Jump to content



Ιδιωτικά πανεπιστήμια στην Ελλάδα


Recommended Posts

Κόψτε τη πλάκα λίγο pls

 

@ΣτοΠαραΠεντε αυτό που σου λένε ισχύει. Τα ΤΕΙ είναι αναγνωρισμένα ως Τριτοβάθμια εκπαιδευτικά Ιδρύματα και έχουν ισχύ ίση με αντίστοιχα τμήματα εξωτερικού με τον ίδιο χρόνο σπουδών. Αν θες να το ψάξεις καλύτερα, δες πόσες διδακτικές μονάδες σου δίνει κάθε πρόγραμμα σπουδών και συνέκρινέ τα με αντίστοιχα του εξωτερικού για να δείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να τον στείλουμε στο Cern....  :happy:

 

Μην ξύνεις πληγές...

 

Unfortunately, and after very careful consideration of your application with respect to the specific criteria listed in the vacancy notice (diploma level, experience, technical competencies), we regret to inform you that we are not able to consider your application further at this stage. Owing to the high volume of candidates who apply (over 200-300 applications per post), we are regrettably unable to provide individual feedback. It could be that your profile was close but that others were slightly more in line with the need. Thank you for understanding. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εφαγα χυλοπιτα απο space x :p

 

 

Dear Christos, 

Unfortunately, due to ITAR requirements, we are unable to move forward with your application at this time. 

ITAR Requirements: 

To conform to U.S. Government space technology export regulations, applicant must be a U.S. citizen, lawful permanent resident of the U.S., protected individual as defined by 8 U.S.C. 1324b(a)(3), or eligible to obtain the required authorizations from the U.S. Department of State. Learn more about ITAR here. 

Should you obtain US Citizenship or Permanent Residency in the future, please do not hesitate to reapply. 

Once again, we appreciate the opportunity to review your qualifications and wish you success in your job search. 

Sincerely, 

SpaceX Talent Acquisition
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ, πως κάνεις έτσι...;

Του βγήκε ο πάτος να μπει στη νομική, του βγήκε ο πάτος να τελειώσει τη νομική, αλλά τώρα βαρέθηκε και θέλει να κάνει κάτι άλλο στη ζωή του, αφού δεν του έκατσαν και στο μεταξύ τα κιθαρίστας, drummer, συνθέτης, DJ, διαιτητής και ότι άλλο δοκίμασε χωρίς να το γράψει εδώ.

Και στη νομική μη νομίζεις, δε μπήκε επειδή του άρεσε, για τα γκομενάκια μπήκε.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ, πως κάνεις έτσι...;

Του βγήκε ο πάτος να μπει στη νομική, του βγήκε ο πάτος να τελειώσει τη νομική, αλλά τώρα βαρέθηκε και θέλει να κάνει κάτι άλλο στη ζωή του, αφού δεν του έκατσαν και στο μεταξύ τα κιθαρίστας, drummer, συνθέτης, DJ, διαιτητής και ότι άλλο δοκίμασε χωρίς να το γράψει εδώ.

Και στη νομική μη νομίζεις, δε μπήκε επειδή του άρεσε, για τα γκομενάκια μπήκε.

 

Ναι αλλά η πραγματική του αγάπη ήταν πολιτικός μηχανικός ή αρχιτέκτονας :help!: , ότι τύχαινε εκείνη την μέρα μάλλον, τι και αν μάλλον έμπαινε σε κάποια από αυτές τις σχολές με τα μόρια της νομικής; Έτυχε η νομική... :rubik:

Έγινε επεξεργασία από Nickzzz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θες να γίνεις πολ.μηχανικός, ένα επάγγελμα που χτυπήθηκε όσο λίγα στα χρόνια της κρίσης, οι περισσότεροι νέοι μηχανικοί είναι άνεργοι και σήμερα δεν χτίζεται τίποτα.

Θες να πας σε ένα γνωστό/άγνωστο κολλέγιο, και να ανταγωνιστείς μετά πενταετείς πολυτεχνίτες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο awesomeness του θέματος μόνο εμένα μου φάνηκε περίεργο αυτό;

 

 

...αλλά να μπορώ να ορίσω ΕΓΩ πότε θα γίνονται τα μαθήματα. Στα δημόσια δεν μπορείς να το κάνεις.

 

Δηλαδή οι άλλοι κάνουν το μάθημα-Α Δευτέρα, αλλά εγώ μπορώ να το κάνω Τετάρτη π.χ.; Ιδιαίτερα και τέτοια; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.