Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

@Trooper

Μου την πεφτουνε στο lakeshire village με fire spells και επειδη δεν ειχα παρει κατι τετοιο ακομα νομιζα που εκανα κατι λαθος ενα spell να φαω μου τρωει τα 3/4 ενεργειας lv 22 ειμαι.

@radiatedsoul

Thanks αναλυτικοτατος οδηγος

Link to comment
Share on other sites

@aqua ξεχνα τα resistances. θα σου χριαστουν μονο σε instances οταν ανεβεις και πας 60 lvl.

καταρχην ο trooper εχει δικιο. 10-20 fire resistance δεν ειανι τιποτα απολυτως. για να δεις αποτελεσματα πρεπει να κανεις focus στο resistance που θες και να το ανεβασεις παρα πολυ με ολα τα αντεικιμενα που φορας.

να κυκλωφωρεις ντυμενος με τη στολη του πυροσβεστη για να αποφευγεις τα fire spells δεν ειναι λογικο γιατι θα χανεις σε ολα τα αλλα που χριαζεσαι περισσοτερο οπως stamina, intelligent, spirit αν εισαι caster

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [08-07-2005 17:28]

Τελικά μια ζωή noob θα μείνεις εσύ

Για το mage που λέω ξέρεις πολύ καλά τι λέω και άσε τις μαλ@κιες εσύ πέρα περί πλακάς/ειρωνείας

Για pvp o priest δεν αντιλέγει κανένας για τo τι μπορεί να κάνει και για τον hunter για να καταλάβεις ποσό νοοβ είσαι ο hunter μέχρι το lvl 50 αξίζει ως 1 vs 1 pvp και επίσης best off all για mass pvp , επίσης για αυτό σε έγραψα και το parch που το δήλωσε μέχρι και η ιδία η blizzard περί αδυναμίες hunter κλπ αλλά εσύ τον χαβά σου , κοιτά να παίζεις τον παιδιαριστικο rogue σου και άσε εμένα τι λέω γιατί πάλι αδιάβαστος είσαι .(ότι και να γράψεις βλαμενε δεν θα σε απαντήσω γιατί είσαι αλλού για αλλού και δεν σκέφτεσαι λολ ¨)

καταρχην ελειπα κ ετσι δεν μπορουσα να σε κραξω πιο πριν :D 2τερον δεν το ειπα για σενα γενικα μιλουσα και να ξες αν ηθελα να το πω για σενα θα το ελεγα ευθεως:D παλιο λαρισαιε :D χεστικαμε περι τις αδυναμιες του κ hunter να μην τον περνατε αμα θελατε. και ας τον αναβαθμησει οσο θελει. μηπως θελετε να βλεπει συνεχια τους stealth? μηπως θελετε 2πλασιο hp? εγω μαθενω να παιζω μαυτα που εχω κ δεν κλεγομε :D και δεν εχω καταλαβη γιατι ο rogue ειναι για τα μωρα. μηπως γιατι σας μπιγη το μαχερακι του και σας ποναει?:p :P :p :P :p :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το επιπεδο των WoW gamers.... Θαυμαστε....

-Ειναι τραγικη η κατασταση Νικο Ευαγγελατο

-Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδιας μας Νικο Τσαμτσικα

ΡΕ GTA ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε χαρακτήρας εχει τα + και τα - του. Ολοι ειναι χρήσιμοι και καποιοι ειναι πιο απαραίτητοι απο κάποιους άλλους. Σιγουρα ειναι πιό ευκολο να εχεις το κλασικό, tank/healer/mage/support healer/dps dealer, αλλά παιζουν κι άλλοι συνδυασμοί, εχω κάνει διάφορα κουλά. Πχ εχουμε παει 4 σαμανοι και ενας warrior και πήγαμε παρα πολυ καλα. Σιγουρα παιζει ρολο το instance και το ποσο καλοι ειναι οι παίκτες. Εχω δει 10 ατομα να χάνουμε απο 1 boss σε instance που ειναι για 5άδα :S Οπως και το ανάποδο, να ειμαστε 5 και να βολεύουμε 10 ελιτ 56αρηδες ολους μαζι...

Για οσους δεν εχουν παει MC ακόμα, ο hunter παιζει σημαντικό ρόλο, μιας και ειναι αυτός που κανει το pulling (και μετα feign death - γιατι αλλιώς dead αμέσως :p ) οπότε μη τσακώνεστε :)

Το Dire Maul ειναι παρα πολύ καλο instance , εχει πολλά πράγματα και ειναι ευκολο και γρήγορο για 60αρηδες. Πηγα DM1 με μια τύπισα που το ήξερε απέξω, καναμε 25 λεπτα να φάμε ολα τα bosses. Επίσης στο DM2 στην library πρεπει να παει ο μαγος οταν παει λεβελ 60 για να μαθει το crystal water ( παιρνει ενα quest). Στο DM2 πάλι, εχει εναν τυπο μάγο(http://www.thottbot.com/?n=476761), ο οποιος ειναι 3 λεπτά απο την είσοδο και ρίχνει πολύ καλα πράγματα, ενα τρινκετ φανταστικό (http://www.thottbot.com/?i=35769) και πολύ ευκολα μπορει κανεις να τον κανει farming (10 λεπτα μαξιμουμ καθε φορά για να τον φας + να ξαναβγείς).

Οσοι πλησιάζετε στα 60, καλο θα ειναι να αρχίσετε να κοιτάτε quests που έχουν να κάνουν ειτε με rewards για καλά αντικείμενα, ειτε με κλειδιά για μεγάλα instances. Το πρώτο ειναι για την εισοδο στο Molten Core (http://www.thottbot.com/?q=15874) ενα απλο quest που θα σας δώσει το shortcut για το MC(ειναι μεσα στο BRD αυτό το quest, πολυ απλό απλα πρεπει να πας μεχρι το τελος του για να το κάνεις).

Ονυξια quests. Για να μπορέσει κανεις να μπει εκει, πρεπει να εχει κανει μια σειρά απο quest, γύρω στα 20 περίπου. Εχει αρκετά καλα reward στην πορεία, τρινκετς κλπ. Το πρωτο το παίρνεις απο το Kargath (Badlands). Warlords command (http://www.thottbot.com/?q=1359) ειναι αρκετά δύσκολο μιας και τα documents κανουν spawn μια φορά και οποιος προλαβει...

Ενα αλλο quest για οσους πλησιάζουν στα 60 και θελουν XP ειναι μια σειρα απο quest που δίνει ο (http://www.thottbot.com/?n=8449) . Ειναι στα σύνορα Swamp of sorrows και της περιοχής ακριβώς απο κάτω. Ειναι ενας ψιλοαόρατος τύπος στην άκρη του δόμου.

To quest για το κλειδί του UBRS (http://www.thottbot.com/?q=1344).. Πολυ δύσκολο γιατι απλά τα gems εχουν 10% chance να πέσουν απο το κάθε boss, + το οτι όλοι τα θέλουν... :S

Ουφ πολλα ειπα...:)

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λεει ο τροοπερ...

στην τελικη αμα εχετε διαφορες κανονιστε μερικα duels να δουμε και μεις ποιος εχει δικιο....

παντως ολοι οι χαρακτηρες ειναι πανω κατω ιδιοι, και την διαφορα την κανει ο παικτης που τους χειριζεται, εκτος βεβαια απο τους rogue, οι οποιοι ειναι και ο αγαπημενος χαρακτηρας της blizzard.... οι ιδιοτητες του οποιου κανουν τους αλλους chars να μοιαζουν... villagers... :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

καλα τα λεει ο τροοπερ...

στην τελικη αμα εχετε διαφορες κανονιστε μερικα duels να δουμε και μεις ποιος εχει δικιο....

παντως ολοι οι χαρακτηρες ειναι πανω κατω ιδιοι, και την διαφορα την κανει ο παικτης που τους χειριζεται, εκτος βεβαια απο τους rogue, οι οποιοι ειναι και ο αγαπημενος χαρακτηρας της blizzard.... οι ιδιοτητες του οποιου κανουν τους αλλους chars να μοιαζουν... villagers... :TD:

γιατι το λες αυτο? καταρχην ο rogue εχει πολλες αδυναμιες και δευτερον δεν μπορει να τα βαλει με ολους. εσυ ομως μπορεις να τα βαλεις με ολους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

παντως ολοι οι χαρακτηρες ειναι πανω κατω ιδιοι, και την διαφορα την κανει ο παικτης που τους χειριζεται

για duels δεν ειναι ολοι ιδιοι. παντα θα νικαει ο shaman.

δοκιμασε το και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

πολλες αδυναμιες? οπως? τι? οτι οτι δεν ειναι συνεχως stealth?

θεωρητικα ο mage οντως μπορει αν τα βαλει με ολους...θωρητικα... γιατι στην πραξη ή θα πρεπει να εχεις +20λβλ διαφορα απο τους αλλους μιας και το hp του.

mage ειναι λιιιγο πιο πανω απο τα...critters!

προσωπικα στο λβλ μου τους τρωω ολους αντε να εχω χασει 1-2 φορες απο druid, αυτος ομως που δε μπορω να βγαλω με τπτ ειναι ο rogue (μιλαω για ιδια λβλ). Kανει stealth...και αντιο... ξαπλα κατω η atheina... και δε το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα....

δεν ειναι τυχαιο που τον λενε ολοι μεσα cheatochar τον rogue...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

πολλες αδυναμιες? οπως? τι? οτι οτι δεν ειναι συνεχως stealth?

θεωρητικα ο mage οντως μπορει αν τα βαλει με ολους...θωρητικα... γιατι στην πραξη ή θα πρεπει να εχεις +20λβλ διαφορα απο τους αλλους μιας και το hp του.

mage ειναι λιιιγο πιο πανω απο τα...critters!

προσωπικα στο λβλ μου τους τρωω ολους αντε να εχω χασει 1-2 φορες απο druid, αυτος ομως που δε μπορω να βγαλω με τπτ ειναι ο rogue (μιλαω για ιδια λβλ). Kανει stealth...και αντιο... ξαπλα κατω η atheina... και δε το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα....

δεν ειναι τυχαιο που τον λενε ολοι μεσα cheatochar τον rogue...

1 αδυναμια οπως ειπα ειναι οτι εξαρχης δεν μπορεις να τα βαλεις με ολους τους αντιπαλους. πχ warrior. 2 τερον οταν δεν εισαι stealth εισαι αρκετα εβαλοτος ειδικα αν δεν καταφερης να πας κοντα στον αντιπαλο παπαλα. αν δεν εισαι Undead rogue ειναι πολυ πιο δυσκολα να φας priest warlock λογο fear το trinket για μενα ειναι φεσι και δεν το εχω κιολας αλλα εγω ειμαι ud. αν δεν εχω ολα τα abilities ειναι ακομα πιο δυσκολα αν δεν εχω κανενα ειναι πικρα. και αν δεν βαλεις σωστα τα tallents ο rogue ειναι μεγαλη μουφα. απλα σχεδον ολοι ακολουθουν το ιδιο μοτιβο. αλλα οπως ειπα το οτι εξαρχης δεν εχεις ολους τους χαρακτηρες ειναι παρα πολυ μεγαλο αρνητικο. 1 ακομα αρνητικο ειναι τα bg για rogue που ενω εσυ εκει κανεις θαματα και πραματα εγω αν ειμαι μονος δεν μπορο να κανω τπτ. ο mage μπορει να τα βαλει με ολους πλην shaman

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

πολλες αδυναμιες? οπως? τι? οτι οτι δεν ειναι συνεχως stealth?

θεωρητικα ο mage οντως μπορει αν τα βαλει με ολους...θωρητικα... γιατι στην πραξη ή θα πρεπει να εχεις +20λβλ διαφορα απο τους αλλους μιας και το hp του.

mage ειναι λιιιγο πιο πανω απο τα...critters!

προσωπικα στο λβλ μου τους τρωω ολους αντε να εχω χασει 1-2 φορες απο druid, αυτος ομως που δε μπορω να βγαλω με τπτ ειναι ο rogue (μιλαω για ιδια λβλ). Kανει stealth...και αντιο... ξαπλα κατω η atheina... και δε το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα....

δεν ειναι τυχαιο που τον λενε ολοι μεσα cheatochar τον rogue...

O μαγος ειναι για μένα απο τους πιο δύσκολους αντίπαλους ως shaman. Προβατάκι με το που ξεκινάει ωστε να περάσουν τα τοτέμ και να τα βαρέσει με το πιο μικρό σπελ του με την ανεσή του απο μακριά. Μετά μου τραβάει ενα pyroblast 1500 damage οσο ειμαι προβατάκι και παει το 40% της υγείας. Προσπαθω να τον πλησιάσω, τραβάει ενα ice block και μέ κοκαλώνει στη θέση μου για 8 σεκ. Ενα ακόμα fireball και ειμαι κοντα στα 1000 hp οπου μετά αρχίζει και χοροπηδάει γύρω μου με arcane explosion (250 damage το καθένα και αν εχει βαλει 3 ταλεντ εκει μπορει να το ρίχνει καθε second.... Δεν εχω καταφέρει να κερδίσω μαγο ακόμα...

Ο rogue ειναι καλος μόνο για να αιφνιδιάζει τον αντίπαλο . Στα duels χανει αρκετά απο τους άλλους γιατι δεν εχει το στοιχείο του αιφνιδιασμου. Αλλα και πάλι μερικοι rogue ετσι και με πλησιάσουν, τραβάνε κατι 1500 και δε μένει τιποτα όρθιο. Το πολυ καλο με το rogue ειναι οτι μπορεις να κάνεις πολλά πράγματα μόνος σου, οπως φάρμινγκ διαφορα bosses χωρίς να χρειάζεσαι πάρτυ και να βγάλεις πολλά λεφτα. Ειπα σε φίλο που να παρει τη συνταγή του fiery weapon και την εχει πουλήσει 10 φορες 50g τη κάθε φορα... (επρεπε να πάρω ποσοστα :p )

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το παιχνιδι και ξεκίνησα rogue :flex: :flex: . Ομως δεν ξερω τι επαγγελματα να πάρω , εσείς τι μου προτείνετε????? Μήπως θα ήταν καλά να πάρω enchanting και mining . Ακόμα θα ήθελα να μου πείτε και πως να βάλω τα talends μου.?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

O μαγος ειναι για μένα απο τους πιο δύσκολους αντίπαλους ως shaman. Προβατάκι με το που ξεκινάει ωστε να περάσουν τα τοτέμ και να τα βαρέσει με το πιο μικρό σπελ του με την ανεσή του απο μακριά. Μετά μου τραβάει ενα pyroblast 1500 damage οσο ειμαι προβατάκι και παει το 40% της υγείας. Προσπαθω να τον πλησιάσω, τραβάει ενα ice block και μέ κοκαλώνει στη θέση μου για 8 σεκ. Ενα ακόμα fireball και ειμαι κοντα στα 1000 hp οπου μετά αρχίζει και χοροπηδάει γύρω μου με arcane explosion (250 damage το καθένα και αν εχει βαλει 3 ταλεντ εκει μπορει να το ρίχνει καθε second.... Δεν εχω καταφέρει να κερδίσω μαγο ακόμα...

Ο rogue ειναι καλος μόνο για να αιφνιδιάζει τον αντίπαλο . Στα duels χανει αρκετά απο τους άλλους γιατι δεν εχει το στοιχείο του αιφνιδιασμου. Αλλα και πάλι μερικοι rogue ετσι και με πλησιάσουν, τραβάνε κατι 1500 και δε μένει τιποτα όρθιο. Το πολυ καλο με το rogue ειναι οτι μπορεις να κάνεις πολλά πράγματα μόνος σου, οπως φάρμινγκ διαφορα bosses χωρίς να χρειάζεσαι πάρτυ και να βγάλεις πολλά λεφτα. Ειπα σε φίλο που να παρει τη συνταγή του fiery weapon και την εχει πουλήσει 10 φορες 50g τη κάθε φορα... (επρεπε να πάρω ποσοστα :p )

για αυτό έχουμε το earth shock

βασικά όποιος προλάβει ή ο shaman earth shock ή ο mage προβατάκι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sath

Πήρα και εγώ το παιχνιδι και ξεκίνησα rogue :flex: :flex: . Ομως δεν ξερω τι επαγγελματα να πάρω , εσείς τι μου προτείνετε????? Μήπως θα ήταν καλά να πάρω enchanting και mining . Ακόμα θα ήθελα να μου πείτε και πως να βάλω τα talends μου.?????

κοίτα ο rogue φοράει μόνο leather οπότε θα σε συνέφερε να πάρεις leatherworking και αν πάρεις lw απαραιτήτως skinning για να παίρνεις τα δέρματα...

tailoring πάρε αν θες να φτιάχνεις τσάντες...( καλά λεφτά)

με alchemist θα πάρεις herbalist

μή πάρεις blacksmith

για engineering δεν ξέρω τι εφαρμογές έχει στον rogue συνήθως παίρνουνε οι hunter για σφαίρες και όπλα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.