Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Εμένα μου ήρθε λίγο η όρεξη αλλά ο χαρακτήρας έχει φαει delete απ τη βλιζζαρδ :((( κιου κιου δλδ!

Γιατί στο σβήσανε??????????Εγώ τελευταία φορά που έκανα subscription ήταν 20-1-06.

Προχθές αγόρασα 2μηνη κάρτα και μπήκα κανονικά στο account μου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Άντε πες ότι θέλω να δοκιμάσω το game και κάποια απο τα features του. ΤΙ να πρωτοδιαβάσεις; Στο site γίνεται πανικός. ΤΙ race? Τι server? τι ? τι? τι?

Χάθηκα μιλάμε.....για ρίξτε λίγο φως!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Άντε πες ότι θέλω να δοκιμάσω το game και κάποια απο τα features του. ΤΙ να πρωτοδιαβάσεις; Στο site γίνεται πανικός. ΤΙ race? Τι server? τι ? τι? τι?

Χάθηκα μιλάμε.....για ρίξτε λίγο φως!

Βασικά θα πας σε server που θα έχει και Έλληνες (αν και καμμιά φορά είμαστε λίγο σπασαρχ......δες :) ). Όσο για τι race ή τι class, θα δαλέξεις είναι προσωπική απόφαση.Αν και καλό θα ήταν, αν έχεις φίλους που παίζουν WoW, να τους ρωτήσεις αν είναι Alliance ή Horde, ώστε στην αρχή να επιλέξης race που να είναι στην ίδια "παράταξη" για να σε helpαρουν. -In game,ένας χαρακτήρας που είναι alliance δε μπορεί να επικοινωνήσει με έναν horda-

Όσο για class, τις δοκιμάζεις και όποια σου αρέσει περισσότερο. Σε πολύ λίγο χρόνο μπορείς να τους ανεβάσεις στο 10 lvl όποτε επιλέγεις αυτή που σου ταιριάζει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Άντε πες ότι θέλω να δοκιμάσω το game και κάποια απο τα features του. ΤΙ να πρωτοδιαβάσεις; Στο site γίνεται πανικός. ΤΙ race? Τι server? τι ? τι? τι?

Χάθηκα μιλάμε.....για ρίξτε λίγο φως!

εχεις οικογενεια και 2 παιδια εαν θυμαμαι καλα.....

μην το ξεκινησεις καν.....:wassat:

Link to comment
Share on other sites

εχεις οικογενεια και 2 παιδια εαν θυμαμαι καλα.....

μην το ξεκινησεις καν.....:wassat:

Οικογενειάρχης εεεεεεε....Δεν το ήξερα...Μπορεί να πάρει 3 pc ακόμα, να παίζουν οικογενειακά :)) ...

Πάντως θα συμφωνήσω μαζί σου greekfragma. Είναι κόλλημα το παιχνίδι και αν δε φημίζεσαι (γενικά μιλώντας) για την εγκράτειά σου άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, o snips πρεπει να βρισκεται σε κατασταση απελπισιας για να θελει να ξεκινησει Wow...

φιλε αμα εχει οιγογενεια, ξανασκεψου το... σοβαρα...

απο κει και περα:

- παιζουν 2 factions allies-horde, οι οποιοι by default ειναι στα μαχαιρια.

(διαλεγεις οτι θελεις απο τα 2)

- καθε faction exei τις δικες του φυλες (races) px humans dwarfs για ally και troll orc για horde.

- Παρακατω διαλεγεις class (πριν καταληξεις καπου σκεψου πολυ καλα ποιο στυλ παιχνιδιου σου ταιριαζει καλυτερα) ετσι οπως σε κοβω θα κανεις hunter ;h warlock.

-τωρα σε ποιο σερβερ θα πας.... πας οπου εχεις φιλους/γνωστους, 'η περισοτερους ελληνες, επισης φροντισε να μαθεις για το επιπεδο του σερβερ γιατι παιζουν ορισμενοι

που το επιπεδο των παιχτων ειναι πραγματικα τραγικο....

-ειδος σερβερ: παιζουν pvp - rp - normal, εσυ σαν αιμοσταγεις πους εισαι, θα πας pvp, τα αλλα 2 ειδη ειναι gay friendly oποτε... καταλαβαινεις.

ε οτι αλλο ειναι εδω ειμαστε

www.thotbott.com

www.wowhead.com

εδω θα βρισκεις ινφο για τα quest, τα items κτλπ

www.curse.com

www.wowinterface.com

εδω θα βρισκεις addons για το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι official Lineage2. Αρκετό καιρό και με αρκετή εγκράτεια.

Απλά επειδή προέκυψε ένα θεματάκι....έκρινα απαραίτητο να δοκιμάσω το game. Αλλά δεν θέλω να το αρχίσω για "λίγο". Δεν πρόκειται να κολλήσω, αλλά δεν θέλω να αρχίσω σαν να το αρχίσω για να "μείνω"..:whistle2:

ετσι οπως σε κοβω θα κανεις hunter ;h warlock,.......εσυ σαν αιμοσταγεις πους εισαι,

????? Τι έγινε ρε παιδιά; Εϊμαι καταζητούμενος και δεν το ξέρω;

Βασικά για την επιλογή του server θέλω βοήθεια. Να έχει καλό ping, αρκετούς αλλά όχι πολλούς Ελλήνες, καλή συμπεριφορά και όχι η κλασσική των 16χρονων που βλέπω σε κάποιους servers του L2. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν ΕΛΛΗΝΕΣ και καλή συμπεριφορά πάνε μαζί...δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Άντε πες ότι θέλω να δοκιμάσω το game και κάποια απο τα features του. ΤΙ να πρωτοδιαβάσεις; Στο site γίνεται πανικός. ΤΙ race? Τι server? τι ? τι? τι?

Χάθηκα μιλάμε.....για ρίξτε λίγο φως!

Kazzak – Tauren - Druid : )

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και η antiopi πιο πανω -χωρις μλκς... σοβαρα, ο kazzak ειναι το Νο1 στην ευρωπη.

Ητανε ο μοναδικος σερβερ με 2 guild στο world top10 ranking. To επιπεδο ειναι εξαιρετικα

υψηλο, και θα βρεις και ελληνες μεσα.

Το οτι θα βρεις και ελληνες μεσα δεν ειναι παντα καλο.... "με πιανεις" ε?

πες μας τι στυλ παιχνιδιου σου αρεσει μπας και βγαλουμε ακρη με το class σου

Link to comment
Share on other sites

οταν πας shat, διαλαγεις αν θα εισαι scryer, η΄ aldor ξεκινωντας

το quest που δινει ο a'dal.

Yπαρχουν 2 τραπεζες και 2 σημεια, ενα για aldor και ενα για scryer.

Στα σημεια αυτα υπαρχει ο αντιστοιχος reputation vedor, oπου εκει

αναλογα με το rep που εχεις αγοραζεις αντικειμενα (δες τι προσφερουν

οι μεν και οι δε, και διαλεξε αναλογα)

Rep ανεβαζεις κανοντας quest ή παραδιδοντας στα αντιστοιχα npc διαφορα

tokens (sunfury signets για scryer - mark of sargeras για aldor)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες:happy2:.Εχω hunter lvl 60...και σκέφτομαι προς το παρόν.. για δεύτερο character...και ειμαι αναμεσα σε : rogue και druid.. τι μου προτεινετε??Ασφαλώς υποθέτουμε ότι είτε τον ένα είτε τον άλλο φτιάξω..θα παίζω καλά..θα φτιάξω talents κτλ..Θέλω.. να μην είναι tank..Για αυτό και απέκλεισα τον warrior..Σε ένα duel πχ 2 έμεπιρων 70 lvl..έναν rogue και έναν druid.. Ποιος θα νικίσει πιο έθκολα? Ή και τα δύο class είναι πολύ καλά..άρα το αποτέλεσμα δεν είναι σιγουρο? Τί λέτε? Rogue ή druid?

Link to comment
Share on other sites

Aν κανεις Druid εχεις το πλεονεκτημα του healing, και των forms (Bear για meatshield και cat για αττακ), επισης ειναι πιο πολυμορφικος απο εναν rogue. Τωρα για pve πιστευω ειναι

πιο "χρηστικος" απο τους overpopulated rogues, ενω στο pvp εχεις και εσυ το stealth τους, ενοειται πως κανεις λιγοτερο dmg απο ενα rogue.

o rogue απο την αλλη ειναι stealth & dmg, πολυ dmg ομως.....επισης εχει πολυυυ πιο

ευκολο lvlup

Ο σκοπος αυτου του χαρακτηρα ποιος θα ειναι? για που προοριζεται?

Γνωμη μου ειναι να κανεις druid, αλλά απο την αλλη το fun και η ευκολια καθως και το dmg του rogue δεν θα πρεπει να σε αφηνουν αδιαφορο.

PS; κρατα το hunter, εκτοσ και καν εχεις σκυλοβαρεθει

Link to comment
Share on other sites

Ναι....βασικά ψιλοβαρέθηκα με τον hunter και λέω για άλλο ένα char..Έχεις δίκιο..ένα rogue κάνει πολύ καλό dmg..αλλά δεν ψοφάει εύκολα ο rogue??Αν βρεθεί μπροστά σε έναν warrior ή σε ένα mob μεγαλυτερου lvl..δεν είναι τελειομένος?Το health του φεύγει γρήγορα..και με 2 - 3 attacks φεύγει το energy... Θέλω να κάνω έναν char.. που..εντάξει.. να μην είναι τέλειος σε dmg κτλ....αλλά να μην πεθένει και με το παραμικρό..αν όμως ο rogue δεν πεθένει αν ντυθεί καλά..τοτε μάλλον θα παρω τον <άρχοντα του stealth>.

Link to comment
Share on other sites

Ναι....βασικά ψιλοβαρέθηκα με τον hunter και λέω για άλλο ένα char..Έχεις δίκιο..ένα rogue κάνει πολύ καλό dmg..αλλά δεν ψοφάει εύκολα ο rogue??Αν βρεθεί μπροστά σε έναν warrior ή σε ένα mob μεγαλυτερου lvl..δεν είναι τελειομένος?Το health του φεύγει γρήγορα..και με 2 - 3 attacks φεύγει το energy... Θέλω να κάνω έναν char.. που..εντάξει.. να μην είναι τέλειος σε dmg κτλ....αλλά να μην πεθένει και με το παραμικρό..αν όμως ο rogue δεν πεθένει αν ντυθεί καλά..τοτε μάλλον θα παρω τον <άρχοντα του stealth>.

Rogue μια χαρα ειναι , αυτο το class θα εφτιαχνα αμα δεν βαριομουνα να ανεβασω alt. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ξερει καποιος να μου πει αν ξανακανω subscribe το account θα μπορεσω να παιξω οπως επαιζα πριν το expansion TBC αν παραμεινω στα παλια battlegrounds arathi basin-alterac valley αν θυμαμαι καλα μονο με 60αριδες η θα πετυχω μεσα και 70αριδες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.