Jump to content



DFI nF4 Ultra-D (Oc και σχόλια)


Borg

Recommended Posts

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 19:46]

Φυσιολογικες θερμοκρασιες για το "PWM IC" ποσο ειναι? Εχω 59C σε idle.

Εγω μεχρι 47-48 εχω δει... καποτε....

Συνηθως μεχρι 44-45 παει στα "φορτε" του...

Link to comment
Share on other sites

Με S&M(το οποίο ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία στα mosfets και cpu σε σχέση με διπλά primes/spi 32M) max έχω δει 52. Σε idle, ίδια θερμοκρασία με επεξεργαστή τα mosfets ~34. Σε stacker αυτά και θερμ δωματίου περίπου 26.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Με S&M(το οποίο ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία στα mosfets και cpu σε σχέση με διπλά primes/spi 32M) max έχω δει 52. Σε idle, ίδια θερμοκρασία με επεξεργαστή τα mosfets ~34. Σε stacker αυτά και θερμ δωματίου περίπου 26.

Σωστα Root το ξεχασα το S&M .... καμια 42 παει με αυτο.:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Με S&M(το οποίο ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία στα mosfets και cpu σε σχέση με διπλά primes/spi 32M) max έχω δει 52. Σε idle, ίδια θερμοκρασία με επεξεργαστή τα mosfets ~34. Σε stacker αυτά και θερμ δωματίου περίπου 26.

Γμτ, χτυπησε 60αρι χθες και το σταματησα χαχα, μαλλον θελει κι αλλη ροη.

Edit: α καλα θερμοκρασια δωματιου 26 χαχαχα, τι ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ειναι η θερμοκρασια τον μοσφετ στα δεξια του επεξεργαστη...εγω παντως με τους ανεμιστηρες στις μνημες μονο ακομα και σε χαμηλες στροφες και να βαρανε τις μνημες κρυωνουν και πεφτουν κατω απο 40...αν και τον τελευταιο καιρο δεν το εχω κοιταξει να σας πω την αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.