Jump to content



Patriot viper 3 intel extreme masters limited edition


AgMa1442169350

Recommended Posts

Μιάς και κάτι μνήμες που έχω παραγγείλει απ'έξω , θα αργήσουν να έρθουν ... είπα να παίξω λίγo (και εγώ σαν παιδί) με αυτές τις Patriot.

Παρόμοια αποτελέσματα με τον Αγγελο.

Ούτε εγώ μπόρεσα να μπουτάρω με τον 2800 divider ... και μάλλον είναι κάποιο θέμα ρύθμισης.

Τα 2α και 3α sub-timings παίζουν μεγάλο ρόλο σε αυτές τις μνήμες ώστε να ανεβάσουν "κούφια" Mhz.

Θέλουν χρόνο και δοκιμές.

Πρός το παρόν , το max validation είναι το παρακάτω στα 2821 Mhz

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2670308

post-5-1442175700,2069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χάλια τελείως δηλ. ε; απογοήτευση οι μνήμες :044:... και να σκεφτείς ότι πριν 2-3 μήνες, κάτι άλλες μνήμες με ταχύτητες παρόμοιες κόστιζαν μια μικρή περιουσία... Μπράβο στην Patriot! Εξαιρετικό binning & hand picking σε ασυναγώνιστη τιμή! Για να δούμε όμως και στα κρύα τι θα κάνουν... θα σφίξουν τα timings ή θα ανέβουν τα Mhz?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς ...

Αν εξαιρέσεις τα max validation , που για καθημερινή χρήση δεν λένε απολύτως τίποτα , οι μνήμες παίζουν αξιοπρεπώς (τουλάχιστον το δικό μου κιτ) στα 2666 CL 11-13-12-35 1T @1.75volt

Αν , όπως λένε οι περισσότεροι στο net , η τάση αυτή είναι αποδεκτή για καθημερινή χρήση (έτσι πιστεύω και εγώ προσωπικά) τότε σίγουρα αποτελούν μιά καλή αγορά.

Από την οπτική ενός Bencher .... θέλω κάτι καλύτερο από αυτό που μπορούν οι Patriot ... και πιθανόν να το βρώ στο ταχυδρομείο μου το επόμενο 10ήμερο. :003:

Τα hynix CFR που φοράνε αυτές οι Patriot , παίρνουν και από το κρύο και από τα volt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.