Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Επειδή το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό και δεν μπορούμε να παίξουμε, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει??? Η forthnet ή η Blizzard ας πούμε???

Δοκίμασε κανείς με καμιά άλλη σύνδεση πέρα από Forthnet???

Παιδιά έχω σαλτάρει δεν μπορώ να παίξω. HELP!!!

Ρε σεις από ότι είδα τοπρόβλημα είναι γενικό σε όλους τους server. Ρώτησα και στο Forum της Blizzard και είδα κάτι τρελά post με χιλιάδες εγγραφές για το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω τι να πώ. Ακόμα βέβαια δεν με πολυχαλάει το lag (δεν κάνω πολλά PVP είμαι μικρούλης) αλλά το κόβω στο μέλλον να τα πέρνω άσχημα. Anyway απάντηση από το Forum της Blizzard δεν πείρα ακόμη αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να είναι σε όλους τους server αφού (θεωρητικά) η Forthnet έχει το πρόβλημα. Θα δοκιμάσω καμιά άλλη σύνδεση το Σαββατοκύριακο να δούμε τι παίζει.

Στα forum ποιοί είχαν πρόβλημα??? Δηλαδή από ποια χώρα ??? Και ανέφεραν συγκεκριμένο

ISP??

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόβλημα φαίνεται να έχει λυθεί. Τώρα τα latency's είναι ακόμα πιο μικρά και από παλιότερα!!!!! Δεν ξέρω τι έγινε, αν παραμείνει έτσι η κατάσταση θα μιλάμε για δραματική βελτίωση.

Αν έπραξε αναλόγως η Forthnet (που δεν το ξέρω) μπράβο της.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει και η εταιρία , το παρατήρησα με τον πολύ απλό τρόπο

είμαι μαζί με ένα άτομο (GROUP) παίζουμε παράλληλα και αυτός έχει 780 latency ενώ εγώ ακριβώς την ίδια στιγμή έχω 230 άρα συμπεραίνεται ότι κάποιες φορές φταίει και η ανάλογη εταιρία σύνδεσης , φυσικά να είμαστε όσο μπορούμε σίγουροι ότι δεν τρέχει κάτι άλλο παράλληλα

Link to comment
Share on other sites

και μπαινω σημερα να πεξω και τι βρισκω?

οι φύλακες εχουν καρδιουλες απο πανω τους και παντου γινετε πανικος

ειναι οι εορτασμοι για τιν ημερα του αγιου βαλεντινου μεχρι και quest εχει:D

Link to comment
Share on other sites

Gay rights win in Warcraft world

Blizzard was accused of being heavy-handed by threatening to expel a player for advertising a gay-friendly team or guild.

Blizzard has officially apologised to the guild recruiter, saying the warning should never have been issued.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4700754.stm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Τώρα το πρόβλημα φαίνεται να έχει λυθεί. Τώρα τα latency's είναι ακόμα πιο μικρά και από παλιότερα!!!!! Δεν ξέρω τι έγινε, αν παραμείνει έτσι η κατάσταση θα μιλάμε για δραματική βελτίωση.

Αν έπραξε αναλόγως η Forthnet (που δεν το ξέρω) μπράβο της.

Δεν νομίζω να εκανε κατι η Forthnet. Anyway μετα το τελευταιο update του WOW όντως τα πράγματα είναι μια χαρα (όπως πρέπει να είναι).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από osiris

και μπαινω σημερα να πεξω και τι βρισκω?

οι φύλακες εχουν καρδιουλες απο πανω τους και παντου γινετε πανικος

ειναι οι εορτασμοι για τιν ημερα του αγιου βαλεντινου μεχρι και quest εχει:D

Ναι ρε συ. Και αν προχωρήσεις στο Quest του αγίου βαλεντίνου σε ακολουθεί και ένα Goblin με φτερά και τόξο (σε στυλάκι του θεού έρωτα, ξέρεις το μικρό αγγελάκι που σε παουνιάζει με τα βέλη το έρωτα). Πάντως χθές και σήμερα δεν φτάναν μόνο οι καρδιές αλλα γέμισε και ο τόπος με κεριά (ειδικά μέσα στη SW).

Τεσπα παιδία Χρόνια πολλά σε όλους τους ερωτευμένους και να γουστάρουν ατελείωτες ώρες με το ταίρι τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, noobie ειμαι, πριν 2 εβδομαδες το πήρα το παιχνιδι, και ενω μέχρι στιγμής έπαιζε κανονικά από χθες έχω ενα πρόβλημα, ενώ δέχεται κανονικά τον κωδικό, βρίσκει το realm και τον character μοθ, πάει να κάνει το loading. Τελοίωνει το γέμισμα της μπάρας και μετά σταματάει!!!! Σταματάει και η μουσική και γενικά παγώνει εκεί! Χθες που μου το έκανε αυτό εκλεισα το παιχνίδι, το ξαναξεκίνησα, αλλά τίποτα! Ξαναδοκιμάζω, τίποτα, reboot, τίποτα! Ξανα reboot τίποτα, δοκιμάζω να μπω σε ενα realm με έναν άλλο χαρακτήρα που είχα τις 3 πρώτες μέρες, και... μπήκε! Βγαίνω, προσπαθώ να ξαναμπώ εκέι που ήθελα αρχικά, ξανά τα ίδια. Είμαι με σύνδεση πανεπιστημίου και το realm που δεν μπορώ να μπω είναι το lighting's blade. Μπήκα και στο www.wow-europe.com αλλά δεν βρήκα τίποτα. :(:(:(:(:(:( Any ideas?

EDIT:

False alarm, το έχουν ήδη πάρει χαμπάρι στα forums μένει να λυθει το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [09-02-2006 12:11]

νε ρε φιλε αλαλξα τον κοδικο μου στο router κ τα dns κ μπηκα με hol

Ψοφα λεμε

Καταλαθος μπηε το double post αλλα δεν πειραζει , ακομα ζεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 09:55]

ζω. βρηκα τη χαρακτηρα επρεπε να εχεις κ θα εισουν σε ολοι σου τη ζωη χαρουμενος.................................

REPAIR BOT

πολυ χρημα :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

lol λες να βαλουνε νεο class στο expansion και να αρχισω νεο char ;p

ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΡΙΠΛΗ ΧΡΕΟΣΗ ΝΑ ΜΑΡΑΖΟΣΕΙΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΕ

Link to comment
Share on other sites

προσοχη παιδες πρεπει να κυκλοφορει οργανομενη "μαφια" στους server (βεβεα δεν νομιζω καποιος να κανει την βλακεια) εχτες με ζητησαν το account μου και καλα με τον λογο να με βοηθησουν να παω rank 14 κ να εχω 30000 gold στο παιχτη μου. με πληροφορησε 10 φορες οτι θελει ΑΠΛΑ να ΒΟΗΘΕΙΣΗ ολα αυτα γιναν In game με Pm απο εναν 11 lvl χαρακτηρα. οταν για πλακα των ρωτησα ποσα λεφτα θελει με ειπε οτι δεν θελει τπτ απλα θελει να με βοηθησει. το ανεφερα σε φιλο μου κ με ειπαι οτι εχουν πει κ 2 παιδια στο δικο του server ελπιζω να μην την πατησει κανεις γιατι με το που δωσεις το μαγικο pasword σου ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να ξαναδεις τον παιχτη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 09:32]

προσοχη παιδες πρεπει να κυκλοφορει οργανομενη "μαφια" στους server (βεβεα δεν νομιζω καποιος να κανει την βλακεια) εχτες με ζητησαν το account μου και καλα με τον λογο να με βοηθησουν να παω rank 14 κ να εχω 30000 gold στο παιχτη μου. με πληροφορησε 10 φορες οτι θελει ΑΠΛΑ να ΒΟΗΘΕΙΣΗ ολα αυτα γιναν In game με Pm απο εναν 11 lvl χαρακτηρα. οταν για πλακα των ρωτησα ποσα λεφτα θελει με ειπε οτι δεν θελει τπτ απλα θελει να με βοηθησει. το ανεφερα σε φιλο μου κ με ειπαι οτι εχουν πει κ 2 παιδια στο δικο του server ελπιζω να μην την πατησει κανεις γιατι με το που δωσεις το μαγικο pasword σου ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να ξαναδεις τον παιχτη σου.

Για σενα βρηκα τη λυση να πας rank 14 , κανε whisper τον φιλο σου τον LEBA και μπορει ο

rogue σου να δει ασπρη μερα

Link to comment
Share on other sites

γιατι τωρα ποιος νομιζεις παιζεις τον παιχτη μου. φιλε ενα θα σε πω. lebakis κ πασεις ελαδος. ρε φιλε τωρα που δεν κανις ninja orbs πως την παλευεις με τα repairs? πρεπει να μην εχει μεινη τρυχα στην κεφαλην σου :p

Link to comment
Share on other sites

Αναφερε το αμεσως στον Game Master και να δεις τι εχει να γινει.

Παντως το παιχνιδι εχει αρκετη ασφαλεια,στο guild μου ενα παιδι εχασε 13 epic αντικειμενα επειδη μπηκε στο acc του ο αδελφος του και τα πουλησε ολα στον vendor και μετα εκανε delete τον char!! Μιλησε με τον GM και μετα απο σχετικη ερευνα του κανανε recover .Βεβαια ο αδελφος του εφαγε το ξυλο της χρονιας του.:rant:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Αναφερε το αμεσως στον Game Master και να δεις τι εχει να γινει.

Παντως το παιχνιδι εχει αρκετη ασφαλεια,στο guild μου ενα παιδι εχασε 13 epic αντικειμενα επειδη μπηκε στο acc του ο αδελφος του και τα πουλησε ολα στον vendor και μετα εκανε delete τον char!! Μιλησε με τον GM και μετα απο σχετικη ερευνα του κανανε recover .Βεβαια ο αδελφος του εφαγε το ξυλο της χρονιας του.:rant:

ΟWNED....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Χθες, στις 10:36]

γιατι τωρα ποιος νομιζεις παιζεις τον παιχτη μου. φιλε ενα θα σε πω. lebakis κ πασεις ελαδος. ρε φιλε τωρα που δεν κανις ninja orbs πως την παλευεις με τα repairs? πρεπει να μην εχει μεινη τρυχα στην κεφαλην σου :p

Μα γιατι νομιζεις σε κανω παρεα? ετιμασου για δανεικα :devil:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.