα τπτ τρελα bonus σε mhz ] . Μόλις έβαλα το πισι στην galery. όποιος θέλει να το δεί ..

Είμαι στους 26 idle 32 load μετρημένο με sensora κολλημένο στο πλαι του heatspreader.

post-1303-1416071651,9612_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oi 2 φωτό είναι απο παλαιότερες μετρήσεις . Και ο αποστάτης του μπλόκ silverprop 462 by me :flower:

To νεράκι πήγαινε για 2.400+ xp γιαυτο και τέτοιο μπλόκ ,,,αλλά μιά μέρα κάνοντας wire trick βιαστικά έκαψα mobo και cpu .

post-1303-1416071651,9748_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Pieros

Έχει δώσει κανείς σημασία εκτός απο την εβδομάδα στα RPCW,SPAW,RPCW, κτλ???

spaw θεωρειται καλη φουρνια στους 3200+

αυτα κοιταμε κυριος και οχι weeks

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, το SPAW εμένα τουλάχιστον με προδιαθέτει θετικά, και όσον αφορά τους 3000+.

Πάντως όποιος πήρε καινούριο κομμάτι (Μετά την 0502) ας ποστάρει να δούμε πως πάμε. Βασικά όλοι ποστάρετε να βλέπουμε αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

κατά την άποψη μου είναι πολύ καλός. εγώ θα έδινα μέχρι 1.75 πάντως αν τα ακούει εκεί, δηλαδή αν ανεβαίνει και άλλο με κάθε αύξηση του vcore, δε θα έχεις πρόβλημα. (εδώ που τα λέμε μέχρι 1.9 θα έδινα αν άκουγε αλλά είναι άλλη ιστορία)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πείτε μια γνωμη και για το δικό μου!!!

0450TPCW

Τον έχω φτάσει μεχρι 268*10 με 1.5volt και μου έκανε κάτι κόλπα...κολαω να δωσω κι άλλο ρευμα γι αυτο και τον κατεβασα στα 261χ10 με1,,472

Οι μνήμες ειναι σε 1Τ και 2,5-3-3-6 στο τραγικό νουμερο των 174Mhz (FSB/15) με 12 δε παιζουν ούτε για πλάκα....

Τι λέτε για τον επεξεργαστή?καλός ειναι ή μπανανα?

EDIT--->Η απαντηση του enduracell πηγαινε σε μενα απλα εκανα μαλ...ια κι εσβυσα το post!

967969961943962964943964955959.th.jpg

Απλα με 1.6+ φοβαμαι λιγο τις θερμοκρασίες γιατι το MSI δε το πολυεμπιστευομαι....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο κάμποσες ώρες στρεσαρίσματος στα 2.7@1.44vcore

ο winnie μου πλέον κάνει τα 2.8 @ 1.57~ απο bios.

micron αν δεν μετρήσεις μόνος σου ασε το msi να σου λέει ότι θελει , .

εμένα το ΜΒΜ5 , το corecell , Και το speedfan μου λέγανε 3 διαφορετικές θερμοκρασίες...

τώρα έχω το speedfan για να ελέγχω τους ανεμιστήρες στην vga και στο chipset.

post-1303-1416071657,8763_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Του έδωσα λιγο ρευμα ακομα(~1,6-στο bios λεει 1,52) ανοιξε κανονικα στα 10χ270 αλλά δε βγάζει ουτε pi 1Mb

Δοκιμασα και multi 9x αλλά δε μου κάθεται με τίποτα...Στα 2,67Ghz ειναι οΚ(τρεχει bench) αλλά μαλλον για 24/7 θα μεινει στα 10x260 με 1,47V έτσι κι αλλιως με τις μνημες που εχω SuperPi κάτω απο 33 δύσκολα να δω....

Ισως με νερακι και καλές μνημες να εδινε κατι παραπάνω....:(

Athens2004 ο δικός σου πάντως πάει γ@μιόντας!!:worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

NEA ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ...........:o

λοιπον η χωρα της μπανανιας μπορει να χαιρεται για την γεννηση ενος ακομα μελους........αυξανεσθε και πληθυνεσθε σιχαμερες τσικιταααααααα:(

ο 3200 μου που λετε 0450APFW

τερματισε στα 2350 με ΟΤΙ ρευμα και να δωσω με ΟΤΙ πολλαπλασιαστη και να παιξω............

και ολα αυτα με θερμοκρασιες 34βαθμους σε λοαντ και 26ιδλε...............

bye bye mister BANANAAAAA:bye:

:bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

ΣΕΛΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

:bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

κατά την άποψη μου είναι πολύ καλός. εγώ θα έδινα μέχρι 1.75 πάντως αν τα ακούει εκεί, δηλαδή αν ανεβαίνει και άλλο με κάθε αύξηση του vcore, δε θα έχεις πρόβλημα. (εδώ που τα λέμε μέχρι 1.9 θα έδινα αν άκουγε αλλά είναι άλλη ιστορία)

endu ο δικος μου πεθαινει για ρευμα αλλα αερατα 1.8 δεν τα ακουει ... κρυα αερατα οριακα chilled φανταζομαι ακομα περισσοτερα. Ας μην τους στειλουμε στα καρβουνα τους κακομοιρηδες winch ... 1.4 εχουν default :D

Αρχική απάντηση από greekfragma

ΣΕΛΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ρε fragma θα με τρελανες ... εσυ δεν μου ελεγες δεν θελω o/c ηρεμω κτλ κτλ κτλ!??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

NEA ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ...........:o

λοιπον η χωρα της μπανανιας μπορει να χαιρεται για την γεννηση ενος ακομα μελους........αυξανεσθε και πληθυνεσθε σιχαμερες τσικιταααααααα:(

ο 3200 μου που λετε 0450APFW

τερματισε στα 2350 με ΟΤΙ ρευμα και να δωσω με ΟΤΙ πολλαπλασιαστη και να παιξω............

και ολα αυτα με θερμοκρασιες 34βαθμους σε λοαντ και 26ιδλε...............

bye bye mister BANANAAAAA:bye:

:bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

ΣΕΛΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

:bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

ΛΟΛ στα λεγα δεν με ακουγες......μπανανα βρηκες παλι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 01:22]

ρε fragma θα με τρελανες ... εσυ δεν μου ελεγες δεν θελω o/c ηρεμω κτλ κτλ κτλ!??

ηταν πιωμενος και δεν ηξερε τι ελεγε

Link to comment
Share on other sites

ηρεμω σαν αναβαθμιση............δεν προκειται να αλλαξω κατι αλλο.........μπορει να ψαξω κανενα καλυτερο επεξ αλλα μεχρι εκει....λεφτα τελος

μνημες εχουμε μητρικη εχουμε βιτζοκαρτα να μας βγαλει μεχρι το καλοκαιρι ανετα.......μπορει και παραπανω....ΤΦΤ εχουμε.......Μονταρισμενο κουτι κυριλατο......δισκο 120γιγα ελευθερο εχουμε........καλα ειμαι......ενας καλος επεξ αμα κατσει και τελος.....μετα το καλοκαιρι παλι λεφτα:zzz:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

ο 3200 μου που λετε 0450APFW

τερματισε στα 2350 με ΟΤΙ ρευμα και να δωσω με ΟΤΙ πολλαπλασιαστη και να παιξω............

και ολα αυτα με θερμοκρασιες 34βαθμους σε λοαντ και 26ιδλε...............

bye bye mister BANANAAAAA:bye:

Εμ ηθελες να παρεις wini! δεν μπορευσες να περιμενεις λιγο ακομα να πας σε venice κατευθειαν!....στα λεγα εγω..........

Τελικα σου μαμησε και τα windows ετσι? BSOD καργα...............

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.