Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Borg

Διαφωνώ και εγώ σε αυτό και ποτέ μου δεν έτυχα με τον ally char που έχω με τέτοιες προϋποθέσεις .

Δηλ αν είμαστε 3 mage και πέσει το legs & waist magister που με λείπουν σχεδόν χωρίς κουβέντα θα κάνω roll τώρα σε raid άνω τον 20ppl τότε αλλάζουν κατά πολύ οι κανόνες ,επίσης εξαρτάτε και από τον leader που λες

Καλά όλα αυτά με τον borg γιατί είναι κολοφαρδος ενώ ο hunter horde μου είναι μαυρογατα τελείως ο πουστης lol :)

Η λογική του 1 need, ειναι για να πάρει κάποιος έστω ενα αντικείμενο που θέλει/εχει ανάγκη, ωστε να μην πάνε χαμένες 2 ώρες απο τη ζωή του, μιας και οταν 60αρισης, ουτε XP παίρνεις, ουτε τίποτα και τα λεφτα που παίρνεις ειναι λιγα που ισα ισα για κανα repair να φτάνουν. Οποτε οταν πας σε ενα raid , πχ ubrs, και εχεις σκοπό μονο το magister chest απο τον Drakk, και αναγκαστείς να πάς 20 φορές μπας και το πάρεις, θα καταλάβεις γιατι θα ερθει ο noob που θα εχει κανει ρολλ σε οτι βρει, θα τα παρει όλα και θα στο παρει κι αυτό, και μετα άντε να ξαναπέσει...

Εγω ειχα παει στο ubrs, κανω σκιν το beast, το οποιο θελει 310 skinning, (χρειάζεται ειδικό dagger που πέφτει 10% πιθανότητα απο το ίδιο το beast), και παίρνω το Pristine hide of the beast. Αμεσως γινεται πανικος στο raid, αρχίζουν ολοι τα need κλπ. Εγω δεν πολυήξερα για το πόσο σπάνιο και ακριβό ειναι αυτό, απλα ήξερα οτι εχω μια περίπτωση να πέσει. Λεει λοιπον ο raid leader, να ρολλαρουν οσοι το θέλουν. Ρολαρουν λοιπον ολοι, και ρολαρω κι εγω και φέρνω 100 :p . Οποτε και το κρατάω...(Και μεγάλη χαζομάρα μου μιας και πιστεύω οτι αυτό το αντικέιμενο πρεπει να ρολάρουν μονο οσοι ειναι σκιννερς και εχουν το dagger. Ειναι σα να ρολλάρουμε ολοι οταν ενας μινερ δει ενα mine μεσα σε instance). Αρχισαν μετα οι μουρμούρες, "τι θα το κανεις", "μονο cloth k leather μπορεις να φτιάξεις με αυτό " κλπ. Αρχισαν να έρχονται whispers απο ατομα εκτός raid κλπ.

Φτανουμε στον drakk, και πέφτει το chest of elements! Οπα λεω επιτέλους, γράφω need, και κάνω ρολ. Κανει ρολ και ο αλλος σαμαν και το παίρνει... Και αρχισαν να με βρίζουν, γιατι εκανες ρολλ, πηρες το δερμα κλπ...

Ποτε δε μπορει να εισαι σίγουρος οτι θα πάνε τα πράγματα όπως θελεις... Οταν πέφτει epic, ολα θολώνουν ξαφνικά και επικρατέι το "OMFG EPIC, NEEEEED"....

Link to comment
Share on other sites

εχεις pristine hide? και το εκανες skinn εσυ ο ιδιος?

πες μου κανα νουμερο να παιξω στο joker.

τελικα οι hordes πραγματικα ειστε κολοφαρδοι.

στον server μας ενα εχει πεσει και αυτο στους hordes χτες το βραδυ.

ενωειται πως οποιος κανει skinn το beast κραταει το hide. ακομα δε πιστευω οτι αφησες να ρολλαρουν για να στο παρουν και εσυ θα το εδινες αν κερδιζαν το roll. στο server μου αν πεις οτι το πουλας 1200g πουλιεται επιτοπου.

γενικα οποιος εχει το finkle κανει το skinning. αν το εχουν πολλοι rollaroun.

αλλα οποιος βγαλει το pristine hide ενωειται το κραταει γιατι πιστευω ακομα και συμφωνεια να ειχε κανει παλι θα το κραταγε. σιγα μην εχω 1200g στο backpack μου και τα δωσω. ας με πουνε και ninja και samurai δε με νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

εχεις pristine hide? και το εκανες skinn εσυ ο ιδιος?

πες μου κανα νουμερο να παιξω στο joker.

τελικα οι hordes πραγματικα ειστε κολοφαρδοι.

στον server μας ενα εχει πεσει και αυτο στους hordes χτες το βραδυ.

ενωειται πως οποιος κανει skinn το beast κραταει το hide. ακομα δε πιστευω οτι αφησες να ρολλαρουν για να στο παρουν και εσυ θα το εδινες αν κερδιζαν το roll. στο server μου αν πεις οτι το πουλας 1200g πουλιεται επιτοπου.

γενικα οποιος εχει το finkle κανει το skinning. αν το εχουν πολλοι rollaroun.

αλλα οποιος βγαλει το pristine hide ενωειται το κραταει γιατι πιστευω ακομα και συμφωνεια να ειχε κανει παλι θα το κραταγε. σιγα μην εχω 1200g στο backpack μου και τα δωσω. ας με πουνε και ninja και samurai δε με νοιαζει.

Χεχε ναι το εκανα σκιν εγω. Μεγαλη στιγμή πρεπει να πώ, η πλάκα ειναι που ενας με πίεζε να του το πουλήσω 350g επι τόπου. Και του ειπα οτι δε βιάζομαι και οτι θα το σκεφτώ... Ε την αλλη μερα το έβαλα στο AH, 500g bid, 700g buyout... Σε 5 λεπτα το είχανε αγοράσει.. Και εγώ χαρούμενος πήρα το epic mount mou :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki

Για οσους θελουν να κατεβασουν το 1.6 GB patch(178ΜB) με καλη ταχυτητα: http://www.3dgamers.com/dlselect/games/worldofwarcraft/wow-1.6.0-engb-patch.exe.html

Νεος στο WoW. :)

Kαλοσορισες,let the burn in begin :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Χθες, στις 14:04]

πχ ubrs, και εχεις σκοπό μονο το magister chest απο τον Drakk, και αναγκαστείς να πάς 20 φορές μπας και το πάρεις, θα καταλάβεις γιατι θα ερθει ο noob που θα εχει κανει ρολλ σε οτι βρει, θα τα παρει όλα και θα στο παρει κι αυτό, και μετα άντε να ξαναπέσει...

Βασικά εν μέρη και οι 2 απόψεις πιστεύω είναι εν μέρη σωστές επίσης σκέφτομαι καμιά φορά μερικούς που πάνε πόσες φορές για ένα chest(sholomance) και ξαφνικά εγώ με την πρώτη που πέφτει το κερδίζω κιόλας , ε τότε τι να πει αυτός , ε φυσικά όταν με ρώτησε και του είπα με την 1η αυτός ίσος και να έκλαιγε λολ(πραγματικά τον λυπήθηκα)

Απλά θέλω να καταληξω ότι ίσος είναι και σωστό αυτό που λες τροοπερακο γιατί μπορεί ο καθένας να την πάτησε όπως την πάτησε ο άλλος με εμένα , άρα καλό είναι το 1 need αλλά άμα πέσει πχ ώμος 2 magister μέσα στο ίδιο raid ε τότε το σωστό είναι οι mage να ρολλαρουν και οι 2 την 2η φορα..........η όχι ?

Επίσης είστε τυχεροί ατιμουλιδες που ο mage μου είναι στους allys :daisy: :D

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 10:40]

Χεχε ναι το εκανα σκιν εγω. Μεγαλη στιγμή πρεπει να πώ, η πλάκα ειναι που ενας με πίεζε να του το πουλήσω 350g επι τόπου. Και του ειπα οτι δε βιάζομαι και οτι θα το σκεφτώ... Ε την αλλη μερα το έβαλα στο AH, 500g bid, 700g buyout... Σε 5 λεπτα το είχανε αγοράσει.. Και εγώ χαρούμενος πήρα το epic mount mou :)

Είσαι χειρότερος από εμένα εσύ lol

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

εσυ εισαι τυχερος που ο mage σου ειναι σε αλλον server και δεν εισαι aliance σε μας. μονο εσενα θα κοινηγουσα ολοι μερα

Για αυτό ήμουν 100% σίγουρος :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το αγορασα και εγω και δεν μπορω να ενεργοποιησω το account ,μου ζηταει η πιστωτικη η gamecard για να προχωρησει,τι να κανω σε αυτο το σημειο που ουτε πιστωτικη υπαρχει ουτε gamecard για να παιξω τον ενα μηνα free.Επισης σε ποιον server να μπω,χαρακτηρα θα επιλεξω human warrior.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν μπορεις να βρεις εστω και 2 λεπτα μια πιστωτικη φιλου ή της οικογενειας θα σου λυθει το προβλημα. Απλα βαζεις τα στοιχεια της πιστωτικης και αμεσως μετα την ενεργοποιηση ακυρωνεις το subscription με πιστωτικη και βαζεις καρτα. Αυτη ειναι μια προχειρη λυση που ειχα κανει εγω. δεν γνωριζω αν μπορει να γινει κατι αλλο. Με το που ενεργοποιηθει ο λογαριασμος, γινεται active και ο ενας μηνας δωρεαν.

Στον Daggerspine server θα βρεις αρκετους ελληνες και φυσικα λαμπιτες. Το νου ομως αν γινεις alli στον Vailer. Αν καταφερεις και τον δεις γιατι συνηθως ερχεται πισωπλατα η ΚΟΤΑ!! ..:p:P

Link to comment
Share on other sites

παιδιa καλησπερα

εχω την εξης ερωτηση

μου αρεσουν παιχνιδια τιπου half life- battlefield

η ερωτηση μου ειναι αν θα μου αρεσει το worl of warcraft και αν αξιζει να δωσω 50 ευρω για να το παρω

επισης θα ηθελα να ρωτισω αν εινΑΙ ευκολο ωστε να το μαθει καποιος λιγο ασχετος με τετοιου τοιπου παιχνιδια{τα βασικα κουμπια κινησεις κλπ}:help:

αυτα:banging:

:help: :help: :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.