Jump to content



DFI nF4 Ultra-D (Oc και σχόλια)


Borg

Recommended Posts

OK!

Θα δοκιμάσω με λίγο πιο σφιχτά timings και λίγο λιγότερο ρεύμα και θα σας πω.

Μια ερώτηση μόνο (αρχαρίου...):

Τα timings όταν πχ λέει κάποιος χωρίς να εξηγεί 2,5-4-7-3 σε τι αναφέρονται το καθένα;(ras κλπ). Με ποιά σειρά αναφέρονται;

Το memtest τα χρησιμοποιεί με ποιά σειρά;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

...μια ερωτηση...

Αλλαξα την msi sli με μια ultra-d,αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα....h CPU ανεβαινει λιγοτερο απο ολα τα προηγουμενα f3-nf4 mb που ειχα.....δηλαδη ενω με το msi nf4 την ανεβαζα και στα 2,8 spi σταθερη,τωρα με το ultrad μου πεταει μπλε οθονη στα 2,7...:cry: :confused:

Δοκιμασα διαφορες ρυθμισεις στο bios αλλα τζιφος...καμια ιδεα γιατι δεν μου παει καλά;δεν "τραβανε" καλα ολες οι ultra-d;

Eχω 2*512mb utt , bios 1.25 και θερμοκρασιες λιγο κατω του μηδενος(δεν φαινεται να εχει cold boot problem)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 12:44]

βαλε το 1.18 bios

Εβαλα το τελευταιο,3.10..το 1.18 ειναι βετα;

στο βιος δοκιμασα διαφορες τασεις χωρις αποτελεσμα...ξαναδοκιμαζω τωρα και βλεπουμε...

Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilgreco1974

Εβαλα το τελευταιο,3.10..το 1.18 ειναι βετα;

στο βιος δοκιμασα διαφορες τασεις χωρις αποτελεσμα...ξαναδοκιμαζω τωρα και βλεπουμε...

Thanks:)

υπαρχει περιπτωση να ειναι μνημες ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 17:14]

υπαρχει περιπτωση να ειναι μνημες ?

Σωστος...αλλα δεν ειναι απο σεττινγς...ανακαλυψα me to memtest οτι μια απο τις 2 utt ου εχω εχει καει...αλλον απο τα 3,8v που τις εβαλα χθες για να τεσταρω...περιεργο ομως γιατι παλαιοτερα ειχα δοκιμασει και 4v με το ocz booster στη νεο2 χωρις κανενα προβλημα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.