Jump to content



Skylake ?


eliasmao

Recommended Posts

@sebastian μπήκα και γω στο club δεν το έστησα ακόμα βεβαία αλλά μαμαει :hehe:

κάτι απλό για το γραφείο

 

ι5 6400 Gigabyte Z170 HD3P 8gb HyperX Fury 2133 .

(το z170 μπήκε λόγο μη διαθεσιμότητας των άλλων chipset :hehe:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ, και z170 m2 4tb 350d και μια s412 για να ναι πάντα σουπερ παγωμένος! Ξεχωριστή 22" lg οθόνη δίπλα στην 4κ lg, δίκτυο κ όλα πάνε μπάλα, αποσυμπιέσεις μεταφορές και γενικά οτιδήποτε, δεν γινόταν να έχω χρέπι δίπλα στον 5930k θα έφευγε από το παράθυρο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ, και z170 m2 4tb 350d και μια s412 για να ναι πάντα σουπερ παγωμένος! Ξεχωριστή 22" lg οθόνη δίπλα στην 4κ lg, δίκτυο κ όλα πάνε μπάλα, αποσυμπιέσεις μεταφορές και γενικά οτιδήποτε, δεν γινόταν να έχω χρέπι δίπλα στον 5930k θα έφευγε από το παράθυρο :lol:

 

Επρπε να παρεις τον 6700κ :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ, και z170 m2 4tb 350d και μια s412 για να ναι πάντα σουπερ παγωμένος! Ξεχωριστή 22" lg οθόνη δίπλα στην 4κ lg, δίκτυο κ όλα πάνε μπάλα, αποσυμπιέσεις μεταφορές και γενικά οτιδήποτε, δεν γινόταν να έχω χρέπι δίπλα στον 5930k θα έφευγε από το παράθυρο :lol:

Χαμενε μου αδερφε , εσυ; :hehe: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... Με υιοθετεις?

 

 

Αν αγαπάς την intel και είσαι καλό παιδί θα το σκεφτώ! :lol:

 

Επρπε να παρεις τον 6700κ

 

 

Το σκέφτηκα αλλά ήθελα να έχω και ένα i5 να πιάσω όλη την σειρά :p

 

Χαμενε μου αδερφε , εσυ;

 

 

:lol: :lol: :lol: Μεγάλωσε πολύ η οικογένεια  :lol: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

... εκτός και άν  ???

 

Η περιορισμένη διαθεσιμότητα των skylake , έχει σχέση μέ ένα πρόσφατο bug που ανακάλυψε κάποιος bencher , ενώ έτρεχε prime95.

Κατι τετοιο σκεφτηκα και εγω!!!! κατι ειχα διαβασει για ενα bug στους skylake..

Link to comment
Share on other sites

... εκτός και άν  ???

 

Η περιορισμένη διαθεσιμότητα των skylake , έχει σχέση μέ ένα πρόσφατο bug που ανακάλυψε κάποιος bencher , ενώ έτρεχε prime95.

http://www.thelab.gr/_/news/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-bug-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-intel-skylake-r3263

 

Όσοι πήρατε πήρατε... αν αληθεύει βλέπω πολλές φθηνές αγγελίες σύντομα από το lobby  <_<

 

Κρίμα πάντως, μαζεύτηκαν πολλά. Bug παίζει, λύγισμα παίζει και το Z170 δεν πείθει.

 

Αυτά θα συμβαίνουν όταν η ιντέλα παίζει μόνη της... 

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα σε οποιον περιμενει να παρει τσαμπα Skylake στις αγγελίες....

 

Ετσι και τον βγαλω στα 400 ευρω στο insomnia με screen στα 4.95ghz και 16.000 3D Mark physics δεν θα προλαβαίνω να καθαρίζω το message box μου.... :D

 

Έχετε δει πολλά cpuδακια να βαράνε 15.100 physics score στα 4,7ghz σε 4core / 8 threads ? 

 

Το απόλυτο single core performance με την επάρκεια των 8 threads του δίνει την κορυφή sto 95% των εφαρμογων.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Άσχετος τον bug, γιατί νομίζω οτι απλα βγήκε παρά πολυ καλό CPU? ίσως η Apple αγόρασε πολλά για τα επερχόμενα MacBook Pro, που "ψυθηριζετε" οτι θα έχουν skylake.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.