Jump to content



Assetto Corsa-Mods-Downloads etc.


GeoF1

Recommended Posts

Δλδ τους φακελους (YELLOW,RED ΚΛΠ) θα τους βαλω σε κάθε σκιν ξεχωριστα? Αν ναι ετσι χυμα, ή το περιεχομενο των φακελων μονο?
Το damage?
 
 


Ναι έτσι το έχω κάνει. Οπότε με αλλαγή σκιν, μπορείς να βλέπεις άλλο χρώμα καθώς και damage στο λάστιχο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2017 at 11:05 ΠΜ, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Δηλαδη αν εχω 10 σκινς κανω 10 copy paste...?

 

ουφ

Για damage ελαστικών πχ 100% κάνεις αντικατάσταση στο σκιν με copy paste πχ 100% damage

 

 

d27beb8de3321fd7a7a5799b83291e96.png

 

για χρώμα πχ κίτρινο

 

f187d18108f75fda881f7854d8ec245d.png

 

 

Αποτέλεσμα

 

20170316174246_1.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θα 'ταν να ενσωματώσουν στην Kunos blending/εναλλαγή των textures στα ελαστικά με βάση τη φθορά τους. Ειδικά στα open wheelers θα είχε έξτρα νόημα. Όπως και με τις διαφορετικές γόμες.

Link to comment
Share on other sites

@liakjim Έβαλα το Crew Chief για τον αγώνα του CLC να το δοκιμάσω. Πολύ ενδιαφέρον και βοηθητικό σε πολλές περιπτώσεις, όπως στην έξοδο των Pit. Αλλά πολύ σπαμάρισμα μέσα στον αγώνα! Καλύτερα να είχαμε πιάσει την κουβέντα δηλαδή! Δεν με άφησε να συγκεντρωθώ καθόλου.
Έχεις να προτείνεις κάτι στις ρυθμίσεις του? Είναι πολλές και χαοτικές :p πχ έλεος στο σημείο που σε κάθε sector σχολιάζει την απόδοση! είναι οκ στο Q ίσως, αλλά στον αγώνα υπερβολικό!

 

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RSR Live Timing 2.0.027

 

Radiator Springs Racing Research and Development team is really proud to present the new, upgraded version of the RSR Live Timing.
The aim of the RSR Live Timing App is to bring a fair, clean, live hotlap competition to Assetto Corsa.

It was not a simple update of the old one, but a complete newly written app, management system and website.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2017 at 1:27 ΠΜ, το μέλος jumaru99 έγραψε:

@liakjim Έβαλα το Crew Chief για τον αγώνα του CLC να το δοκιμάσω. Πολύ ενδιαφέρον και βοηθητικό σε πολλές περιπτώσεις, όπως στην έξοδο των Pit. Αλλά πολύ σπαμάρισμα μέσα στον αγώνα! Καλύτερα να είχαμε πιάσει την κουβέντα δηλαδή! Δεν με άφησε να συγκεντρωθώ καθόλου.
Έχεις να προτείνεις κάτι στις ρυθμίσεις του? Είναι πολλές και χαοτικές :p πχ έλεος στο σημείο που σε κάθε sector σχολιάζει την απόδοση! είναι οκ στο Q ίσως, αλλά στον αγώνα υπερβολικό!

 

Τώρα θυμήθηκα ότι δεν απάντησα. 

Μπορείς να ρυθμίσεις κάθε πότε να μιλάει και τί να σου λέει.

Επίσης υποστηρίζει speech recognition, οπότε μπορείς να το ρωτάς τι θέλεις να μάθεις και σου λέει ή να παραμείνει σιωπηλό.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Τώρα θυμήθηκα ότι δεν απάντησα. 

Μπορείς να ρυθμίσεις κάθε πότε να μιλάει και τί να σου λέει.

Επίσης υποστηρίζει speech recognition, οπότε μπορείς να το ρωτάς τι θέλεις να μάθεις και σου λέει ή να παραμείνει σιωπηλό.

Ευχαριστώ :)
Το έλυσα τελικά το θέμα. Μείωσα στο 2 το sector report και το wisdom στο 4-5 οπότε έπαψε το spam για εμένα :)
Τώρα λέει τα βασικά για μένα, και προπαντός για τον γύρο μου χώρο ;)
Πολύ βοηθητικό αν το ρυθμίσεις και σου δίνει και ωραία αίσθηση μιας και οι ηχογραφήσεις είναι πολύ καλές και δεν ξενερώνεις ακούγοντάς τες.

Δεν αφαιρώ ακόμα το helicorsa γιατί έχω εξοικειωθεί να αντιδρώ άμεσα στο γραφικό του, αλλά μαζί είναι αριστούργημα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.