Jump to content



Assetto Corsa-Mods-Downloads etc.


GeoF1

Recommended Posts

Σημαινει οτι το CM χρησιμοποιει την μηχανη γραφικων του AC για την απεικονιση του αμαξιου.
Οταν το βαλεις σε προγραμμα 3D, εχεις πληρη ελευθερια επιλογων οσον αφορα τον φωτισμο, υλικο αμαξιου (λαμαρινας πχ) και το αποτελεσμα θα ειναι πολυ πιο "ρεαλιστικο" απο οτι τα γραφικα του παιχνιδιου.
Βεβαια το αποτελεσμα του CM ειναι κλασεις ανωτερο απο οτι το απλο showroom του παιχνιδιου :)


 

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/assettocorsacarmods/?ref=ts&fref=ts
 
Ενα γκρουπακι στο FB με πολλα car mods..Δεν ξερω τι απο αυτα αξιζει αλλα οποιος θελει ας δοκιμασει και ας μας πει εντυπωσεις!!!


Το 99% των γκρουπ στο facebook , χρησιμοποιούν κατά 99,999999% κλεμμένα 3D μοντέλα από άλλα παιχνίδια ή από modders που έφαγαν άπειρες ώρες να τα φτιάξουν , τα ψιλο αλλάζουν και μέσα σε λίγο χρόνο τα πλασάρουν με άθλια physics , με κλεμμένο ήχο και μηδενικό support .

Κοινώς δεν θα συνιστούσα ούτε καν την επίσκεψη στην ιστοσελίδα τους για να μην πάρουν το παραμικρό support.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και το επισημανεις για να γνωριζουμε κι εμεις οι ''νεοι''που να απευθυνθουμε για mods!!


Ότι ανεβαίνει στο Racedepartment είναι 100% trusted.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Cars for Assetto Corsa

 

Και cars και tracks

Μαζεμενα νοικοκυρεμενα!!

Φυσικά αφού είναι από το παλικάρι που έφτιαξε το καταπληκτικό CM.

 

Το οποίο κοιτάξτε διαφορά σε ταχύτητα (με το  App-ID starter)  :

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα, έκατσα και έκανα convert ένα αμάξι μιας και είμαι λάτρης των Honda στο παιχνίδι. Είναι το Integra Type-R DC5 Mugen version και μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Αν μπορείτε να μου δώσετε και feedback για physics κλπ θα ήταν ωραίο :) 

 

preview.jpg?w=680

Έγινε επεξεργασία από NickAtsi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έκατσα και έκανα convert ένα αμάξι μιας και είμαι λάτρης των Honda στο παιχνίδι. Είναι το Integra Type-R DC5 Mugen version και μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Αν μπορείτε να μου δώσετε και feedback για physics κλπ θα ήταν ωραίο [emoji4] 


Μπράβο!!!
Θα σου πρότεινα να το ανέβαζες και στο racedepartment.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, liakjim said:

 


Μπράβο!!!
Θα σου πρότεινα να το ανέβαζες και στο racedepartment.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Δυστηχώς το 3d model είναι ripped από το Forza και δεν είναι Original οπότε θα το σβήσουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το θέμα content manager και Logitech profiler πως το χειρίζεστε; Εννοώ σε ποιο exe αντιστοιχείτε το προφίλ του παιχνιδιού στον profiler; Γιατί έχω την εντύπωση πως δεν μου εφαρμόζει τις ειδικές ρυθμίσεις για το παιχνίδι αν το αντιστοιχίσω στο content manager...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tasosmich said:

Παιδία το θέμα content manager και Logitech profiler πως το χειρίζεστε; Εννοώ σε ποιο exe αντιστοιχείτε το προφίλ του παιχνιδιού στον profiler; Γιατί έχω την εντύπωση πως δεν μου εφαρμόζει τις ειδικές ρυθμίσεις για το παιχνίδι αν το αντιστοιχίσω στο content manager...

 

E? τι σχέση έχει το CM με το profiler? 

Προσωπικά το profiler το βάζω σε συγκεκριμένες ρυθμίσεις και το αφήνω εκεί! Δε μπα να τρέχω AC AMS κλπ.

Θέλω να πω πως αν φτιάχνεις profil για κάθε game, δε πιστεύω πως υπάρχει λόγος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδία το θέμα content manager και Logitech profiler πως το χειρίζεστε; Εννοώ σε ποιο exe αντιστοιχείτε το προφίλ του παιχνιδιού στον profiler; Γιατί έχω την εντύπωση πως δεν μου εφαρμόζει τις ειδικές ρυθμίσεις για το παιχνίδι αν το αντιστοιχίσω στο content manager...


Δεν έχω δει κάποιο θέμα.
Στον profiler το έχω στο acs.exe.

Με το CM δεν ανοίγω καν το παιχνίδι, όλα τα τρέχω από εκεί.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.