Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

κατα την γνωμη μου δε νομιζω οτι η microsoft εχει την τεχνικη υποδομη της blizzard. η blizzard αυτη τη στιγμη φαντασου ποσους servers εχει διασπαρτους σε ευρωπη και αμερικη και ποσα ατομα να συντηρουν τους servers αυτους.

λογικο ειναι να πεσει ενας server καποτε, δεν εχει ανακαλυφτει ακομα εξωγηινη τεχνολογια να μην πεφτουν ποτε και να δουλευουν ασταματητα για παντα. το θεμα ειναι οτι επανερχονται παλι χωρις απωλειες, και σχετικα γρηγορα. μερικοι θεωρουν δεδομενο οτι οταν επανερχεται ο server ο χαρακτηρας τους θα ειναι ακεραιος οπως ηταν πριν. για να γινει αυτο μερικες φορες κανουν ολοκληρο restore απο το backup που ειναι χρονοβορα διαδικασια.

θελω να πω πως ο,τι server και να παρεις ο,τι και να κανεις παντα θα υπαρχουν προβληματα και κυριως οταν διαχηριζεσαι 4.000.000 κοσμο. το θεμα ειναι οτι η δομη ειναι τετοια ετσι ωστε τα προβληματα ξεπερνουνται asap.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, αυτος ο daggerspine ειναι πια για κλωτσες... τωρα τελευταια περιμενω κανα 5λεπτο για να μπω...μπορει κανεις να παει το χαρακτηρα του σε αλλο σερβερ?Απ οτι υποψιαζομαι οχι, αλλα για να ακουσω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stratos

Βρε παιδια, αυτος ο daggerspine ειναι πια για κλωτσες... τωρα τελευταια περιμενω κανα 5λεπτο για να μπω...μπορει κανεις να παει το χαρακτηρα του σε αλλο σερβερ?Απ οτι υποψιαζομαι οχι, αλλα για να ακουσω...

Mπορεις ναι,στηλε τους ενα mail κ διαλεξε εναν με low population

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stratos

Βρε παιδια, αυτος ο daggerspine ειναι πια για κλωτσες... τωρα τελευταια περιμενω κανα 5λεπτο για να μπω...μπορει κανεις να παει το χαρακτηρα του σε αλλο σερβερ?Απ οτι υποψιαζομαι οχι, αλλα για να ακουσω...

Δεν μπορεις.Ρωτησα τον GM για να μπορεσουμε τελικα να φυγουμε απο τους Σουιδους και μου ειπε οτι immigration γινεται μονο απο overpopular servers σε low population servers που οριζονται απο την εταιρια μεσω της επιλογης που εχεις στο account σου.Αυτη την στιγμη δεν ειναι κανενας διαθεσιμος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Δεν μπορεις.Ρωτησα τον GM για να μπορεσουμε τελικα να φυγουμε απο τους Σουιδους και μου ειπε οτι immigration γινεται μονο απο overpopular servers σε low population servers που οριζονται απο την εταιρια μεσω της επιλογης που εχεις στο account σου.Αυτη την στιγμη δεν ειναι κανενας διαθεσιμος.

Ο Borg το εκανε παντως...ηταν νεος ο σερβερ που πηγε τοτε βεβαια.Ισως γι'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Χθες, στις 20:37]

Ο Borg το εκανε παντως...ηταν νεος ο σερβερ που πηγε τοτε βεβαια.Ισως γι'αυτο.

και στο scull που ήμουν ήταν σχεδόν το ίδιο με το kor'gall που είναι τώρα , επίσης στο scull έχει περισσότερους σουηδούς!

ρε μιχ το ειδες το λινκ που εβαλα ?!(αν και λιγο παλιο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

ρε μιχ το ειδες το λινκ που εβαλα ?!(αν και λιγο παλιο)

Nαι ετυχε να το ξαναδιαβασω κ γω,αλλα ψιλοχοντρο παπαρια ακουγετε...

2 παιχτες με ενα char?? Μπερδεμα μεγαλο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

δεν ξέρω τι συμβαίνει πάντως έχει ενδιαφέρον. Κοίταγα στο thottbot τα talents του shaman και πέτυχα το mana tide. Μου έκανε εντύπωση που δεν το είχα προσέξει, οπότε είπα να το τσεκάρω λίγο. Ε λοιπόν mana tide rank1 οι trainers του orgrimaar δε μου βγάζουν. Πάνε κατευθείαν στο rank2!!!

Restoration tree, πρεπει να βαλεις 30 ποντους εκει και ο 31 ειναι αυτος που σου δινει το mana tide. Κανει restore ~1300-1500 mana. To totem μπορεις να το χρησιμποιεις καθε 5 λεπτα... Αρκετά καλό αλλα χανει ο σαμανος πολυ απο το damage του... Και εγω ετσι το έχω αλλα μαλλον θα το ξαναπαω στο elemental...Το 100% στο critical strike damage ειναι πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν μπορουσαμε να κανουμε αλλιως <<διαλυσαμε>> το guild μας και μπηκαμε σε αλλο με Δανους,Σουιδους και 1 κινεζο ( :p ) .Βεβαια πλεον ξερω παρα πολυ κοσμο μεσα και μπορω να παω σε οποιο guild (σχεδον) θελω.

Αντε να δουμε ποσο ακομα για MC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Restoration tree, πρεπει να βαλεις 30 ποντους εκει και ο 31 ειναι αυτος που σου δινει το mana tide. Κανει restore ~1300-1500 mana. To totem μπορεις να το χρησιμποιεις καθε 5 λεπτα... Αρκετά καλό αλλα χανει ο σαμανος πολυ απο το damage του... Και εγω ετσι το έχω αλλα μαλλον θα το ξαναπαω στο elemental...Το 100% στο critical strike damage ειναι πολυ καλο...

Αφού θα πάμε MC σε λίγο βρε, να ξαναχαλάς πάλι λεφτά:p

Link to comment
Share on other sites

παλι κατω οι εξυπηρετητες.....θα με βολευε να πεσει για κανα μηνα να περασει και η εξεταστικη...αλλα αυτο πεσε 2 ωρες ξαναανεβα -ξαναπεσε ειναι ψυχοφθορο.....

τεσπα...druid και ξερο ψωμι που λετε.apo server παιζω crushridge tauren τωρα οπου πιζουμε στους ιταλους(ιταλικα στο /1 κλπ) αλλα κατα τα αλλα κυριλε.απο ελληνες χαμος.

οι δρουιδοφιλοι που παιζουν με tp για να ακουσω...το παλιο καλο 9/11/31 ισχυει η εχει παει περιπατο? εμενα παντος μια χαρα μου φαινεται ακομα κραταει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

οι δρουιδοφιλοι που παιζουν με tp για να ακουσω...το παλιο καλο 9/11/31 ισχυει η εχει παει περιπατο? εμενα παντος μια χαρα μου φαινεται ακομα κραταει

Μονόδρομος είναι...

Αν βάλεις full resto θα είσαι καλύτερος στα end game instances αλλά pvp θα είσαι χλωμός κατάχλωμος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.