Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος η απλα προτιμηση;

επισης να σε ρωτησω και κατι αλλο, το addon για το αγκρο σε τι χρησιμευει πλεον;

Έτσι το είχα πάντα, δεν έχω πρόβλημα να το διαβάζω και αν το αλλάξω μου φαίνεται περίεργο.

Το omen σε raid δεν χρειάζεται πλέον (εκτός και αν μπλέξεις με κάτι alt της κακιάς ώρας στο lfr) αλλά για solo με το Pet μια χαρά κάνει την δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

οκ, ειπα μηπως ακομα υπαρχει θεμα με αγκρο !

αλλα το threat bar στα datatexts μια χαρα μου φαινεται παντως !

Θέμα με την παλιά έννοια που ότι και να έκανε το τανκ κάποια στιγμή θα το έφτανες δεν υπάρχει πια.

Δεν είμαι σίγουρος πως δουλεύει τώρα μετά από τις αλλαγές του wod, αλλά στο mop πχ τα τανκ παρήγαγαν 5 φορές το dmg τους σε threat, οπότε για να μην μπορεί να το κρατήσει από κάποιο dps ή ηταν αμπαλο ή υπήρχε τεράστια διαφορά στο gear.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελείωσαν οι γιορτές...

Πολύ recruit για mythic μέσα στις γιορτές, έπεσε και προχτές (Τετάρτη) και το τελευταίο hc boss και έτσι χθες πήγαμε στον kargath mythic, έπεσε και αυτός [emoji14]

Στο mythic ο kargath γίνετε πολύ πιο ωραίο encounter με τίγρεις να σε κυνηγάνε και το πλήθος να κραυγαζει, αν το ικανοποιήσεις με το θέαμα που θα του προσφέρεις σε buffαρουν αλλιώς αφήνουν τον kargath να γλεντήσει το κορμάκι σου [emoji14].

Videos το σκ λογικά.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι, υπαρχει τροπος για παρω πισω το account μου μετα απο 3 χρονια χωρις χρηση?

ειχε κλειδωσει γιατι πηγα να μπω απο αλλο ip εξωτερικου, και απλα το παρατησα και επαιζα guild wars 2 :p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι, υπαρχει τροπος για παρω πισω το account μου μετα απο 3 χρονια χωρις χρηση?

ειχε κλειδωσει γιατι πηγα να μπω απο αλλο ip εξωτερικου, και απλα το παρατησα και επαιζα guild wars 2 [emoji14]

Αν θυμάμαι καλά το μόνον που χρειάζεται είναι μια αλλαγή κωδικού.

Το ότι είναι ανδρανες για 3 χρόνια δεν παίζει κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Θα την πω την αμαρτία μου....

 

το πήρα...

 

Και έπαιξα "λίγο" αυτές τις μέρες, με τα πολά έχω ένα 642 λοκ. destro amt, αν και αν πάω κοντά στο 655+ θα τον γυρίσω aff γιατί δέρνει λίγο καλύτερα εκεί το σπεκ αυτό. 

 

Μέχρι στιγμής είναι αρκετά ωραίο το παιχνίδι μπορώ να πω, δεν έχει το λιώσιμο των παλιών., τα 5άρια είναι decent, το Highmaul έχει πλάκα και τα mechanics δεν με χαλάνε, γενικά δεν είναι άσχημο :p

 

@FrOsT,αν θέτε λοκ για κανένα HM HC με τα αλτάκια σας κλπ μου λες, ψήνω wipes.  

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ destro είμαι ακόμη, 650 προς το παρόν. Δεν έχω παίξει και πολύ τελευταία να το ανεβάσω. Λέω να δοκιμάσω επίσης το aff, κάτι άκουσα για καλή φάση. We will see. Ας βρίσκω Raid να πηγαίνω και το κανονίζω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο 660 το aff αρχίζει να ρίχνει στο destroction λίγο οπότε σε singe tergets αξίζει λίγο παραπάνω, επίσης βολεύει πιο πολύ σε high mobility μάχες γιατί μπορείς να ξεράσεις 84343813 dotes και να τρέχεις σαν την μπαλαρίνα. Οπότε ο συνδυασμός ίσως να σου δίνει 2-3κ πάνω απο το destro. 

 

Για burst phases δεν θα γίνει ποτέ, οπότε θέλει λίγο δοκιμές. 

 

Και επίσης το aff έχει όπως και παλιά (αν και όχι τόσο πλέον) πολύ πιο "σκληρό" rotation, και αν και έχουν βγάλει εδώ και 3 χρόνια το clipping στις dotes πρέπει να προσέχεις πιο πολλά πράγματα απο το destro που απλά πατάς 3 κουμπιά (πάνω κάτω). 

 

Επίσης η άλλη λαλακία που έχει είναι πως αντί για crit που θες στο destro θέλεις mastery, και πλέον χωρίς reforge πρέπει να έχεις (ιδανικά) δεύτερο gear set, να αλλάξεις trinkets κλπ.

 

Ξέρω πως μπαίνω σε πολλές λεπτομέρειες και αυτός ήταν ο λόγος που δεν ήθελά να πέσω στα ναρκωτικά πάλι :p γιατί αρχίζω πάλι το min/max/excel κλπ χαχα. 

Link to comment
Share on other sites

Twin Ogron (Mythic) vs Something Crashed Hunter pov 

Frost είναι εύκολο να μου πεις τα addons που εχεις γιατι βλέπω τα βίντεο και πραγματικά είναι πολυ ωραίο το ολο screen με οτι βασικό χρειάζεσαι όπου το θες :)

 

Link to comment
Share on other sites

Frost είναι εύκολο να μου πεις τα addons που εχεις γιατι βλέπω τα βίντεο και πραγματικά είναι πολυ ωραίο το ολο screen με οτι βασικό χρειάζεσαι όπου το θες :)

-Elvui, μου έχει γίνει απαραίτητο, προσπάθησα να γυρίσω στο κλασικό αλλά βάλε το ένα βάλε το άλλο έγιναν όλα μπορδελο και ξαναγύρισα σε αυτό.

-bigwings, το dbm το έφαγε η μαρμάγκα, το bw έχει πιο σωστά timers και κάποια έξτρα πράγματα όπως το countdown σε /s που βλέπεις στους twins

-skada για meter, επίσης ανώτερο από το Recount και ελαφρύτερο.

-omen, γιατι το έχω συνηθίσει περισσότερο δεν θα έλεγα ότι χρειάζεται για Raid σήμερα.

-Η μπάρα με το focus όπως και τα εικονίδια από τα skills κάτω από τον χαρακτήρα είναι από το weak auras 2. Το script είναι από το Hunter section στο mmo-champion, με κάποιες αλλαγές. Από εδώ το script http://www.mmo-champion.com/threads/1314020-Weakauras2-Clampys-Hunter-Aura-Group!/page10

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άρχισε και το Blackrock foundry, πως σας φάνηκε η πρώτη βδομάδα;

9/10 normal και 5/10 heroic, μου άρεσε που έχει αρκετά νέα mechanics και που το Heroic δεν είναι τόσο εύκολο όσο πίστευαν πολλοί!

Gruul (Heroic) vs Something Crashed:

http://youtu.be/UpQEvj6n7eg

Oregorger (Heroic) vs Something Crashed, Hutner pov: http://youtu.be/S388utuABrs

Hans'gar & Franzok (Heroic) vs Something Crashed, Hunter pov: http://youtu.be/8goFeorqcr0

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.