Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Trooper

Κλειστε το ρημάδι και καντε κανα μπάνιο ωρε ! :D

Ολα στην ωρα τους (Αυγουστος γαρ)

Μπορειτε να προτεινετε κανα Ui?

Επισης εχω latency γυρω στα 250ms ....ειναι νορμαλ? ή τσαμπα η 12 μηνη στην HOL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

Παρακαλουνται οι κυριοι κυριοι,

που εχουν συνταξιοδοτηθει/καει στο wow+l2

να προσελθουν στο EQ2 (darathar).

Δεκτα ολα τα παλαια γνωστα μελη.

(DjD, Zyx, Samael, Shaman, ΓιανκΤ, Trooper κ.α.)

Το guild αποτελειται μονο απο τελειωμενα απο το wow ατομα

και επιδοξους καμμενους.

Φιλικα

Zarras+RootY

υγ, ελατε ρε, αξιζει.....

Μου ειναι τρομερα δυσκολο να παρατησω τοσους μηνες υπομονης-αγωνα για να φτασουν οι char μου ως εδω ρε συ...

Ειμαι συναισθηματικα δεμενος :(

Link to comment
Share on other sites

Koιτα mike, 2 πραματα 8α σου πω:

1. επειδη ξερω οτι εισαι λιγο ευαισθητος με το θεμα, στο EQ ΟΛΕΣ οι

γκομενες ειναι μναρες and i do mean ΜΝΑΡΕΣ!!!

2. root lvl17 - trooper ξεκιναει σημερα - dj ειναι ετοιμος για Install

ελα ελα αφου εκει θα καταληξουμε το χειμωνα μωρε.....

Link to comment
Share on other sites

Μναρες ε...??

Χμμμ.... :hehe:

Προς το παρον ουτε wow παιζω και πολυ βασικα,δουλευω για να βγαλω τα μαμησιατικα του 15αυγουστου.Ο Κωστακης υποσχεθηκε αυθονια γυναικων κ αλκοολ στη Creta (Farm) :p

Κ στα καπακια ερχετε εξεταστικη....οποτε απο Σεπτ βλεπουμε :D

Link to comment
Share on other sites

ναιιααιαιαιαιαιαιαι φυσικα :)

και μαντεψε.... εχει πολλους απο αυτους που λατρευεις ....χεχε ονοματα δε λεμε αλλα αρχιζει απο M και τελειωνει σε ages.

ελα θα ριξεις πολυ καντηλι....

οοπς τωρα το ειδα στο μιχαλη μιλαγες.... αλλα οπως και αν εχει το παραπανω ισχυει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 11:51]

ναιιααιαιαιαιαιαιαι φυσικα :)

και μαντεψε.... εχει πολλους απο αυτους που λατρευεις ....χεχε ονοματα δε λεμε αλλα αρχιζει απο M και τελειωνει σε ages.

ελα θα ριξεις πολυ καντηλι....

οοπς τωρα το ειδα στο μιχαλη μιλαγες.... αλλα οπως και αν εχει το παραπανω ισχυει!

χεχεχεχε προς το παρον φοβαμε να ξαναπιασω online στα χερια μου. ασε ειναι και καλοκαιρι :p

Link to comment
Share on other sites

ε καλοκαιρακι, μπανακι στη θαλασσα στο quenos, βολτουλα στην antonica, και το βραδακι ολοι μαζι παρεα για clubing στα instances, ε και στο γυρισμο τσακιζουμε αμα λαχει και καν' απο το αντιπαλο faction......

come come "summer in Quenos '06"

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις για το wow ...οποιος εχει κουραγιο απανταει

1) Τα factions τι ειναι ακριβως?(αυτο οσο το δυνατον πιο αναλυτικα)

2) Οταν κανω quests περνω reputation σωστα? Ας πουμε στο SW ειμαι honoured ...σε αλλα μερη (factions?) ειμαι friendly ....τι ρολο παιζει στο να είσαι honoured σε ενα μερος? Κερδιζεις honor και στα BG? ή τα HK ειναι αλλου ειδους honor (εχω πσιλομπερδευτεει με το ολο θεμα οποτε αν μπορεις να μου καποιος τι ακριβως ειναι και κανει το honor θα του ημουν υποχρεως)

3) Καλος ή κακος κανω ολα τα quests σε μια περιοχη (ακομα και αν ειναι γκρι) και μετα προχωραω σε καποια άλλη (ας πουμε εχω τελειωσει ολα ta q σε elwyn forest -westfall-darkshire-redrige mountains-dunmorogh) ....κανω καλά? Γιατι εχω την εντυπωση οτι (εκτος του οτι περνω λιγα xp επειδη ειναι γκρι) δεν περνω και reputation στα γκρι....γενικα θελω να βοηθαω τον κοσμο lol

4) Για να πας "απεναντι" πας μονο με καραβι? ή υπαρχει και αερομεταφορα με gryphon?...επισης ειναι μόνο 2 τα καραβια? ....απο περιεργεια και θεωρωντας οτι εχεις χρονο να σκοτωσεις ...μπορεις να πας κολυμπωντας? (λολ)

5)Το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν απαντησε κανενας ...ενα καλο ui μπορειτε να προτεινετε...πχ το cosmos λεει?

6) Ειμαι σε PvE server ...αυτο που εν καταλαβαινω ειναι οτι παω απο horde μερια μονο οι φρουροι μπορει να με σκοτωσουν ? υπαρχουν καποια μεροι που δεν μπορω να παω? Υπαρχουν καποiα instances horde only ή alliance only?

7) Υπαρχει καποιο site στο οποιο να βλεπω ποσο περιπου "παει" κατι πριν το βαλω σε πλειστηριασμό και γενικα πως γνωριζω οτι κατι θα "φυγει" (δεν μιλαω για rare items ...πχ μιλαω για πρασινα τα οποια αλλες φορες τα πουλαω αλλες οχι)

8) Για να παω στα μεγαλα boss πρεπει να ειμαι σε guild ετσι?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων οποιον μου διαθεση τον χρονο του για να απαντησει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 09:19]

Koιτα mike, 2 πραματα 8α σου πω:

1. επειδη ξερω οτι εισαι λιγο ευαισθητος με το θεμα, στο EQ ΟΛΕΣ οι

γκομενες ειναι μναρες and i do mean ΜΝΑΡΕΣ!!!

2. root lvl17 - trooper ξεκιναει σημερα - dj ειναι ετοιμος για Install

ελα ελα αφου εκει θα καταληξουμε το χειμωνα μωρε.....

Μπα βολεβομαστε και με το WoW :hehe: :hehe:

http://www.thatvideosite.com/view/1771.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Μερικες ερωτησεις για το wow ...οποιος εχει κουραγιο απανταει

1) Τα factions τι ειναι ακριβως?(αυτο οσο το δυνατον πιο αναλυτικα)

Faction ειναι ομαδες ανθρώπων που βρισκονται μαζι για καποιο σκοπο. Πχ Orgrimmar, thunder bluff, undercity, Horde forces που χωρίζονται σε υποκατηγορίες κλπ.

2) Οταν κανω quests περνω reputation σωστα? Ας πουμε στο SW ειμαι honoured ...σε αλλα μερη (factions?) ειμαι friendly ....τι ρολο παιζει στο να είσαι honoured σε ενα μερος? Κερδιζεις honor και στα BG? ή τα HK ειναι αλλου ειδους honor (εχω πσιλομπερδευτεει με το ολο θεμα οποτε αν μπορεις να μου καποιος τι ακριβως ειναι και κανει το honor θα του ημουν υποχρεως)

Οταν φτανεις honored εχεις 10% εκπτωση στους merchants. αναλογα με το τι reputation εχεις σε καθε faction, μπορεις να παρεις και καλύτερα rewards (ετσι δουλευει το συστημα με τα battlegrounds, υπαρχουν 3 factions, AV, AB + WSG) και αναλογα ποσο ανεβαινεις σου ξεκλειδώνει rewards που τα αγοραζεις.

Τα HK, ειναι kills και βοηθάνε μονο για το rank σου, δηλαδη ποσο μπορεις να ανέβεις στην ιεραρχία. Οσο πιο πολλα HK κανεις τη βδομάδα τοσο ψηλοτερα κατατάγεσαι συνεπως μπορεις και να ανέβεις rank που συνεπάγεται καλύτερα αντικείμενα κλπ. Τα rewards του ρανκ 14 ειναι απο τα καλύτερα του παιχνιδιου.

Αν τωρα κανεις HK μεσα σε battlegrounds, παιρνεις honor και στο BG που εισαι, αλλα και μαζεύεις ποντους για το ρανκ.

3) Καλος ή κακος κανω ολα τα quests σε μια περιοχη (ακομα και αν ειναι γκρι) και μετα προχωραω σε καποια άλλη (ας πουμε εχω τελειωσει ολα ta q σε elwyn forest -westfall-darkshire-redrige mountains-dunmorogh) ....κανω καλά? Γιατι εχω την εντυπωση οτι (εκτος του οτι περνω λιγα xp επειδη ειναι γκρι) δεν περνω και reputation στα γκρι....γενικα θελω να βοηθαω τον κοσμο lol

Reputation sτα γκρι πρεπει να παιρνεις, αλλα καλο ειναι να μη τα κανεις, ειναι χασιμο χρόνου.

4) Για να πας "απεναντι" πας μονο με καραβι? ή υπαρχει και αερομεταφορα με gryphon?...επισης ειναι μόνο 2 τα καραβια? ....απο περιεργεια και θεωρωντας οτι εχεις χρονο να σκοτωσεις ...μπορεις να πας κολυμπωντας? (λολ)

Ναι απεναντι πας μονο με καράβι. δε μπορεις να πας κολυμπώντας, θα σου βγάλει μια μπαρα fatigue, και θα χασεις μετα απο λιγο.

5)Το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν απαντησε κανενας ...ενα καλο ui μπορειτε να προτεινετε...πχ το cosmos λεει?

UIs υπάρχουν πολλα, δοκίμασε το Ultimate UI. αλλα καλύτερα να πας στο www.curse-gaming.com, η ui.worldofwar.net και να ψάξεις λιγο στα top downloads να δεις τι σου αρεσει.

6) Ειμαι σε PvE server ...αυτο που εν καταλαβαινω ειναι οτι παω απο horde μερια μονο οι φρουροι μπορει να με σκοτωσουν ? υπαρχουν καποια μεροι που δεν μπορω να παω? Υπαρχουν καποiα instances horde only ή alliance only?

Χμμ pve σερβερ, δεν εχω ιδεα..

7) Υπαρχει καποιο site στο οποιο να βλεπω ποσο περιπου "παει" κατι πριν το βαλω σε πλειστηριασμό και γενικα πως γνωριζω οτι κατι θα "φυγει" (δεν μιλαω για rare items ...πχ μιλαω για πρασινα τα οποια αλλες φορες τα πουλαω αλλες οχι)

Οχι, απλα μπορεις να τσεκαρεις περιπου την τιμη καποιου αντικειμένου στο wow.allakhazam.com, αλλα και παλι αλλαζει απο σερβερ σε σερβερ.

8) Για να παω στα μεγαλα boss πρεπει να ειμαι σε guild ετσι?

Ναι πρεπει να πας level 60 κατ αρχην, και μετα να εισαι σε ενα guild που κανει MC, Onyxia, BWL κλπ. 40 ατομα instances δλδ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων οποιον μου διαθεση τον χρονο του για να απαντησει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [26-07-2006 18:13]

1) Δεν έχω να προσθέσω τίποτα αλλο.

2) Το πόσο rep έχεις στις άλλες μεγάλες πόλεις του Alliance (αν είσαι Human, Dwarf κλπ) ή του Horde αν έχεις horda αντίστοιχα, εκτός απο την έκπτωση που έχεις στις τιμές των items (όταν φτάνεις honored) μπορείς να πάρεις και τα Mount τις κάθε περιοχής εκτός απο κάποιες εξαιρέσεις (πχ οι human δεν μπορούν να πάρουν το μηχανικό πουλί των Gnome). Αλλα για να μπορέσεις να πάρεις το moutn των Elf αν είσαι Human πρέπει να φτάσεις στο μεγαλύτερο βαθμό του reputation στο Darnasus.

Αυτό μπορείς να το καταφέρεις δίνοντας materials (συνήθως Runecloth) σε NPCs στο Darnasus με αντάλλαγμα reputation points.

3) Τα γκρί quests να τα κάνεις μόνο αν δίνουν κάποιο καλό reward ή αν είναι αλυσίδα με κάποια άλλα quest τα οποία δίνουν καλό xp και καλά rewards. Για να δείς ποιά quests είναι αλυσίδες έχει πολλές σελίδες στο internet. Η σελίδα που με βοήθησε τις περισσότερες φορές είναι www.thottbot.com

4) Όχι δεν μπορείς να πάς στο άλλο νησί κολυμπώντας. Το λέει και η Blizzard. Εγώ πάντως το δοκίμασα κιόλας και με φάγαν τα σκυλόψαρα.

5) Το καλύτερο UI είναι αυτό που σε βολέυει περισσότερο και σε βοηθάει στο πως παίζεις το game. Το http://ui.worldofwar.net/ αλλά και το www.curse-gaming.com θα καλύψουν πιστεύω όλες σου τις ανάγκες.

6) Κοίτα δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει στους PvE servers αλλα δεν πιστεύω να έχουν διαφορά στο gameplay απο τους υπόλοιπους. Όλα τα instances είναι free να πάει όποιος θέλει. Τώρα το πώς θα πάς σε μερικά απο αυτά (stockades που είναι μέσα στο SW, ή και το άλλο το μικρό που είναι μέσα στην Oggrimar) έιναι άλλη υπόθεση . Δεν υπάρχει περιορισμός Horde- Alliance στα instances. Επίσης μπορείς να πας όπου γουστάρεις :D Όρεξη να έχεις και λεφτά για repears. Αν είσαι rogue βέβαια (60 lvl) Τα πράγματα είναι πολύ πολύ πιο εύκολα. Stealth FTW

7) Για τα Γκρί/Πράσινα/Μπλέ έχει ένα πολύ καλό addon το wow που σου λέει πόσο κάνει το καθένα αν το πουλήσεις στον NPC. Δεν θυμάμαι όμως πως λέγεται το addon. Ένα addon που θα σε βοηθήσει πολύ είναι το Auctioneer. Τέλος τις τιμές στο AH τις καθορίζουν οι players (καλώς ή κακώς). Μπορεί λοιπόν να βρείς και ενα πράσινο δαχτυλίδι 10g αν έχει καλό fire resistance εξ'αιτίας του απαιτούμενου Fire resistance που πρέπει να έχεις μέσα στο Molten Core

8) Πρέπει δυστυχώς να βρείς ένα αρκετα Active Guild για να μπορείς να πας στα μεγάλα instances :p

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα οι pve servers ειναι σαφως πιοι δυσκολοι απο τους pvp λογω οτι εισαι μονιμος flaged για pvp....το οποιο σημαινει οτι ο ποιοσδηποτε οποτεδηποτε μπορει να σου επιτεθει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Απο οτι διαβασα οι pve servers ειναι σαφως πιοι δυσκολοι απο τους pvp λογω οτι εισαι μονιμος flaged για pvp....το οποιο σημαινει οτι ο ποιοσδηποτε οποτεδηποτε μπορει να σου επιτεθει.

Μαλλον αναποδα τα κατάλαβες... Στους pve δε μπορει να στην πέσει κανενας εκτος αν εσυ το θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.