Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Παράθεση

Hello Battlefield Community,

We’d like to share a bit more information about the Rental Server program, coming this November.
As you know, Rental Servers for PS4 and Xbox One have gone through EA. Now with Rental Servers going through EA, there’s quite a lot of questions. Let’s answer some now:

How much will it cost?

PC

1 day: $2.99

7 days: $11.99

30 days: $42.99

90 days: $99.99

180 days: $149.99


PLAYSTATION® 4 / XBOX ONE

1 day: $1.99

7 days: $7.99

30 days: $26.99

90 days: $64.99

180 days: $99.99

 

When will the Rental Server Program Launch?
We’re excited to bring RSP to Battlefield 1 this November.

What types of features can I expect?
The biggest question, of course. We will update this thread tomorrow with some of the features you will have in the RSP.
Note: One of the top requested features if the Kick/Ban feature. We hear you and are working on rolling that out after the launch of the RSP.

Οι παραπάνω τιμές, αν και δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα, πιθανότατα αφορούν server με 68 slots (64 + 4 spectators) και είναι για το PC αρκετά χαμηλότερες από αυτές των GSPs στο BF4.

 

Η nitrado.net για παράδειγμα κοστολογεί server με 68 slots για 90 μέρες προς €138, ενώ τώρα αυτός θα παρέχεται με $99 (~€90), περίπου στα 2/3 της τιμής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τιμες ειναι χαμηλοτερες αλλα δεν ξερουμε το hardware και αν θα υπαρξουν Dedicated Servers.

 

Αυτο που σκεφτομουν αυτες τις μερες ειναι το εξης. Αφου θα υπαρχουν servers για νοικιασμα θα υπαρχουν και admins.

Θα υπαρχουν και badmins.. μιας και θα υπαρχει δυνατοτητα kick/ban, τo μονο ουσιαστηκα που εχασε η κοινοτητα ειναι

ειναι η δυνατοτητα του σωστου και διαφορετικου ελεγχου και η διαφοροποιηση των servers μη εχοντας rcon/plugins.

 

Θελω να πω δηλαδη οτι με την κλαψα ορισμενων οπως συμβαινει εδω και μερικα χρονια στην σειρα μια τρυπα στο νερο εγινε

τρυπηθηκε και ο κουβας χασαμε και το νερο και ενα σωρο αλλα πραγματα. Και ορισμενοι το πανηγυριζουν κιολας απο πανω...

Παρτε τωρα και badmins και cheateria και servers χωρις plugins-anticheats και ζηστε την απιθανη εμπειρια του Battlefield 1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω κι ένα άλλο πρόβλημα, που δεν έχει αναφερθεί...

Εγώ παίζω σε έναν server που έχει μια μικρή ομάδα. Τον αγοράζει, τον συντηρεί και κάνει το administration.

Όποιο μέλος θέλει, συμβάλει στα έξοδα και σαν ανταμοιβή παίρνει slot. Όταν δηλαδή θέλει να κάνει join, έχει προτεραιότητα έναντι των υπολοίπων κι αν ο server είναι γεμάτος, γίνεται kick αυτός που μπήκε τελευταίος, για να μπει το μέλος.

Προφανώς χωρίς το procon, κάτι τέτοιο δε θα είναι εφικτό.

 

Για ποιό λόγο λοιπόν να δώσω λεφτά εγώ σε έναν server, αφού δε θα έχει καμία διαφορά;

Αν δε δώσουμε εμείς λεφτά, δε θα βγαίνουν τα έξοδα και ο server δε θα υπάρξει.

Αυτό θέλουν;

Link to comment
Share on other sites

@denz Χαλαρα με 80-100 fps το κοβω αν δεν παιξεις τα παντα στα ultra.

 

@Wizard! Τα Reserved Slots θα ειναι εφικτα αλλα την δουλεια θα την κανει manual ενας admin

με kick :p μας εχουν γυρισει στην εποχη της πετρας και της ανακαλυψης του τροχου λεμε :hehe:.

 

Και φυσικα αφου πεσει το καθιερωμενο κλαμα κλασσικα θα τα φτιαξουν ολα αυτα soon™...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Proteas έγραψε:

Η τιμες ειναι χαμηλοτερες αλλα δεν ξερουμε το hardware και αν θα υπαρξουν Dedicated Servers.

Αν θυμάμαι καλά ο Greek Battlefield Community server τρέχει στα 30Hz γιατί δεν άντεχε 64 players στα 60Hz. Όσο δοκιμάστηκαν οι official server γεμάτοι με 64 players δεν είχαμε θέματα τέτοιου είδους ακόμα και στη beta (που δεν ήταν η τελική έκδοση). Ούτε, όσο έχει βγει η preaccess, έχω παρατηρήσει παράπονα για την απόδοση των server.

 

Εμένα μου μοιάζει για αναβάθμιση του hardware σε καλύτερη τιμή.

πριν 1 ώρα, το μέλος Proteas έγραψε:

Αυτο που σκεφτομουν αυτες τις μερες ειναι το εξης. Αφου θα υπαρχουν servers για νοικιασμα θα υπαρχουν και admins.

Θα υπαρχουν και badmins.. μιας και θα υπαρχει δυνατοτητα kick/ban, τo μονο ουσιαστηκα που εχασε η κοινοτητα ειναι

ειναι η δυνατοτητα του σωστου και διαφορετικου ελεγχου και η διαφοροποιηση των servers μη εχοντας rcon/plugins.

 

Θελω να πω δηλαδη οτι με την κλαψα ορισμενων οπως συμβαινει εδω και μερικα χρονια στην σειρα μια τρυπα στο νερο εγινε

τρυπηθηκε και ο κουβας χασαμε και το νερο και ενα σωρο αλλα πραγματα. Και ορισμενοι το πανηγυριζουν κιολας απο πανω...

Παρτε τωρα και badmins και cheateria και servers χωρις plugins-anticheats και ζηστε την απιθανη εμπειρια του Battlefield 1.

Πιθανολογώ, εφόσον βέβαια ένας από τους λόγους της αλλαγής ήταν οι badmins (οι οποίοι έκαναν τη ζωή τους πιο εύκολη με τα plugins που αναφέρεις), θα υπάρξει αυστηρότερος έλεγχος της λειτουργίας των server. Αν αυτό γίνει, δε θα μπορεί ο κάθε badmin να banάρει επειδή του κάπνισε μια μέρα.

 

@Wizard!

Εκτιμώ ότι η γενικότερη εντύπωση που έχει η EA είναι ότι οι badmined servers στοιχίζουν περισσότερο στην εταιρία από το να νοικιαστούν λιγότεροι server. Το αν ισχύει αυτό θα το δούμε στη συνέχεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γίνεται τοσος χαμος για το τιποτα. Who cares για τους servers. Μην αγοράσετε βρε παιδιά αν σας απωθει τοσο το προΐον για να περασετε και το μηνυμα μας οποιο και αν ειναι αυτο. Η EA αποφάσισε να managάρει η ιδια το προΐον της οπως κανουν ολες οι εταιρίες που σεβονται τον εαυτο τους εν ετη 2016 τελεια και παυλα το εξαντλησαμε το θεμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα αντεχει και στα 60Hz ο συγκεκριμενος server αλλα καθοτι πολλοι μικροτσουτσουνοι θελουν και τα "στατιστικα" τους αναγκαστηκα με τετοια βαση παικτων πρεπει να τον τρεξουμε στα 30Hz. Οσο το τι ειδαμε στην Beta με το τελικο προιον που θα νοικιαζεις θα το δουμε συντομα. Και να μην ξεχναμε οτι αυτοι οι servers δεν τρεχουν τιποτα απο πισω οποτε δεν μπορουμε να τους συγκρινουμε. Αυτο περι αυστηροτερου ελεγχου θα το αφησω προς το παρον ασχολιαστο......

 

Και να προσθεσω οτι η μικροτερη τιμη προφανος απο την μια ειναι οτι δεν υπαρχει ενδιαμεσος (αλλοι παροχοι GSP's) αφετερου δεν θελουν να τρεξουν ολους τους servers μονοι τους με οτι αυτο συνεπαγεται χρηματικα αλλα και δυσφημιστικα. Το αν εξαντλησαμε το θεμα servers @alyx78 χωρις να ξερουμε τελικες τιμες και τι δυνατοτητες θα εχουν νομιζω οτι δεν ισχυει και μην ξεχνας οτι η ΕΑ σεβεται μονο την τσεπη της.

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Βρε δε παναεχει και 1000% θετικες κριτικες....το παιχνιδι κανει βηματα προς τα πισω και οταν βγαλετε τις ΕΑ παρωπιδες καποιοι με τον καιρο, τοτε εδω θα ειμαστε να τα ξαναπουμε...

 

Ελπιζω να διαψευστω αλλά στο επομενο BF θα κλαιμε ολοι μαζι

 

Anyway that was my last 0.5cent

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η επιτυχία η αποτυχία ενος game δεν θα κριθει απο το αν θα έχουν 15 admins procon, το gameplay και το replay value του τίτλου θα έπρεπε να μας απασχολεί. Το γουστάρεις ναι η όχι απλά πράγματα. Αν όχι έχει και αλλου πορτοκαλιές μην τρελαίνεστε , game ειναι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

break για λίγο μιας και όπως έχω ξαναπεί δε το έχω το θέμα gaming.

 

Ενα kit kat μερικών λεπτών λοιπόν μέχρι να δω τι καταφέρατε πάλι. Ήμαρτον!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα δε θα πάρει κανείς σας αυτή τη στιγμή παρόλο που πολλοί την σηκώνατε. ΟΜΩΣ παρόλο που δε ξέρω για ποιο λόγο μιλάτε (σας το έχω ξαναπεί με τα games δε το έχω και δε με απασχολεί κιόλας) με ενδιαφέρει ταμάλα ο τρόπος έκφρασης.

 

Ο επόμενος που θα διανοηθεί να χαρακτηρίσει συμφορουμίτη του, με απρεπή λέξη ακόμα και αν υπάρχουν σε αυτή αστεράκια και σύμβολα, θα μας δει με το επόμενο έτος.

 

Υπόσχομαι στον τραπεζίτη που έχασα προχθές και στον ποντικό που θα μου φέρει το νέο δόντι.

 

Let the game begin και πάλι!

 

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη αν κατα λάθος πήρε η μπάλα και posts που δεν έπρεπε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Μια χαρα αντεχει και στα 60Hz ο συγκεκριμενος server αλλα καθοτι πολλοι μικροτσουτσουνοι θελουν και τα "στατιστικα" τους αναγκαστηκα με τετοια βαση παικτων πρεπει να τον τρεξουμε στα 30Hz. Οσο το τι ειδαμε στην Beta με το τελικο προιον που θα νοικιαζεις θα το δουμε συντομα. Και να μην ξεχναμε οτι αυτοι οι servers δεν τρεχουν τιποτα απο πισω οποτε δεν μπορουμε να τους συγκρινουμε.

Στα λόγια της EA έρχεσαι. Ουσιαστικά τα plugins αυτά που δε θα υπάρχουν πια, δε θα επιβαρύνουν το server και το hardware θα είναι αρκετά δυνατό να τρέχει ο server νεράκι 60Hz σε πολύ καλύτερες τιμές.

 

Όσον αφορά τους 'μικροτσούτσουνους', εσύ είσαι server admin, εσύ δεν αποφασίζεις τι βάση παικτών θα έχεις; Αυτό δεν είναι ένα από τα πλεονεκτήματα που διαμαρτύρεστε τώρα ότι δε θα έχετε;

 

Υ.Γ: Ευτυχώς που δεν ανήκω στην 'πελατεία' του συγκεκριμένου server, δεν είναι ότι καλύτερο να με κακοχαρακτηρίζει πίσω από την πλάτη μου ο server admin που με φιλοξενεί...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα καθολου.... Δεν εχουν σχεση τα plugins με μια MySQL Database στατιστικων 250K+ παικτων του ιδιου του server.

Επειδη εχει ειπωθει δεν ειναι ουτε το pb ουτε τo procon που δημιουργει lag . Εχω 2 servers που τρεχουν σε 60Ηz 24 και 64 slot χωρις κανενα προβλημα.

Eιναι θεμα hardware και ποσοι αλλοι servers ειναι επανω στο μηχανημα και μπορω να πω και το εξης ειναι και θεμα χαρτων (maps) ως προς την αποδοση

του server αλλη συμπεριφορα στα vanilla maps αλλη στα DLC. Ακομα και το mode παιζει ρολο!!!

 

Σαν admin δεν αποφασιζω εγω ποιος θα παιξει. Εγω αποφασιζω αν καποιος δεν θα παιξει και αυτο το πλεονεκτημα θα ειναι ενα απο τα λιγα που θα δοθουν στο BF1 τελικα.

 

p.s. Δεν ανηκεις στην πελατεια του server και μερικων ακομα γιατι απλα εισαι banarismenos.

Μπορω να χαρακτηριζω εναν παικτη και οταν το κανω πιστεψε με το ξερει πρωτος αυτος αν μιλας για μενα αυτο ομως δεν σημαινει οτι επειδη μπορει

να διαφωνω με τον τροπο που παιζει η τον χαρακτηρα του εχω το δικαιωμα να τον διωξω απο την στιγμη που ακολουθει τους κανονες του server.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.