Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Μην πάει και δώσει κανείς λεφτά για 7ημερο, η blizzard τα δίνει τζάμπανταν, όπως και τζάμπα μπορεί να σας το δώσει και όποιος παίζει με ένα scroll of resurrection.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην πάει και δώσει κανείς λεφτά για 7ημερο, η blizzard τα δίνει τζάμπανταν, όπως και τζάμπα μπορεί να σας το δώσει και όποιος παίζει με ένα scroll of resurrection.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Ο άνθρωπος είπε ότι η προσφορά των 10€ ισχύει για 7 ημέρες, όχι για 7-day trial.

Link to comment
Share on other sites

το είχα σταματήσει εδώ και χρονια το wow με έκαναν και ένα resurrection αλλα δη είχα χρόνο σήμερα πήρα το mist of pandaria αλλα ατύχησα δεν μου δώσε καθόλου να παίξω θέλω κάρτα τα λέμε από παρασκευή :)

σε πιο server παίζεται?

Link to comment
Share on other sites

το είχα σταματήσει εδώ και χρονια το wow με έκαναν και ένα resurrection αλλα δη είχα χρόνο σήμερα πήρα το mist of pandaria αλλα ατύχησα δεν μου δώσε καθόλου να παίξω θέλω κάρτα τα λέμε από παρασκευή :)

σε πιο server παίζεται?

Άμα το γουστάρεις είμαι και εγώ μέσα..

Έχω έναν 87 LvL Rogue και ένα 80 LvL Shamman Twilight's Hummer

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ειχα σκασει παλια transfer στον πεθαμενο απο κοσμο και progress στα 80 Killrog και οι πιο πολλοι μετα απο 1.5μηνα το βαρεθηκανε το παιχνιδι και σπανια Log αραν στο παιχνιδι,αρα τσαμπα transfer και μηνιαιες καρτες που εβαλα για την παρεα που λεει ο απο πανω συμφορουμιτης. Αρα μεγαλη βαση στην παρεα πανω απο ολα που λες αγαπητε:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1666]FrOsT[/MENTION] Θέλω σιγκεκριμένα πράγματα και είναι πολλά..

Αλλά αρχικά..

Για να μπω σε HC θέλει 435 Item level έχω 432 πήρα Items αλλά τίποτα..

Και λέω να τσιμπίσω από PvP Vendors κάτι Fingers που είναι

[Tyrannical Gladiator's Ring of Cruelty]

[Grievous Gladiator's Ring of Cruelty]

Αυτά μπαίνουν κανονικά εε? απλά το Unique σημαίνει δεν μπορείς να φορέσεις 2 φορές το ίδιο σωστά?

Επίσης ο Rogue τι θέλει CRT η HIT?

Και για να έπερνα PVP όπλα για αρχή θέλω να Raidαρω καταρχάν αλλά είμαι κυμάς τουλαχιστον με τα PVP για αρχή και λέει κάτι 7500 τι είναι αυτά?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1666]FrOsT[/MENTION] Θέλω σιγκεκριμένα πράγματα και είναι πολλά..

Αλλά αρχικά..

Για να μπω σε HC θέλει 435 Item level έχω 432 πήρα Items αλλά τίποτα..

Και λέω να τσιμπίσω από PvP Vendors κάτι Fingers που είναι

[Tyrannical Gladiator's Ring of Cruelty]

[Grievous Gladiator's Ring of Cruelty]

Αυτά μπαίνουν κανονικά εε? απλά το Unique σημαίνει δεν μπορείς να φορέσεις 2 φορές το ίδιο σωστά?

Επίσης ο Rogue τι θέλει CRT η HIT?

Και για να έπερνα PVP όπλα για αρχή θέλω να Raidαρω καταρχάν αλλά είμαι κυμάς τουλαχιστον με τα PVP για αρχή και λέει κάτι 7500 τι είναι αυτά?

1) Θα πας στην μεσαια περιοχη Vale of Eternal Blossoms, και εκει θα πρεπει αν σε εχει δωσει ενα quest για να βρεις την Chromie που ειναι επανω στο Mogu Shan Palace.

Θα σε παει στο Timeless Isle, εκει εχει κατι chests παντου οπως δειχνει αυτο το post/guide In-depth Timeless Isle Hidden Chest Guide!.

Ανοιξε τα ολα, θα παρεις καμια 10-15 items αν εισαι τυχερος θα ειναι διαφορετικα, που στο identify ας το πουμε, θα ειναι 496, μπηκε στο game για αυτο τον λογο, για catch up θα βγαλουν Agility/Stamina/2 random stats.

2)Αν γραφει Unique-Equip τοτε μπορεις να εχεις ενα πανω σου, αφου ειναι διαφορετικες season μπορεις να εχεις και τα 2 τα συγκεκριμενα, απλα δεν μπορεις 2x Tyrannical Cruelty, πρεπει να παρεις το αλλο.

3)Ο Rogue θελει πολλα, αναλογα τι θελεις να κανεις.

Τα βασικα ειναι 7.5% Hit 7.5% Expertise για PvE.. για PvP ειναι 4% το hit?? Ισως 3% δεν θυμαμαι γιατι το σωστο gear δινει υπεραρκετο.

PvE? Ξεκινα Class Guides (WoW MoP 5.4) - Icy Veins απο εδω, δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα για καποιον που γυρισε/δεν εχει ιδεα ειναι καλη αρχη.

PvP ειναι περιπου το ιδιο με PvE οσο αφορα τα stats αναλογα τι θα παιξεις εκει θα πας Crit/Mastery/Haste αναλογα, απλα ειναι διαφορετικο gear και PvP power.

4)Το 7500 που λεει σημαινει "Για να παρεις τα οπλα πρεπει να μαζεψεις πρωτα 7500 points προτου ξεκλειδωσουν" ειναι καινουργιο συστημα για να μην αγοραζονται τα οπλα την δευτερη βδομαδα της αρενας, και να περνει 3-4 βδομαδες να εμφανιστουν τα καινουργια οπλα στην νεα season PvP.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

1) Θα πας στην μεσαια περιοχη Vale of Eternal Blossomos, και εκει θα πρεπει αν σε εχει δωσει ενα quest για να βρεις την Chromie που ειναι επανω στο Mogu

Ναι το έχω αυτο το Q αλλά για πιο λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω αυτο το Q αλλά για πιο λόγο?

Πατησα καταλαθος enter γιατι καινουργιο keyboard και επειδη εχει τα macro κουμπια εκει που καποτε caps lock/tab ετc φευγει δυνατο missclick γιατι το χερι καθετε λαθος ακομα! Οπως τωρα αντι για alt+Shift για αγγλικα , πατησα εντερ και εκανε ποστ εκεινο ;p.

Το συμπληρωσα.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1666]FrOsT[/MENTION] Θέλω σιγκεκριμένα πράγματα και είναι πολλά..

Αλλά αρχικά..

Για να μπω σε HC θέλει 435 Item level έχω 432 πήρα Items αλλά τίποτα..

Και λέω να τσιμπίσω από PvP Vendors κάτι Fingers που είναι

[Tyrannical Gladiator's Ring of Cruelty]

[Grievous Gladiator's Ring of Cruelty]

Αυτά μπαίνουν κανονικά εε? απλά το Unique σημαίνει δεν μπορείς να φορέσεις 2 φορές το ίδιο σωστά?

Επίσης ο Rogue τι θέλει CRT η HIT?

Και για να έπερνα PVP όπλα για αρχή θέλω να Raidαρω καταρχάν αλλά είμαι κυμάς τουλαχιστον με τα PVP για αρχή και λέει κάτι 7500 τι είναι αυτά?

Ναι το unique σημαίνει ότι δεν μπορείς να έχεις 2 ίδια αλλά όπως θα δεις έχει 2 διαφορετικά δαχτυλίδια.

Το ilvl βγαίνει από το μέσο όρο του gear σε όλα τα slot αλλά μερικά slot μετράνε περισσότερο από άλλα, έτσι τα όπλα πρώτα με head, chest, pants να ακολουθούν και τα υπόλοιπα με χαμηλότερο συντελεστή.

Σαν rogue θες για αρχή hit 7.5 και exp 7.5 και μετά τα άλλα. Τα υπόλοιπα secondary stats αξίζουν διαφορετικά ανάλογα το spec που παίζεις.

Τα pvp items είναι ισάξια με τα pve όταν μιλάμε για item στο ιδιο ilvl στο mop τα extra pvp stats στο gear δεν μετράνε στο item budget ώστε να τα κάνουν χειρότερα για pve.

Αν είσαι φρέσκος 90αρης το μέρος που θα κάνεις πιο γρήγορα gear up για να αποκτήσεις πρόσβαση στο looking for raid είναι το timeless isle (σου δίνει αυτόματα quest όταν 90αρισεις και πας στο shrine) προσοχή γιατί είναι αρκετά ζόρικα τα mobs εκεί.

μην ξεχάσεις να μάθεις και το mop flying όταν πας.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Θα πας στην μεσαια περιοχη Vale of Eternal Blossoms, και εκει θα πρεπει αν σε εχει δωσει ενα quest για να βρεις την Chromie που ειναι επανω στο Mogu Shan Palace.

Θα σε παει στο Timeless Isle, εκει εχει κατι chests παντου οπως δειχνει αυτο το post/guide In-depth Timeless Isle Hidden Chest Guide!.

Ανοιξε τα ολα, θα παρεις καμια 10-15 items αν εισαι τυχερος θα ειναι διαφορετικα,

Εννοείς αυτά εδώ? 10-15 Items δεν είδα.. Εννοείς με τα Quest? Να τα κάνω η δεν δίνουν τίποτα..?

Επίσης λέω να πάρω και αυτά τα 2 Rings και θα είμαι οκ πιστεύω για αρχή..

olHjkq1.jpg

που στο identify ας το πουμε, θα ειναι 496, μπηκε στο game για αυτο τον λογο, για catch up θα βγαλουν Agility/Stamina/2 random stats.

2)Αν γραφει Unique-Equip τοτε μπορεις να εχεις ενα πανω σου, αφου ειναι διαφορετικες season μπορεις να εχεις και τα 2 τα συγκεκριμενα, απλα δεν μπορεις 2x Tyrannical Cruelty, πρεπει να παρεις το αλλο.

3)Ο Rogue θελει πολλα, αναλογα τι θελεις να κανεις.

Τα βασικα ειναι 7.5% Hit 7.5% Expertise για PvE.. για PvP ειναι 4% το hit?? Ισως 3% δεν θυμαμαι γιατι το σωστο gear δινει υπεραρκετο.

Δηλαδή να παίρνω ότι είναι HIT αυτό εννοω να μην κοιτάω CRT κτλπ..

PvE? Ξεκινα Class Guides (WoW MoP 5.4) - Icy Veins απο εδω, δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα για καποιον που γυρισε/δεν εχει ιδεα ειναι καλη αρχη.

PvP ειναι περιπου το ιδιο με PvE οσο αφορα τα stats αναλογα τι θα παιξεις εκει θα πας Crit/Mastery/Haste αναλογα, απλα ειναι διαφορετικο gear και PvP power.

4)Το 7500 που λεει σημαινει "Για να παρεις τα οπλα πρεπει να μαζεψεις πρωτα 7500 points προτου ξεκλειδωσουν" ειναι καινουργιο συστημα για να μην αγοραζονται τα οπλα την δευτερη βδομαδα της αρενας, και να περνει 3-4 βδομαδες να εμφανιστουν τα καινουργια οπλα στην νεα season PvP.

Επίσης τι είναι αυτό που για να σου ανοίξει τα PVP όπλα θέλει 7500 χιλιάρικα κάτι?

EDIT ...

Για να μην χαλάσω τα Honor Points να πάρω όπλα αντι για Rings..

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1666]FrOsT[/MENTION] Θέλω σιγκεκριμένα πράγματα και είναι πολλά..

Αλλά αρχικά..

Για να μπω σε HC θέλει 435 Item level έχω 432 πήρα Items αλλά τίποτα..

Και λέω να τσιμπίσω από PvP Vendors κάτι Fingers που είναι

[Tyrannical Gladiator's Ring of Cruelty]

[Grievous Gladiator's Ring of Cruelty]

Αυτά μπαίνουν κανονικά εε? απλά το Unique σημαίνει δεν μπορείς να φορέσεις 2 φορές το ίδιο σωστά?

Επίσης ο Rogue τι θέλει CRT η HIT?

Και για να έπερνα PVP όπλα για αρχή θέλω να Raidαρω καταρχάν αλλά είμαι κυμάς τουλαχιστον με τα PVP για αρχή και λέει κάτι 7500 τι είναι αυτά?

Να μπαίνεις κάθε μέρα BG για να μαζεύεις το daily bonus από Honor points + conquest, τα PVP τα φοράς κανονικά και στο PvE.

Για τα stats κοίτα και εδώ ανάλογα το spec σου:

Assassination Rogue DPS Stat Priority for PvE DPS - WoW 5.4 (MoP)

7.5% θέλεις το hit για να μην κάνεις miss /expertise το target σου να μην σε κάνει dodge/parry εύκολα (θεωρώντας ότι βαράς από πίσω από το raid boss πάντα)..

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τι είναι αυτό που για να σου ανοίξει τα PVP όπλα θέλει 7500 χιλιάρικα κάτι?

EDIT ...

Για να μην χαλάσω τα Honor Points να πάρω όπλα αντι για Rings..

Απο οτι φαινεται δεν με καταλαβες ή απλα αγνοησες τα λινκ μου.

Ανοιξε το map σου, κατω δεξια εχει ενα "Timeless Isle" το quest του Chromie εκει θα σε παει και εκει θα ακολουθησεις το λινκ που σε εδωσα να ανοιξεις τα chest.

Θα σε δωσει πολλα 496 FREE ITEMS ΟΧΙ ΜΕ POINTS.

Ειναι απλα ιτεμς, που αναλογα το spec/class σου δινει stats , σε rogue θα ειναι ολα Agility/Stamina/2 Random stats παραδειγμα 950 agility/1000 stamina/500 crit/500 haste, ή 950 agility/1000 stamina/1000 critical, RANDOM ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ.

Πρωτα θα πας στο νησι, θα ανοιξεις τα chest ολα, το ποστ γραφει ακριβως πως και γιατι, και οτι δεν σου ριξει, θα παρεις με honor, ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ RANDOM ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 5 CHEST και κανενα Shoulder ή Head για παραδειγμα..Οτι δεν σου δωσει το νησι, αγοραζεις με honor.

Οταν θα εχεις φαρμαρει 7500 honor points θα σε αφησει να αγορασεις τα οπλα που ειναι 496... Προφανως 4000 θα σε κανει cap για αυτο αγοραζεις κατι πρωτα..μετα κρατα να αγορασεις οπλα, δεν θα βρεις καλυτερα οπλα για αρχη.

Ποιο απλα δεν μπορω να τα πω ;/

Αν δεν κατσεις να διαβασεις τα λινκ ολοκληρα και σωστα, δεν θα βγαλεις ακρη.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.