Jump to content



[Greek Gatherings 22-11-15] Mugello GT3 NISSAN BMW MERCEDES MACLAREN


panosdimp

Recommended Posts

Κώστα, Ιάσονα κρίμα.

 

Γενικό:

 

Πιστεύω ότι το σημερινό combo είναι εξαιρετικά απαιτητικό και ας μη του φαίνεται .

 

Λόγοι:

 

  • Διαφορετικός χαρακτήρας των GT3. πχ τα Mclaren , παίρνουν τις 2 παρατεταμένες δεξιές με τέρμα γκάζι. Το Huracan κ το Nissan πρέπει να κόψουν αρκετά. Άρα κίνδυνος ατυχήματος. Το ίδιο και στα φρένα.
  • Υπερθέρμανση ελαστικών ειδικά των πίσω. Πάνω από 105C ξεκινά απότομη πτώση του grip.
  • Εξαιρετικά υψηλές ταχύτητες = μικρός χρόνος αντίδρασης.
  • Τα Mclaren προσοχή στο kerb of death. Ακόμα υποφέρουν λίγο.

Άρα προσοχή ( ειδικά στο πράσινο Huracan που θα είναι κινητό εμπόδιο στις στροφές)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η Glickenhaus είναι πολύ περίεργο εργαλέιο, δεν έχει την αίσθηση GT3 , έχει πολύ υποστροφή και πολύ torque.

Με softs χρειάζεσαι άλλα aero γιατί τα μπροστά λάστιχα έχουν πολύ grip....

Επίσης, στις 2 arabbiata (δεξιές ανηφορικές) πας με κόφτες 4η ή με 5η χαμηλά RPM , δεν ξέρω τι είναι χειρότερο.

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις το κάθε gear ξεχωριστά...  :D

 

Αφασία αμάξι κατα τα άλλα... με γαμ% των ήχο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια αυτήν ήθελα να πάρω κι εγώ αλλά πήρα το bmw λόγω του επερχόμενου αγώνα στο cup,μπας και τη γλυτώσω με ένα σετάπ και για τους δύο αγώνες με ελάχιστες τροποποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια αυτήν ήθελα να πάρω κι εγώ αλλά πήρα το bmw λόγω του επερχόμενου αγώνα στο cup,μπας και τη γλυτώσω με ένα σετάπ και για τους δύο αγώνες με ελάχιστες τροποποιήσεις.

 

Καλά έκανες, είναι από τα αγαπημένα μου και εμένα, αυτή τη στιγμή είναι πολύ γρήγορο ειδικά σε tracks με low speed corners.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

                                                                                

                                                                                    password:   krisis                                       

 

 

                                                                               ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

                                                                                ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

                      

                                                                               Κυριακή 22/11/15


                                                                              track : Mugello Italy  

                                                                                          cars


 bmw_z4_gt3-mercedes_sls_gt3-ks_nissan_gtr_gt3-mclaren_mp412c_gt3- ks_lamborghini_huracan_gt3-ks_audi_r8_lms-ks_glickenhaus_scg003      

                                   post-63928-0-62308000-1448116866_thumb.j          


                                                 Practice 60 min ώρα >>>>>  21:15

                                                Qualify   15 min ώρα   >>>>   22:15

                                 Race      22 laps   εκκίνηση  >>>>   22:30

 

Αν υπάρχει όρεξη και χρόνος θα ακολουθήσει αγώνας 10 γύρων με reverse grid order

Grip στο practice 96% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας. Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

Στην εκκίνηση κρατάμε ασφαλείς αποστάσεις για να προλάβουμε να φρενάρουμε μόλις δούμε τα κόκκινα φωτάκια των φρένων των εμπρός αυτοκινήτων, στη συνέχεια κρατάμε τη λωρίδα που έχουμε επιλέξει ας χάσουμε και λίγο χρόνο, είναι άδικο να χαλάσει ο αγώνας πριν καν ξεκινήσει!

Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

H xρήση teamspeak είναι εκ των ουκ άνευ, μπείτε και πείτε μόνο ένα γειά δεν είναι ανάγκη να μιλήσετε αν δεν το επιθυμείτε .Το teamspeak είναι το καλύτερο μέσο για αποφόρτιση παρεξηγίσιμων περιστατικών κατά τη διάρκεια του αγώνα καθώς και για ενημέρωση που πολλές φορές είναι απαραίτητη όπως ένα ρισταρτ η ένας αγώνας με αντίστροφή σειρά εκκίνησης κλπ.
Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak η από το steam γι αυτό γίνετε όλοι φιλαράκια .

Steam Community :: Group :: Assetto Corsa Greek Gatherings

 

Καλό αγώνα το combo κατά τη γνώμη μου είναι από τα καλύτερα που έχουμε τρέξει οι αγωνιστικοί ήχοι όταν παρακολουθείς το ριπλέυ είναι φανταστικοί καθώς είναι διαφορετικοί για κάθε αυτοκίνητο ,το ένα πιο όμορφο από το άλλο και η πίστα simply the best, αυτή βέβαια είναι η γνώμη μου!

 

PASSWORD :  krisis

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θα μπω απόψε, είναι άρρωστος ο μικρός... Δεν ήθελα με τίποτα να το χάσω αλλά δεν γίνεται να τρέξω με την παρούσα κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θα μπω απόψε, είναι άρρωστος ο μικρός... Δεν ήθελα με τίποτα να το χάσω αλλά δεν γίνεται να τρέξω με την παρούσα κατάσταση...

Περαστικά στο μικρό Γιάννη !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ηταν ο μισος γυρος που ετρεξα...δεν ξερω ποιος με "τζαρτζαρισε" αλλά τον ευχαριστω γιατι θα κοιμηθω νωριτερα :hehe: :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

post-63928-0-41716000-1448227710_thumb.p

 

Φανταστικός αγώνας ,σοφή επιλογή του πρωταθλητή αντάξια της φήμης του μπράβο Θοδωρή άπαιχτος και πρωταθλητής αυτής της σεζόν δίκαια.

Να είστε καλά όλοι  και μπράβο σ΄ όσους συμμετείχαν θέλει αρετή και τόλμη η συμμετοχή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παντα τετοια παντα τετοια, arkoudadi ωραιος.

Εκανα βλακεια με τα φτερα, απο 1-1 τα εβαλα 1-3 στον αγωνα και εχανα δυο δευτερολεπτα απο 1.51-1.53-4. Αλλη φορα δεν αλλαζω οτι δουλευει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους. 3η θέση overall, είμαι ευχαριστημένος.

 

Τον αγώνα τον ευχαριστήθηκα.

Στην εκκίνηση πήγα 3ος. Ο Θοδωρής να έχει +20χλμ μέσα στις στροφές!!!

Τελικά με πέρασε στον 7ο γύρο.

 

Μετά είχα μια επική μάχη με τον Κυριάκο, όπου αλλού ήταν γρηγορότερος, αλλού εγώ.

 

Μέχρι τον τελευταίο γύρο, όπου είχαμε επαφή.

 

Αν και μου φάνηκε αρχικά ότι ήταν λάθος του, βλέποντας το replay, νομίζω πως απλά έπεσε θύμα της διαφοράς σε ταχύτητα των αυτοκινήτων, στο συγκεκριμένο σημείο.

 

Θα ήθελα να με περίμενε πάντως.

 

Πώς το βλέπετε ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.