Jump to content



Τιμονιέρα για το pc...


Spanaks

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Η Logitech Momo Racing ειναι πολυ καλη...

Κατα τη γνωμη μου αν θες, τα δινεις μια φορα, παιρνεις τη Logitech Momo Racing κ ξεμπερδευεις..

Δεν ξερω αν αξιζει να παρεις κατι πιο φτηνο κ μετα να μη σου αρεσει/ειναι αρκετο για αυτο που θελεις...

Η Logitech Momo Racing ειναι πολυ καλη κ δεν νομιζω πως εχει καποιο μειονεκτημα εκτος απο την τιμη...

Την θελω κ εγω!

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρια μου σε τιμονιερες ειναι ανυπαρκτη. Μια φορα μονο εχω χρησιμοποιηση και αυτη ηταν η Logitech Momo Racing του DJD. Εχει απιστευτη αισθηση και η ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια...

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή είναι όντως , αλλα δεν ξέρω αν θα την ευχαριστηθείς σε όλα τα παιχνίδια που νομίζεις. π.χ. στο colin4 (για το οποιο την ειχα παρει) παιζει απαραδεκτα , στο F1-2000(ή 2001 ?) έπαιζε θειικά ,στο rallisport challenge1 μέτρια, στο nfsu ψιλοκαλά αλλά αδιάφορα και ....στο υπέρτατο R(ichard)B(urns)R(ally) , σε έπειθε... οτι δε θα μπορέσεις να γίνεις ποτε richard burns όσο και να χτυπιέσαι :'( (μιλάω φυσικά μόνο για μένα) , απλά ήταν χάρμα...

(όταν μιλάω ότι ηταν χαλια, εννοω οτι ειχε απιστευτο lag)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 13:22]

πολή καλή είναι όντως , αλλα δεν ξέρω αν θα την ευχαριστηθείς σε όλα τα παιχνίδια που νομίζεις. π.χ. στο colin4 (για το οποιο την ειχα παρει) παιζει απαραδεκτα , στο F1-2000(ή 2001 ?) έπαιζε θειικά ,στο rallisport challenge1 μέτρια, στο nfsu ψιλοκαλά αλλά αδιάφορα και ....στο υπέρτατο R(ichard)B(urns)R(ally) , σε έπειθε... οτι δε θα μπορέσεις να γίνεις ποτε richard burns όσο και να χτυπιέσαι :'( (μιλάω φυσικά μόνο για μένα) , απλά ήταν χάρμα...

(όταν μιλάω ότι ηταν χαλια, εννοω οτι ειχε απιστευτο lag)

αυτο ειναι νομιζω το σημαντικοτερο....

η πραγματικη αποδοση στα παιχνιδια και οχι οι προδιαγραφες...

τωρα αμα χρειαζεται αλλη τιμονιερα για το Colin McRae και αλλη για το R.Burns...

χεστα κι αστα...

παω να παρω κανενα καρτ καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από τη Momo Racing....

α). Πολύ καλό πιάσιμο.

β). Καλό το feedback αλλά θέλει λίγο παίξιμο με τις ρυθμίσεις μέχρι να πετύχεις αυτό που θες

γ). Μετά από 10 χρόνια στα βελάκια νιώθω σα να ξεκινάω από την αρχή...

δ). Μετά από μια ώρα πιάστηκαν τα χέρια μου, τόσο στρίψιμο ούτε στα λιμανάκια....

Θα επανέλθω με περισσότερα αφού της ρουφήξω το αίμα αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από prokopas [Σήμερα, στις 19:50]

Στα 2 παιχνίδαι που αναφέρεις πιο πάνω, πως συμπεριφέρεται Spanaks?

Βασικά πρώτη φορά παίζω με τιμονιέρα οπότε δεν μπορώ να κρίνω τίποτα.

Και στα δυο παιχνίδια παρατηρώ ότι δεν μπορώ να ελέγξω το αμάξι τόσο άνετα και γράφω χρόνους χέσε μέσα...

Για αυτά που θα γράψω δεν ξέρω αν φταίει η τιμονιέρα, οι drivers ή τα παιχνίδια.

Στο colin θα ήθελα λίγο παραπάνω vibration, και στο nfsu2 χμμμμ... τίποτα θα έλεγα, εκτός από λίγη ρύθμιση στο γκάζι που θέλω να κάνω...

Τα προβλήματα που έχω είναι καθαρά θέμα συνήθειας. Πόσο πρέπει να στρίφω το τιμόνι, πόσο να αφήσω το γκάζι κλπ....

Α κάτι που ενοχλεί είναι ο θόρυβος του μοτέρ όταν το γυρνάς πέρα δώθε.... καλό θα ήταν να είναι λίγο πιο ήσυχο. Πάντως βράχος, αντέχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι με την τιμονιερα πρεπει να κανεις καλυτερους χρονους αλλιως ποιο το οφελος??

Ας πουμε εγω με το πληκτρολογιο στο F1 2002 και στο career δεν μπορω να κανω καλυτερους χρονους και καταλαβαινω οτι η τιμονιερα ειναι αναγκαια.Ειναι και 200 ευρω ομως..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas

Εγω πιστευω οτι με την τιμονιερα πρεπει να κανεις καλυτερους χρονους αλλιως ποιο το οφελος??

Ας πουμε εγω με το πληκτρολογιο στο F1 2002 και στο career δεν μπορω να κανω καλυτερους χρονους και καταλαβαινω οτι η τιμονιερα ειναι αναγκαια.Ειναι και 200 ευρω ομως..

δεν ισχύει αυτό, γιατί στο colin που έχει εύκολο και καλό keyboard με την τιμονιέρα σου βγαίνουν τα χέρια. πολύ δύσκολα πιάνεις πιο χαμηλούς χρόνους από keyboard.

άλλο στην f1, εκεί απλά δεν παίζεις με keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas

Δεν νομιζω οτι με τη βοηθεια οποιουδηποτε αναλογικου χειριστηριου (τιμονι,gamepad) δεν μπορεις να κανεις καλυτερο χρονο απο το keyboard..?!

σκέψου πόση ώρα χρειάζεσαι να κάνεις ανάποδο με τιμόνι και πόσο με το keyboard;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas [Σήμερα, στις 21:21]

Δεν νομιζω οτι με τη βοηθεια οποιουδηποτε αναλογικου χειριστηριου (τιμονι,gamepad) δεν μπορεις να κανεις καλυτερο χρονο απο το keyboard..?!

μην ξεχνας ομως οτι προκειται για παιχνιδια

οπου πρωταρχικο ρολο παιζει η αισθηση και κατεπεκταση η διασκεδαση.....

και οχι τοσο οι χρονοι...

και εδω που τα λεμε δεν ειμαι και τοσο σιγουρος

οτι το keyboard ειναι ταχυτερο

απο τον analog μοχλο του wingman μου....:devil:

.....ειναι και η δονηση που σε καποιες περιπτωσεις κωλολεει...

ασε που εισαι και ασυρματος οποτε ξυνεις και το δεξι σου το @

χωρις να αφησεις τα δαχτυλα απο το τιμονι :p .....

ξανασκεψου το Aggelopa....;)

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ξερω εχει βγει μια απο logitech που εχει 2.5 στροφες απο ακρη σε ακρη κι ειναι οτι καλυτερο απο αισθηση.Δε θυμαμαι ομως που την ειχα δει και ποσο.Με λιγο ψαξιμο κατι θα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.