Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Και μονο που ειδα το βλακα στο πλοιο να πυροβολει και να σκοτωνει κοσμο κατ αυτο τον τροπο μου ερχεται να το κανω unistall.

Grow some balls παρε ενα οπλο και αν εισαι κακος δεξου το σαν αντρας. 

Που ειναι ρε το bf2 που ειχες 24 βληματα στο τανκ και μετα τελος αν δεν ερχοταν τζιπακι με ammo? Μεχρι και οι ερασιτεχνες του eternal crusade εχουν πιο σωστες μηχανικες στο παιχνιδι τους... μπαινει ο αλλος στο τανκ και εχει πολυβολο κανονι και οδηγηση ολα σε ενα και τωρα του εβαλαν και το repair... 

Οι χειροβομβιδες σε τρωνε κανονικα πισω απο τοιχο και δεν μιλαω για το gas αλλα την κανονικη.

 

1) Το πλοίο διαθέτει βαρύ πυροβολικό,οπότε και στην τότε πραγματικότητα,αν κάποιος έδινε σωστές συντεταγμένες,τα κανόνια έσπερναν θάνατο.

2) Άμα είναι να παίρναμε μόνο ένα όπλο και να το δεχόμαστε σαν άντρες τότε να πάμε να παίξουμε COD. Ή στην καλύτερη να παίζουμε μόνο infantry mode.

3) Το ammo limit και το repair only from outside το ήθελα και εγώ αλλά βλέπεις υπάρχει και το καταραμένο community.

4) Και στο  θρυλικό για μένα BF2 ένας τα έκανε όλα στο άρμα (οδηγός, πυροβολητής και πολυβολητής).

5) Όσο για τις χειροβομβίδες πίσω από τον τοίχο,θέλω να πιστεύω ότι είναι μια από τις "παιδικές ασθένειες" που έχουν παράδοση όλα τα BATTLEFIELD μόλις πρώτο βγαίνουν και διορθώνονται μετά από μερικά patches.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος black66.gr έγραψε:

1) Το πλοίο διαθέτει βαρύ πυροβολικό,οπότε και στην τότε πραγματικότητα,αν κάποιος έδινε σωστές συντεταγμένες,τα κανόνια έσπερναν θάνατο.

2) Άμα είναι να παίρναμε μόνο ένα όπλο και να το δεχόμαστε σαν άντρες τότε να πάμε να παίξουμε COD. Ή στην καλύτερη να παίζουμε μόνο infantry mode.

3) Το ammo limit και το repair only from outside το ήθελα και εγώ αλλά βλέπεις υπάρχει και το καταραμένο community.

4) Και στο  θρυλικό για μένα BF2 ένας τα έκανε όλα στο άρμα (οδηγός, πυροβολητής και πολυβολητής).

5) Όσο για τις χειροβομβίδες πίσω από τον τοίχο,θέλω να πιστεύω ότι είναι μια από τις "παιδικές ασθένειες" που έχουν παράδοση όλα τα BATTLEFIELD μόλις πρώτο βγαίνουν και διορθώνονται μετά από μερικά patches.

Μη συγγρινεις πατατες με αγκουρια, εδω ειναι battlefield ασε τα cod.

Δεν χρειαζομαστε κανενα behemoth αυτα ειναι για αμπαλους που τους τον κανουν παμπριζ και μπαινουν εκει μεσα για να ρεφαρουν.

Καμια ανοχη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Μη συγγρινεις πατατες με αγκουρια, εδω ειναι battlefield ασε τα cod.

Δεν χρειαζομαστε κανενα behemoth αυτα ειναι για αμπαλους που τους τον κανουν παμπριζ και μπαινουν εκει μεσα για να ρεφαρουν.

Καμια ανοχη.

Μάλλον εσύ τα μπλέκεις. Battlefield σημαίνει: οχήματα,άρματα,καράβια,αεροπλάνα,ελικόπτερα,squads,commander,artillery,team play. Infantry μόνο,ήταν και είναι κατά συνθήκη. Το παίρνω το τουφέκι μου και "Grow some balls" όπως λες μόνο Battlefield δεν είναι,και ονόμασέ το εσύ όπως θες.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια αναστάτωση ? Αφού υπάρχουν και infantry μόνο maps ...ιδίως τα καινούρια που έχουν βάλει είναι σκέτη κ@υλα (verdun - fort vaux). 

Έγινε επεξεργασία από chrkon
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για μένα (προσωπική πάντα γνώμη εκφράζω) αυτά τα maps δεν είναι BF . Ή τουλάχιστον είναι "μπασταρδεμένο" ή μάλλον κουτσουρεμένο Battlefild. Όπως άλλωστε και οι ziba tower,scrapmetal,metro,locker από 3 και 4. Αυτά τα maps ήταν εμπορική πολιτική της DICE για να κλέψει κόσμο από το COD.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος black66.gr έγραψε:

Ναι αλλά για μένα (προσωπική πάντα γνώμη εκφράζω) αυτά τα maps δεν είναι BF . Ή τουλάχιστον είναι "μπασταρδεμένο" ή μάλλον κουτσουρεμένο Battlefild. Όπως άλλωστε και οι ziba tower,scrapmetal,metro,locker από 3 και 4. Αυτά τα maps ήταν εμπορική πολιτική της DICE για να κλέψει κόσμο από το COD.

Εγω δεν δεχομαι παιχτες που τους γλενταω κανονικοτατα να μπαινουν σε ενα καραβακι και το παιζουν ιστορια οποιο game να ειναι αυτο. 

Παρτε οτι θελετε μονο μετα αν κατεβειτε κατω και αρχισει το γλεντι μην αρχισετε ο ταδε ειναι χακερ και την πληρωνουν παιχτες σαν τον lordrigo πχ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Κανονίστε να τσακωθείτε σε παιχνίδι που δεν παίζετε μαζί καν. Ρέγουλα.

1) Καμμία διάθεση για τσακωμό. :D 

Απλά την γνώμη μας παραθέτουμε με πολύ κόσμιο τρόπο (μέχρι τώρα τουλάχιστον :p).

2) Γιατί για να τσακωθούμε πρέπει να παίζουμε και μαζί; Έτσι στα καλά καθούμενα δεν γίνεται; :hehe: Νταξ πλάκα κάνω.

 

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος black66.gr έγραψε:

Classic COD player speaking. ;)

Δεν εχω παιξει ποτε cod, μονο το modern warfare 1 single player.

Ολα τα bf απο το 2 και μετα ειναι πολυ καλυτερα απο το περσινο @)&"%*.

Επισης, μαυροι γερμανοι;;; και κατι ακουσα οτι το scout θα ειναι πλεον female??? 

Παιχτε αντρικα ρεεε.

@black66.gr μην ενοχλεισαι φιλε, γραφω οπως θα μιλουσα αν θα σε ειχα μπροστα μου και δεν βγαινει καλα στο γραπτο αυτο. Ρωτα τα παιδια απο το subforum του assetto... τα χειροτερα θα σου πουν :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ηλια το παρατησε και ο νικος το bf1? Εχει μπει και ο @Tigas και παιζουμε καμμια φορα. Πες του να μπει κανενα απογευμα αφου εσυ δεν προκειται :p

Μπαινει ο νικος και ο χαραλαμπος απλα εχει μπλεξει με διαβασματα γιατι δινει αγγλικα και ο χαραλαμπος εχει την κορη.

Θα τους βλεπεις ομως αυτους δεν παιζουν και τπτ αλλο, εμενα θα χασετε τωρα το καλοκαιρι... απο φθινοπωρο παλι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν εχω παιξει ποτε cod, μονο το modern warfare 1 single player.

Ολα τα bf απο το 2 και μετα ειναι πολυ καλυτερα απο το περσινο @)&"%*.

Επισης, μαυροι γερμανοι;;; και κατι ακουσα οτι το scout θα ειναι πλεον female??? 

Παιχτε αντρικα ρεεε.

@black66.gr μην ενοχλεισαι φιλε, γραφω οπως θα μιλουσα αν θα σε ειχα μπροστα μου και δεν βγαινει καλα στο γραπτο αυτο. Ρωτα τα παιδια απο το subforum του assetto... τα χειροτερα θα σου πουν :hehe:

Όχι ρε δεν ενοχλούμαι καθόλου και μου αρέσει να συνομιλώ με ανθρώπους που έχουμε αντίθετες απόψεις για να έχουμε κάτι να κουβεντιάσουμε.Το ναι σε όλα δεν μου αρέσει άλλωστε :hehe:.

Πάντως για την ιστορία αναφέρω

1) Μαύροι Γερμανοί στρατιώτες υπήρχαν στον WW1 μιας και η Γερμανία είχε αποικίες στην Αφρική και ΔΕΝ ήταν ακόμα ναζιστικό κράτος με ότι αυτό συνεπάγεται. 

 

2) Οι γυναικείες σφαίρες σκοτώνουν το ίδιο καλά με τις αντρικές και ειδικά αν χειρίζονται τα όπλα εκπεδευμένες γυναίκες ίσως και καλύτερα από τους άντρες.

http://warfarehistorynetwork.com/daily/military-history/roles-of-women-in-world-war-1-the-russian-battalion-of-death/

Αυτά για την ιστορία.

3) Όταν λέω COD player δεν εννοώ ότι κάποιος έχει παίξει COD  αλλά τον τρόπο παιχνιδιού, δηλαδή το run and gun rambo style, και κοιτάζω να μοιράσω όσο περισσότερο πόνο μπορώ μέχρι να με φάνε αυτοί. 

Χάρηκα που τα είπαμε όχι για τίποτα άλλο αλλά να ξεσκουριάσει και λίγο το νήμα :p. Μήτσος εδώ.

 

 

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος black66.gr έγραψε:

Όχι ρε δεν ενοχλούμαι καθόλου και μου αρέσει να συνομιλώ με ανθρώπους που έχουμε αντίθετες απόψεις για να έχουμε κάτι να κουβεντιάσουμε.Το ναι σε όλα δεν μου αρέσει άλλωστε :hehe:.

Πάντως για την ιστορία αναφέρω

1) Μαύροι Γερμανοί στρατιώτες υπήρχαν στον WW1 μιας και η Γερμανία είχε αποικίες στην Αφρική και ΔΕΝ ήταν ακόμα ναζιστικό κράτος με ότι αυτό συνεπάγεται. 

 

2) Οι γυναικείες σφαίρες σκοτώνουν το ίδιο καλά με τις αντρικές και ειδικά αν χειρίζονται τα όπλα εκπεδευμένες γυναίκες ίσως και καλύτερα από τους άντρες.

http://warfarehistorynetwork.com/daily/military-history/roles-of-women-in-world-war-1-the-russian-battalion-of-death/

Αυτά για την ιστορία.

3) Όταν λέω COD player δεν εννοώ ότι κάποιος έχει παίξει COD  αλλά τον τρόπο παιχνιδιού, δηλαδή το run and gun rambo style, και κοιτάζω να μοιράσω όσο περισσότερο πόνο μπορώ μέχρι να με φάνε αυτοί. 

Χάρηκα που τα είπαμε όχι για τίποτα άλλο αλλά να ξεσκουριάσει και λίγο το νήμα :p. Μήτσος εδώ.

 

 

Ο καθε πικις και λεμες να παει στη γωνια να δει αν ερχομαστε και να βγει απο τα καραβια.

Οποιος αισθανεται offended απο το παιχνιδι γτ δεν εχει μαυρους τα παραπονα του στον ΟΗΕ.

Οι γυναικες στην κουζινα.

Μας εχει φαει το politicaly correct σε ολα... μη θιξουμε τις κυριες μη θιξουμε τους πικιδες μη θιξουμε τους μαυρους μη θιξουμε τους αμπαλους.

Βαλε ενα καραβακι να σπαει νευρα να μπουνε μεσα να χαρουν τα παιδια να τους παρουμε τα λεφτα, εμενα με ρωτησε κανεις αν θιγονται τα νευρα μου που δεν μπορω να τους κανω τπτ? Στο bc2 οπου εβλεπαν [APKL] fatalara lordrigo ozzie, τρεχανε, Αρμα??? 2 C4 και χαιρετισε. Τωρα παιρνει ενας ενα light tank το βαζει πισω απο ενα βραχο στα 200 μετρα και το παιζει πονηρος γιατι εχει ατελειωτες σφαιρες και self repair χωρις να βγει απο το αρμα... ντροπη και αισχος. Εγω ντρεπομαι να μπω εκει μεσα ειναι ζητημα να εχω παιξει 5 λεπτα σε αρμα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@fatalaraΕγώ δε βλέπω κάποια σημαντική διαφορά με τα υπόλοιπα BF. Σε όλα, τα άρματα/ελικόπτερα/αεροπλάνα έκαναν πάρτι τους πεζούς. Αν κάποιος ενοχλείται από τα οχήματα, υπάρχουν και infantry mode.

 

Γενικώς όσον αφορά το CoD game style, όσοι έχουν παίξει competitive CoD4 promod ξέρουν ότι το προσεκτικό (έως και καμπέρικο) style παιχνιδιού ήταν αυτό που υπερτερούσε. Κανείς δε μπορεί να κάνει run & gun όταν απέναντι βρίσκονται παίκτες καλής ικανότητας. Το ίδιο συμβαίνει και με το BF άλλωστε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

@fatalaraΕγώ δε βλέπω κάποια σημαντική διαφορά με τα υπόλοιπα BF. Σε όλα, τα άρματα/ελικόπτερα/αεροπλάνα έκαναν πάρτι τους πεζούς. Αν κάποιος ενοχλείται από τα οχήματα, υπάρχουν και infantry mode.

 

Γενικώς όσον αφορά το CoD game style, όσοι έχουν παίξει competitive CoD4 promod ξέρουν ότι το προσεκτικό (έως και καμπέρικο) style παιχνιδιού ήταν αυτό που υπερτερούσε. Κανείς δε μπορεί να κάνει run & gun όταν απέναντι βρίσκονται παίκτες καλής ικανότητας. Το ίδιο συμβαίνει και με το BF άλλωστε.

Σε κανενα BF δεν ηταν ποτε προβλημα τα αρματα τουλαχιστον για εμας τους τρεις, εδω δεν μπορεις να τους κανεις τπτ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Μπορεις αλλα αφού 2 ειναι scout κ ο αλλος medic τι να κανουμε? 

Ακριβώς αυτό!!!! Το θέμα είναι τα σωστά και οργανωμένα squads.THIS IS BATTLEFIELD!!!!

Αν ταιριάζει σε κάποιον το infantry mode μπορεί να παίξει μόνο infantry .Υπάρχουν για αυτό το λόγο και αποκλειστικά maps αλλά και game mods στα φίλτρα του παιχνιδιού,και αγνοείς όλα τα άλλα.

Εμένα πάντως δεν με πειράζει να παίζω με skins γυναίκας ή μαύρου.Για παπάδες στο Άγιο Όρος θα πάμε και απαγορεύεται; :p

Εκτός από politicaly correct το παιχνίδι είναι και historical correct αδιαμφισβήτητα και για αυτό βγάζω το καπέλο στους developers.

 

 

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.