Jump to content



Assetto Corsa-Mods-Downloads etc.


GeoF1

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

@wargasm εσυ ειχες πει οτι χρησιμοποιεις ενα διαφορετικο app για της πιεσης των ελαστικων; 

 

Γιατι το tire psi εχει να φαει update κανα χρονο και δε δουλευει με τα v10!!

Αυτό βάλε : http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/tire-psi-helper-thingamajig-v1-13-15th-august.31864/

 

Επίσης το ξέρατε πως ο δικός μας @djkostas, έχει δημιουργήσει ένα πολύ χρήσιμο app? (ειδικά σε κάτι τυπάκια που οδηγούν από το καπό...βέβαια για οποιοδήποτε δεν έχει ενεργό το τιμόνι).

Ορίστε http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/mini-info-v3-6-iracing-style.11433/

 

acs_2014_07_08_14_03_03_242.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Επίσης το ξέρατε πως ο δικός μας @djkostas, έχει δημιουργήσει ένα πολύ χρήσιμο app? (ειδικά σε κάτι τυπάκια που οδηγούν από το καπό...βέβαια για οποιοδήποτε δεν έχει ενεργό το τιμόνι).

Ορίστε Error | Assetto Corsa support forum

 

acs_2014_07_08_14_03_03_242.jpg

 

Οταν έχεις διπλωμένο το τιμόνι στην εκκίνηση φαίνεται;

Θα προτιμούσα φυσικά να το φτιάχναν με μια ρουτίνα return to centre  ffb οι  programmers. Έστω και σαν επιλογή στα controller settings για να μην χρειάζεται να κάνεις  εξωτερικό έλεγχο με τις κάμερες κάθε φορά.

Εχω ξεχάσει και εγω πόσες φορές εχω φύγει σε εκκίνηση με στριμένες τις ρόδες.:hehe:

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

 
Οταν έχεις διπλωμένο το τιμόνι στην εκκίνηση φαίνεται;
Θα προτιμούσα φυσικά να το φτιάχναν με μια ρουτίνα return to centre  ffb οι  programmers. Έστω και σαν επιλογή στα controller settings για να μην χρειάζεται να κάνεις  εξωτερικό έλεγχο με τις κάμερες κάθε φορά.
Εχω ξεχάσει και εγω πόσες φορές εχω φύγει σε εκκίνηση με στριμένες τις ρόδες.:hehe:


Ναι, όταν είσαι ακίνητος και δεν έχεις το τιμόνι ευθεία, το background κοκκινίζει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uhu said:

 

Οταν έχεις διπλωμένο το τιμόνι στην εκκίνηση φαίνεται;

Θα προτιμούσα φυσικά να το φτιάχναν με μια ρουτίνα return to centre  ffb οι  programmers. Έστω και σαν επιλογή στα controller settings για να μην χρειάζεται να κάνεις  εξωτερικό έλεγχο με τις κάμερες κάθε φορά.

Εχω ξεχάσει και εγω πόσες φορές εχω φύγει σε εκκίνηση με στριμένες τις ρόδες.:hehe:

Τελευταία φορά που κάποιο sim το έκανε αυτό μου έκοψε κομμάτι από τον αντίχειρα. :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που κάποιο sim το έκανε αυτό μου έκοψε κομμάτι από τον αντίχειρα. [emoji14]


Πώς δεν σου έκοψε τον αντίχειρα τον ίδιο...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Τελευταία φορά που κάποιο sim το έκανε αυτό μου έκοψε κομμάτι από τον αντίχειρα. :p

Γι αυτό δεν παίρνω DD.

Με την μμ που με δέρνει θα είχα μείνει ανάπηρος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, κανονίστε να μπει σε combo.

Καταπληκτική πίστα :

http://www.racedepartment.com/downloads/riverside-international-raceway.9492/

screenshot_ks_corvette_c7r_riverside_29-10-116-18-10-6-jpg.158165

60954B0B94E9DB6C3CC4FF12E73739D97BA0C330
From the README file:

"This is my second, scratch built, track for AC and is what I believe to be the most accurate version of Riverside to date. Many hours have been spent to re-create this great track as close to the original as possible. A combination of topo maps, aerial photos, and hours and hours of video have been used to bring this track back to life. It is roughly modeled as if it was 1988 during the final Budweiser 400. Three layouts are included which are the Long, Short, and NASCAR layouts.
Riverside closed in 1989. Between the years of 1957-1988 it hosted many great racing series such as CAN-AM, IMSA, NASCAR, SCCA, IndyCar, and even Formula 1.

TRACK FEATURES:

* 24 Pit Boxes
* Dynamic racing groove
* Dynamic road sand
* Track map
* Working AI
* 4 TV cameras per layout
* Time Attack


CREDITS
-Rigel for his road textures
-Norbs for the cameras
-Virtua_LM for allowing me to use elements of their RV textures.
-Tberg for the blimp"

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μία ώρα πριν, το μέλος liakjim έγραψε:

Του 'ριξα μερικούς γύρους... απλά δαίμονας!

@liakjim αν το ταξιδέψεις και έχεις τρέξει και το αντίστοιχο στο rf2, δώσε κάποιο feedback έτσι για την ιστορία, μιας και είναι από τον ίδιο δημιουργό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Του 'ριξα μερικούς γύρους... απλά δαίμονας!
@liakjim αν το ταξιδέψεις και έχεις τρέξει και το αντίστοιχο στο rf2, δώσε κάποιο feedback έτσι για την ιστορία, μιας και είναι από τον ίδιο δημιουργό.


Εκπληκτικό mod.
Τα δοκίμασα back to back στην ίδια πίστα.
Η αίσθηση είναι πολύ παρόμοια.
Προτιμώ assetto μιας και νιώθω το αμάξι πιο connected .


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.