Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 37 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Στο fifa εχει matchmaking ανα divisions. Στην division 1 , οποιος δε βρει χακ, μαλλον τυχερος θεωρειται. Ενα χακ ειναι να νικας πχ 3-0 και στο 90 να σε πεταει απο το παιχνιδι, χρεωνοντας σου την ηττα. Το κανουν με trainers τα παλουκαρια. Δε τα σπαει; 

Το FIFA παιζεται σε οfficial και unadmined servers ? :hehe:

 

πριν 35 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Και αυτό γιατί νομίζεις ότι οι παίκτες που παίζουν σε consoles έχουν την ίδια νοοτροπία με τους PC gamers.

Αφου ξερεις και τι νομιζω παω πασο καλυτερα μιλα εσυ για μενα...

Δεν με απασχολουν τα ποσοστα που δινεις η το ποιος θα αγορασει το παιχνιδι και ποσο καιρο το παιξει ο καθενας οταν θα παω να δωσω 130 ευρω για ενα παιχνιδι θελω να το παιξω 1-2 χρονια και θελω και καποια εξτρα πραγματα ωστε να μην ειμαι αναγκασμενος αντι για παιχνιδι και 2-3 ωρες χαρας να βγαζω σπυρακια αν δεν μπορει η δεν θελει η εταιρια να μου προσφερει αυτα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες....

πριν 35 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Έχεις δίκιο, οι server admins δεν είναι ούτε το 0,01% του community.

Και ευτυχως ειναι το 0,01% του community εγω ειμαι και τις γνωμης να περνας απο σχολη για κατι τετοιο δεν μπορει ο καθενας να το κανει αυτο επιτυχως.

Αλλα πρεπει να τα εχεις με καποιον admin δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως. Τι σχεση εχουν οι admin σε αυτο που συζηταμε και γιατι προσπαθεις να μειωσεις ανθρωπους που δινουν απο τον ελευθερο χρονο τους για να υπαρχουν και να τρεχουν servers μεχρι σημερα και να υπαρχει ενα σωστο gaming περιβαλλον ποσο μαλλον οταν χρειαστηκε να τα πουν με την εταιρια για θεματα του παιχνιδιου (ΒF4) τα καταφεραν σε 48 ωρες εκει που δεν τα καταφερναν 5000 post του τυπου DICE plz...

πριν 35 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Αν δε μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ παίκτη CS:GO και Αμερικάνου που κάθεται στον καναπέ με το χειριστήριο και ρίχνει πιστολιές στην 50 ιντσών οθόνη του, δε μπορώ να σε βοηθήσω

Οχι και δεν μπορω να καταλαβω (αν και το μυαλο μου παει οτι προσπαθεις να συγκρινεις παικτη του CS με παικτη του BF... ) τι σχεση εχει με το τι διαφορετικο στην τεχνολογια server υπαρχει μεταξυ αυτων των 3 παιχνιδιων που ανεφερα και ποια η διαφορα στις νοοτροπιες του community BF και του SWBF ειναι αλλοι παικτες οι μεν και αλλοι οι δε ?

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

@Proteas

Σου είπα εγώ να πάρεις το παιχνίδι; Καλά θα κάνεις να μην το πάρεις.

 

Δεν μειώνω σε καμία περίπτωση τους server admins, παρά μόνο παρέθεσα τον πραγματικό αριθμό τους σε σχέση με το μέγεθος του BF community. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται.

πριν 2 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Και ευτυχως ειναι το 0,01% του community εγω ειμαι και τις γνωμης να περνας απο σχολη για κατι τετοιο δεν μπορει ο καθενας να το κανει αυτο επιτυχως.

Αυτό μου θύμισε τον Hiouston στο Ελληνικό forum της Clanbase, το 2008, που δήλωνε ότι έχει τελειώσει σχολή για gaming. Ωραία πράγματα.

 

Δε γνωρίζω να υπάρχει τίποτα διαφορετικό στην τεχνολογία server μεταξύ οποιουδήποτε παιχνιδιού (συμπεριλαμβανομένων και των 3 που ανέφερες). Όσον αφορά τις νοοτροπίες, αν θες τόσο πολύ να μάθεις, μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στο γενικό των games, για να μην είμαστε off topic εδώ. Μπορεί να θέλουν και άλλοι να σε ενημερώσουν.

 

Καλύτερα τώρα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μυγα ειναι πρασινη η απο τις κοκκινες ?

πριν 5 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Ούτε 24/7 admins υπάρχουν, χώρια που είναι άχρηστοι απέναντι σε κάποιον που δεν κάνει απλά rage hacking του στυλ 100-5.

Σχεδον το συνολο των admin λες ειναι αχρηστοι... αυτη την δηλωση να την εκλαβω ως επαινο δηλαδη.

πριν 2 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Έχεις δίκιο, οι server admins δεν είναι ούτε το 0,01% του community.

Το οτι ειναι μειοψηφια παει να πει κατι? δεν πρεπει να εχουν αποψη ή δεν γνωριζουν καλυτερα απο τον οποιοδηποτε παικτη τα τεχνικα ζητηματα και τα οποια

προβληματα του παιχνιδιου ? Η αν δεν υπηρχε αυτο το 0.01% θα ειχαμε servers στο BF3/4 να παιξουμε ? Μια βολτα απο τους official της ΕΑ δεν βλαπτει να δει

κανεις την ποιοτητα του παιχνιδιου εκει και ας ερθει να μας πει οπως λες εσυ οτι ολα ειναι μια χαρα σε οfficial και unadmined servers...

πριν 1 ώρα, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Εγώ server admin δεν είμαι, ούτε παίζω πάρα πολύ public

Διακρινω κρυφους ποθους ? Ηθελα αλλα δεν μπορω γιατι παιζω αγωνιστικα και δεν προλαβαινω ? Ποτε δεν ειναι αργα!

 

Τον κυριο Hiouston απο το Ελληνικό forum της Clanbase δεν τον γνωριζω και απο τι ξερω δεν υπαρχει ποια για να δω και τι δηλωνε. Δυστυχως αλλα

forum κλεινουν αλλα κλειδωνονται για να μην βλεπει ο κοσμος πολλα και διαφορα που λεγονται και γινονται εντος τους...

Μπορει να ακουγετε σε μερικους ως αστειο αλλα σε καποια σκανδιναβικη χωρα η οποια μου διαφευγει τωρα οντως υπαρχει μαθημα e-gaming! 

Ποιο πανεμορφα δεν γινεται.

πριν 4 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

η σύγκριση του SW:Battlefront με το Battlefield είναι τουλάχιστον ατυχής καθώς μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικά πράγματα όσον αφορά την τεχνολογία του server, αλλά και τη νοοτροπία του community.

Η ατυχια ειναι οτι εσυ ανεφερες το θεμα περι τεχνολογιας και τωρα μας λες οτι δεν γνωριζεις. Το ποιος πρεπει να ανοιξει θεμα και να ενημερωθει μαλλον εισαι εσυ.

Ειμαι αρκετο καιρο και μεγαλος ηλικιακα για να χρειαζομαι καποιον αλλον για να με ενημερωσει για τις νοοτροπιες του χωρου αλλωστε τις βλεπω καθημερινα..

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Η μυγα ειναι πρασινη η απο τις κοκκινες ?

Ασχολίαστο...

πριν 59 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Σχεδον το συνολο των admin λες ειναι αχρηστοι... αυτη την δηλωση να την εκλαβω ως επαινο δηλαδη.

Είπα ότι δε μπορούν να καταλάβουν όποιον δεν κάνει rage hacking, δεν είπα ότι είναι άχρηστοι να κάνουν οτιδήποτε. Ευτυχώς που υπάρχουν γραμμένα δηλαδή, γιατί είσαι αστέρας στην απομόνωση δηλώσεων.

Μία ώρα πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Το οτι ειναι μειοψηφια παει να πει κατι? δεν πρεπει να εχουν αποψη ή δεν γνωριζουν καλυτερα απο τον οποιοδηποτε παικτη τα τεχνικα ζητηματα και τα οποια

προβληματα του παιχνιδιου ? Η αν δεν υπηρχε αυτο το 0.01% θα ειχαμε servers στο BF3/4 να παιξουμε ? Μια βολτα απο τους official της ΕΑ δεν βλαπτει να δει

κανεις την ποιοτητα του παιχνιδιου εκει και ας ερθει να μας πει οπως λες εσυ οτι ολα ειναι μια χαρα σε οfficial και unadmined servers...

Το ότι είναι μια πενιχρή μειοψηφία πάει να πει ότι δεν έχουν καμία σημασία για την EA. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Διακρινω κρυφους ποθους ? Ηθελα αλλα δεν μπορω γιατι παιζω αγωνιστικα και δεν προλαβαινω ? Ποτε δεν ειναι αργα!

Ναι, από μικρός ήθελα να γίνω badmin στη θέση του badmin... Αν θες να ειρωνεύεσαι, εδώ είμαστε να το κάνουμε μέχρι να κλειδώσουν το θέμα.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Τον κυριο Hiouston απο το Ελληνικό forum της Clanbase δεν τον γνωριζω και απο τι ξερω δεν υπαρχει ποια για να δω και τι δηλωνε. Δυστυχως αλλα

forum κλεινουν αλλα κλειδωνονται για να μην βλεπει ο κοσμος πολλα και διαφορα που λεγονται και γινονται εντος τους...

Μπορει να ακουγετε σε μερικους ως αστειο αλλα σε καποια σκανδιναβικη χωρα η οποια μου διαφευγει τωρα οντως υπαρχει μαθημα e-gaming! 

Ποιο πανεμορφα δεν γινεται.

Μάλλον θες πολύ να κλειδωθεί το θέμα...

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Η ατυχια ειναι οτι εσυ ανεφερες το θεμα περι τεχνολογιας και τωρα μας λες οτι δεν γνωριζεις. Το ποιος πρεπει να ανοιξει θεμα και να ενημερωθει μαλλον εισαι εσυ.

Ειμαι αρκετο καιρο και μεγαλος ηλικιακα για να χρειαζομαι καποιον αλλον για να με ενημερωσει για τις νοοτροπιες του χωρου αλλωστε τις βλεπω καθημερινα..

Είμαι ανενημέρωτος μπροστά σου αυτό είναι φανερό. Γιατί με ρωτάς τότε αφού τα ξέρεις όλα καλύτερα από μένα;

 

Σοβαρά τώρα η συζήτηση ξεκίνησε για το θέμα ότι οι server πιθανότατα δεν θα έχουν RCon. Εγώ απλά θέλησα να διατυπώσω τη δική μου οπτική, για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό. Η EA είναι αυτή που είναι, όπως και το παιχνίδι είναι αυτό που είναι, όποιος θέλει θα το αγοράσει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο τα γραφομενα σου ξερεις τι νομιζω, ξερεις τις ικανοτητες των admin, προσθετεις επιθετα σε προτασεις του τυπου " πενιχρή μειοψηφία "

λες και ο καθε server admin ειναι μονος και δεν εχει 50-100 ατομα και βαλε απο πισω του, αναφερεις το σχολιο μου περι σχολης admin και

οταν σου απαντω κοσμια

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Proteas έγραψε:

Μπορει να ακουγετε σε μερικους ως αστειο αλλα σε καποια σκανδιναβικη χωρα η οποια μου διαφευγει τωρα οντως υπαρχει μαθημα e-gaming! 

απαντας...με δηλωση καποιου Χ σε καποιο forum πριν απο 8 χρονια που δεν εχουμε την δυνατοτητα να δουμε τι πως το λεει και μιλας για ειρωνια ?

πριν 1 ώρα, το μέλος Proteas έγραψε:
πριν 6 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

η σύγκριση του SW:Battlefront με το Battlefield είναι τουλάχιστον ατυχής καθώς μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικά πράγματα όσον αφορά την τεχνολογία του server, αλλά και τη νοοτροπία του community.

Η ατυχια ειναι οτι εσυ ανεφερες το θεμα περι τεχνολογιας και τωρα μας λες οτι δεν γνωριζεις. Το ποιος πρεπει να ανοιξει θεμα και να ενημερωθει μαλλον εισαι εσυ.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Δε γνωρίζω να υπάρχει τίποτα διαφορετικό στην τεχνολογία server μεταξύ οποιουδήποτε παιχνιδιού (συμπεριλαμβανομένων και των 3 που ανέφερες).

Προφανος και εισαι ανημερωτος αλλα το προβλημα ειναι οτιδεν δεχεσαι και αλλη αποψη. Σε ρωταω γιατι εσυ λες πραγματα και η πλακα ειναι οτι τα αναιρεις αμεσως μετα... η την πλακα σου θες να κανεις η να δημιουργησεις θεμα απο το πουθενα οποτε παρε μια αγνοηση χρηστη τωρα να βρουμε την υγεια μας εδω μεσα γιατι μαλλον αυτος που θελει πραγματικα να το κλεισει το θεμα εισαι εσυ.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η λανθασμένη εντύπωση σε κάποιους server admins, ότι οι server τους γεμίζουν, επειδή έχουν τόσο καλά plugins ή τόσo καλη εποπτεία. Δυστυχώς η σκληρή πραγματικότητα είναι ότι οι server γεμίζουν επειδή υπάρχει το λεγόμενο seeding*. Δηλαδή κάποια άτομα γεμίζουν από το πρωί το server, έτσι ώστε οι παίκτες που αργότερα μπαίνουν και θέλουν βέβαια να βρουν κάποιο server που δεν είναι άδειος, τον προτιμούν.

 

Έχω δει server που παίζει ένα ολόκληρο round ένα που κάνει rage cheating, και τον επόμενο γύρο είναι και πάλι γεμάτος. Όσοι έφυγαν λόγο του cheater, αναπληρώθηκαν από άλλους που έψαχναν ένα γεμάτο server.

 

Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά μεταξύ των άδειων unadmined server και των γεμάτων.

 

*Υπάρχουν ακόμα και προγράμματα που τρέχουν στο pc και το συνδέουν αυτόματα σε λίστα από προκαθορισμένους server χωρίς την παρουσία του παίκτη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως οι servers γεμιζουν γιατι υπαρχουν παικτες και κανουν το λεγομενο seeding αλλα παραμενουν γεματοι η δημοφιλης στους παικτες

λογω του κλιματος εντος, εποπτιας και στα διαφορα plugins που βοηθουν να τρεχει ο server ομαλα. (ping kicker-balancer-votemap etc)

 

Αλλωστε ειναι πολυ μικρος ο αριθμος παικτων που μπαινουν σε τυχαιους servers και αν γινει κατι τετοιο η θα τον βαλουν στους αγαπημενους τους

η θα ξαναπαιξει εκει τυχαια. Server που δεν εποπτευετε η με cheaters εντος αναλογα και την ωρα μπορει να μην γεμισει ξανα η ακομα και να μεινει

αδειος αν αυτο μαλιστα ειναι καθημερινο φαινομενο νομιζω οτι κανενας normal παικτης δεν θα ηθελε να ξαναπαιξει εκει γνωριζοντας το τι συμβαινει.

 

Γι αυτο ειναι επιτακτικη αναγκη και για χαρη της ιστοριας της σειρας Battlefield η Dice πρεπει οχι μονο να δωσει servers στις ομαδες και κοινοτητες στο

Battlefield 1 αλλα να επιτρεψει και την χρηση του rcon. Ξερουμε οτι το anticheat της δεν φτανει, με μονο official servers θα αντιμετωπιζουμε ενα σωρο

θεματα απο cheaters (γιατι αν μπει μεσα ποιος θα τον διωξει η πρεπει να περιμενουμε να φυγει?...) μεχρι παικτες απο το φεγγαρι με ping πανω απο 300.

 

Το balance στην beta ηταν τραγικο 32vs32 αλλαζε ο χαρτης εφευγαν 10 απο την μια πλευρα δεν γινοταν balance και επαιζαν 32vs22 μεχρι

να γεμισει ξανα ο server αυτα τα 5-10 λεπτα ηταν αρκετα για ξερουμε ποια πλευρα θα ηταν ο νικητης του round. Just my Opinion.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

In the past, servers were handled by third-party companies – now, EA is providing them directly.

First off, we will be able to secure the quality of the actual hardware. Since the servers come from the same provider

ΕΑ: Οχι μονο θα μου δωσετε λεφτα για το παιχνιδι αλλα θα μου πληρωνετε και τους Servers :p

Και οχι μονο αυτο θα ειναι και απο εναν παροχο αποκλειστηκα με οτι αυτο συνεπαγεται...

 

Παράθεση

On a rented server, players will be able to customize gameplay aspects like server name, map rotation, game mode, various game play settings, and more.

but you can expect that we’ll keep adding customization options and UI design throughout 2016.

Mας λενε δηλαδη οτι θα μπορεις να αλλαξεις ονομα server, χαρτες, mode και μερικα κλασσικα settings αλλα την ουσια των

προβληματων που εχουν οι servers και τι χρειαζοναι για να λειτουργουν σωστα μας λενε το κλασσικο "θα δουμε συντομα".

 

Mετα απο τα Betafield 3, Βetafield 4, CTE ερχεται το Shit-Cheaterfield 1 για να κανει ποιο απλα τα πραγματα $$$.

p.s. 7/10/16 page 44 Περιμενω να δω τα σχολια των παικτων εδω μεσα απο τις 21/10 και μετα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@Proteas

Αν έχεις δίκιο για την αντίδραση του community των server admins, δε θα νοικιάσουν παρά ελάχιστοι, άρα χαμένη θα βγει η EA. Θα χρειαστεί να παρέχει η ίδια όλους τους servers, χωρίς να βγάζει λεφτά ούτε από ενοικίαση, αλλά ούτε και από licencing όπως στους προηγούμενους τίτλους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.