Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από nikos

πάντως στο παιχνίδι υπάρχουν και λεβέντες αλλά και κάτι ξενέρωτοι και λαμάκες που δε λέγεται . Είμαι λεβελ 15 και παίρνω αποστολή από τον thrall για το hidden enemy μέσα στη φοβερή σπηλιά. Μόνος μου που να πάω , τη στήνω απέξω περνάει ένας 42αρης shaman , του λέω να μπούμε μαζί μου λέει "εντάξει" ο τσογλ.....ος , μπαίνουμε μέσα με τις κόμπρες και τους πέτρινους γίγαντες με παρατάει , οπότε καταλαβαίνετε τι φινάλε είχα.

Την ξαναστήνω απέξω , περνάει ένας hunter 37αρης με τον ράπτορά του , δέχεται τύπος να με βοηθήσει , μπαίνουμε μέσα στη σπηλιά και μου λέει το παλλικάρι " κάτσε πίσω μικρέ καθαρίζω εγώ " Σε 16 λεπτά (μετρημένα) τους καθάρισε όλους ,έβγαλα και τις δυο αποστολές μέσα στη σπηλιά , τον ευχαρίστησα και έφυγε.

Ε,ρε που θα παέι δε θα φτάσω 40 level !!!!!!

Γνωστο οτι οι hunter ειμαστε καλα παιδια ! :p

Εγω τι να πω (μαυρη η ωρα) που εμπλεξα σε server με 99% Σουιδους!Παω να κανω quest στα plaqueland μονος ,μηπως και ξεκολισω απο το 57 level,και οποιος περναγε απο τον δρομο με σκοτωνε.Ζητημα να εφαγα 5 mods και να πεθανα 20 φορες.

Φυσικα ολα τα lamo-alliance η θα ηταν 60αριδες ή πανω απο 3 καθε φορα.

Μετα απο αυτο γυρισα TM εκανα 100 kills και ηρεμισα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

ο warlock σας λεω για να ξερεται οτι ειναι ο καλυτερος pve χαρακτιρας του παιχνιδιου. ενδικτικα σας λεω οτι ενας warlock φιλος μοy 60lvl σκωτωνει μονος του τον seti 62lvl elite random boss διπλα απο ungoro. τι στιγμη που εγω σαν rogue δε μπορω να κατσω μπροστα του γιατι με εχει με 3 hits

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , μου φαίνεται ότι οι warriors δεν είναι και πολύ καλή επιλογή . Για να πάρεις level σου βγαίνει η πίστη . ’σε που δεν μπορεί να ρίξει από μακριά αλλά πρέπει να είναι κοντά για να χτυπήσει . Αλήθεια, όταν κάνουν μάγια στον warrior και του παίρνουν το όπλο ή τον υπνωτίζουν , υπάρχει κανένα αντίδοτο με το alchemy . Τελικά , το alchemy και τα συναφή , παίζουν πολύ μεγαλύτερο ρόλο απότι νομίζουμε .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

ρε παιδιά , μου φαίνεται ότι οι warriors δεν είναι και πολύ καλή επιλογή . Για να πάρεις level σου βγαίνει η πίστη . ’σε που δεν μπορεί να ρίξει από μακριά αλλά πρέπει να είναι κοντά για να χτυπήσει . Αλήθεια, όταν κάνουν μάγια στον warrior και του παίρνουν το όπλο ή τον υπνωτίζουν , υπάρχει κανένα αντίδοτο με το alchemy . Τελικά , το alchemy και τα συναφή , παίζουν πολύ μεγαλύτερο ρόλο απότι νομίζουμε .

στο 60lvl ο warrior γινετε πολυ καλος. και ειναι ο μονος char που θα σινεχιζει να αναβαθμιζεται πιο πολυ απο τους αλλους απο την blizz. η πικρα ολοι ειναι στα instance διοτι εχει τον πιο βαρετο ρολο τρωει ολο το ψυλο δεν κανει dmg αναγκαστικα και χαλαρα τα ακουει αν δεν περνει το argo. αν φτιαξεις καλα τον warrior στο pvp δεν ειναι ασχημος. αλλα οπως ειναι τα πραγματα δεν παιζει τι εχεις αλλα πως τον παιζεις

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα λεβελιαζει ο warrior ρε συ,με ενα καλο οπλο κ σωστο στησιμο talents απλα θεριζεις.Ενδεικτικα σου λεω οτι με lvl32 Orc Warrior κ ενα τσεκουρι της προκοπης(Corpsemaker) εχω ανετα lvl36 mob και 2χ32.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες:

1. Που μπορω να κανω gun train για τον warrior μου ? Ειμαι 30 lvl και σε στους weapon trainers που εχω παει στην Oggr. και στην Undercity δεν μου βγαζουν επιλογη.

2. Για warriors ποιο ειναι το ιδανικο μοιρασμα των talent points?

Χαρακτηρας: Ενας πανεμορφος TROLL WARRIOR 30 lvl

Link to comment
Share on other sites

θενκ u re Ζyxoula.......

BTW για πε κανενα καλο instance (30-31lvl) να παω με τον Ugurz, γιατι ο φιλος εχει κατι τρομερες ιδεες να σκοτονουμε τερατακια 6-7 lvl παραπανω και να καταληγουμε στο release the F@#$cking spirit.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

θενκ u re Ζyxoula.......

BTW για πε κανενα καλο instance (30-31lvl) να παω με τον Ugurz, γιατι ο φιλος εχει κατι τρομερες ιδεες να σκοτονουμε τερατακια 6-7 lvl παραπανω και να καταληγουμε στο release the F@#$cking spirit.....

Εγώ είπα.. 1-1.... αν τους καλαρέσει το troll σου και έρχονται 2-2, δεν φταίω εγώ.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

θενκ u re Ζyxoula.......

BTW για πε κανενα καλο instance (30-31lvl) να παω με τον Ugurz, γιατι ο φιλος εχει κατι τρομερες ιδεες να σκοτονουμε τερατακια 6-7 lvl παραπανω και να καταληγουμε στο release the F@#$cking spirit.....

rfk ειναι δεξια τερμα κατω απο barrens πριν πας 1000 needls

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Εχω παει με τον ακατανομαστο 2 φορες κιολας...Ρε μαμαει λεμε το διδυμο μας..

http://www.wowwiki.com/Instance_and_quest_guide

δες εδω για να διευκολινθης. εχει και τα q που υπαρχουν στα instance

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και στο guild παιδιά.

Niju το ονοματάκι του char.

Y.Γ. Καταστοφή είναι το ριμαδοπαίχνιδο, άντε να βγάλουμε εξεταστική έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Δυο ερωτησουλες:

1. Που μπορω να κανω gun train για τον warrior μου ? Ειμαι 30 lvl και σε στους weapon trainers που εχω παει στην Oggr. και στην Undercity δεν μου βγαζουν επιλογη.

2. Για warriors ποιο ειναι το ιδανικο μοιρασμα των talent points?

Χαρακτηρας: Ενας πανεμορφος TROLL WARRIOR 30 lvl

1.Aπεναντη απο τους Blacksmith στην Οrg

2.Tον εχω κανει ψιλο αντι-rogue.Σχεδον ολα τα points @ Furry :)

Πολυ ευχαριστημενος απο το set up so far ;)

Αρχική απάντηση από Ujin

Καλώς σας βρήκα και στο guild παιδιά.

Niju το ονοματάκι του char.

Y.Γ. Καταστοφή είναι το ριμαδοπαίχνιδο, άντε να βγάλουμε εξεταστική έτσι...

Καλως ηρθες κ καλο καψημο :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Χθες, στις 04:09]

Warlock δε θα πρότεινα...Δύσκολος χαρακτήρας πολύ.

Σχετικά με το τι λείπει απο το Guild μίλησε ο Αφεντικός! :p

Καλά λες Κώστα, οι warlock δεν λένε καθόλου , είναι καλά μονό για solo qs και outside bosses τίποτα άλλο , στα instance είναι μόνο για φιγούρα .

Όπως και οι rogue μετά το lvl 55+ δεν αξίζουν τόσο, στα raid τζάμπα κάνουν τα sap(στα highest lvls) και τα compo τους σχέση με πολλούς άλλους

αυτα και για τους 2 για τα μεγαλα lvl :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Καλά λες Κώστα, οι warlock δεν λένε καθόλου , είναι καλά μονό για solo qs και outside bosses τίποτα άλλο , στα instance είναι μόνο για φιγούρα .

Όπως και οι rogue μετά το lvl 55+ δεν αξίζουν τόσο, στα raid τζάμπα κάνουν τα sap(στα highest lvls) και τα compo τους σχέση με πολλούς άλλους

αυτα και για τους 2 για τα μεγαλα lvl :)

χμμ. καταρχην δεν υπαρχει καλος και κακος χαρακτηρας στο warcraft. ολοι εχουν το ρολο τους στο παιχνιδι και διαλεγεις εναν χαρακτηρα αναλογα με τον τροπο παιχνιδιου που σου αρεσει.

κατα δευτερον οσον αφορα τον warlock ειπες οτι στα instances ειναι μονο για φιγουρα? ελεος!

δε ξερω βεβαια πως σκεφτεται ο καθενας και με ποια δεδομενα εβγαλες αυτο το συμπερασμα . παντως σου λεω αν δε το ξερεις οτι ο warlock φτιαχνει soulstones και σου επιτρεπουν να κανεις resurect αν πεθανεις, ανεξαρτητως αν εισαι εντος η εκτος μαχης.

ενας απλος τροπος να παιζεις με ss ειναι να κανει ο warlock την ss πανω στον priest η paladin και οταν ολοι πεθανουν απο το party κανει resurr ο priest και τους σηκωνει ολους. δε ξερω κατα ποσο μπορεις να καταλαβεις ποσο συμαντικο ειναι αυτο που σου ειπα.

οσον αφορα για τον rogue που ειπες. αν και ειμαι rogue elf 60lvl θα συμφωνησω οτι ενα παρτυ θα ζησει και χωρις τον rogue στα high lvl dungeons :)

ενας λογως ομως που θα επερνα rogue στα high lvl ειναι για το εγγυημενο αφθονο damage που θα εχεις παντως καιρου, για το crippl poison, για το stun και για την ελαχιστη συντηρηση που χριαζεται ο rogue. ο σωστος rogue δε χριαζεται healing ουτε να ασχολεισαι πολυ μαζι του στην μαχη, εχει διαφορα κολπα και ζει οταν ολοι θα πεθανουν.

και λεω ο σωστος rogue γιατι εχω συναντησει πολλα μαργαριταρια οσο καιρο παιζω. εχω συναντησει rogue να το παιζουν warriors και να κανουν tank. αλλοι να το βλεπουν healer επειδη εχουν τις γαζες με το heal 2000dmg και την ωρα την μαχης να γιατρευουν τον warrior τη στιγμη που υπαρχει healer

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τους rogue σχεδόν συμφωνούμε αλλά ως προς τους warlock το έθεσες με λάθος τρόπο

Εγώ δεν είπα ότι δεν έχει καλά σημεία ο warlock αν είναι δυνατόν απλός δεν χρειάζεται να στο πω , απλά στα raid τον 10+ players γιατί ήδη θα είναι αρκετοί μέσα priest ,shaman/paladin (αντίστοιχα), druid και φυσικά να είσαι σε καλό group για Παράδειγμα , όταν οι warrior κάνουν τα μεγάλα attack τους με full rage όταν ο mage με την φωτιά και το poly , όταν ο paladin φοράει plate κάνει και ώρα ανάγκης και healing όταν ο priest μας προσέχει και και και και , ο warlock με το soulstone που λες είναι καλό αλλά όχι απαραίτητο με το να είσαι σε καλό group , σκέψου και πες μου τι ΚΑΛΟ έχει ο warlock ως επίθεση που έστω ένας υστερεί σε κάτι που έχει ο warlock

Ως προς ότι όλοι είναι καλοί θα συμφωνήσω μέχρι ένα σημείο , ότι είναι καλοί αρκεί να ξερόυν να παίζουν και στα 60lvl να είναι χρήσιμη (lol) γιατί από το lvl 1 μέχρι και lvl 55 όλοι καλοί είναι :)

Link to comment
Share on other sites

στο molten core ειδικα για alliance ειναι υπερβολικα απαρετητοι οι warlock οι horde εχουν και τους shamans. για να ξανα ανστηθουν μεσα. δεν γινετε να πας mc και αμα χασεις να πρεπει ξανα απο την αρχη να μπης. αυτο ισχυει και για τα αλλα instance εχουν και aoe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.