Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από naz

πολυ ατομικο ,πολυ "απλο" ρε παιδι μου...dps τρελενονται ολα τα rogues na βγαζουν και ολη τους η φιλοσοφια τελειωνει εκει.η χαρα της απλοτητας που λεμε.....

lol

ειναι απλο πραγμα να κανεις dps δηλαδη? και μονο απο αυτο που ειπες φαινεται οτι αγνοεις πολλα πραγματα.

ενας rogue ευκολα μπορει να κανει overdmg και να παρει το aggro πανω του. αυτο δεν πρεπει να συμβαινει και πρεπει να μαθεις τροπους να το αποφευγεις. αλλα φυσικα να μενεις και στην κορυφη του damage γιατι αυτη ειναι η δουλεια σου.

εγω οταν ειμαι mc, onyxia και τετοια εχω ανοιχτα μπροστα μου 2 chatchanels το ενα δειχνει damage που κανω και αν επιασε το feint η οχι. το αλλο δειχνει ολικο dmg δικο μου και του tank στο συγκεκριμενο mob.

η δουλεια του rogue ειναι να κανει τρελο dps και να μενει χαμηλα στο aggro list. αυτο θελει τεχνη.

βασικα ολα τα classes θελουν την τεχνη τους. αν δε χερεις ομως πολλα πραγματα για το παιχνιδι τα βγαζεις ολα αχρηστα και το δικο σου το καλυτερο.

ισως να ελεγα οτι ο paladin ειναι ο ποιο ευκολος απο τα υπολοιπα class να παιζεις σε raids. γιατι το μονο που κανει ειναι baffs καθε 5min σε στανταρ ατομα, cleaning απο διαφορα buffs, curses και τα συναφη το οποιο γινεται πανευκολα με ενα dicursive, και τελος healing οταν του ζητηθει το οποιο εχει χαρακτηρα supportive. ουτε καν χρειαζεται να κουνηθει απο την θεση του και θυμιζω οτι το decursive γινεται με το πατημα ενος κουμπιου αυτοματα το οποιο ειναι η ποιο συνηθισμενη ενεργεια του pala.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Παντως θεωρώ οτι ο warrior εκτός του οτι ειναι απαραίτητος, ειναι και δύσκολος χαρακτήρας. Το να μπορείς να κρατάς το aggro σε 4 τέρατα μαζί ειναι τέχνη και απαιτεί δεξιοτεχνία. Αν το τανκ ειναι καλο σε ενα instance, κατα 90% δε θα έχουμε πρόβλημα, ακόμα και χαμηλό λεβελ να ειναι για το instance. Εχω παει με διάφορα τανκ τωρα που ανεβάζω τον priest και βλέπω διαφορές τρελές. Και δε μιλάμε για MC, Onyxia και τα συναφή που το τανκ αν δεν ειναι καλό απλα δε κάνεις τίποτα...

Καλα τα λες, αλλα για να χτισω εγω ο καημενος ο warrior agrro σε 4 Mob πρεπει ο καταραμενος ο mage να μαθει να κανει ae εκει που πρεπει κ οταν πρεπει....

Σε 1-1 καταστασεις ο rogue πρεπει να μαθει οτι αν το τανκ δεν εχει παλεψει καποια δευτερα με το boss,το agrro θα φυγει απο το τανκ μολις αρχισει τα τρελα του criticals αυτος...

Κ μετα σου φταιει το τανκ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

προσωπικά όταν πάω σε instance και δεν έχω και δεύτερο warrior δίπλα μου , δεν αισθάνομαι καλά . Δώσε μου τρεις warrior και δυο holly priest , και τα καθαρίζω όλα .

Και μερικές ώρες παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Και μερικές ώρες παραπάνω...

Οχι απαραιτητα,εχω δει αρκετες φορες Fury spected warrior να κανει ποιο πολυ dmg με διαφορα μεγαλη απο τον rogue...

(οι 2 που θυμαμαι προσφατα κουβαλουσαν Unstoppable Force)

Αρχική απάντηση από RootX

’σε καημένε warrior, δεν ξεχνάμε τα suicide missions :hehe:

:eek: :eek: :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Οχι απαραιτητα,εχω δει αρκετες φορες Fury spected warrior να κανει ποιο πολυ dmg με διαφορα μεγαλη απο τον rogue...

και οι shadow priests εχουν το μεγαλυτερο dps στο παιχνιδι. δεν σημαινει κατι αυτο.

εκαστος στο ειδος του...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Οχι απαραιτητα,εχω δει αρκετες φορες Fury spected warrior να κανει ποιο πολυ dmg με διαφορα μεγαλη απο τον rogue...

(οι 2 που θυμαμαι προσφατα κουβαλουσαν Unstoppable Force)

Ναι και εγώ εχω δει warrior να κανει critical 4000, αλλα αυτο δε μου λεει και πολλά! Εγω προτιμώ να μη κανει πολυ damage ο warrior και να κραταει τα τερατα πανω του και οχι εγω να χορευω καρσιλαμα με 2 mobs και ο warrior να εξακολουθει να βαραει το ενα τερατακι του και να φωνάζει "HEAL ME" ενω ειναι στο 70% health :tomato:

Χεχε και το παραδειγμα σου με το unstopable force, ενα απο τα καλύτερα οπλα στο game :p

Χτες με φωνάξανε στο sunken και υπήρχε κι ενας druid. Λεω με 2 healers θα πάμε? Μου λενε, εσυ κανε damage. Yes, sir!, Shadowform και dps to death :devil:

Link to comment
Share on other sites

εμεις βγάλαμε το ST με τέεσερις παίκτες , τρεις warriors (δυο 60ριδες και εγώ) και έναν pristara (μιλάμε για πολύ παικτρόνι - τον καλυτερο healer που έχω συνταήσι μέχρι τώρα) 60 llvl. Είναι αλήθεια , ότι μας πήρε αρκετό χρόνο παραπάνω , αλλά άκσιζε τον κόπο .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

εμεις βγάλαμε το ST με τέεσερις παίκτες , τρεις warriors (δυο 60ριδες και εγώ) και έναν pristara (μιλάμε για πολύ παικτρόνι - τον καλυτερο healer που έχω συνταήσι μέχρι τώρα) 60 llvl. Είναι αλήθεια , ότι μας πήρε αρκετό χρόνο παραπάνω , αλλά άκσιζε τον κόπο .

To κακο ειναι οτι εκτος απο το χρόνο που κάνεις παραπάνω, τα αντικείμενα που θα πέσουν για warrios θα πανε δια 3, οποτε χάνεις και αντικείμενα που αν ησουν το μονο τανκ θα τα επαιρνες σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, στο warcraftmovies.com έχει video με UBRS runs που το βγάζουν 15 hunters, άλλο με 14 priest και άλλο με 13 warlock..Αυτό δε μου λέει κάτι όμως. Η κάθε class έχει τη θέση της και τη χρησιμότητά της. Ειδικά σε 5-man groups είναι λάθος πιστεύω να πάρεις 2 άτομα από το ίδιο class. Για 3 άτομα δεν το συζητάμε καν...Κι εγώ βγάζω instance με 5 druid αλλά θα μπούμε πρωί και θα βγούμε βράδυ! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Ρε παίδες, στο warcraftmovies.com έχει video με UBRS runs που το βγάζουν 15 hunters, άλλο με 14 priest και άλλο με 13 warlock..Αυτό δε μου λέει κάτι όμως. Η κάθε class έχει τη θέση της και τη χρησιμότητά της. Ειδικά σε 5-man groups είναι λάθος πιστεύω να πάρεις 2 άτομα από το ίδιο class. Για 3 άτομα δεν το συζητάμε καν...Κι εγώ βγάζω instance με 5 druid αλλά θα μπούμε πρωί και θα βγούμε βράδυ! :p

Ε ναι ρε συ, αυτα ειναι εξαιρέσεις , ή κατορθώματα αν θελεις. Οπως πχ το Onyxia με 17 άτομα! Οντως σε party δε λεει να εχεις 2 άτομα απο ιδιο class, η μόνη εξαίρεση ειναι ισως οι μάγοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 11:34]

..... η μόνη εξαίρεση ειναι ισως οι μάγοι.

επιτελους και μια αναφορα σε εμας τους φτωχους (πλην τιμιους) μαγους...

εδω και 2 σελιδες μιλατε για classes, και ουτε μια αναφορα σε αυτη τη τοσο παραπεταμενη ιδικοτητα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Χτες με φωνάξανε στο sunken και υπήρχε κι ενας druid. Λεω με 2 healers θα πάμε? Μου λενε, εσυ κανε damage. Yes, sir!, Shadowform και dps to death :devil:

Εξάλλου από shadow priest, οι resto druids healάρουμε άνετα καλύτερα :p

’ντε μην αρχίσουμε να ποστάρουμε με τον Taugrom τα healing % από UBRS και λέμε μετά οτι θέλουμε priests μόνο για το shield :p (joking ofc)

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 11:38]

επιτελους και μια αναφορα σε εμας τους φτωχους (πλην τιμιους) μαγους...

εδω και 2 σελιδες μιλατε για classes, και ουτε μια αναφορα σε αυτη τη τοσο παραπεταμενη ιδικοτητα :p

Twin sheeps FTW :clap:

Υ.Γ. Τι θα γίνει, θα γυρίσεις εσυ????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin [Σήμερα, στις 13:24]

Υ.Γ. Τι θα γίνει, θα γυρίσεις εσυ????

μα κουτο.. δεν εχω φυγει ποτε απο διπλα σας...

ειμαι νοητικα συνεχως διπλα σας... ετοιμος να μεταμορφωσω σε προβατινα οποιον τολμησει να σας αμφισβητησει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Εξάλλου από shadow priest, οι resto druids healάρουμε άνετα καλύτερα :p

’ντε μην αρχίσουμε να ποστάρουμε με τον Taugrom τα healing % από UBRS και λέμε μετά οτι θέλουμε priests μόνο για το shield :p (joking ofc)

Twin sheeps FTW :clap:

Υ.Γ. Τι θα γίνει, θα γυρίσεις εσυ????

Χεχε αυτό το shield ομως τι σημαντικό που ειναι.... Δεν προλάβαινε ο druid να healarei τον mage οταν εκανε ΑΕ. Εβγαινα απο shadowform για να τον βοηθάω...

Τα ποσοστά απο το Healing ειναι λιγο μουφα και θα σου εξηγήσω γιατί. Ειναι πολύ ευκολο να κανεις overheal χωρίς να το παρει κανενας χαμπάρι και να βγείς πρώτος. Αν πχ ο αλλος εχει χασει 200hp κι εσύ του χώσεις 1000 healing, εχεις παρει 800 απο overheal τα οποια τα μετράει το πρόγραμμα. Το σημαντικό για μένα σε εναν priest που το έβλεπα οσο καιρό έπαιζα το σαμανο, ειναι να μη ξοδεύει το μανα του για χαζομάρες, και απλά να κρατάει το παρτυ ζωντανό και να εχει και περισσευούμενο μανα για τη δύσκολη στιγμή. Αυτό προσπαθώ να κάνω εγώ τώρα. Αν πχ ενα παρτυ ειναι παρα πολύ καλο, δε πινω σχεδόν ποτέ νερο, το spirit μου φτανει και περισσεύει για ολο το instance. Αντε να πιω μετα απο κανα boss. Χτες μου εδωσε 40 μπουκαλια crystal και οταν εκανα logout, μετα απο 2 ωρες+ sunken , ειχα 35 στο inventory...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναλαμβανω να κανω την εξης ερωτηση γιατι

ο ενδιαφερομενος cherryman ντρεπεται να ρωτησει μηπως τον κραξετε....

εχει εναν warlock λβλ 29, και θα ηθελε να μαθει πως να τον παιξει (το warlock)

οποια βοηθεια ή συμβουλη θα εκτιμηθει αναλογος περιεχομενου...

ευχαριστω για την κατανοηση...

ΥΓ: Προπαντων εχεμυθεια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Χεχε αυτό το shield ομως τι σημαντικό που ειναι.... Δεν προλάβαινε ο druid να healarei τον mage οταν εκανε ΑΕ. Εβγαινα απο shadowform για να τον βοηθάω...

Τα ποσοστά απο το Healing ειναι λιγο μουφα και θα σου εξηγήσω γιατί. Ειναι πολύ ευκολο να κανεις overheal χωρίς να το παρει κανενας χαμπάρι και να βγείς πρώτος. Αν πχ ο αλλος εχει χασει 200hp κι εσύ του χώσεις 1000 healing, εχεις παρει 800 απο overheal τα οποια τα μετράει το πρόγραμμα. Το σημαντικό για μένα σε εναν priest που το έβλεπα οσο καιρό έπαιζα το σαμανο, ειναι να μη ξοδεύει το μανα του για χαζομάρες, και απλά να κρατάει το παρτυ ζωντανό και να εχει και περισσευούμενο μανα για τη δύσκολη στιγμή. Αυτό προσπαθώ να κάνω εγώ τώρα. Αν πχ ενα παρτυ ειναι παρα πολύ καλο, δε πινω σχεδόν ποτέ νερο, το spirit μου φτανει και περισσεύει για ολο το instance. Αντε να πιω μετα απο κανα boss. Χτες μου εδωσε 40 μπουκαλια crystal και οταν εκανα logout, μετα απο 2 ωρες+ sunken , ειχα 35 στο inventory...

Με βρίσκεις σύμφωνο 100%

Για τους mage όταν κάνουν aoe ο μόνος τρόπος να τους σώσουμε δυστυχώς είναι να χαλάσουμε το μισό μας μάνα σε απανοτά heals... :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.