Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TLzhlsEFcVQ]World of Warcraft: Warlords of Draenor Cinematic - YouTube[/ame]

edit:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=lMc8VP02DFA]Warlords of Draenor In Action - YouTube[/ame]

leeroy...

Έγινε επεξεργασία από Borg
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσίασε το cinematic, και έχω χάσει λίγο και την μπάλα με το lore. Ο Grom Hellscream ήταν αυτός έτσι? Το story ομως με τον Pitlord δεν είναι αρκετά διαφορετικό

? Και τι σχέση έχει η Draenor με όλο αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσίασε το cinematic, και έχω χάσει λίγο και την μπάλα με το lore. Ο Grom Hellscream ήταν αυτός έτσι? Το story ομως με τον Pitlord δεν είναι αρκετά διαφορετικό
? Και τι σχέση έχει η Draenor με όλο αυτό??

Πανε πισω στον χρονο σε αλλη διασταση. Αυτο ειναι το expansion.

Το cinematic δειχνει οτι ο Garrosh ειπε τον Grom (Γιος τον πατερα αφου ξερει τι εγινε την πρωτη φορα στην δικια του διασταση..) να μην πιει το αιμα και οτι ηταν να συμβει που συνεβει σε εμας, να μην συμβει σε αυτους να γινουν σκλαβοι τον Demons, Invade Azeroth για αυτους κτλ.

Oποτε το plan ειναι "Δεν πινουμε αιμα, σκοτωνουμε Mannoroth και οπως μας ειπε αυτο το Orc που ηρθε και ξερει τοσα πολλα, χτιζουμε το Dark Portal και παμε να γινουμε Conqueror's οπου βγαινει χωρις την Legion απο πισω αυτη την φορα".

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

Πανε πισω στον χρονο σε αλλη διασταση. Αυτο ειναι το expansion.

Το cinematic δειχνει οτι ο Garrosh ειπε τον Grom (Γιος τον πατερα αφου ξερει τι εγινε την πρωτη φορα στην δικια του διασταση..) να μην πιει το αιμα και οτι ηταν να συμβει που συνεβει σε εμας, να μην συμβει σε αυτους να γινουν σκλαβοι τον Demons, Invade Azeroth για αυτους κτλ.

Oποτε το plan ειναι "Δεν πινουμε αιμα, σκοτωνουμε Mannoroth και οπως μας ειπε αυτο το Orc που ηρθε και ξερει τοσα πολλα, χτιζουμε το Dark Portal και παμε να γινουμε Conqueror's οπου βγαινει χωρις την Legion απο πισω αυτη την φορα".

The what of the what?

Αφού στο warcraft 3 πάλι o Gromm με τον Thrall σκοτώνουνε τον Mannoroth.

Εδώ τι γίνεται? Πάει πίσω στον χρόνο ο Garrosh και λέει στον πατέρα του "Don't do it father", σκοτώνουνε τον Mannoroth, και χτίζουνε το πόρταλ? Σαν να λέμε "The Burning Crusade alternative", χωρίς demons δηλαδή? Where is the fun on that? :p

Link to comment
Share on other sites

Lordwise ότι χειρότερο έχω δει στο game, χειρότερο και απο τις νεκραναστασεις που έχουμε δει μέχρι τώρα, δεν μου άρεσε από την αρχή που μάθαμε τι είναι δεν μου άρεσε από αυτά που είδα στην beta δεν μου άρεσε αυτό που είδα στο cinematic.

Ελπίζω τελευταίο boss να ειναι ο Nosdormu έτσι για να μάθει ο αμπαλος δράκος να κρατά το χωρόχρονοσυνεχές και λίγο γιατί μας τα έχει κάνει ΝΑΑΑ. Στην τελική ξέρουμε εδώ και χρόνια ότι θα τον κάνουμε μπάρμπεκιου γιατί θα γίνει κακουλης, τώρα είναι καλή στιγμή.

Σαν παιχνίδι παντως καλό θα είναι από αυτά που έχω δει :p

The what of the what?

Αφού στο warcraft 3 πάλι o Gromm με τον Thrall σκοτώνουνε τον Mannoroth.

Εδώ τι γίνεται? Πάει πίσω στον χρόνο ο Garrosh και λέει στον πατέρα του "Don't do it father", σκοτώνουνε τον Mannoroth, και χτίζουνε το πόρταλ? Σαν να λέμε "The Burning Crusade alternative", χωρίς demons δηλαδή? Where is the fun on that? :p

Αν ήμουν ο Gromm και μου έλεγε ο Garrosh ότι είναι γιος μου και τι έχει κάνει πριν εμφανιστεί μπροστά μου, δεν θα προλάβαινε να φτάσει στο σημείο του "dont do it" :p

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Σαν παιχνίδι παντως καλό θα είναι από αυτά που έχω δει :p

Έχω πολύ καιρό να παίξω και να δω τις αλλαγές, παραμένει "καλό" επειδή το έχουμε συνηθίσει, αλλά έχει γίνει εκνευριστικά πολύ n00b-friendly.

Log In

LFR queue

alt-tab

Raid -> rolefacing / running like headless chicken -> fat loot

e-penis^^ με 0 effort & skill

Log Out

Αν ήμουν ο Gromm και μου έλεγε ο Garrosh ότι είναι γιος μου και τι έχει κάνει πριν εμφανιστεί μπροστά μου, δεν θα προλάβαινε να φτάσει στο σημείο του "dont do it" :p

Αρκεί να πει την μισή αλήθεια, απλά δεν είναι τόσο έξυπνος.. Άρα να υποθέσω ότι δεν λέει ποιος είναι?

Link to comment
Share on other sites

1. Κάνεις δεν μαμησε με lfr gear, και κάνεις δεν πήρε πότε κάποιον με lfr gear στα σοβαρά . Lfr = τουρίστας και στο wod δεν θα πέφτει το ίδιο set με τα άλλα.

Γενικά με το επίπεδο δυσκολίας ποτέ δεν θα μείνουν ολοι ευχαριστημενοι, στο wod γίνονται κάποιες εύστοχες για μένα αλλαγές όπως αυτή που ανέφερα.

2. Δεν σου λέω :p

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

Almost 4 years have passed since I started my very first working hour on this project and it is almost unbelievable that today we can let it go live. I am extremely happy and proud to present this new World of Warcraft Machinima.

attachment.php?attachmentid=63642&stc=1&d=1408385498

For those who do not know what it is about, it is a machinima featuring Richard A. Knaak’s War of the Ancients – The Well of Eternity novel.

Richard A. Knaak - Wikipedia, the free encyclopedia

The machinima features the first novel from the trilogy but with bits and pieces from the second one. The mixing of the events was necessary because we didn't know if we wanted to produce more movies in the future and we wanted to close the machinima with a really epic ending, involving some characters/events from the second novel.

The movie itself was created by me and powered by Vaanel’s incredible models. You can see the movie in HD on my channel here:

-----------------------------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/user/Bloodlord001

War of the Ancients -The Well of Eternity [WoW Machinima Movie] - YouTube

War of the Ancients - The Well of Eternity By Keytal - World of Warcraft Movies

-----------------------------------------------------------------------------------

And you can find Vaanel’s channel and other awesome models here:

-----------------------------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/user/Intaanis

-----------------------------------------------------------------------------------

About the creation process you can read a short article here:

-----------------------------------------------------------------------------------

Norbert Szilagyi - Designer Portfolio

-----------------------------------------------------------------------------------

I don’t want to make this post much longer, the only thing I would like to add here is to thanks to those who have been waiting for this machinima and did not give up on us. Many thought that this project has died long ago and we are happy to prove otherwise today.

Also huge thanks to Blizzard Entertainment for creating such wonderful games which we could use as a base for our machinima. You guys are incredible, the world you created is so rich it will never die out for sure!

Thanks to our voice actors for their ever lasting passion and kindness and for their will to participate in a non-profit machinima like this.

I do not own the copyright for any of the song I have used nor I am planning to make money from using them.

I think this would be enough, I hope the movie will speak for itself!

post-1666-1416078707,7431_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από κινητό, η ταινία είναι αυτή που περίμεναν όλοι;! το θυμάμαι από τότε που έπαιζα και τι έλεγαν

Σίγουρα πολύ αναμενόμενη, 4 χρόνια τους πήρε...

Βέβαια μην περιμένει κανείς ταινία στο επίπεδο του cinematic για τον 5.4... Fan made είναι 100% και μάλιστα στο wc3 editor ούτε καν στην μηχανή του wow!

Αρκετά καλή μεταφορά του πρώτου βιβλίου αν και όπως ήταν λογικό έχουν μείνει κάποια πράγματα (τίποτα σπουδαίο) απέξω για να πέσει κάτω από 2 ώρες.

Υ. Γ. Και για όποιον δεν παρακολουθεί τις εξελίξεις, έχει μπει το νερό στο αυλάκι και για την επίσημη ταινία Warcraft.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.